Keresés

Részletes keresés

anblock_italia Creative Commons License 2014.09.19 0 0 78

A levele nagyon ismerős..., igen,megvan, én is kaptam valakitől, ha jól emlékszem azt mondta, hogy csomós harangvirág a neve, nálam is végre tele van bimbóval, az is segített a felismerésben, de nyílni még nem nyílik, izgatottan várom!

Előzmény: sziszko7212 (76)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.19 0 0 77

Üvegházak nem is voltak, csak dupla falu fóliasátrak, kettő, amik gondolom idővel elöregedtek, és tán felújítani már nem érte meg. Nekem nem voltak képeim, így én csak szavakkal dicsérhetem, amit akkoriban láttunk, de valaki valamikor küldött nekem néhány képet, de hogy hol is lehetnek, azt nem tudom...:-( Különösen jó volt, hogy nem álltak az ember sarkában, nyugodtan sétálhattunk amennyit és ahol akartunk. De, mint írtam, mi is tapasztaltuk utóbb a hanyatlás jeleit.

De azért mutatok valamit:

 

     

 

Többek között ezek a növények tőlük származnak, ma is megvannak, csak már sajnos nem pont így néznek ki:-( Az elefántfül..., hááát, még csak, csak elmegy, de a Tamaja, amit "leszőlővirágozott Ildikó:-), olyan volt télen, és olyan volt nyáron. És a galérián is gyönyörűek voltak a kicsinyek, de már nem azok, épp hogy csak éldegélnek. Ennek okát én főleg a téli tartásukban gyanítom, régebben sokkal kellemesebb hőmérséklet volt a nappalinkban, olyan 22 fok körül, mostanában ha jönnek az unokák, akkor néha már a 21 fokot is elérjük, de általában 19 fok van, úgy tűnik ez kevés nekik, mert hiába csinálok kicsiket, újakat, már nem akarják magukat jól érezni:-( 

Ha látnátok a Tamaját, amire most azt mondták, hogy szép...:-( Valamit ki kellene találnom, hogy újra szépek legyenek.

 

Előzmény: anyunya (73)
sziszko7212 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 76

Bocsi az off miatt,nem mediterrán,de úgy egyébként halvány lila gőzöm sincs,hogy ez mi,és hogy került a kertembe....

Ötlet,Valaki?

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.19 0 0 75

Bocs a TSZ tanya már Harc falu szélén volt ha jól emlékszem.

Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.19 0 0 74

Nem engedett fel a hölgy, pedig csak mi voltunk ott vevőként. Csak ott lenn a patakparti udvarban voltuk, meg volt ott egy terasz. Végül vettünk egy káki oltványt, egy krémszínű virágú gránátalmát és egy petrezselyem levelű clematist. Talán annak a dinnyének jobban örültünk amit visszafelé jövet a falu szélén a régi téesz udvarnál vettünk.

Előzmény: anblock_italia (72)
anyunya Creative Commons License 2014.09.19 0 0 73

Úgy tudom, hogy az üvegházaik fűtése olyan sokba került, hogy nem volt gazdaságos, le kellett állniuk vele. Így a növényeik többségétől is meg kellett válniuk. 

Előzmény: anblock_italia (72)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.19 0 0 72

Sajnos ebben részben egyet kell, hogy értsek veled, nagyon sokat romlott a kínálat minősége az utóbbi években..., illetve akár évtizedet is mondhatok. Nem tudom pontosan, hogy mikor találkoztam velük először, de nagyon régen, akkor még fogalmam sem volt magoncokról meg hasonlókról leanderek terén (tán úgy 15 éve kb.). Fenn a várban volt kiállításuk. Aztán nem sokkal utána Zombára is elmentünk, gyönyörű, nagyszabású volt minden..., kivéve a leandereket, mintha azokat "lenézte" volna a tulaj, beszéltünk is erről..., de kicsit talán igaza is volt, hisz annyi izgalmas növénye volt..., leandere meg majd mindenkinek van. De a növényei többnyire télikertbe valóak voltak, így aztán nem sok sikerrel tudtam megtartani őket (onnan van a Tamayám, amit a lányok szépnek mondtak a hétvégén..., hát valamikor nem szép volt, hanem csodálatos, de az idén nagyon rosszul néz ki). Rengeteg és igen változatos hibiszkusza volt viszont, feltehetően magról vetette őket. Aztán hatalmas bugik, citrusok..., és persze szinte minden, ami egzotikus. Vagyis hát pont az, amiről az Egyesület szól. De aztán a következő ottjártunk már komoly hanyatlást mutatott, akkor többnyire a mocsári hibiszkuszok voltak a sztárok, pláne, hogy azoknak fólia sem kellett. Azokat is magról ültette, ugyanaz a játék, mint a leandereknél, ahány, annyiféle lehet. De az egész inkább szomorú képet mutatott, főleg ahhoz képest, amit korábban láttunk.

