Keresés

Részletes keresés

naivkezdo Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92983

És csak tésztát szabad enned?:D

Előzmény: mbukovics (92982)
mbukovics Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92982

Itt, Toszkanaban oriasi slager, desszertnek minden harmadik ember azt keri, martogatni bele a cantuccit. Sztem az eleve edesszaju magyar közönseg is imadna, hat meg az etteremtulajdonos, foleg ha ennyire szoroznak-osztanak a borlap összeallitasakor. Tenyleg, a tesztak milyenek (etlap alapjan igeretes)? Leszek telen par hetet Magyarorszagon es ki kell valahogy birni.

Előzmény: Hepci (92980)
Hepci Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92981

Rendben van, de nem kiugróan jó (elektromosban sütik), mint sok más étel is. Újabban nincs ebédmenü, helyette minden pizza 1750 Ft 17h-ig - ez jó elég ajánlat.

Gyakran járok oda enni, mert sokat teniszezem mellette pár méterre (Bikás park).

Előzmény: kifli (92979)
Hepci Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92980

Átlagos magyar éttemi borválaszték: nem szakadtak meg a keresgélésben, viszont erősen szoroztak.

 

Szerintem a budai úriasszonyoknak halvány fingjuk nincs róla, hogy mi az a vin santo.

Lényegesen többet tudnak a mellimplantációkról, ajakfeltöltésről, műkörmökről, szemöldöktetoválásról, valamint arról, hogy miként kell 1 faszt úgy nyalogatni, hogy a tulajdonosa vegyen nekik egy legújabb Hermes-táskát. :)

Előzmény: mbukovics (92978)
kifli Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92979

Milyen a pizza ott?

Előzmény: Hepci (92977)
mbukovics Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92978

Megneztem az etterem itallapjat. A vilag vicce h tartjak parasztvakitani az ihatatlan 0,33-as Morettit a söröknel, de annyi erzekük nincs a borokhoz h ha mar van ket tokajijuk is, es olasz etterem es a vörösboroknal fel van sorolva egy chianti vegyesvalogatas, akkor rendeljenek vmelyik toszkan gigapincetol (pl. Castelgreve) egy kb. 3-4 euros nagyker aru vinsantot, amivel aztan kaszalhatnanak a budai uriasszonyok köreben...

Előzmény: Hepci (92977)
Hepci Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92977

Vylyan Macska 2020

Azt hiszem, írtam már róla, de ma megint kóstoltam egy olasz étteremben és megismétlem: a Vylyan utóbbi években mutatott formájához és a fajtához (portugieser) képest egyaránt igen jó cucc, árban is (polcon 1800 Ft körül). Ha nem igyekeznék elsősorben kisebb pincéket támogatni, venném kartonszám.

5+ pont, 700 Ft/dl (Trattoria Serafina)

BZoltan Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92976

Kétlem, hogy a Magyar Hangnál bárki vállalhatatlan múltú ember dolgozna. Persze, kiszolgálták a NER-t ameddig ott dolgoztak. De aktív kancsukások ezek nem voltak.

 

Ha valaki kevesli az ő szája íze szerinti sajtót akkor egy dolog tehet... elkezd előfizetni, támogatni olyan tartalom gyártókat és műhelyeket ahol neki tetsző anyagot csinálnak.

 

Az, hogy egy orgánum kicsi az nem lehet akadály. Igen, kicsi... majd nagy lesz, ha többen előfizetnek. A Partizán is kisebb volt amikor elindult... aztán mostanra látszik, hogy azért havi 12 millióból már lehet egész pofás csatornát csinálni komoly tartalommal.

Előzmény: Hepci (92975)
Hepci Creative Commons License 2021.12.12 -1 0 92975

Tudod a M. Hanggal az a legnagyobb bajom, hogy sokáig járattam a Magyar Nemzetet. Meg amikor már lemondtam, akkor is belenéztem időnként, mert a szomszéd mélyfidoxos, tehát ő akkor is járatta, amikor én már nem, aztán akkor nem járatta, amikor én újra járattam, ha ez érthető.

Tehát láttam benne a rengeteg Pált, amint forogtak, meg emlékszem különféle szerzők fidológiai-viktorológiai témájú pamfletjeire, amivel kapcsolatban neked valószínűleg nincsenek élő emlékeid.

