Keresés

Részletes keresés

ponex Creative Commons License 2007.12.05 0 0 465
Nem zsidós, hanem felhős. kevertem hirtelen
Előzmény: ponex (464)
ponex Creative Commons License 2007.12.05 0 0 464
Ha a hengerből paszírozni kell a festéket, akkor az biztosan nem jó. Meghatározott mennyiségű festéket kell juttatni a felületre, a rövid szőrü henger nem vesz fel elég anyagot, sokkal sűrűbben kell mártogatni, ergo, sokkalta lassabb lesz a munka-folyamat, azon túl menően, hogy a kevés felvitt anyag miatt "zsidós lesz" foltos lesz, mert nem egységes a felvitt anyag mennyiség, szóval laikusnak jobb a hosszú szőrü henger, míg persze egy Profinak tök mindegy, bármilyen hengerrel szép festést tud előállítani.
Előzmény: rokalepke (463)
rokalepke Creative Commons License 2007.12.03 0 0 463
Koszi mindenkinek a meszes festekkel kapcsolatos hsz-eket! Most mar csak az a kerdes, hogy hosszu v. rovidszoru henger a jo falfesteshez (meszes es diszperzioshoz is)? En laikuskent ugy gondolom, hogy a rovidbol konnyebb kipaszirozni a festeket es vekonyabb retegben lehet vele dolgozni, am gyakran kell a vodorbe martani. Viszont akikkel eddig beszeltem a hosszu szorut hasznaltak.
ponex Creative Commons License 2007.12.02 0 0 462
Szívesen

A sör se rossz :))) Azért ne csak oxigént lélegezz be, kell még oda egy kis hidrogén meg nitrogén gáz is
Előzmény: (M)Ákos (461)
(M)Ákos Creative Commons License 2007.12.02 0 0 461

Azért volt olyan jó kedvem közben...oxigén-kúra. Azt hittem, a sör hatása. :-)))

Köszi

Előzmény: ponex (460)
ponex Creative Commons License 2007.12.02 0 0 460
Elég, a mészfesték ugyanis széndioxid felvétellel kött, illetve visszalakul mészkővé, a széndioxid felvétellel párhuzamosan viszon oxigént ad le, azér van az a frissesség érzés meszeléskor.
Előzmény: (M)Ákos (459)
(M)Ákos Creative Commons License 2007.12.02 0 0 459

Kérdezném is a hozzáértőket, hogy elég-e a 12-14 fok a házban a meszes festék megfelelő száradásához?

Az első réteg szépen kifehéredett kb. fél nap alatt, de azért valaki megerősíthetné, hogy ez jó így. :-)

Második réteg így? 1 nap múlva mehet?

(M)Ákos Creative Commons License 2007.12.02 0 0 458

Hali, én éppen meszes festékkel + hengerrel nyomom.

A festék neve Calmit, ha jól emlékszem (Br*co-ban vettem). A henger nagy szőrű sárga.

Szépen lehet vele dolgozni, alig akad benne 1-2 szemcse (nem szűrtem).

Még csak az első rétegnél járok, de már szépen fed ez is.

Jól fel kellett higítani (majdnem oltott mész állagú). Az első réteghez 2 rész víz + 1 rész festéket kísérleteztem ki. Nekem meszes glett + vakolat van alatta, alapozó nincs, úgyhogy szívja a fal, mint a torkos borz. :-)

Előzmény: rokalepke (453)
halaloszto Creative Commons License 2007.11.30 0 0 457
Koszi!

Reggel megvettem a hera folteltakaro csodafesteket. Remelem tudja. A masik jelolt a valkid volt, de a zomanc alapozot is megjegyeztem.

vajk
Előzmény: szenyor Lopez (455)
szenyor Lopez Creative Commons License 2007.11.30 0 0 456

Pl. ez: http://www.kolor.hu/termek.php?up=kol_1349

Én amivel festettem, az nagyon rosszul takart. 3, helyenként 4 réteg kellett. De utána szép és meszes hatású.

