Keresés

Részletes keresés

minimal Creative Commons License 2006.01.12 0 0 668
Kaptam mail-t Bluevic kollegától, épp Pape'ete-be indul LA-ből. :o)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.09 0 0 667
Sok szerencsét és sokat fényképezzél, hogy valamit mi is lássunk ezekből az elvarázsolt szigetekből.
Előzmény: bluevic (666)
bluevic Creative Commons License 2006.01.09 0 0 666
sziasztok, kedden 7:10 kor indulok... ..nem részletezem ,h hogy:) de hétfő este 6-ra megyek melózni:) (12h) remélem, éjfélre minden munkának annyi, tudok aludni majd, meg lezuhanyozni és végül hajnalban felkapni a cókmókom és uzsgyi...
a meló miatt, meg mééééég nincs pacifik érzésem, sajna:) És, hogy miért koppra megyek meló után?... :P Nem azért, mert hülye vagyok! Nekem sem leányálom, deee én "másfajta" utas vagyok és ez ezzel jár, ha az ember fel akar férni a köv járatra.
minimal kössz mindent, ha tudok, megpróbálok bejelentkezni majd, de semmit sem garantálok. Kikapcsolódni megyek, OFFolni egy nagyot. Meg , addig tartsátok a frontot a publicban, amíg nem jön egy friss élménybeszámoló :-))
3 hétre indulok. és F.Polinézia az uticél. És majd ott eldöntöm, hova szeretnék menni tovább, milyen sorrendbe, milyen kedvem lesz. Ha megszomjazok, iszom. Ha megéhezek, eszem. Napozok, pancsolok, bulizok, ahogy nekem tetszik. :)) Utazok, ha kedvem támad másik szigetre elnézni.
Remélem, jó voltam:DDD
páás
BOLOND Creative Commons License 2006.01.08 0 0 665
You got it!
Előzmény: bluevic (664)
bluevic Creative Commons License 2006.01.07 0 0 664
..Igen, az lenne az igazi vadászó, gyűjtögető túlélőmód. :D Igen és a zsebembe belefér a maszterkárd, az élmény megfizethetetlen, a többit bizzam rá:)
Előzmény: BOLOND (663)
BOLOND Creative Commons License 2006.01.06 0 0 663
Ami a legfontosabb az befer a zsebedbe! :DD
Előzmény: bluevic (662)
bluevic Creative Commons License 2006.01.06 0 0 662
Nagy készülődési lázban vagyok, már csak 4 nap! Már csak be kell pakolnom. sajna, hétvégén és hétfőn dolgozom még, úgyhogy ez még nem hagyja kibontakozni a pacifik érzést bennem. Remélem, h minden fontos dolgot be fogok tudni pakolni:))
petermag Creative Commons License 2006.01.06 0 0 661

Sziasztok!

 

Bora Bora-ról szeretnék kérdezni: mikor, az év melyik részében érdemes menni? Az interneten található leírások a tavaszt (ami nálunk tavasz, jan - ápr) nem javasolják a gyakori esők miatt.

 

Péter

bluevic Creative Commons License 2006.01.04 0 0 659
minimal írtam emailt , olvasd el minél elöbb:)
10-én indulok és február 4én jövök , de még vannak fekete foltok...;-) majd jelentkezz csáó
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.04 0 0 658
Igen, Francia Polinézia.Tahititől 260 km-re.
pistaxxx Creative Commons License 2006.01.04 0 0 657
BUÉK!

most azt nemtudom hogy bora bora pontosan hova is tartozik földrajzilag?milyen tartományba??Francia polinézia?
minimal Creative Commons License 2006.01.02 0 0 656

Nekünk 2 hete megjött, de mindenki más most kapta meg. :o)

 

Jó utat Neked, és bujék Mindenkinek! :o)

Előzmény: R-U-D (655)
R-U-D Creative Commons License 2005.12.31 0 0 655
Halihó minimal! tegnap megkaptam az "üdv ushuaiaból" szövegezésű képeslapodat. Buék!
Előzmény: minimal (653)
bluevic Creative Commons License 2005.12.30 0 0 654
Halihó! Mindenkinek zsírjó 2006-ot!! B.u.é.k.!
minimal Creative Commons License 2005.12.28 0 0 653

Szerintem nézz utána friss forrásból (net és/vagy Francia követség)...

