Keresés

Részletes keresés

9:3 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 194122

nem futok gyorsan, csak amikor hamar túl akarok esni rajta. De az, hogy az 5:50-es km már gyors és fárasztó legyen, szerintem minden, csak nem az edzettség jele. 

 

Jövő héttől viszont igyekszem vmi tudatosságot belevinni, mondjuk kezdve azzal, hogy előkaparom valahonnan a pulzusmérő pántot.

Előzmény: Spenót (194120)
qwertz77 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 194121

Próbáld ki, hátha mégis.

tegnap este 30Cban kezdtük a pályaedzést, a végére 29Cig is lehűlt az idő :-) Mégis tök jól ment.

Ilyenkor ígyis-úgyis kivagy a tempótól, észre se veszed, hogy meleg is van. Picit rosszabb a tempó de különben tök jól pörgött az edzés.

Lassú futásnál jobban ráérsz szenvedni :-)

Előzmény: 9:3 (194118)
Spenót Creative Commons License 2018.08.08 0 0 194120

Vegyél egy Garmin és Long állandóan kihív majd, amíg vagy ötször el nem kalapálod. :-) 

 

Nem futsz te túl gyorsan mostanság? Tök gyorsan visszajött a futókád a Strava alapján. Ha szenvedésnek éled meg, akkor Long ötlete is tök jó. Engem nagyon feldobnak az ilyen futós feladatok.

Kellene talán egy célverseny is, nem?

Előzmény: 9:3 (194116)
gurtnis Creative Commons License 2018.08.08 0 0 194119

Nagy hibát követsz el a hajnali futásokkal, azt én is gyűlölöm!  Sokkal jobb teli pocakkal délben futni, mikor nem süt a szemembe a nap! :D

Előzmény: 9:3 (194116)
9:3 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 194118

őszig kizárt, hogy a sima lassú futásokon kívül másra rávegyem magam

Előzmény: Mr Long (194117)
Mr Long Creative Commons License 2018.08.08 -13 0 194117

Szombaton mentem 10x1p/1p-et. Na az nagyon állat volt, lehet ilyet kellene neked is nyomni, kicsit felrázna. Ma meg 4km 30s/30s lesz, bár lehet be fog b@szni a meleg. De hát reggel olyan jó volt heverni az ágyban és nem futni :D

Előzmény: 9:3 (194116)
9:3 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 194116

itt olvaslak titeket, és már azon tanakodom, nekem is kellene egy kütyü, mert a motivációm a béka segge alatt van. Alig bírom reggelente összekapni magam a futáshoz, gyakorlatilag nem volt a nyáron olyan futás, ami után azt mondtam volna, hogy ez de jól esett. Próbálom robotüzemmódban csinálni az edzéseket, csak hogy ne legyen kihagyás, de azért kedvvel sokkal könnyebb lenne.

 

Ja, és gyűlölöm ezt az időt. 

Mr Long Creative Commons License 2018.08.08 -13 0 194115

Attól függ, hogy mi a célod. Bármikor futni egy FM-et 5:30-ban megerőltetés nélkül, vagy minél gyorsabb tempót nyomni.

Ha nem akarsz gyorsulni akkor szepen menni fog lefele a plzusod az azonos tempó mellett, de ha azonos pulzuson futsz versenyről versenyre, akkor meg a tempódnak elvileg javulnia kellene.

Szóval melyik a célod?

Előzmény: mazlati (194105)
O/O Creative Commons License 2018.08.08 0 0 194114

Azért én neked szurkolok :) Az első évben a röviden negyedik lettem a következő évben már sokan jöttek, hiába futottam jobbat, huszon x lettem csak 😀

Előzmény: Pinyo (194101)
Spenót Creative Commons License 2018.08.08 0 0 194113

Van igazság abban, amit mondasz, de nagyon különbözőek vagyunk. Az én példám is mutatja, hogy mennyire inspiráló tud lenni egy kütyü. Amióta lemondtam a triatlonos terveimről, nem úszok, de a fenix nélkül soha nem úsztam volna 2-3 órákat.

Amikor még nem voltam futásfüggő, megvettem az első Hokát és rohadtul utáltam volna magam, ha nem koptatom fossá, hanem ott áll a szekrényben.

