Keresés

Részletes keresés

ak_ Creative Commons License 2004.07.02 0 0 7

Üdv

Na sikerült beszerezni egy használt Robi 50-est 30-ért, miután a nejem megvétózta az 5.5 lovas Honda motoros Szentkirályit 120-ért :-(.

6 kapás és valami francia motor van benne, ha ráhúzza az ember a gázt a kötött gazos talajon is elég jól rotál. Ami nem tetszik benne, az a béna kétütemű hang, meg hogy úgy füstöl mint az állat. Én már vagy 20 éve foglakoztam utoljára kétütemű motorral, akkor 1:33-as keveréket használtunk; gondolom ilyen ebbe is jó lesz. Ki mit használ? A légszűrője valami olajos gyanús szerkezet. Azzal milyen karbantartási feladata van az embernek?

adipapi Creative Commons License 2004.05.05 0 0 6
Én a korába vettem ősszel egy szentirály gyármányú 5.5 briggs motorosat 90ezeré.
Ajánlom mindenkinek. Próbáltam egy robixot is ugyanilyen motorral, de úgy szétrázta a kezem hogy zsibbadt fél óráig, pedig mindig használok melóskesztyűt. Úgyhogy király a szentkirály!:)
Annak olyan íves a sárvédője, a robixnak meg szögletes.
Ja de vannak a korába kisebbek is, olcsóbban. Rohadtul megéri, mindenhol drágák vannak csak.
Előzmény: MiSeRaBLe (5)
MiSeRaBLe Creative Commons License 2004.03.31 0 0 5
Megvettem ma a Robit, használtan. 40 ezer volt, 2 ütemű...

Előtte beszélgettem egy szakbolt eladójával. Ő mondta, hogy egyidőben náluk is volt olcsó kapálógép, de mert 10-ből hatot visszahoztak, így ők inkább leálltak a gagyiról. És csak a minőséget forgalmazzák, ami kb. 80 ezernél kezdődik. Naszál ezért nem vettem meg a TESCO 59.990-es gépét.

Rotáltam egy órát, és totál leizzadtam. Jó kis izonlázam is van. Nem volt könnyű megtanulni a fordulásokat.

lacigsm Creative Commons License 2004.03.31 0 0 4
hi
hkati Creative Commons License 2004.03.30 0 0 3
Ezért is vettük az indiánt :)
Ha jól emlékszem, kb 90.000,- volt, + a fűnyíró adapter,
az új motor - tavaly 55.000 vagy 60.000, tehát most jelenleg egy kb. 140.000-ben van egy indián alapú rotám :)
Előzmény: MiSeRaBLe (2)
MiSeRaBLe Creative Commons License 2004.03.30 0 0 2
Naja, de egy Honda, ha jól sejtem vagy 2-3 százezer forint.
Előzmény: hkati (1)
hkati Creative Commons License 2004.03.30 0 0 1
Én csak a saját tapasztalatomat tudom elmondani,
Indián 5 lovas, 6 kapás. Két év múlva a blokkot kiütötte a dugattyú szvsz kitört az oldala. Motorcsere, most egy "briggs" - nem tudom hogy kell írni- motor van benne, 6,5 lovas. és passzol a kapa + fűnyíró hozzá. Nekem kötött a talaj, és nagy terület. Anyáméknak -homokos talaj- Robi nemtudomhányas van, kicsi, 2 kapás, és már jó 15 éve megy.
Akkoriban, mikor vettük a Hondát nagyon dícsérték még.
Előzmény: keleti topicnyitó (-)
MiSeRaBLe Creative Commons License 2004.03.29 0 0 0
Én most veszek egy használtat 40 ezerért, ha minden igaz.
keleti topicnyitó Creative Commons License 2003.07.01 0 0 topiknyitó
Szerintetek milyet vegyek? Valami olyan kellene, ami igénytelen, évente csak 2-3 alkalommal használnám, végülis akkor sem nagy területen, max. 400 négyszögöl.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!