Keresés

Részletes keresés

Peter atyuska Creative Commons License 2014.10.09 0 0 63328

Leszedés macerásabb, de írták a spaklis megoldást, illetve az széles vésőfejű gépes megoldást. Nálam nehezebb dolgok volt a mestereknek. Az egyik részen normál betonfal, a másik részen öntött gipsz fal amibe előre gyártva ott volt a régi csempe (eredeti). Az újat szedték le, majd kentek egy tapadó hidat, egy kenhető vízszigetelést, egy tapadó híd, majd jött a csemperagasztó vékonyan telibe, majd a csempe nem mennyezetig, a kimaradt részen glettelve majd festve.

Előzmény: HJanos21 (63314)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 63327

Knauf S1 ragasztójával van valakinek tapasztalata? Praktikerbe elég olcsó.

halaloszto Creative Commons License 2014.10.09 0 0 63326

vazze, milyen öregek vagyunk. én már 14 éve hogy csináltam :-(

Előzmény: digium (63323)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.09 0 0 63325

betonfesték ...?

 

Előzmény: V.T.ZS (63324)
V.T.ZS Creative Commons License 2014.10.09 0 0 63324

Sziasztok.
Oldalsó járólap csíkot le tudom festeni valamivel ami bírja a felmosást,
hogy ne üssön el a vizszintes lapoktól annyira?
Mivel?
Csak az alja van újra rakva, az alsót tolták neki a szélsőnek.
Vagy van valami tapéta ami alkalmas lenne erre a célra?

https://picasaweb.google.com/108451889274015621828/20140814?noredirect=1#6068205945195569106

digium Creative Commons License 2014.10.09 0 0 63323

Én Kelenföldön csináltam vagy 9 éve. Nem a gyári csempét bontottam, hanem már rendes műgyantás csemperagasztós felületet. Gondolom az alkalmazott ragasztó minősége, valamint az, hogy használtak-e alapozót nagyban befolyásolja a tapadást.

Előzmény: halaloszto (63322)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.09 0 0 63322

ezek sem egyformak. en bekasmegyeren csinaltam, baromira nem pattant le. negyzetcentimeterenkent vestem le.

 

Vajk

Előzmény: digium (63320)
digium Creative Commons License 2014.10.09 0 0 63321

Itt is rendes volt az ügyintéző. Mondta, hogy nézzem meg a honlapot, azokat vigyem + amit tudok töltsek ki, a többiben meg segít. Csak nem akartam totál bénán odaállítani hozzá, vagy valamit nem vinni és e miatt még egyszer menni.

Előzmény: halaloszto (63318)
digium Creative Commons License 2014.10.09 0 0 63320

A kérdező panel lakást írt, ezért ajánlottam. A házgyári sima betonfelületről könnyebben lepattan a ragasztó. Hangos, de haladósabb.

Előzmény: halaloszto (63319)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63319

a felcentis csemperagasztonak nem igazan sikerult rendesen nekitamasztanom. szembol meg nem mertem tolni, mert a valaszfal kb 6cm vastag volt.

 

Vajk

Előzmény: digium (63317)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63318

nalunk nagyon rendesek voltak, siman meg lehetett kerdezni hogy akkor most ide mi kell, meg mi jo meg mi nem. o is szeretne tul lenni rajta, neki is jo ha nincs tulbonyolitva.

 

Vajk

Előzmény: digium (63316)
digium Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63317

Én az ütvefúrót (inkább fúrókalapács) tudom ajánlani kalapács módban, lehetőleg széles vésőfejjel. Hangosabb mint a spakli, de sokkal hamarabb vagy kész vele...

Előzmény: HJanos21 (63314)
digium Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63316

Köszi

Előzmény: halaloszto (63312)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63315

A falat telibe is lehet glettelni olyan vastagon, hogy elnyelje a ragasztot. Tulkeppen ez mar vakolas, de mukodik.