 

Ha nincs más, esetleg segíthetek a levél megírásában. :o)

Előzmény: bluevic (651)
minimal Creative Commons License 2005.12.28 0 0 652

A pénzfelvétel nem mindig egyszerű. Én a mindenhol flottul elfogadott, dombornyomott Mastercard-ommal is szívtam néha, mert sok ATM csak francia kártyát kezel, ezért sokszor bankba kellett mennem, sorba állni, stb..

 

Cash jó, de szerintem nem árt, ha van Nálad egy kártya bármilyen vészhelyzet esetére. Nem akkora plusz teher, de szinte életet menthet. :o)

 

Szerintem inkább Euro-t vigyél, de a váltással nem lesz gondod, Pape'ete-ben simán megoldható.

Előzmény: bluevic (650)
bluevic Creative Commons License 2005.12.28 0 0 651
Most olvastam egy lexikonban, hogy a Hao-atollra s a Gambier-szigetekre csak külön engedéllyel lehet belépni; az erre vonatkozó kérvényt franciául kell benyújtani. Nemzetközi gépkocsi-vezetői engedély szükséges.
bluevic Creative Commons License 2005.12.27 0 0 650
minimal, hol tudok váltani ottani pénzt? Itthon, vagy csak ott helyben? Én nem szeretnék kártyát használni,helyette cash-t viszek! És milyen pénzeket fogadnak még el? Vagy, ott dollárt és vagy eurót váltanak át ottani pénzre csak?
Előzmény: minimal (649)
minimal Creative Commons License 2005.12.26 0 0 649
Komolyság. Én anno Boracay-ra (Fülöp szgk.) érkeztem olyan hajón, amiből a vízbe kellett ugrani egyenest. A finnyásokat hordárok vitték ki. :o)
Előzmény: bluevic (648)
bluevic Creative Commons License 2005.12.26 0 0 648
minimal, találtam egy jó kis képet a cargo hajókázásról:
Takapotora érkeztek a "turisták" :-))
Aranui
bluevic Creative Commons License 2005.12.26 0 0 647
Sajnos ez van. Már maga Bora Bora is azért drága, mert ő A Borabora"és még oda is kell repülni. Ha mindenféleképpen ez életed álma, akkor biztosan megoldod , h eljuss oda. Ha meg valami hasonlóra vágysz, akkor létezik fele ilyen távolságra hasonló , szép, varázslatos hely. CSak kérdés, mit szeretnél nyaralás címszó alatt csinálni.
Még egy tipp: Érdeklődj külföldi utazási irodáknál..főleg németeknél!! Interneten.
Sztem 10-20%-kal olcsóbb úrtjaik vannak..
Előzmény: magius (646)
magius Creative Commons License 2005.12.25 0 0 646

Köszi az infót!

Megkérdeztem már egy-két (magyar) irodát, de 1 milla felett volt 6 éjszakára. Azt hittem saját szervezésben olcsóbban meg tudnám úszni. Tévedtem. :-(

 

Sziasztok!

 

 

Előzmény: bluevic (645)
bluevic Creative Commons License 2005.12.25 0 0 645
Szia magius,