 

Hogy most mégis felvetettem, az azért  van részben, mert ott vettem a kék pillangó virágot, de ha már eszembe jutott, megnéztem a honlapjukat, és azt remélem, hogy tán rendeződtek a dolgok arrafelé..., de ha az idén nyáron voltatok, akkor:-( Voltatok fenn a fóliasátrakban is, egyáltalán meg vannak még?

Előzmény: Törölt nick (71)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.19 0 0 71

Nyáron Harkányból hazafelé jövet benéztünk a nejemmel Zombára.

Mit mondjak. Nem estem hanyatt a kínálattól. :(

Előzmény: anblock_italia (68)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 70

Nagyon jó lenne jövőre ide is ellátogatni, de lehet hogy Zomba már  kicsit messze van. Értő társasággal jobban esik a kirándulás mint egyedül.

Hétvégén kimegyek a Hortusra, hátha ők is ott lesznek.  Bár új növényt szerintem jobb tavasszal venni.

Előzmény: anblock_italia (68)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 69

Lesz még szülinapom ! :)

Előzmény: anblock_italia (67)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.19 0 0 68

http://www.rappaykerteszet.hu/

 

 

Ha ide is ellátogatnánk, akkor itt valószínűleg kapnánk. Annak idején én is itt vásároltam, de sajnos az enyém elhalálozott. Úgy 5-6 éve építettük be a földszinti fürdőszobánkat, korábban ott remek teleltető hely volt, olyan 13 fok körüli átlaghőmérséklettel, közvetlen napfénnyel nem, de azért fénnyel. Sajnos a pincei teleltetés sok növényemnek nem jött be, így most már nem is nagyon erőltetem különlegességek vásárlását, de azért szívesen körülnéznék náluk:-)

 

Amúgy rendelni is lehet tőlük, ha jól tudom, de nem postán, hanem személyes átvétellel valamilyen vásáron, mert mindig képviseltetik magukat szinte minden olyan lehetőségen. Fehérvárcsurgón is ott voltak, sajnálom, hogy akkor nem vettem észre őket, csak mostanában nézegettem a programfüzetet és abban láttam.

Előzmény: Lora1213 (62)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.19 0 0 67

Pedig nálad biztos az is csodás lenne..., be kell szerezni!:-)

Előzmény: Lora1213 (62)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 66

Nem tápozom, sőt már locsolni sem fogom.  Ilyenkor már eresz alá teszem, és félrefordítom a cserepüket.

Előzmény: Lilike9 (65)
Lilike9 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 65

Nekem ilyen fajtám nincs, de a többiből is most 1 kirohadt de melyik?? majd télen elválik ha virágoztatom őket majd csak észreveszek ki hiányzik a sorból.

 

Te tápozod még Őket?

 

A tél végén vetett amarillisz magoncok nagyon szépen fejlődnek, bevált a magról való szaporítása.

kb 10 félét poroztam keresztül kasul

 

 

Viszont a nagy hagymáimban a csigák iszonyatos kárt tettek van olyan amiről a fele levelet leették:-((

Magoncokból is dézsmáltak de az nem vészes.

 

 

Hibiszkuszt mikor lehet szaporítani?

Előzmény: Lora1213 (51)
f.ildikó Creative Commons License 2014.09.19 0 0 64

Köszönöm!!!! :) Nagy örömmel elfogadom! :))))))

Előzmény: Lora1213 (57)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 63

Nemrég kaptam piros akácot. Arról mit kell tudni ?

Lora1213 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 62

Nem, az nincs. :(

Előzmény: anblock_italia (61)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.19 0 0 61

Biztos nekem is úgy kellett volna csinálnom, de amikor már elkezdtem  komolyabban foglalkozni vele, akkor már nagyon erősen kifelé hajlottak az ágai, ahol jöttek az új hajtások, nem volt más választás. Őszintén megmondom, nem emlékszem, hogy milyen volt egész kicsinek. 