Sokan vesznek otthonra szobabiciklit, aztán a harmadik edzés után hagyják a fenébe az egészet. Ők és azok, akik megvesznek drága dolgokat, majd nem használják, nem ártanak senkinek. Sőt, hozzájárulnak a kínai GDP növekedéséhez.

Xóval, szerintem mindenki vegyen meg mindent, ami érdekli és nem hal tőle éhen a családja, majd használja belátása szerint.

Előzmény: budai10 (194112)
budai10 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 194112

Értem de van másik oldala is.

Eladja ezt az óráját vesz föl pl személyi kölcsönt ha nincs úgy eleresztve majd vesz egy Fenix 3 és egy  Stryd-t 160E. Használják fél évig majd rájönnek ,hogy nagy csodák nincsennek és eladják mondjuk 50E bukóval és vesz egy olcsóbb kategóriás órát mert az is megteszi.

Időnként jó vételeket lehet találni használtan az ilyen emberek álltal.

Előzmény: Ati_66 (194111)
Ati_66 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 194111

Egy új sporteszköz vagy egy ilyen kütyü fantasztikusan megdobja a motivációt és azzal a fejlődést.

Tudom, mert engem is a 2015 év elején a bedöglött pulzusmérő helyett vásárolt nagyobb tudású új Polar és az akkor felújított bringám motivált arra, hogy a 9 évnyi laza átmozgatások után ismét rendszeresen és célokat kitűzve sportoljak. Nem az óra többlet adataitól vagy az újszerű kinézetet kapó bringától lettem jobb, hanem a motiváltság miatt átgondolt és rendszeres sportolástól.

 

Előzmény: budai10 (194110)
budai10 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 194110

Na ja meg kell venni és használni és majd csak lesz valahogy a lényeg a fejlődés ilyen formán is garantált! :)

Előzmény: Spenót (194109)
Spenót Creative Commons License 2018.08.08 0 0 194109

Te mindig az ilyen idegesítő, földhöz ragadt részletekkel vagy elfoglalva. :-) 

Előzmény: budai10 (194108)
budai10 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 194108

Veszel egy új órát és mellé egy Stryd-t mondjuk megvetted,hogyan tovább?

Watt alapu edzéseket,hogy építed fe milyen edzésmódszereid vannak rá pl alapozásra,gyorsító edzésre stb..?

Előzmény: mazlati (194107)
mazlati Creative Commons License 2018.08.08 0 0 194107

Én is szeretnék egy Stryd-ot, hogy power alapon fussak, de az FR620-om nem jeleníti meg a powert, ezért egy új órát is kellene vennem. A 620-at viszont nagyon szeretem és tökéletesen működik, nem szeretnék egy csomó pénzt költeni ha ezzel is elégedett vagyok. Ezért kérdeztem nemrég a véleményeket a Stryd-ról, mert bár nagyon szeretném, de nem minden áron.

Előzmény: Pinyo (194106)
Pinyo Creative Commons License 2018.08.08 0 0 194106

Garmin 810-es bringás GPS-em van, nem ismerem a mai futó órák edzéstervezési lehetőségeit, de talán nem is használnám ki. Ritkán gondolkodom előre, és ha mégis van tervem, eléggé át szoktam variálni menetközben :)

@gurtnis, sorry, jó az észrevétel, kicsit összemosom a tempót és a pulzust a szövegben, szóval sosem tempóra figyelek, hanem pulzust próbálok tartani. Ha majd egyszer lesz futóórám, ami megbízhatóan mutatja a sebességet, akkor érdemes lehet tempóra futni. De ha ilyen lesz, akkor az már Stryd lesz és powerre fogok futni.

Előzmény: mazlati (194105)
mazlati Creative Commons License 2018.08.08 0 0 194105

Tök furcsa számomra, hogy egyesek azért küzdenek, hogy felvigyék a pulzusukat.

Már azt sem értettem az egyik előző írásodban, hogy hogy voltál képes csak úgy levinni 100 alá a pulzusod, úgy hogy még futottál.

Én azt szeretném elérni, hogy minél alacsonyabb pulzussal fussam azt a félmaratoni tempót.

Ezért az ilyen résztávozásnál a tempóra állítom be a riasztást.

A garminconnecten tudsz saját edzést írni, amit elküldhetsz az órádra. Megadhatod, hogy 5x3200m-t szeretnél futni 4:00-4:05 tempóval 5 perces pihenőkkel. Mivel a Garmin a körtempóra riaszt, pár száz méter után már elég pontosan méri a tempódat, innen már figyelembe veheted a riasztásait.

