Keresés

Részletes keresés

sygma Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63298

> A vasalt lemez alap egy OSB/deszka vagy hasonló oldalú épületnek ...minek?

 

A jófajta debreceni f*sóhomokon nem árt. ;)

 

> - beton tuskók a váz oszlopoknak

> - padlónak pedig: döngölt sóder + térkő vagy 6-7 cm aljzat beton

 

Átgondolom..

 

-Sygma

Előzmény: Törölt nick (63293)
sygma Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63297

> ""30-40 cm oldalirányú túlnyúlással"

> miért is kell ?

 

A fa nem a vizes föld mellett/határán tocsog, hanem lehet alá tenni szélesebb bitumenes lemezt.

Az ácsom mondta, talán már látott ilyen épületet. :)

 

-Sygma

Előzmény: joevagyok68 (63291)
biowizard Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63296

Kissé csalódott háztulajdonosként keresek tetőtéri ablakbeépítéshez illetve gipszkartonozáshoz értő, megbízható mesterembert, aki Diósd környékén tudna dolgozni október végén. Két tetőtéri ablakot és egy tetőkibúvót kellene beépíteni, ezen kívül a beépítéshez kapcsolódó gipszkartonozás mellett egy válaszfalat kell megépíteni. Kóklerek és ígérgetők kerüljenek, pont elég volt az az egy, aki most mondta vissza a már megbeszélt munkát. 

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63295

Na vájár...

- a fal maga a hideg azaz hideget sugároz magából? 

- vagy csak a szoba nem fűthető ki eléggé?

 

Nem mindegy... és valahogy kétlem, hogy maga a 38-as, jó vastag YTONG fal lenne annyira hideg felületű.

Előzmény: odonbattya (63294)
odonbattya Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63294

Tegyük fel hogy a szigetelést kívülről nincs "kedvünk" folytatni (értsd: pénz :) )

Akkor a belső szigetelést el lehet felejteni, marad a nagyobb radiátor vagy a hőszigetelő tapéta, vagy mindkettő.

Melyiket javaslod?

Előzmény: Törölt nick (63292)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63293

A vasalt lemez alap egy OSB/deszka vagy hasonló oldalú épületnek ...minek?

 

- beton tuskók a váz oszlopoknak

- padlónak pedig: döngölt sóder + térkő vagy 6-7 cm aljzat beton

 

Szerintem....

Előzmény: sygma (63290)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63292

Hát a YTONG-ot naggggyon nem hőszigetelném belülről, nem éppen fagytűrő anyag.

Folytasd a gallért kívülről...

 

----

 

Mondjuk a 38-as YTONG fal valahol U=0,35 körül van, annak már >> nem kéne nagyon hidegnek lennie... nem értem.

Előzmény: odonbattya (63289)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63291

Ez

""30-40 cm oldalirányú túlnyúlással"

miért is kell ?

Így béfolyik "alá" a víz !  :-)

 

 

Előzmény: sygma (63290)
sygma Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63290

Fa melléképületnek milyen alapot érdemes készíteni? 2,5x4 méter alapterületű, 2/2,7 méter magas, 3cm falvastagságú épületről lenne szó.

20 cm vastag C16 lemezalap hálóvasalással, 30-40 cm oldalirányú túlnyúlással megfelelő?

 

-Sygma

odonbattya Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63289

38-as Ytong, a 2 külső falán gallérszigetelés.

Előzmény: Törölt nick (63288)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63288

Miből van az a két hideg fal...?

Előzmény: odonbattya (63284)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63287

nem mindig. delvideken siman csak fektetik egymasra.


Vajk

Előzmény: Dunit (63286)
Dunit Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63286

 Dehogy nem. Nyújtják majd tekerik !!

Előzmény: plusssuni (63283)
Dunit Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63285

 A belső szigetelést felejtsd el   !

Káros  !

 

 Egy ekkora szobánál a fűtés teljesítmény fokozása a megoldás , rövid távon.  Hosszútávra pedig a külső falak megfelelő hőszigetelése.