Nálunk a melóhelyen van egy olyan "plakát" kitéve, hogy;
HATÉKONYSÁG
GYORSASÁG
MINŐSÉG
és ebből a kedves "ügyfél" csak kettőt választhat! A harmadik meg értelemszerűen nem valósúlhat meg! Érthető...
Szóval ez jutott eszembe, mikor olvastam soraidat.
1 millából
10éj borabora
nincs nagy igényetek
legyen kaja az asztalon kb. , zuhanyzó stb..
SAJNA, én már most látom, h csak kettőt választhatnál ebből.
Szerintem mindenféleképpen egy utazási irodánál érdeklődj, mert ott biztosan van kedvezmény. Ugyanis, egyénileg (kettő személynek) egy vagyon nemcsak ott lenni 10 napot, hanem odautazni. A Repgép "csak" tahitiig visz, személyenként (adókkal, taxokkal, kiállítási díjjal) kb 400ezerért/fő. Innen BoraBorára (270km) a repülés személyenként csak oda 13600 CFP (ottani pénz), amit szorozz be 2-vel, és megkapod forintba kb. így kb 108 ezer forint lesz kettőtöknek, Tahiti-Borabora.. és még nem laktatok ott! Néztem "nektek" szállást, ahol van reggeli vagy allinclu.. nektek ajánlatos a kevés igény miatt nem a top-end-es hotelekbe menni vagyonokért, hanem a mid-range tipusúakba. Ez a kategória a középút. kb 20ezer CFP +-10e (van egy pár mid-range hotel) + reggeli 5000CFP vagy allin 15e.CFP
Szóval baromira nem jönnétek ki egy millából, ha így , ilyen úton ,módon mennétek.
Így hát javaslom, h menjetek el pár utazási irodába és érdeklődjetek, mert tutibiztos, h olcsóbban megússzátok. pl egy !!!Bp-Borabora!!! lehet nektek (hasra ütök) 310ezer forint/fő mindennel együtt.. MERT utazási iroda szervezi..pl
Aztán a kiválasztható kérók is jóval ólcsobbak így...
de hű de olyan olcsóságra ne számítsatok. DE sok sikert kívánok a szervezéshez. Ne adjátok fel. 17 ezer kilóméterre van...sztem próbáljátok meg elkülöníteni az odautat és az ott tartózkodást. (ha egyénlieg mentek) Ha meg nem, akkor bizzátok az irodákra. Egy hátránya van... ők szabják meg az indulásodat..vagy választhatsz 4 közül.. Igazából -szerintem- ha már ott vagytok, a fenét sem érdekli, h hány csillag van az ágyad fölött. Igaz, a kaja fontos, ..na mindegy, Jó pihenést! Amúgy, én az objektív tényeket közöltem, én januárban megyek egyénileg...etc.. innen voltak egy páran emberkék. ők biztosan többett tudnak mondani az adott helyről, vagy, h mi jó-mi nem jó.
Mindenesetre az árakkal tisztában volnék:)
Szia
Előzmény: magius (644)
magius Creative Commons License 2005.12.25 0 0 644

Sziasztok!

 

10 éjszakára szeretnék elmenni Bora-Borára a párommal. Meg lehet -e oldani ezt 1 millából repjeggyel, szállással, mindennel? Nincsenek nagy igényeink. ( Egy szoba a tengerparttól 200m-en belül, egy zuhanyzó és ne nekünk kelljen főzni.)

 

Illetve mennyire adják könnyen az átszáláshoz az amerikai vízumot?

 

 

minimal Creative Commons License 2005.12.25 0 0 643
HasonlóKÉPp a legjobbakat :o)

bluevic Creative Commons License 2005.12.24 0 0 642
Mindenkinek Kellemes Ünnepeket Kívánok!
bluevic Creative Commons License 2005.12.23 0 0 641
Megvan az USA vízum, sima ügy volt! :P A repjegyért is bármikor mehetnék, magyarúl az is megvan, már csak ki kell váltanom.
Szép lassan el kell kezdeni gondolkodni azon, h mi férjen be a tatyómba.
19 nap múlva megyek! (szerintem) :-)
bluevic Creative Commons License 2005.12.20 0 0 640
Előzmény: bluevic (639)
bluevic Creative Commons License 2005.12.20 0 0 639
CrazyMaupitiExpress :D
Előzmény: bluevic (638)
bluevic Creative Commons License 2005.12.18 0 0 638
Szia PistaVista!

Az ár reális, de az apróbetűs részben írják, h stb..illeték tax, és csak 25 éves korig érvényes. Kb +50ezret még kitesznek ezek a taxok.
A 400ezer forintos - taxokkal együtt kiállított - jegyhez képest, elég jó ár. De, még írják, hogy csk bizonyos időpontokban használható fel..stb. Tehát megvannak a hátrányai is, de egy turistának , egy diáknak ez nem gond.

Bora Bora 270 km-re északnyugatra található Tahititől, amit el lehet érni repülővel vagy hajóval onnan.

Repülővel Tahitiből az AirTahiti repít el 13,600 CFP-ért, de ez csak oda... visza értelemszerűen a duplája, és ha Forintban is érdekel ,akkor szorozd meg kettővel.
Kb, napi 6 járat van Borára és vissza. (45 perces repülőút)
Érdemes ellátogatni az AirTahiti weboldalára. (legitarsasag.lap.hu -oldalán megtalálható)

Hajóval; Vaeanu cargo ship (tel.: 41 25 35, fax.: 41 24 34) heti 3 járat, hétfő, szerda, péntek délután 5-ös indulással. Papeete-Huahine-Raiatea-Tahaa-BoraBora. Másnap érsz borára.
Szerdán nem áll meg Tahaa-n!

Hawaiki Nui (tel.: 45 23 24) Szintén cirkál a Társaság szigetek közt. Kedd és Csüt délután 4-es indulással.1700/4850 deck/cabin CFP

Előzmény: pistaxxx (637)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!