Az kétségtelen, hogy a fentiek közül a leginkább gusztustalan lények mostanra stabilan lehorgonyoztak a Nemzetnél, vagy átmentek még gusztustalanabb felületekre.

Előzmény: BZoltan (92974)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92974

Fizessen elő minden jobbos és konzervatív olvasó a Magyar Hangra és akkor lesz pénzük megfizetni több és jobb újságírót.

 

Azt konkrétan hülyeségnek tartom, hogy azért haragszol egy újságíróra mert rajta kívül álló események következtében kénytelen volt kijózanodni. Amúgy nem túl újszerű megfigyelés az sem, hogy a dezertőrök gyakran a legjobb janicsárok :) Ennek is tud lenni haszna. Például a Dévényi István teljesen hitelesen tud beszélni a közmédia belső működéséről. Jobb, hogy van ilyen mintha nem lenne. Amúgy a Dévényi például messze nem véres szájú, ráadásul jó arc. Olvastam a könyvét is, az pedig jó.

Előzmény: Hepci (92972)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92973

Igen, a FB algoritmusok áthangolása tényleg fontos tényező lehet. Erről mintha hallottam volna panaszkodni valakit pár hónapja.

 

A kovid témában szerintem már a kialakultak a  trench vonalat és minden más témához hasonlóan minden viszhangkamrában mindenki a saját táborának próbál kommunikálni. Ez pedig értelem szerűen dögunalmas. De a telítődés is biztos fontos.

 

 

Amúgy nem csodálkoznék ha szépen lassan csökkennének az eddig hajszolt KPI-ok jelentősége a sajtóban... értem ez alatt a klikkek számolását és a látogatók számának a lesését. Ha szép lassan átállnak a kisebb műhelyek előfizetéses modellre akkor mindennek semmi jelentősége nem lesz. Ez egyébként az FB-nek való kitettséget is csökkenteni tudná.

 

 

Én úgy tizenöt éve mondogatom szinte minden boros bloggernek, szakírónak, hogy crowd-sourcing  alapokra kellene a boros sajtót is tenni... de még csak a kifejezést sem értették. Talán most, hogy már mindenki ezt csinálja lassan kezd leesni. Amit viszont kedélyesen várok, hogy mikor fog leesni sokaknak, hogy ez sem úgy megy, hogy gyere buci hamm bekaplak. 

Előzmény: mbukovics (92969)
Hepci Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92972

(4) "gyakorlatilag" (ezt kellett volna félkövéríteni): gyakorlatilag egy szájtot látok, ami közéleti és non-fidernyák módon konzervatív, egyben nagyjából megfelel az ízlésemnek. A Hangot olvasom időnként, de bajom van vele.

Mivel csak a környezetemben van tucatnyi hasonló ízlésű arc, tehát ilyen budai, zöldövezeti, aránylag jómódban élő, nem fideszes, de konzervatív faszkalpag, ezt a réteget jóval vastagabbra saccolom, mint amit a Válasz Online kielégít(het), tehát kellenének még valamik, ha nem akarunk főleg baller indíttatású cuccokat olvasgatni.

Előzmény: BZoltan (92970)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92971

Elhiszem. Gyakran nekem is. Ezt néha megpróbálom feldobni tényszerű hozzászólással is :) Tudom roppant unalmas, de ez van.

Előzmény: Hepci (92968)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92970

Szerintem még elfért volna pár pont. Mint már sokszor írtam a te delúziódat leszámítva a legritkább esetben sem szoktam online csörték miatt megsértődni :) Ha valakit nem tartok szórakoztatónak és akivel nem érzem azt, hogy eszme_csere_ folytatható azt le szoktam szarni.

 

(2) Nincsen jelentősége ennek. Sima elírás... a lényegi mondanivalón nem változtat. Sajnos a fórum hozzászólásai utólag nem szerkeszthetőek.

(1)(3) Az értő olvasás emlegetése alapvetően egy eufemizmus. Mindketten tudjuk, hogy mindketten bírunk az értő olvasás képességével. Maradjunk annyiban, hogy még ilyen finom konzervatív módon sem hülyézzük le egymást

(4) Idéztem a mondatodat kövérrel megjelölve az ellentmondást.

(5) A propagandához képest minden elenyésző kisebbség. Ebben sok újat nem árultál el.