Előzmény: Pinyo (194100)
Csempa Creative Commons License 2018.08.08 0 0 194104

A lényege (az alkalmazott algoritmuson túl), hogy mindig reggel mérem, ugyanakkor, közvetlenül ébredés után, és egyenes vonalra törekszem a grafikonon a mérés során (ennek már megvan nálam a gyakorlata), ami révén rendesen "kihallatszik a motorház zaja odabentről", és nem a pillanatnyi hangulatom érzelmi hatásai és egyéb prompt hatások nyomják el azt. 

 

Ha axiómaként elfogadjuk, hogy a nyugalmi pulzusban és annak több napon át megfigyelhető változásaiban megjelenik a fáradtság mértéke (valamilyen szórással), akkor érdemes ezzel foglalkozni. Ha nem, akkor minden óra hazudik :)

Előzmény: Ati_66 (194098)
Spenót Creative Commons License 2018.08.08 0 0 194103

Fogyok, de rohadt lassan...

Rohadék görögdinnye!

Előzmény: Mr Long (194096)
gurtnis Creative Commons License 2018.08.08 0 0 194102

Vagy félre értem, vagy nem. Olyan "Hansons" módszernek látszik, amit próbálsz. Sok-sok edzéstervet összeállítottam már magamnak belőle. :)  (persze nem alkalmaztam).   Azt nem igazán értem, hogyha a M-tempót, vagy a FM-tempót alkalmazod, akkor  hogyan kerül oda a pulzus, amit nem tudtál tartani? A módszer lényege egy reális M illetve FM céltempó, amelyet x idő múlva szeretnél elérni.  Szerintem itt az lenne a cél, hogy csak a tempóra figyelsz, s ahogyan fejlődsz, úgy tudsz egyre hosszabban tartani. Azért szeretek inkább időre futni, mint távra, mert ott tényleg csak a pulzusra figyelek, aztán az edzés utáni elemzésnél szembesülök a fejlődéssel (tempó eredményekkel).  :)  Nem nyomaszt edzés közben sem az, hogy meglegyen a táv, sem az, hogy meglegyen a tempó. Mondjuk hülyén jön ki, hogy pont egy nagyszerű sporttársnál értetlenkedek én itten! :) 

Előzmény: Pinyo (194100)
Pinyo Creative Commons License 2018.08.08 0 0 194101

:) A Szavannán szerintem olyan emberkék lesznek, akik egy szimpla félmaratonon is negyedórát adnának nekem. Szóval a célom csak annyi hogy a győztes időhöz képest 15 percen belül érjek be.

Mondjuk ha az illetőnek nincs versenytársa, akkor nem muszáj annyira sietnie, és ez a cél könnyebben teljesül. A három évvel ezelőtti szavanna de jó is volt, nem az első helyért persze, de nagyon jót meccseltem egy sráccal, sprinteltünk lefelé az erdőben meg Sukorón még jóval a cél előtt.

Előzmény: O/O (194086)
Pinyo Creative Commons License 2018.08.08 0 0 194100

Este kipróbáltam ezt az 5x3200m félmaraton tempót, és nem sikerült. A távot eleve 3000 méterre rövidítettem, mert kilométerenként csipog a Garminom, nem pedig mérföldenként.

A lábam még fáradt volt a hétvégés futásoktól, de a reggeli pulzus 37-38 volt, szóval relatíve kipihent voltam (ezután a futás után ma 41 volt, tehát jó mérce ezt nézni)

A félmaraton pulzusnak kineveztem egy biztonságos 164-et, aztán nekiálltam a Margitszigeten körözni. Az idő egész jó volt, 25-27 fok.

 

Már az első 3000 méter se ment jól, bár itt az utolsó kétharmadára már elértem a célpulzust nagy nehezen.

Rövid pihenő után a második 3k is megyegetett, de a vége már szenvedős volt. Itt magamban már kizártam hogy ebből még három nem fog menni.

Közben szomjas is lettem, ezért egy hosszabb tízperces lassú futást iktattam be a következő ivókútig.

Jöhetett a harmadik 3000m, de még a második km végén is csak 160-nál járt a pulzus, amit az etap végére szinte hajrázva sikerült feltolni a cél 164-ig. Na ekkor azt mondtam hogy a többit majd legközelebb :)

 

Időeredményben 12:03/12:23/12:09 lett, nem értékelem, soktényezős, majd őszre jobb lesz.

