Keresés

Részletes keresés

misikt Creative Commons License 2007.04.26 0 0 196
Ha jól értem, fűből szeretnél egyszikűt írtani. Ezt manuálisan lehet csak.
Előzmény: GoldenRetriever (188)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.26 0 0 195
igen fűre....
Előzmény: misikt (193)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.26 0 0 194
:-)
Előzmény: pfander (190)
misikt Creative Commons License 2007.04.26 0 0 193
Hohó, fűre szeretett volna gyomírtót, a glyfos totális.
Előzmény: kicsee (191)
misikt Creative Commons License 2007.04.26 0 0 192
"Nem zöldölni" Ez mit jelent? Azért ezzel a felső 10 cm -rel lehet vitatkozni, több szempontból is. Egyik a triviálisabb eset, a gyökérzöldségeké, melyek elágaznak, görcsösödnek, ha keményebb részbe érnek. A másik dolog pedig ami miatt "időnként kell mélyebben munkálni, az az úgynevezett eketalpbetegség. Ez attól alakul ki, hogy a művelőeszközt (nem csak az ekét) mindig ugyan abban a mélységben járatják, és ez alatt egy tömörödött réteg jön létre, ami rontja a talaj levegő és vízgazdálkodását. (Kiskertben az ásó nem okoz eketalpbetegséget) Meglepő, de egy igazán mélyen szántott talaj (70 cm) a következő évben sokkal jobban tartja a nedvességet, mint egy sekélyen szántott.