Előzmény: rokalepke (453)
szenyor Lopez Creative Commons License 2007.11.30 0 0 455
Nálunk beázás után jött elő ilyen. Sok idővel a beázás után. Kínlódtam vele, többször lefestettem, átütött. Maestro szomszédból áthív, aztmondta kenjek rá zománchoz való alapozót. Így tettem. Megszáradt, rá a diszperzittel, azóta hófehér.
Előzmény: halaloszto (452)
kristof.balazs Creative Commons License 2007.11.29 0 0 454
Bio mész a neve azt hiszem fehér vödör zöld felírat. Nagyon jó anyag és páraáteresztő!
Előzmény: rokalepke (453)
rokalepke Creative Commons License 2007.11.29 0 0 453
Sziasztok! Tudtok nekem olyan meszes belteri festeket mondani ami hengerrel is felhordhato? Amivel eddig talalkoztam az mind ecsetes volt. Ha ilyen nincs, akkor valami jol szellozo, egy vagy ket retegben tokeletesen fedo, hofeher szinut ajanljatok. Koszi!
halaloszto Creative Commons License 2007.11.28 0 0 452
Igazibol ezert kezdtem el keresni festos topicot.

Jo lenne ha segiteni tudnatok, total el vagyok szomorodva.

Regi haz, plafonon a fene tudja hanyfele festes, plusz akrillal felragasztott hungarocell mennyezet. Minden le lett szedve, akril levakarva, festes lecsiszolva, telibeglettelve, alapozva, diszperziossal ketszer atfestve.

Most valami sargas minta kezd megjelenni, nehol erosebben, masutt gyengebben.

Letezik hogy valami osregi festekreteg jon at? Sargara nem is emlekszem a retegek kozott. Vizcso nincs a kornyeken.

Mit lehet ilyenkor tenni? Ha uj reteget rafestek, azon is atjon gondolom.

vajk
halaloszto Creative Commons License 2007.11.28 0 0 451
Miert ne tudnad leszedni a radiatort??

Alul a ket szelep elzar, hollandik kiteker, radiator egy mozdulattal vodor fole emel. Segito ember kiomlott vizet feltakarit. Ures radiator letesz.

vajk
Előzmény: Fineszedző (413)
kristof.balazs Creative Commons License 2007.11.27 0 0 450
Az Én véleményem az, hogy egyszeri festés nem nagyon van!!! Koszlekötés portalanítás és ilyenek az első réteg aztán a fedés a második! A kiadósság pedig nagyban függ a használt henger szőr nagyságától is de szerintem mindig rá kell hagyni a mennyiségre!
Előzmény: LCi (449)
LCi Creative Commons License 2007.11.27 0 0 449
Hali!

Polifarbe-ra szavazok. Nekünk hangavörös színű a hálószobánk és bár két sor kellett a teljes fedéshez (dobozán azt írják egy is elég), de nagyon szép lett, és legalább nem üt ki a színező mint egy két boltban kevert festéknél. Viszont amit ráírnak mennyiség az kicsit kevesebb 1-2 m2-rel.

Üdv,
Laci
kristof.balazs Creative Commons License 2007.11.27 0 0 448
Szerintem egyikből sem elég az egy réteg de ezt látni kellene! Az Én javaslatom a polifarbe nekem a dulux nem jön be!Szerintem nem tud annyit amennyi az ára!
Előzmény: FanTamás (447)
FanTamás Creative Commons License 2007.11.27 0 0 447
Sziasztok!

 

Egy rövid kérdés szobafestéssel kapcsolatban: Dulux vagy Polifarbe? Két festővel beszéltem. Az egyik azt mondja, a Polifarbe Platinum sz.r, mert kevés benne a pigment. A másik arra esküszik, hogy milyen kafán fed és csak elég egy réteg. A sima Duluxból mindkettő szerint, valószínüleg két réteg kell. Szeretném egy rétegben, bordóra és természetesen olcsón lefesteni a kb 35 négyzetmétert. A fal most rózsaszín :-O Help! Köszi   

