Keresés

Részletes keresés

mkrisz74 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 260
És az első kérdésre esetleg?
mkrisz74 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 259

Szia!

 

Köszi, megnézem.

Előzmény: robotdoki (258)
robotdoki Creative Commons License 2009.05.21 0 0 258
Szia mkrisz74!

A Roomba oldalkeféje szokta a jobb oldali dokkoló érintkezőt a forgással beporolni...Ezért lehet hogy nem találja meg a jó kontaktot.
A régebbi modellek dokkolójába raktak sújt és emiatt nem mozdult el és könnyebben dokkolt.

Üdv:Robotdoki
Előzmény: mkrisz74 (257)
mkrisz74 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 257

Köszönöm a segítséget.

Nem hiszem,hogy az érzékelők elkoszolódtak volna, zsír új a szerkezet. A jövőben azért figyelmet fordítok majd erre.

A kétoldali ragasztót kipróbálom, jó ötletnek tűnik.

Előzmény: pgyuri183 (256)
pgyuri183 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 256
1. Nyugodtan leragaszthatod a töltőt a helyére egy kétoldali ragasztócsíkkal, az segít. A Roomba 625 Professional típus esetében az i-Robot pl. súlyt tesz a bázisállomásba, hogy az nehezebben legyen elmozdítható.
2. Időszakosan ellenőrizd a gépen ill. a bázisállomáson lévő érintkezőket, hogy nem koszolódtak-e el. A bázisállomáson lévőket mozgasd meg többször, rugós érintkezők, érdemes időszakosan átfújni sűrített levegővel hogy a porosodás okozta kontakthibákat, esetleg bekerülő egyéb cuccokat eltávolítsd. Semmiképpen ne csiszolgasd csiszolóvászonnal, reszelővel, stb, csak soft módszereket alkalmazz, nem célszerű a túlzott nedvesség sem. Egy alkoholos vattapamacs tökéletes lehet pl. A sarok nem okoz gondot ha egyébként a gép fizikailag hozzáfér a bázisállomáshoz.

Előzmény: mkrisz74 (252)
pgyuri183 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 255
A 25 perc nem sztenderd érték, természetesen az idő nem fixált, változhat a helység nagyságának függvényében. Induláskor minden alkalommal a robot elindítja és "besorszámozza" rádiós úton a hatókörében található tornyokat / természetesen Magyarországon ez az 560 vagy annál magasabb típusszámú modellekre igaz /, majd meghatározza infrás úton, hogy ki van hozzá "legközelebb"Ezt követően egy meghatározott algoritmus szerint "felméri" az adott helységet és "lejelenti" az ehhez tartozó számított időt a "legközelebbi" toronynak, aki azt azután méri és ennek megfelelően engedi/irányítja át a következő helységbe, ahol ez újra lejátszódik. Zavart okozhat az, ha pl. egyik heylségbe a másikból azonos falon 2 ajtó / szakaszhatár / van. Célszerű úgy kiszakaszolni a takarítandó területeket, hogy egy torony se legyen egymáshoz ill. a bázisállomáshoz 2 méternél közelebb, illetve ha mód van rá, ne legyen egymásra semmilyen optikai rálátásuk. Ha ez nem így van, okozhat optikai interferenciát az egységek között, illetve a robot "tévedhet", ami kevésbé egzakttá teszi a minkáját és végletes esetben megakadályozhatja a bázisállomásra történő visszatalálást a takarítás végeztvel.
Előzmény: Galahed_ (251)
mkrisz74 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 254

Igen,azt is próbáltam. Igazából akkor működött a dolog, ha kézzel megtartottam a töltőt. Akkor beszenvedte magát a helyére, de csak azért mert nem tudta elrángatni.

Előzmény: Galahed_ (253)
Galahed_ Creative Commons License 2009.05.21 0 0 253

 "A töltő sarokban van, amennyire lehet ki van támasztva. "

 

A sarkon én is gondolkodtam, de nem mertem betteni. Gondoltam az érzékelői megakadályozzák a helyes dokkolás a közeli falak miatt.  Próbáltad  már sima fal mellé tenni a dokkolót?(nem sarokba).

Előzmény: mkrisz74 (252)
mkrisz74 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 252

Szia robotdoki!

 

Tegnap két kérdés merült fel a takarítás alatt mindkettő a töltővel kapcsolatban:

1, Az normális, hogy takarítás közben nem közelíti meg a töltőjét, kb 0,5 méterrel előtte elfordul, pont úgy, mint ha virtuális fal venné körül?