Előzmény: kicsee (182)
kicsee Creative Commons License 2007.04.26 0 0 191
talán át kéne menni a kerti topikba... na mindegy :)
A reglon, roundup, force, glyfos valamelyikét kéne megpróbálni.
De persze attól függ, hogy mikor akarsz bele vetni.
Bár a roundupnál nagyon ügyelni kell a helyes keverési arányokra, mert a növények is felvehetik amiket majd ültetni fogsz. Általában két hét amíg hatni kezdenek ezek a szerek. Ez erős, mint a dög. Én nem használom. A force is inkább nagykultúrákra való.
Talán legjobb, ha megpróbálod a Glyfost, ami gyengédebb szer a föld és bármilyen növénykúltúra szempontjából.
nézd meg ezt a lapot glyfos
Előzmény: GoldenRetriever (188)
pfander Creative Commons License 2007.04.26 0 0 190
Nemtom, valamie kedvet kaptam a Terminator-filmre... :)
Előzmény: GoldenRetriever (171)
Pityorka Creative Commons License 2007.04.26 0 0 189
három zip fájlban vannak. átküldtem.
Előzmény: rovi4 (175)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.26 0 0 188
Látom te is ilyen nagy kertész vagy,szereted,ahol a kép készült a gépről ott van egy jó nagy füves,parkosított részem, hátul van egy kis konyhakert(5000m2) na de a kérdésem a fűre irányulna,nem tudsz valami jó kis vegyszert,ami a fűben lévő gyomot kinyírja?Egy fajta jött csak elő,az meg olyan mint a fű,csak szélesebb a levele és körkörös alaku laposan elterülő valami....Ezt kéne kiírtanom,kézzel nagy a terület...
Előzmény: kicsee (186)
Pityorka Creative Commons License 2007.04.26 0 0 187
Küldöm, jpg-ben és csak részletekben tudom küldeni.
Előzmény: rovi4 (175)
kicsee Creative Commons License 2007.04.26 0 0 186
én is ezért szeretem a kerti munkát. Nekem most kell írnom a szakdolgozatot, aztán ha elfáradok benne, vagy ihletet kell gyűjtenem, akkor kimegyek a hátra, leszedem a krumpliról a colorado bogarakat és válogatott módon megölöm. Vagy gyönyörködök a kertben. Levágom a fűkaszával a fúvet. Gondolkozok műtrágyán, vegyszereken. Jó dolog ez a kert.
Előzmény: GoldenRetriever (185)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.26 0 0 185
én is így csináltam és mostmár csak a tetején kell végigmennem egyszer és tök jó.Sűrűn kell nekem is csinálni mert az enyém sem volt művelve 15 évig,jó sok gazmag van benne,hamar kikelnek,ráadásul tarackos is,de azt már kiszedtem a sok rotálással meg gereblyével,úgyhogy egy cipőben járunk.Most azt tervezem,hogy mivel ugyanezek voltak a tünetek tárcsáztatom a leghátsó gazos részt,aztán meg mehet a rota ott is!Időm van és tök jól ki tudok közben kapcsolódni!
Előzmény: kicsee (184)
kicsee Creative Commons License 2007.04.26 0 0 184
Igen. Én olyan földet vettem át, ami nem volt trágyázva, csak ritkán. Nem volt már felszántva, vagy 3-4 éve és kegyetlen mennyiségű gaz volt rajta. A tömörödöttség az kutyaf*sza ehhez képest. Na mondom én most nagy leszek. :) 3,5 lóerős Briggs motor nesze neked. Se súly, se semmi. Szántok, mint a nagyok, mert az milyen vagány már :) Aztán amikor haladtam kb egy métert és a körmös kerekek jobban belementek a földbe, mint az eke, akkor kicseréltem a 2xhármas kapatagra és kb négyszer felrotáltam elsőkörben. Aztán a tavasszal még háromszor. Olyan lett, mint a liszt. Gyakorlatilag elásattam magával a gépet és úgy mentünk a földben. A rota és én :)
Előzmény: GoldenRetriever (183)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.26 0 0 183
Tudom én,hogy nem szántani való,csak kipróbáltam,nekem is az volt a lényeg, hogy a rotálás menjen vele,az meg nagyon egyszerű ilyen teljesítménnyel,nem vallott kudarcot,pedig vannak kemény helyek a földemen!Tudomásul veszem,hogy nem lehet vele ekézni, kipróbáltam.Legalább az utánfutót és a kapálórészét tudom használni,így is megérte....Amúgy ez olyan mélyen rotál,hogy olyan mintha fel lenne szántva....:-)Ez van.
Előzmény: kicsee (182)
kicsee Creative Commons License 2007.04.26 0 0 182
Az egyetlen igazság, az ilyen kis rotákkal kapcsolatban, ami a nevükben is benne van.
Rotációs kapa. Kapálásra, föld sekély forgatására tervezték, nem szántásra. Ezek amiket leírtatok és nekem is van, nem kiskerti traktor. Minimum 8 lóerővel és 150 kilóval...
Sajnos bele kell nyugodni, hogy szántani ezzel, hacsak nincs sok súly az első kerekeken és nincs megrotálva a föld szántás előtt, akkor nem lehet.
Nekem barnaföldes, agyagos, kissé homokos a földem, de viszonylag laza. Ebben megakadt a rota vagy elkapart a kerék miközben haladtam, körmös kerékkel, éles ekével és éles elővágóval is. Súly nem volt rajta, mert azt nem tudtam szerezni. Maradt a többszöri rotálás.
Szóval nem azért nem megy, mert városi gyerek vagy, hanem azért, mert a gépet nem erre tervezték. Nehezebbnek(hogy tapadjon a földbe/földhöz) és erősebbnek kéne lennie(hogy még ekkor is húzzon)
Egyébként is ma már az a trendi, hogy nem szántunk, hiszen a föld max kb 10 centijét használjuk, inkább azt töltsük fel tápanyaggal :) Nem zöldölni, ezt írja a szakújság :)
misikt Creative Commons License 2007.04.26 0 0 181
A gumikerék ha kisebb átmérőjű, csökken a haladási sebesség, de nő a nyomaték. Másfelől a gumikerék valószínűleg nem kapaszkodik a talajba annyira, főleg súly nélkül.
Előzmény: GoldenRetriever (178)
forest240 Creative Commons License 2007.04.26 0 0 180
Sziasztok! Nagyon kérem, hogy aki tud segítsen! Valamikor hajdanában az OETL motorgyár által gyártott kerti kistrakesz OM 220 tipusú motorjához keresek gyújtást. Minden lehetőség érdekel. Köszönöm.
misikt Creative Commons License 2007.04.26 0 0 179

Először is a kerék szerintem fordítva van feltéve, de lehet, hogy ez a legkisebb probléma. Az eke is könnyen elképzelhető, hogy töltögető, vagy nyitó és töltögető egyben, azért átfordítható. A válvaforgató eke szimmetrikus felépítésű. Továbbá az ilyen gépek ekéin szerintem mindíg van egy késes csoroszlya, ami a függőleges barázdaszelvényt vágja ki.

 

pl.: ilyen

vagy ilyen

 

Valószínűleg nem tökéletesek a linkek, tovább kell majd navigálni.

Nálad az a nagy ív, ami előre néz, nem alkalmas rá, hogy metsze a talajt.