zarew Creative Commons License 2007.11.11 0 0 446
az nem megoldás?,hogy valamilyen mélyalapozó,impregnáló,trutyival bekenem a pucér gipszet és utánána már ok. a felület.Egyébként gyönyörűen lejön a tapéta (meg a gipszkarton papírja ) és utána marad a tükörfényes gipsz.De csak ott kísérleteztem ahhol a szekrény lesz,úgyhogy nem gáz.
Előzmény: ponex (445)
ponex Creative Commons License 2007.11.11 0 0 445
Látni kellene, mert innentől azért már eléggé zsákbamacska, bármit mondok. Egy biztos azonban a gipszkartont nem arra találták ki, hogy vizezve legyen, még az inpregnálat sem, és ha a karton saját papírja is lejön, akkor van nagy gond, a víz Hatására, meg elméletileg jól eldeformálódik, atól függ mennyire sikerül, túl nedvesíteni. Szóval mindenképpen hagyd kiszáradni, és csak utána csinálj vele bármit is.
Előzmény: zarew (444)
zarew Creative Commons License 2007.11.11 0 0 444
hát ez az nagyon vékony a tapéta,meg tapétaleoldót is tettem a vízbe,úgyhogy jön le símán gyönyörűen a gipszpapírral együtt.Egyébként 200m2 tetötérről lenne szó.Lövésem sincs mit kéne csináln, de az űjragipszezés nem jó ötlet mert 200x400ft+ munkadíj annyi pénz nincs is a földön.Szóval lehet lefestem az egészet azt kész.
Előzmény: ponex (443)
ponex Creative Commons License 2007.11.10 0 0 443
Hát mindenképpen áztasd, vagyis vizezd, vizezést követően, várj 5-10 percet, ha nem jön vizezd megint, és megint várj, majd próbáld leszedni. ha ismét csak a karton papírjával együtt jön, akkor gáz van. sokba fog kerülni, tudniillik a gipszkartonnak, nem a gipsz a lényege, hanem az a papír réteg amivel körbe van véve.Ha az lejön, szart se ér az egész. Le kell szedni, és újra kartonozni.
Nem tudom, mit jelent nálad a baráti ár, de én pesti árakhoz viszonyítva, nem dolgozok drágán, ha esetleg érdekel a dolog, hívj fel. 30/851-10-69
Előzmény: zarew (442)
zarew Creative Commons License 2007.11.10 0 0 442
Sziasztok!
Ebben a topikban még nem jártam :-)
Persze kérdezni jöttem: Gipszkarton tetőteret szeretnék felújítani.Van valami tapéta rajta de az csak a gipszkarton papírjával együtt szeretne lejönni,szép síma gipszfalat hagyva.A tapétát nem hiszem hogy jó ötlet lenne felültapétázni,mert elég rondán átfedésekkel lett felrakva.Ha lefesteném az sem jó megoldás mert sok helyen válik le.Mi a túrót kezdjek vele.Szakembert nem hiszem hogy meg tudnék fizetni, 200m2 ről lenne szó Érden.Esetleg szedjem le gipszig aztán gipszglett utána mélyalapozó,vagy előkenjem ragasztóval, cserealapozóval...ötlet?Esetleg valami baráti árakkal dolgozó érdi majesztró?

Üdv:Zarew
ponex Creative Commons License 2007.11.08 0 0 441
Nem teljes a válasz. Mivé egészítik ki egymást? És nem tettél fel kérdést:)))
Előzmény: kristof.balazs (440)
kristof.balazs Creative Commons License 2007.11.08 0 0 440
Kiegészítik egymást!!!!!!!!
Előzmény: ponex (438)
ponex Creative Commons License 2007.11.08 0 0 439
Jaaaa. mégy egy szabály. ha az egyik fél nem tud válaszolni, akkor a másiknak meg kell válaszolnia a maga álltal feltett kérdést, viszont ismét ő teheti fel a következő kérdést.
Jó Játék lesz szerintem, ha fel vagy készülve szakmailag megfelelő színvonalon :)))
Előzmény: ponex (438)
ponex Creative Commons License 2007.11.08 0 0 438
Benne vagy egy játékban? igen?
ok!! :))))

Játszunk válaszolj a kérdésre, majd tegyél fel egy kérdést játékot. Szakmai szempontok szerint. Festőszakma természetesen. Benne vagy? igen? Akkor felteszem az első kérdést:))

Milyen tulajdosággal rendelkeznek a komplementer színek?
Előzmény: kristof.balazs (437)
kristof.balazs Creative Commons License 2007.11.01 0 0 437
Nem okoska nem akkor indulok!!! EBÉD!! Ismerős ez a szó!! Na de mindeggy!!
Előzmény: ponex (436)
ponex Creative Commons License 2007.10.31 0 0 436
És háromnegyed kettőkor indulsz dolgozni? :DDDDD Hát nem vagy egy kiköpött sztahanovista;)
Előzmény: kristof.balazs (435)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!