2, Dokkoláskor vannak nehézségei. Mikor már ott lenne, hogy éppen jó irányba megy és már csak 10-20 centi hiányzik, akkor fogja magát, és enyhén jobbra fordul, pont annyira, hogy ráfusson a szélére. Így fennakad, majd letornázza magát, de addigra már teljesen elrángatja a töltőt. A töltő sarokban van, amennyire lehet ki van támasztva. Mi lehet az oka?

Egyébként nagyon jó kis készülék, takarít mint bajnok.

Galahed_ Creative Commons License 2009.05.20 0 0 251



"Ha magára hagytad akkor elvileg mind a 3-om területen takarít úgy hogy 25 percenként váltja a helyiségeket "

 

Szia!

 

Ez a 25 perc mennyire pontos? Máshol is olvastam, hogy csak akkor megy át a másik helyiségbe, ha már az utolsó szegletét is végigjárta a talaritás alatt lévő szobának, ekkor jelzi a toronynak hogy nyissa az átjárót.

Nem mértem le, de nekem bőven úgy tünt, hogy a nagyobbik szobával (4x6 méter) sokkal tovább elszöszmötölt mint 25 perc, (tán közel 1 óra is volt?? ) és csak utána ment át a kisszobába, ahol a francia ágy miatt csak néhány m2 tudott takaritani. Itt viszont kb 15 perc alatt végzett és utána elhagyta a helyiséget.

 

szóval eddig remekül teljesit, örülök, hogy megvettem.

 

 

 

Előzmény: robotdoki (245)
robotdoki Creative Commons License 2009.05.20 0 0 250
Szia prod!

Igen a hétre igértem...Remélem holnap meglesz.... Itt lesz publikálva...
Nem lehet elrontani semmit..csak hasznos tippek lesznek...
Üdv:Robotdoki
Előzmény: prod (249)
prod Creative Commons License 2009.05.20 0 0 249
robotdoki:

régebben azt igérted, hogy összeállítasz egy karbantartási tippeket tartalmazó listát.
Halad ez valahogy? esetleg pdf-ben képekkel? :-)
Ügyetlen vagyok és nem akarok semmit elrontani.
robotdoki Creative Commons License 2009.05.20 0 0 248
Szia FIATowner!

A filmben látható készülék az még az 500-as sorozat első darabjai közül van.
Amit mi kapunk az már jóval fejlettebb....vagyis a gyerekhibák már ki vannak küszöbölve...Ezért is jó hogy mi már módosított modellt kapunk az Amerikai-hoz képest.
A kefemodulokat azóta 2*fejlesztették.Mi is adtunk ötleteket a gyárnak...
De egyébként ha rendszeresen kitakarítod a csapágyról és a kefékről a hajszálakat akkor nem tud oda bejutni....És ha mégis akkor mi javítjuk a garancia alatt.
Üdv:Robotdoki
Előzmény: FIATowner (247)
FIATowner Creative Commons License 2009.05.20 0 0 247

köszönöm az infót, utánajárok.

 

Más!

 

Evvel a típusú problémával mi a helyzet? Sújtja ez a pillanatnyilag idehaza kapható gépeket vagy sem. Korábbi hozzászólásaitokban elhangzott, hogy a keféket befogadó doboz színe valamit meghatároz. Evvel a problémával van az is összefüggésben?
Előzmény: robotdoki (246)
robotdoki Creative Commons License 2009.05.20 0 0 246
Szia FIATowner!

Ha van dekorációs ismerősöd akkor tőle kérj...60cm széles tekercsben árulják...
Csak ez a jó mert ha leszeded akkor nem hagy nyomot a műanyagon és jó a kopásállósága. Kb 2000Ft/m Typ: ORACAL 641
Üdv:Robotdoki
Előzmény: FIATowner (244)
robotdoki Creative Commons License 2009.05.20 0 0 245
Szia SHSZ.77!

Ha magára hagytad akkor elvileg mind a 3-om területen takarít úgy hogy 25 percenként váltja a helyiségeket és ha kész van akkor visszatalál a dokkolóra.
Van olyan amikor kihagy helyiséget akkor az a gond hogy nem lát rá a világító toronyra takarítás közben.
Üdv:Robotdoki
Előzmény: mkrisz74 (243)
FIATowner Creative Commons License 2009.05.20 0 0 244

Köszönöm válaszaid.