Előzmény: GoldenRetriever (178)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.26 0 0 178
Továbbra is várom a választ. Lehet gumikerékkel kellene megpróbálnom,vagy most komolyan mit csinálhattam rosszul?
Előzmény: GoldenRetriever (172)
rovi4 Creative Commons License 2007.04.25 0 0 177

Nem az enyém az csak egy kép  az egyik  expressz oldalrol én már nem foglalkozok illyennekkel csak szerelem  öket .

Előzmény: GoldenRetriever (176)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.25 0 0 176
Figyi ha az utánfutót rakom rá akkor az én trakeszomnak is ilyen a kereke csak az enyém új, egyébként meg ezen minden gyári,az eke is ami jobbra balra fordít és a vaskerék is hozzá,1987es a gép nem kell csodát várni aerodinamika terén,de azért régen tudtak valamit,a mai 120ezres gépek szarok,meghallnak egy kis kemény földtöl,az enyém nem áll le soha ebben biztos lehetsz. Az ekézés meg nem azért nem ment mert a gép szar,hanem mert városi gyerek révén ezt még meg kell tanulnom. A burkolat is gyári és nem melegszik,ez csak a tetején van,oldalt és alul nyitott,de hangsúlyozom ez így gyári.Ha ráraknám a gumi kerekeket és az utánfutót,ami szintén gyári,akkor olyan lenne mint a tied a képen csak kicsit erősebb változatban!
Előzmény: rovi4 (174)
rovi4 Creative Commons License 2007.04.25 0 0 175

nekem légyszives kűldmár el 151 Robi robbantott ábráját mert most hoztak mégeggyet kosárba  hogy rakjam már össze csináltam már egy párat de vannak kiesö részletek,

 Ide légyszives elküldeni   lalko19@freemail.hu

Előzmény: Pityorka (170)
rovi4 Creative Commons License 2007.04.25 0 0 174

Hello mi ez a holdjáro .szórnyen néz ki ahogy leirtad azt hittem hogy valami csucs szuper magátol járo kapálögép {nem sértésnek szántam}

1: azokkal a kerekkekel nem lehet szántani

2: az az  eke nem eke hanem valami brutál nyitókapa

3:nem tudom kicsinálta ezt az egészet  de nem kellett volna leburkolni a gépet nem melegszik nagyon.

igy néz ki egy rendes traktor  és ilyen egy rendes eke ottvan rajta  a keréksuly

 bocsi nem kioktatni akartalak de azzal a géppel nem tudsz szántani

üdv és sok sikert.

Előzmény: GoldenRetriever (172)
Pityorka Creative Commons License 2007.04.25 0 0 173
Meglátják a gyomok és kiugranak a földből. :))))
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.25 0 0 172
Itt a gépezet!:-)Jól néz ki mi?Viszont ekézni nem tudtam,valaki elmondhatná a technikát!!!Először is elkapart a bal oldala állandóan.Ha végre beindultam,akkor meg az eke nem ment le a föld alá...Valamit tuti szarul csináltam,pedig még az eke szögét is állítottam,hogy lejjebb kerüljön...de hiába...Talán majd egyszer ha több időm lesz és valaki leírja mire figyeljek ujra megpróbálom. A kapát visszaszereltem és királyul ment azt már volt időm gyakorolni,meg ahhoz sok technika nem kell...
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.25 0 0 171
Pityorka Creative Commons License 2007.04.25 0 0 170
Megtaláltam a ROBI 151 teljes üzemeltetési dokumentációját. Benne van minden, robbantott ábrák, alkatrészlista. Megpróbálom majd beszkennelni, ha sikerül szívesen elküldöm emilben akit érdekel.
-Tsunami- Creative Commons License 2007.04.25 0 0 169

Ez nem jó?       saraboló

Előzmény: misikt (161)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.25 0 0 168
Nincs súlyom,de olyan vaskerekek vannak hozzá lapáttal, hogy a homokos talajomban nem hiszem, hogy el fog kaparni, főleg, hogy most kicsit vizes a föld.Majd kiderül...
Előzmény: misikt (167)
misikt Creative Commons License 2007.04.25 0 0 167
Sok sikert hozzá. Szerintem az eke után ne tegyél boronát, mert balesetveszélyes lesz, meg ügyetlenebb az egész. Ott lóg, meg himbálódzik majd. Külön műveletben már lehet, hogy jobb. Sikerült súlyokat szerezni, vagy úgy gondolod, megy majd nélküle?
Előzmény: GoldenRetriever (166)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!