Keresés

Részletes keresés

Bűvössárkány Creative Commons License 2009.05.29 0 0 149
TIBBEEEE!!!!!!!! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD!

Ez nem lehet igaz! Most úgy felvisítottam, hogy tutira leépítenek, hisz "illemhelyen" vagyok...!! Te tényleg ugyanolyan maradtál! A mi kedves, drága jó, ügyes Tibbénk!:))
Előzmény: Tibbe (140)
Tibbe Creative Commons License 2009.05.29 0 0 148
Hát igen... ez tényleg nem kivitelezhető ebben az esetben! És még azt mondják, hogy a macskák buták! Mindenesetre nem is felejtenek, az is tuti!
Majd ha egyszer lesz egy újabb cicád is, annak mindig elől kéne hagyni a hordozót, szokjon bele aludni, s hátha nem alakul ki félelemérzete.
Nálunk kutyaketrecbe ment a Pulcsi és Soma, s abban mászkálni is tudtak, visszafelé meg aludtak, úgyhogy szerencsésen túléltük.
Ma már Pulcsi egy hájas, csüngőhasú kövér disznó, Soma a fehér-fekete feleakkora és nagyon csinos, nem hájasodott el.
Anyukámnál vannak már 4 éve, de anyu azt mondja, ő már nem élne, ha nem lennének a macskái (83 éves)
mármint anyu..
Előzmény: Bűvössárkány (139)
meoindil Creative Commons License 2009.05.29 0 0 147
    Amazonka csak egy cicaorrnyit látható a harmadik képen. :)
    De például a papirzacskóba ő szokott inkább bemászni. Viszont a celofán- és nájlonzacsirágással az őröletbe próbál kergetni, valamint a szálathúzokki mindenből amiből tudok sportág elmélyült gyakorlásával. :)

Előzmény: Bűvössárkány (142)
Bűvössárkány Creative Commons License 2009.05.29 0 0 146
Akkor fiatal cicák! És még nagyon jól illik is egymáshoz a Töpörtyű meg a Csusza... nagyon jó!:)) Látszik rajtuk az ápoltság, a jólét... nem is tudom, hogy mondjam. Jó kézben vannak, na...
Előzmény: ody42 (138)
meoindil Creative Commons License 2009.05.29 0 0 145
    TIBBE!!!
    Te sem változol! :):):) Nagy szerencséd van, hogy mindkét eksönt túlélte a gép!
meoindil Creative Commons License 2009.05.29 0 0 144
    Szia, Ody!
    Gyönyörűek a cicáid!
Előzmény: ody42 (134)
Bűvössárkány Creative Commons License 2009.05.29 0 0 143
Nagyon szépek a degek!:)) Csusza mindig szívem csücske volt, amikor olvastam róla. Maga az egész hihetetlennek tűnő történet... Tibbe hős mentése... meg az, hogy olyan csodálatossá csuszáltátok - meg ő saját magát!:) Meg olyan kívánatosan tudod őket fotózni... hehe.:)
Előzmény: ody42 (134)
Bűvössárkány Creative Commons License 2009.05.29 0 0 142
Én ezeket ismerem, de mindig nagyon díjazom a táskás makkákat...:)) Pistinek meg különösen jól áll. Vagy ez itt Amazon? Nem, szerintem Pisti. (Bocsi: Pocak!)

Haramia még a KIS (!!!) DM-es szatyorba is képes bele-kakaóscsigásodni, képzeljétek el...:DD!
Előzmény: meoindil (129)
Tibbe Creative Commons License 2009.05.29 0 0 141
ill. ez múlt héten volt, de a tárgy szempontjából secko jedno:)
Tibbe Creative Commons License 2009.05.29 0 0 140
Szia meoi..:)
Képzeld, a hét elején egyik nap éjjel a telefonom, másik éjjel a fényképezőm lopták le a kutyáim az íróasztalról.
A telefonnak most nincs hátulja és kicsit cakkos, a fgép minden lerágható tartozékát lerágták, a kezembe volt, mentem a fürdőbe, beleejtettem véletlenül egy vödör vízbe. Kikaptam és feltettem az udvarba a tűző napra a kocsi tetejére száradni.
Valaki telefonált, akinek elmondtam, és azt mondta, rögtön vegyem el a tűző napról.
Na, aztán árnyékban kihűtöttem, majd a még használható alkatrészeivel bekapcsoltam, (pl a blendenyilást kézzel kell szétnyitni), és a gép MŰKÖDIK!:))))