 

"átlátszó decor öntapadó" - ezt hol és milyen név alatt lehet/érdemes keresni? (milyen boltban?)

Előzmény: robotdoki (241)
mkrisz74 Creative Commons License 2009.05.20 0 0 243

Kedves Robotdoki!

 

 

Munkatársam már írt pár sort, én most az ő neve alatt írok azért még.

Tegnap végre egy teljes takarítást végignézhettem a kis 560as gépemmel. Nagyon ügyes volt, de komolyan! A fotelt úgy kijátszotta, hogy leesett az állam. Felmérte a helyzetet, ehhez azonban koppant párszor, de utánna simán "nyolcasokat" írte le a lábai körül, alatta pedig köröket és tökéletesen kitakarított. Most már elhiszem, hogy meg tudja jegyezni a dolgokat.

Most annyi az izgalmam oka, hogy először van otthon egyedül és reggel elindítottam. Nem programoztam, csak elindítottam. 2 világítótornnyal felosztottam kb. 70 m2-t.  Ha tudnál segíteni nekem abban, hogy ilyenkor pontosan mi játszódik le otthon?

 

Köszönettel, SHSZ.77

mkrisz74 Creative Commons License 2009.05.20 0 0 242

Na ki lettek próbálva a készülékek 3 háztartásban.Én mondjuk csak az akksi lemerítős takarítást csináltattam, de meglepően hatékonyan tisztít a sarkokban ill.szegélyeknél is.Ami kellemes meglepetés volt, hogy közel sem olyan hangos, mint amire számítottunk.Sajnos egyenlőre több tapasztalattal én nem szolgálhatok, de kollegáim, akik szintén vettek, már aktívan használják, és azt kell mondjam, mindenki rendkívül elégedett a teljesítményével.

robotdoki Creative Commons License 2009.05.19 0 0 241
Szia FIATowner!

Örülök hogy az új Roomba tulajdonosok között vagy!
A kérdéseidre a válasz:
1.Van olyan komplett kopóalkatrész szettünk ami bármikor jól jöhet(kb8000Ft).
Tartalma:oldalkefe,gumikefe,sörtés kefe,tisztító gyűrű,porszűrő,csapágy.
2.Cserélni lehet alkalmanként vagy hetenként amíg a másik meg nem szárad.
3.Én hetente egyszer mosom a szűrőt de csak úgy hogy langyos szappanos vízben meglubickolom....Ennyi.....Amúgy 1db kb 1év.
4.Igen...lehet átlátszó decor öntapadóval hogy az infra fénnyel tudjon látni.
Nekem minden gépem le van védő fóliázva...És ha elkopik leveszem majd rakom a következőt!
5.lehet irányítani,mozgatni a készüléket(mozgáskorlátozottak részére),lehet a heti programokat átküldeni a készülék számára.

Üdv:Robotdoki
Előzmény: FIATowner (240)
FIATowner Creative Commons License 2009.05.19 0 0 240

Sziasztok!

 

Pár napja mi is Roomba 560 tulajok lettünk, azóta örömmel és megelégedéssel használjuk a gépet.

Lenne pár kérésem a használattal kapcsolatban, elsősorban a szakikhoz:

 

1, milyen tartalék kiegészítőket érdemes elsősorban odahaza tartani (tekintettel az elhasználódásra) Gondolok olyanokra hogy; oldalkefe, poszűrő, stb.

2, milyen mértékű használat mellett, milyen gyakorisággal kell cseréni a porszűrőt? (tudom, hogy elvileg 2 havonta kellene)

3, korábban valaki írta, hogy porszűrő szappanos vízzel tisztítható. Ezt hány alkalommal lehet megtenni, mielőtt a szűrő végleg "elhasználódik"?

4, a homlokrészen található ütközős érzékelő sajnos nálunk erősen igénybe van véve (bútor és asztal lábak által), így praktikusnak gondolnék valami védőfóliát, vagy szivacsot felrakni rá. Megoldahtó ez anélkül, hogy megzavarnám a gép normál működését? (érzékelők eltakarása, miegymás)

5, "Vezérlő központ" - távirányító milyen plusz szolgáltatásokat nyújt? (ha van ilyen egyáltalán)

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Galahed_ Creative Commons License 2009.05.18 0 0 239

Szombaton volt a próba napja nálam is (Roomba 560)

Én azt hittem eddig, hogy tiszta a lakásom. Döbbenetes mennyiségű port volt képes megtalálni. Ráengedtem a nagyszobára délelött és délután is. Mindkétszer tele lett a tartály.