(6) Ahhoz képest sokadjára említed ezt meg. Írhatnád azt is, hogy ócska műcsalival horgásznak. Az is biztos szar dolog, de az sem releváns a téma szempontjából

(8) Az érzéseiddel nem lehet és nem is tudok vitázni. Ha te így érzed akkor az a te dolgod. Én nem érzem így.

(9) Én meg nem :)

Előzmény: Hepci (92966)
mbukovics Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92969

egyreszt julius-augusztus uborkaszezon, masreszt osszel elovalasztas volt, amit a fb tobbnyire megörvendeztet azzal, hogy jelentosen lenyomja a politikaval foglalkozo oldalak - igy a hirportalok - reachet is, mondvan tessek fizetni, ha elerest szeretnel. szerintem foleg ez van a hatterben, es talan benne van az is, hogy az emberek telitodtek a covidtemaval, belefaradtak es mar nem akarjak elolvasni a 234121. cikket arrol, hogy nekik annyi.

Előzmény: BZoltan (92967)
Hepci Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92968

Itt és máshol is minden hozzászólásom saját megérzéseken alapul. :)

Előzmény: BZoltan (92964)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92967

Találomra bedobtam a top10 magyar híroldalból párat ebbe a https://www.similarweb.com/ és azt látom, hogy júliustól mindegyik csökkent. Persze az Azonnali az nagyon látványosan. De mi az oka annak, hogy mások is? Szezonális jelenség?

Előzmény: mbukovics (92958)
Hepci Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92966

Zoli, ezt nézzük át szépen tételesen, hátha segíthetek. Csak meg ne sértődj a végén... :D

(1) Nem hülyéztelek le.

(2) A lentebbi kommentedben az általam használt "valódi konzervatív" összetétel helyett "fideszest" használtál kvázi idézetként.

(3) Ezért javasoltam neked értő olvasást.

(4) Nem húztam le azt a kettőt a listáról.

(5) Nem írtam rájuk, hogy nincsenek. Azt írtam, hogy ez elenyésző kisebbség a nem bal oldalon, a propagandához képest.

(6) Nem feltétlen baj, hogy korábban fideszesek voltak.

(7) Különösen a Válasznál nem az, ők jelenleg mérsékeltek ellenzékiek és korábban sem voltak narancsbolsik.

(8) A M. Hangnál olyan problémát érzékelek, hogy elég véresen OV-ellenes irományokkal igyekeznek kompenzálni az OV valagában eltöltött évekért, ami nekem kissé kevéssé elegáns.

(9) De hát én 1 finom konzervatív úr vagyok. :DDD

Előzmény: BZoltan (92962)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92965

Most szerződtették Gazda Albertet. Csodálkoznék ha őt bárki az urbánus szubkultúra tollnokának tartaná.

 

Én úgy tudom, hogy vért hugyoznak minden újabb ember felvételével.

Előzmény: mbukovics (92963)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92964

" a messze földön híres és önfényben fürdőző csodacsapattól karcsú."

 

A saját megérzéseden túl erre tudnál valami kézzelfogható igazolást mutatni.

 

Amit én UP-től meg több más prominens szerzőtől hallottam az az, hogy korlátosak az anyagi lehetőségeik és egyáltalán nincsenek eltelve saját maguktól.

 

A gazdasági teljesítményükről is nyíltan beszélnek, hogy egyrészt a  NER, másrészt a FB meg Google elviszik a reklámpiacot. Nem egy habostorta a magyar sajtó élete.

Előzmény: Hepci (92959)
mbukovics Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92963

Sztem nem cel ott a sokszinuseg, az vallaltan egy urbanus szubkultura lapja, kb a Vice lakossagi verzioban.

Előzmény: Hepci (92959)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92962

Igen, valóban, egy vitában miután a mások rámutat a véleményedben levő triviális önellentmondásra annak direkt lehülyézése a legkézenfekvőbb :D :D :D

Hepci, segítek:

"szerencsétlen valódi konzervatívoknak gyakorlatilag nem maradt semmi, ami nem balos és nem propaganda, maximum a kiábrándult fidoszosokból álló Magyar Hang, meg a szintén ilyenekből álló Válasz Online."

Tehát nem maradt semmi... kivéve két orgánumot.  Ilyen alapon én például ma nem ettem semmit... maximum a reggelit, az ebédet meg a vacsorát.... ja meg uzsonárra a tegnapi maradékból egy keveset.