 

En leszedtem a ragasztot, vegyel jofajta magyar spaklit, aminek kekre van edzve a pengeje es raszegecselt vastagitasokkal megy a fa nyelbe. Az olyan eros mint atom, siman lehet kalapalni a nyelet es levesni vele a cuccot.

 

Vajk

Előzmény: HJanos21 (63314)
HJanos21 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63314

Azt a tippet kaptam ebben a topikban érdeklődjek.

 

Konyhában gondolkodunk, hogy leszednénk a csempét mert az előző tulaj nagyon gyengén rakta fel. Lényegében mintha csak a fuga tartaná fent a lapokat.

 

Panel konyha (kb 2x2,4m), teljes konyhafal padlótól tetőig végig van csempézve, a csemperagasztó gondolom már jobban ragaszkodik a falhoz nehezebb leszedni mint a csempét. A csemperagasztó egyébként befedi a falat, nem csak a csempék közepére lett kenve.

 

Kérdés: lehet-e festett falat csinálni vagy maradjunk újra a csempénél mert bonyolult/nagyon költséges lenne?

 

pl.: Lehet-e a csemperagasztóra valami anyagot felvinni ami már festhető? Megéri-e?
Vagy mindenképpen le kéne szedni a falról a csemperagasztót?

 

 

milyen matracot Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63313

Koszonom. Nem hagyom. :)

Előzmény: Törölt nick (63311)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63312

az a lap kell, amin egy-egy szakaszban le van irva egy kivitelezo adatai, aki dolgozik az ugyon. nekem elfogadtak helyette a szerzodest amit a kivitelezovel kotottem.

 

nyilatkozat szinten a kivitelezovel alairt papir, amin a munkateruletet atadod neki, majd amin a keszet visszaadja. az utobbi tulkepp a teljesitesigazolas.


Vajk

Előzmény: digium (63310)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63311

Belso oldalon a javaslatok alapjan igy folytatodna:

- 15 cm deltarock pallok kozott (szamit a pallok iranya?)

  a szarufákra  keresztbe ...

- parazaro folia

- lecvaz 

- gipszkarton

 

A kivitelezo szerint nem kell a parazaro folia,

kell az! ne hagyd magad...

 

viszont perforalna a pozdorjalemezt.

Nem árt, sőt hasznos ...

növeli a párabiztonságot, az esetleg nem teljesen OK pára záró fólia esetén

Előzmény: milyen matracot (63309)
digium Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63310

Nekem is hasznàlatbavételis kérdéseim lennének. Régebbi papíros épnapló, nem lakáscélú (tároló) épület.

Ezeket kellene beadnom:

Használatbavétel tudomásulvételi eljáráshoz

benyújtandó dokumentumok

Papír alapú építési napló esetén:

-Kérelem OK

-Illeték (bélyegen vagy átutalva) OK

-Építési napló összesítő lapja --> Ilyen nincs az enyémben... Mi ez?

-Felelős műszaki vezetői nyilatkozat OK

-Átadás-átvételi nyilatkozat --> Ilyenem sincs... Ebben minek kell lennie?

-Statisztikai adatlap OK

-Kéményseprői átvételi nyilatkozat. --> Nincs kémény és a terven sem, így gondolom nem kell.

Előzmény: KömKel (63301)
milyen matracot Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63309

Bepitett tetoter szigeteleset megvastagitanam. Kerdeztem es kaptam is valaszokat ra, hogy milyen retegrendet kellene kialakitani, hogy a paraval ne legyen gond. (Ezuton is koszonom az akkori valaszokat!) Sajnos a kivitelezes mostanra csuszott, es felmerult egy kerdes.

 

A retegrend kivulrol

 

- cserep

- csereplec

- 3 cm legres

- 3 mm-es, kulso oldalan alukasirozott hablemez 10 cm atfedessel

- legres, ami a hablemez belogasa utan marad az kb. 3 cm

- 10 cm kozetgyapot a szarufak kozott (a szarufak 17x5 cm-esek)

- 1 cm pozdorjaemez

 

Belso oldalon a javaslatok alapjan igy folytatodna:

- 15 cm deltarock pallok kozott (szamit a pallok iranya?)