Előzmény: meoindil (135)
Bűvössárkány Creative Commons License 2009.05.29 0 0 139
Szerintem kijönne, ha kihívnám, de nálunk nem nyerő az ötlet. Úgy elbújnának, hogy hetekig nem látnám őket. Lásd, Hony, mikor leírtam, hogy csupán óvatosan lecsusszantottam a szekrénytetőről a hordozót... pedig 1 éve nem is látta! És mégis eszébe jut, hogy az neki valahogy nem lesz mentálisan nyerő... Mondom, még kajáér ordítani se jött elő, pedig épp szabin voltam, s a többi szabis napon már délután 3-kor odaállt óbégatni és purrogni elém, szemrehányó zöld-nézéssel - és bevallom, néha meg is szántam: odaadtam neki a máskor csak 6-7 körül adható vacsoráját - de aznap, este 8-kor nekem jutott eszembe, hogy hopp, még nem kaptak a macskák.
Ez azért felejthető el nálunk, mert Haramiának SOHA nem jutna eszébe kajáért ríni. S mivel Hony elbújás áldozata lett, ezért nekem meg kisebb gondom is nagyobb volt épp.:)
Na, ezér nincs kijárós doki. Egyetlen makkát nem tudnék neki szolgáltatni...:)
Előzmény: Tibbe (137)
ody42 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 138
No, a cirmos Töpi, 1,5 évnél picit idősebb fiatalember, ivartalanított kandúr, és ugyan mikor kicsi volt joggal viselte a Töpörtyű nevet, de ki akart velünk tolni, ezért 6 kilósra nőtt :)

A kis trikó Csusza, ő égből pottyant macsek, Tibbe mentvénye :) Ivartalanított hölgyemény, picit idősebb, mint 1 év.

Előzmény: Bűvössárkány (133)
Tibbe Creative Commons License 2009.05.29 0 0 137
Nincs házhoz(is)járós dokitok?
nekem szerencsére (úgy 30 éve ÚRISTEN!!!:( ) mindig olyan állatorvosom volt, aki ki is jött, ha kellett. Ha egyszer innen is sikerül elköltöznöm, már előre félek, hogy milyen állatorvos lesz ott. (majd aszerint választok helységet:)
Előzmény: Bűvössárkány (130)
flamingán Creative Commons License 2009.05.29 0 0 136
Jajj, de aranyos!!!!

Nálunk is szeretik a zacskót, bele nem ültek még, ők rágni szeretik. Mindegy milyen, lényeg, hogy zörögjön. Még az almoszacskó fülének is nekiesn(én)ek.
Előzmény: meoindil (129)
meoindil Creative Commons License 2009.05.29 0 0 135
    Tibbe, Ody sziasztok!
Előzmény: Tibbe (127)
ody42 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 134
Bizony! Lassan ismétlő oltásra kell vinni a kis sz@rost :) Nem lepett meg kiscicával idén senki?

Tessék neked kép, ha esetleg nem szoktál amoda bekukkintani:
Bűvössárkány Creative Commons License 2009.05.29 0 0 133
:))
Szia, Ody! Majd ha időd engedi, kérhetnék fotókat én is a jószágokról, és hogy melyik macs kicsoda? Te vagy a csuszás?:))
Előzmény: ody42 (121)
flamingán Creative Commons License 2009.05.29 0 0 132
Szia Tibbe!
Szerencsések vagyunk az orvosokkal, minden szempontból.;-))))
Bűvössárkány Creative Commons License 2009.05.29 0 0 131
:DD! Én gyerekkoromban az akkori fekete Mirci cicámat vittem el véletlen - majdnem - az oskolába. De pár háznyi gyaloglás után gyanús lett az élő táska...:)))
Előzmény: csacsi1976 (120)
Bűvössárkány Creative Commons License 2009.05.29 0 0 130
Csacsi, ha nem mondtam még: nagyon nagy mázlid van.:) Kiscicák, és ilyen tök jók. Puszi nekik!:)) Én lefövök rendesen egy-egy hordozóba tételnél. Még jó, hogy egy évben csak macskánként eccer kell megtennem...
Előzmény: csacsi1976 (119)
meoindil Creative Commons License 2009.05.29 0 0 129
    A hordozót nálunk sem kultiválják a cicák, de minden más táska, szatyor a roppant érdekes kategóriába tartozik. Karácsony óta van egy papírtáska a padlón, amire hol ráülnek - hol belebújnak, bár lassan azért már amortizálódik.
    Pocak is többször leellenőrizte már a hátizsákomat indulás előtt :)