 

Na valamit nem láttam nálad, Kék pillangó virágot! Olyanod tényleg nincs? 

Előzmény: Lora1213 (58)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.19 0 0 60

 

Azért az már nagyon a múlt...., bár éppenséggel most is lehetnének ott nagy leanderek, meg valószínűleg lesznek is, hisz amik vannak, azok is nőnek, de most már nagyon zavarna az ilyen zsúfoltság, szeretem látni a kertet is. Nem is tudom hogy bírtuk, hogy ott bujkáltunk a sok leander között. 

Az volt a barátaim utolsó nyara..., azért is kezdtem aztán bele a "nagy átalakításba", hogy eltereljem a figyelmemet. Nagyon hiányoznak.

Előzmény: Lora1213 (59)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 59

A teraszod mindig elvarázsol, és látom még ott van a barátod is.

Előzmény: anblock_italia (52)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 58

Emlékszem, akkor beszéltünk is róla.   Amikor az enyém még csak egy szál volt, kapott egy bambuszpálcát.  Aztán ahogy sűrűsödött, kapott még kettőt. Ha jól emlékszem most három pálca van köré szúrva, és tavasszal amikor még ki sem hajtott, egy szál damillal körbetekertem.  Ez tartja a rengeteg oldal/mellék hajtást egyenesen, és ez kívülről nem látszik.

Előzmény: anblock_italia (55)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 57

Ha gondolod viheted az enyémet, hátha Téged jobban szeret.

Előzmény: f.ildikó (54)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.19 0 0 56

Igen, most,mikor pár napja találkoztunk:-) Majd adhatok rizómákat tavasszal, ha csak most el nem rohadnak ebben a sok nedvességben:-(

Előzmény: f.ildikó (54)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.19 0 0 55

Azt még egyelőre nem találtam meg, de ezt igen, ekkor, 2011-ben volt a legszebb, de volt vagy egy méter az átmérője. Olyat szeretnék én is, ami felfelé nő inkább, az enyémet képtelenség lett volna úgy nevelni, mert szerteágaztak a tőnél már az ágai.

 

Előzmény: Lora1213 (35)
f.ildikó Creative Commons License 2014.09.19 0 0 54

Nagyon szép! Régóta szemezek vele, egyszer már próbáltam is teleltetni, de a tél végére eltűnt a növény. :) :( Mint kiderült túllocsoltam és egyszerűen elrohadt szegény...... talán pont Te mondtad, hogy nem szabad télen locsolni.

Na de.... most már felvértezve ezzel a tudással, megpróbálkozom vele újra! :)

 

Előzmény: anblock_italia (49)
f.ildikó Creative Commons License 2014.09.19 0 0 53

Nagyon szép, bár nekem ez a mostani színe nagyon bejön! :)

Előzmény: Lilike9 (34)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.19 0 0 52

Keresgéltem neked képet a mesevirágaimról, azt éppen nem találtam, de annyi "kísértetet" láttam, akár növények, akár virágok, akár leanderek, akár állatok képében, hogy eléggé felzaklattak... 

 

Ez egy 2009-es kép, olyan távolinak tűnik, pedig csupán 5 éve volt.

 

Előzmény: anblock_italia (49)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 51

Van valakinek Amarylis Pappilio hagymája ?   Nekem évek óta van, rengeteg sarjhagymát leszedtem már róla, de még egyszer sem virágzott. Mi a titka?

Lora1213 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 50

Óóó!  Ez nagyon szép !   Én egyből árnyékos helyre tettem, Talán az volt a baj. A napos ablak túl meleg volt neki.

Előzmény: anblock_italia (49)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.18 0 0 49

Én sose szoktam visszacsípni, szépen szokott lógni, mint a muskátli. 2006 májusában "állítólag" (a kép tanúsága szerint) ilyen volt, de eztán már hamarosan mindig el kellett tenni onnan, mert égett, és gond volt, hogy hová tegyem. Bezzeg a leandereknek meg kevés volt a nap. Bár akkoriban talán még nem. Mostanában eléggé elhanyagolom őket.

 

 

 

Előzmény: Lora1213 (48)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!