- parazaro folia

- lecvaz

- gipszkarton

 

A kivitelezo szerint nem kell a parazaro folia, viszont perforalna a pozdorjalemezt. Ez paratechnikailag rendben van? Ha igen, akkor milyen elonye/hatranya van a fenti retegrendhez kepest?

 

Elore is koszonom a valaszokat.

Csokis Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63308

Ott van az nagyban is:

 

Előzmény: j4ck (63307)
j4ck Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63307

na ez remekül sikerült, csak tudnám miért ilyen picike...bocs, sajna törölni nem lehet...

Előzmény: j4ck (63306)
j4ck Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63306

Előzmény: j4ck (63305)
j4ck Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63305

Sziasztok!

 

Lenne egy dilemma, amiben számítok a véleményeitekre.

 

Adott egy alaprajz. A ház egy része fsz+emelet, másik része (nappali) viszont csak egy szintes lenne nagyobb belmagassággal.

A kérdés, hogy statikailag/anyagilag milyen megoldások jöhetnek szóba, ha pincét is szeretnénk.

Sacc/kb. mennyibe kerülne, ha:

1) teljesen alá van pincézve 140 m2

2) csak az emeletes rész (104 m2) van alápincézve

3) csak a nappali és terasz van alápincézve (65 m2, lépcső, bejárat kívülről)

4) részlegesen ~60 m2 van alápincézve nagyrészt a nappali alatt

 

Csak szerkezetkész állapotban, átlagos vízszigeteléssel, mondjuk másfél méterrel talajszint alatt, 220-as belmagassággal.

 

A lépcsőzetes alapozás miatt gondolom nem minden esetben van értelme a részleges alápincézésnek, de jó lenne tudni, hogy konkrétan milyen eltérés lenne a bekerülési költségek esetében.

 

Nagyon köszönöm előre is!

 

waryou_84 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63304

Köszi!

Előzmény: KömKel (63301)
topikolos Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63303

Ja, persze...

Előzmény: Törölt nick (63302)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63302

Üdv,

 

Beltéri ajtót cseréltünk panel lakásunkban, sikerült egy jó céget találni. A panel lakások esetében nem szabvány ajtók vannak, hanem eléggé furcsa méretek voltak ,de meg tudták oldani:) Jah és tolóajtóban is tudtak segíteni, nagyon jó árban. Az oldalukat ajánlom, ha valaki felújít, mert laminált parkettákat is forgalmaznak. Mi ilyen ajtókat vettünk: http://interajto.hu/premium0_belteri_ajtok . Rugalmasak és minőségi termékeik vannak, még az olcsóbb kategóriában is:)

KömKel Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63301

Ha a terven szerepelt kéményként, akkor igen, kell az átadási papir.

Előzmény: waryou_84 (63300)
waryou_84 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 63300

Sziasztok!

 

Új építésű házunkban van 2 vegyes tüzeléses kémény, amelyekbe egyelőre nem lesz semmi sem belekötve. Használatbavételihez át kell ezeket vetetnem a kéményseprókkel?

 

Köszi!

joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 63299

"A fa nem a vizes föld mellett/határán tocsog,""

Nem..hanem "abban" ami oda esik/folyik !

Lehet látott, de nekem laikusként sokkal logikusabb/szimpatikusabb - volt mert úgy csináltam-, hogy szelemen annyira a szélén van, hogy a külső burkolat  - fentről lefelé- "rálóg" a betonra ! (így is van/lehet alá rakni bitumenes lemezt)

Ha oda is ver az eső, pont levezeti azt..

Eresztúlnyúlás meg amúgy is lesz...nem ?

 

Amúgy az ácsnak mi köze az alaphoz ??  :-)

Előzmény: sygma (63297)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!