Előzmény: csacsi1976 (120)
Bűvössárkány Creative Commons License 2009.05.29 0 0 128
Szijjjasztok! Ez aztán a meglepi! Hát titeket mi szél fújt erre?
Tibbe! Ody - üdv! Mi még nem is ismerjük egymást.:) Nem sok visszaolvasnivaló van még, ez egy hót-topik volt, és én elkezdtem bele írni a 12. hsz-tól... aztán szépen jöttetek! Szóval, ha onnan olvasgattok, még vissza lehet - és akkor már egész sokat megtudhattok az én ragadozóimról.:)
Tibbe Creative Commons License 2009.05.29 0 0 127
Ennyire csinos állatorvosod van? ;)

...bár a mienkével én is nagyon jól el tudok pletykálgatni:))..

egyébként sziasztok!

ody! nemsokára Pünkösd! tolulnak az emlékeim egy égből pottyant macskával kapcsolatosan...:)
Előzmény: flamingán (117)
csacsi1976 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 126
majd írd meg a harci sérülések listáját :D
Előzmény: flamingán (125)
flamingán Creative Commons License 2009.05.29 0 0 125
Egyébként jó ötlet ez az asszisztencia, köszi.:-)
Asszem délután majd igénybe veszem a fiamat asszisztensnek. Ő fogja előhozni a hordozót én meg elkapom Gömböcöt és belehelyezem.:-))
Előzmény: ody42 (124)
ody42 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 124
Igen :) Ha választhatnék, hogy melyik macskám másszon be magától a hordozüba, akkor is így döntenék :) Töpi azért nem fél használni a harci fegyvereit, ha valami nem tetszik neki, illetve hát méretéből adódóan is nehéz lenne tuszkolni.

Csusza meg szegényem nem igazán jött rá még, hogy a karom másra is való az élezésen kívül, a fog meg az evésen kívül (pedig Töpivel szemben nem ártana néha használni őket, így kívülről megítélve), nála a tiltakozás egyrészt a bújkálásban nyilvánul meg, amit megelőzünk, másrészt kapálózik, meg megfeszíti magát, de ketten azért könnyen belepottyantjuk a hordozóba.
Előzmény: flamingán (123)
flamingán Creative Commons License 2009.05.29 0 0 123
Szia Ody!
Neked is szerencséd van Töpivel.:-)
Előzmény: ody42 (121)
flamingán Creative Commons License 2009.05.29 0 0 122
Hú, de szerencséd van!:-)

Énnekem (vagyis a cicáknak:-) ), most van egy olyan hordozónk, amibe felülről kell "beleejteni" a macsekot. A régibe elölről kellett betuszkolni, na, ez elég brutál volt.
Most "csak" meg kell fogni a pácienst, de ez is nehéz, mert mihely előveszem a hordozót, mind a kettő köddé válik.
Na, meg az eljutás az orvoshoz is macerás, mert gyalogszerrel megyünk, másnap olyan izomlázzal küzdök, hogy ihaj. De mindegy, mások is viszik gyalogosan, ezzel nem vagyok egyedül.:-)
ody42 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 121
Igen, még olvasni is procedúra :) Nekünk szerencsénk van, mert a kicsi tényleg kicsi, így kettőnk ellen esélye sincs (habár nála is a sorrend: macska megfog, szorosan ölel, és csak ezután veszi elő az asszisztencia a hordozót, mert amúgy elbújik az ivartalanítása óta a hordozó elől. Előtte ő neki sem volt kifogása). A nagynak meg leteszem a hordozót, és egy "Töpi légyszíves menj be" feészólítás után be is sétál általában, ha nem, akkor sem küzdeni kell, csak egy kis lendületet adni neki :)

Egyébként pedig üdv :)
csacsi1976 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 120
Múltkor a hátizsákomban próbált helyet foglalni és igen megsértődött amikor nem jöhetett :D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!