 

Töltés merités.

 

Előszőr végkimerülésig járattam szegényt. Hiába jelezte, hogy készen van, ismét takaritásra kényszeritettem, egészen addig, amihóg a középső nyomógomb pirosan nem jelezte, hogy végkimerülés fenyegeti szegényt. Na ekkor engedtem vissza a dokkolójára.

 

A ronygyszőnyeggel nem boldogul. (illetve boldogul , mert el nem akadt, csak tologatta.) Elég magas a szőnyeg, rojtos is. Ráadásul a parketta miatt szépen csúszik is. Már régen fontolgatom a cseréjét, mert az emberre nézve is veszélyes, hogy ennyire csúszik...

 

A komódok talpát (lábát) újraesztergáltatom, hogy a jelenlegi 8cm-ről 10cm magas legyen, ezentúl majd oda is be tud osonni....

 

Szóval eddig nem bántam, meg, nagyon szépen takarit.

 

Elvileg, ma mire hazaérek, készen van a takaritás (porszivózás)   :))))

mkrisz74 Creative Commons License 2009.05.18 0 0 238

Igen megjöttek. Majd írok tapasztalatokat.

Még egyszer köszi.

robotdoki Creative Commons License 2009.05.18 0 0 237
Szia Kirby55!

Az infraszem alatt azt értem hogy az ütköző elejében nincs távolság érzékelő.
Vagyis a butorok közelében nem lassít hanem nekimegy és így érzékeli az akadályokat.
Az 505-re egyenlőre nincs lehetőség.:-((
Előzmény: Kirby55 (233)
robotdoki Creative Commons License 2009.05.18 0 0 236
Szia mkrisz74!

Ezek szerint oda is megérkezett a robot-ok! :-))
HA a dokkoló közelében van és már a lámpája sárga akkor had menjen a dokkolóra.
Várom a további fejleményeket.

Üdv:Robotdoki
Előzmény: mkrisz74 (235)
mkrisz74 Creative Commons License 2009.05.18 0 0 235

Szia robotdoki!

 

Csak egy kérdés: amikor először merítem le az akksit, akkor azt addig tegyem míg ő vissza akar menni a töltőre, vagy ezt se engedjem, és addíg merítsem, amí mozog? 

Kirby55 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 234
Áttanulmányoztam a linkedet, és ledöbbentem az árakon...tudom, szállítás meg egyebek, de pl. az én igényeimet tökéletesen kiszolgálná a 400-as roomba is, ami 130 dollár..... az 500-asok persze drágábbak, de nem fogtok nyitni olcsóbb roomba-k irányába? Vagy ezt csak ámerikában forgalmazzák?
Előzmény: robotdoki (232)
Kirby55 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 233

Szia! Köszi a tájékoztatást! Az infraszem miért felel?

Említetted hogy van ilyen valakinek aki eladná esetleg. E-mailemre is írhatsz nyugodtan.

505-öst is fogjátok forgalmazni esetleg?

Előzmény: robotdoki (232)
robotdoki Creative Commons License 2009.05.17 0 0 232
Szia Kirby55!

Az SE 2. generációs fejlesztés....De ez az 500 as sorozat nem azt jelenti hogy ötödik generáció hanem hogy 500-as SOROZATSZÁMÚ.
HA megnézed az irobot oldalt megfigyelheted a sorszámokat és nem a generáció jelőlését.
http://store.irobot.com/family/index.jsp?categoryId=2501652&cp=2804605.3334619

Amit a régebbi tud:
dokkoló állomás,2db virtuális fal,3000mA aksi,3órás gyors töltő,távirányító.
Nagyon aktív keferendszer,agresszív,gyors,megbízható(rendszeres karbantartással)

Amit nem tud:
Infra szem a löklapban,nem lassít akadály érzékelésnél,nincs programozhatóság,nincs világító torony,nem beszél.

Üdv:Robotdoki
Előzmény: Kirby55 (231)
Kirby55 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 231

Az SE második generációs, az 530 meg ötödik, a közte lévő generációkkal mi lett? Vagy azt itthon nem forgalmazták csak külföldön? Miben különbözik, miben gyengébb tudásban az SE? Össze tudnád foglalni ha megkérlek? Köszi.

Előzmény: robotdoki (229)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!