 

Éééérted? A Magyar Hangnak van egy print hetilapja, van egy korrekt online kiadása és van két hetente 1-1 órát adó youtube csatornája.

 

Ha jól értem te arra hivatkozva húzod ezeket le a listáról, hogy ezek volt fideszesek. Na és? Attól még vannak. Sőt, lehet, hogy a feleségeiket/férjeiket is csalják.. sőt tilosban is parkolnak. Ki a szép faszomat érdekli ez? Jobbos újságot írnak? Igen. Konzervatív értékrend szerint írnak? Igen. Megszólaltatnak konzervatív és jobbos közéleti szereplőket? Igen. Akkor meg mi a túróért írod, hogy nincsenek... amikor te is tudod, hogy vannak.

Kivéve persze ha nem igazi skótok szerinted.

Előzmény: Hepci (92955)
Hepci Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92961

Olvasgatom egy ideje, néha hozzá is szólok (bosszantom a rezidens narancsos dolgozókat), a színvonal kétségtelenül romlott, de a legnagyobb baj nem ez. A portál egyedisége van csökkenőben/elveszőben - egyre több a polharcos vektorú tartalom, az egyéb pedig egyre kevesebb.

Előzmény: mbukovics (92958)
mbukovics Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92960

En egyebkent ma egy közepes falanghinat ittam ebed melle Marina di Pisaban, meg egy jo nagy pohar proseccot. Tengerpart, 12 fok, meg mindig jo eros napsütes, fel Toszkana odament naplementet nezni, annyiran voltak. Pinceket nem tudok, az ilyen olasz barokban többnyire kozepes es nagybirtokok vallalhato, de a nagykerek szamara joarusitott cuccai vannak, a prosecco erezhetoen extra dry, de olyan gyorsan csuszott le ket het covid utan, hogy ennel jobban mar egy csak elethosszig tarto Ultimate Gold Pass vedettsegi igazolvany esett volna :D 

Előzmény: Hepci (92956)
Hepci Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92959

Sokszínűbb szerkesztőséget kellett volna összetoborozni, ha voltak egyáltalán a jelenlegi szintnél nagyobb ambíciók (látogatottság és gazdasági teljesítmény) becélozva.

Szerintem az eddigi teljesítmény a messze földön híres és önfényben fürdőző csodacsapattól karcsú.

Előzmény: BZoltan (92957)
mbukovics Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92958

Sajnos errol nem beszelhetek - pedig lehetne mit -, mert egyreszt folyik a munkaügyi perem, masreszt titoktartasim van, de erdemes megnezni az impresszumot most, es megnezni, hogy milyen volt augusztusban: https://web.archive.org/web/20210711201729/https://azonnali.hu/impresszum Ahogy azt is, kik vendégpublikáltak meg ujsagirnak akkor és kik most (a most az impresszumban levo kulsosok kb fele nem irt semmit szeptember ota, rejtely h miert vannak meg mindig ott feltüntetve). Meg azt is, hogy mirol es hogyan. Ha pedig a szamok is erdekelnek, rendkivul tanulsagos a similarweb.com is.

Előzmény: Hepci (92956)
BZoltan Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92957

Azok alapján amit olvasok és hallok tőlük szerintem annyira nincsenek megelégedve. A látogatottságuk is egy helyben toporog már egy jó ideje.

 

Ami elvitathatatlan az az, hogy olyan tartalmat gyártanak amit senki más. Urfi Pétert írtam korábban példának aki a pedofília feltárásával olyan munkát végez amivel a teljes magyar nyilvánosság adós volt több évtizede.

Előzmény: naivkezdo (92953)
Hepci Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92956

Miért őrületes? A legtöbben itt alig valamit írnak borról, meg nagy baj is lenne, ha mindenkinek lenne naponta infója 2-3 újabb tételről.

Btw, pontosan miért bactak ki az Azonnaliról? Át köll alakítani egyértelműbben politizáló, ellenzéki harci felületté?

Előzmény: mbukovics (92954)
Hepci Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92955

Nyilván azért nem érted, mert nem olvastál figyelmesen.

Tudod, értő olvasás...

Előzmény: BZoltan (92952)
mbukovics Creative Commons License 2021.12.12 0 0 92954

Oruletes, hogy meg mindig a media a tema, de ha mar egyszer igy van, beteszek ide egy pofatlan önreklamot!

https://www.gemist.hu/p/ajandekozz-karacsonyra-gemist-elofizetest 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!