Előzmény: odonbattya (63284)
odonbattya Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63284

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy egy szobát utólagosan hogyan lehet melegebbé tenni, esetleg belülről szigetelni? Két fala fűtött, kettő fűtetlen, a fűtetlen falak kívülről kb. 50%-ban gallérszigetelés miatt szigeteltek. Eddig dolgozószoba volt (~7 m2), most gyerekszobává avanzsált, annak viszont hideg.

Ajánlották a fal belső szigetelését, illetve 4mm-es hőszigetelő (?) tapétázást, erről is érdekelne a véleményetek. Opció még a mostani 60x70-es airfel lemezradiátor nagyobbra cserélése ha van értelme.

 

Köszi előre is: Ödön.

plusssuni Creative Commons License 2014.10.05 0 0 63283

Nem szeretnék a szakértelmeddel vitatkozni, de a rétest nem tekerik? :)

Előzmény: KömKel (63277)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.10.05 0 0 63282

A repedés veszélyességét a falazás módja befolyásolja. Szakértelem nélkül ne piszkáljuk.

Előzmény: Dunit (63267)
murray Creative Commons License 2014.10.05 0 0 63281

nagyon jók ezek az ábráid. ki is nyomtattam színesben, kösz! 

Előzmény: Törölt nick (63279)
kingoftailor Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63280

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget.

 

Előzmény: Törölt nick (63279)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63279

Felejtsd el az injektálást... szerintem.

 

Nézd körbe a házat, és mérd fel a legalsó lehetséges helyeket/szinteket a falaknál, ahol a fűrész a fugában végig tud menni.

Nem baj, az se, ha nem egy magasságban vannak...

 

A padló vízszigetelése összedolgozható a falba kerülővel.

 

Ahol végképp nincs alkalmas helyen a fuga sor (tulon-túl magas a leendő padló fölött), ott megfontolandó az aláfalazás.

 

-----

 

Helyzettől függően ilyesmik jönnek szóba...

 

  

Előzmény: kingoftailor (63278)
kingoftailor Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63278

A külső falakból van egy 10m-es szakasz, ami b30. Ott gondoltam a fűrészelést, mert az injektálás lukacsosnál nem annyira jó.

A többi meg vegyes falazat. Az alap homokkő, a fal többségében kisméretű tömör tégla.

A vízszigetelés magassága hogyan kell viszonyuljon a drénlemezhez?

Vagy nincs jelentősége (ezért gondoltam a skiccet)?

 

Én úgy olvastam, hogy az injektálás vegyileg zárt pórusokat csinál a falban. Azt miért kellene ismételni 15-20 évente?

Előzmény: KömKel (63277)
KömKel Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63277

A fűrészelés csak akkor működik, ha van folyamatos fugahézag, vagy vályog a fal, ami átvágható. Homokkőnél nem tudom hogy lehetséges-e.

Az injektálást meg ismételni kell 15-20 évente, mert elvileg csak addig tart.

 

Mire kell skicc?

A rétegrend egyértelmű, csak egymásra kell rakni, mint a rétestésztát :)

Előzmény: kingoftailor (63276)
kingoftailor Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63276

Köszi. 

Nekem a 2. megoldás szimpi. A kérdés az, hogy a fal hiányzó vízszigetelését hogyan kellene kialakítani.

Fűrészeléses és injektálós megoldásokra gondoltam.

Tudnál csinálni egy skiccet esetleg?

Előzmény: KömKel (63275)
KömKel Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63275

Van többféle megoldás:

 

1. Rétegrend felülről lefelé:

- burkolat

- aljzatbeton 5-6 cm (padlófűtésnél 7 cm)

- lépésálló hőszigetelés 10-15 cm

- bitumenes lemez vizszig 1 rtg

- szerelőbeton 5 cm

- tömöritett kavicságyazat 10-15 cm

 

2.