 

Előzmény: qwertz77 (194082)
Mr Long Creative Commons License 2018.08.08 -13 0 194099

Mérési jegyzőkönyvben nekünk még a műszer gyári számát is rögzíteni kellett, mivel csak így lehetett konkretizálni minden körülményt. Szóval jó ez, csak ne cseréljen közben órát :)

Előzmény: Ati_66 (194098)
Ati_66 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 194098

Csempa csodálom amit bíbelődsz ezekkel a HRV analízisekkel.

Csak érdekességként 

Két Polar órámban van fitness teszt ami ugye a Polar VO2max saccoló funkciója + az RS800CX-ben van úgynevezett Optimizer teszt ami az aktuális fizikai állapotot saccolja meg 6 perces nyugalmi helyzet- dinamikus terhelés- terhelés utáni megnyugvás folyamat HRV adatai alapján.

 

A fitness tesztet egy ideje mindkét órával egyszerre végzem, ugyan azt a jelet kapják bár az újabb óra pár másodperccel hosszabb időszakot figyel.

Normál helyzetben a kapott VO2 max és számított HRmax értékekben minimális az eltérés gyakran 0.

A pár évvel újabb modell az RCX5 határoz meg 1-2 vel magasabb VO2 max értéket és a becsült HRmax is 1-2 ütéssel szokott eltérni a két órán.

 

Viszont amikor valamilyen különleges körülmény van, mint pl az hogy a tegnap ugyan pihenő napot tartottam ,de hétfő éjszaka csak 4 órát aludtam és az előző éjjelen is csak 5 órát, akkor jelentősen eltérő VO2 max értéket saccolnak.

Ma konkrétan az RS800 44-et az RCX5 pedig 57-et határozott meg.

Tehát ugyanannak a cégnek két órája ugyan azon pulzus adatok alapján elég jelentős eltérésű eredményt adott.

Ja és a másik teszttel azt mondta az RS800, hogy teljesen kipihent vagyok :-)

 

Most akkor melyik a reális eredmény ?

 

Szóval méregetem én ezeket az adatokat időnként, de nagy jelentőséget nem tulajdonítok az eredményeknek. 

 

 

Előzmény: Csempa (193903)
rrroka Creative Commons License 2018.08.08 0 0 194097

Lubics Szilvi  Badwater doksija megvolt már nektek? ritka kínlódós egy verseny.
https://index.hu/sport/extremsport/2018/08/05/lubics_szilvia_interju_halalvolgy_badwater_filmbemutato_ultrafutas/

Mr Long Creative Commons License 2018.08.08 -13 0 194096

Spenot! Hogy allunk a dietaval?

"Néha futok ötven kilométeres vagy maratoni távon, de nem vagyok elég gyors ahhoz, hogy rövidebb távokon eredményes legyek, illetve nyolcvan kiló a súlyom, ami szintén nem segít a gyorsulásban." (Csecsei Zoltan)

Koverek elore! :D

Spenót Creative Commons License 2018.08.07 0 0 194095

Pont rád gondoltam, amikor megkaptam... de szerintem a BSI is. :-) 

Előzmény: amatőr (194094)
amatőr Creative Commons License 2018.08.07 0 0 194094

Ezt a levelet kaptam ma.

"Tombol a nyár, lehet, hogy éppen Te is a jól megérdemelt nyári szabadságodat töltöd. De ugye az edzéseket sem hanyagolod el? A maraton rajtja közeledik, és ahhoz, hogy gond nélkül teljesítsd majd a távot, fontos, hogy kellően felkészült legyél. Legyen ez az első, vagy a sokadik teljesítésed. 

Mi lélekben veled vagyunk, sőt ha úgy érzed, hogy kell egy kis motiváció, egy külső segítség, akkor iratkozz fel a 9 hetes last minute edzéstervünkre. Az edzésterv azoknak szól, akik gond nélkül futnak 22-24 kilométert."

Nyári szabadság: pipa, edzés: kispipa, last minute edzésterv: ?! :) 

gurtnis Creative Commons License 2018.08.07 0 0 194093

Egy példakép vagy a szorgalmaddal! 

Előzmény: amatőr (194091)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!