- burkolat

- aljzatbeton 5-6 cm (padlófűtésnél 7 cm)

- lépésálló hőszigetelés 10-15 cm

- HAMNAP ISO-DRAIN 8 PLUS, felületfolytonosan ragasztva

- tömöritett kavicságyazat 10-15 cm

 

3. 

- hajópadló

- 5x10, vagy 5x15 pallóváz 60 cm-ként, közötte lépésálló hőszigetelés 10-15 cm

- bitumenes lemez vizszig 1 rtg

- szerelőbeton 5 cm

- tömöritett kavicságyazat 10-15 cm

 

Az 1. a legáltalánosabb, és legjobb.

A 2.-at rettentően utálják a kőművesek, mert a tömöritett kavicságyazatot nagyon szépen le kell húzni, hogy a HAMNAP lemezt le lehessen fektetni. És még igy is mire a gépészek/villanyszerelők lefektetik a csöveiket, rákerül a lépésálló, sokszor itt-ott dimbesdombos lesz. Magyarul szar vele dolgozni, pedig alapvetően jó és olcsó megoldás kiváltani a szerelőbetont és vizszigetlést.

A 3. variációt most csináltuk egy régi háznál, ahol hajópadlót akartak mindenképpen.

Előzmény: kingoftailor (63272)
Gyurco78 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63274

...mondjuk nekem azon képen több, mint 1 centinek tűnik a különbség.

Előzmény: Gyurco78 (63273)
Gyurco78 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63273

Egy (1) centi? Az senkinek nem fog feltűnni, ha úgy vágják le a párkányt, hogy a fallal passzoljon. Főleg kívül nem. Itt nálunk 4 ablakhoz 4 különböző szélességű párkány kellett. Egy másik lakásban pedig a belsők szintén trapéz alakúak.

Sőt, most építettem egy előtető-szerűséget, és kiderült, hogy az ereszdeszkázatban 5 méteren 8 centi van...40 éves a ház, eddig senki nem vette észre.

 

 

 

Előzmény: V.T.ZS (63271)
kingoftailor Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63272

Az elfogadható. A baj az, hogy a ház 1950 körül épült. Nulla vízszigetelés. Az alap meg baromi nagy homokkövekből van.

Ja és benne lakunk, tehát nem tarthat hónapokig.

Mindenképpen dupla beton réteg kell?

Előzmény: Törölt nick (63270)
V.T.ZS Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63271

Örülök, hogy írtatok a kérdésemre.

 Igen függőbe és vízszintbe is vannak az ablakok. Ám nem párhuzamosak a fallal. Kívül is belül is ék alaku párkány kéne, hogy párhuzamba legyen a fallal a párkány széle, vagy ék alaku rés az ablaknál lévő illesztésnél.

Nem a fallal van gond.

Ha a kívülről fényképezett ablakot nézzük lehet látni, hogy jobb oldalon függőben van rés a régi ablak helyénél , bal oldalt nincs.

Másik ablakot csak belülről fényképeztem jól megnézve látszik, hogy bal oldalon keskenyebb a párkány helye (persze élesebb kép se ártana)

https://picasaweb.google.com/108451889274015621828/2014Oktober3?authkey=Gv1sRgCLPNm6TJuYfFNA

Előzmény: V.T.ZS (63254)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63270

hogy a gatyám se menjen rá)?

 

Így nem lehet...  egy korszerű, új padló rétegrend, sajna 10 eFt/m2 körül alakulgat.

Előzmény: kingoftailor (63269)
kingoftailor Creative Commons License 2014.10.04 0 0 63269

Kíváncsiságból megfúrtam a parkettát a házunkban, hogy kiderítsem, hogy alá van-e betonozva.

Elég könnyen lement a vídiás fúró.

Nekem úgy tűnik, hogy a parketta kátrányba van beragasztva, azt viszont nem tudom, hogy alatta mi van. Talán cementes homok vagy mi?

 

Hogyan kellene rendesen megcsinálni (hogy a gatyám se menjen rá)?

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!