Keresés

Részletes keresés

hanyattesett Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35977
Közép és Dél Amerika sokkal csúfabb történet, csak kevesebb Gojkómitics film készült a kézlevágásokról.
Előzmény: xcoder (35975)
xcoder Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35976
De ez nagyban változhat ha a vadászgépek nem tudnak felszállni alkatrész/üzemanyag problémák miatt. Persze ez csak akkor jön be ha az armaggeddonhíveknek lesz igazuk, de ha igen akkor bizony ezzel is számolni kell. A nájcki-féle vissza a faluba + szétesik az EU project bekövetkezése esetén bizony a high-tech hadseregnek is annyi. Ez esetben pedig bizony a számok győznek, márpedig mi itt európában a mi korfánkkal és egyebekkel nem állunk túl jól. Következtetés: a vissza a faluhoz project nem alkalmas az armaggeddon túlélésére, ha itt armaggeddon lesz akkor nekünk nagyjából 100%-os eséllyel végünk van.
Előzmény: Warren Buffet (35973)
xcoder Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35975
Észak amerika tényleg csúf történet, de ott fénykorukban sem volt több mint 10 millió indián, és persze ők is szorgalmasan ritkították egymást már jóval a fehérek megérkezése előtt is. A keresztesháborúk sem voltak sokkal szebb sztori, de kik is kezdték az egészet ? A keresztesek nem csak úgy nekiindultak pogányt irtani hanem az iszlám kezdett terjeszkedésbe és a legkevésbé sem békés eszközökkel.
Az amcsik pedig a lehető leginkább PC háborút kénytelenek vívni. Persze ettől a háború az háború, de akik ellen harcolnak azok sem ártatlan báránykák, akár a tálibokat akár Szaddámot nézzük.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (35959)
Warren Buffet Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35974
SZtem is veszélyesebb, ha belülről bomlasztják a rendszert. De erre is van megfelelő válasz, ha minden kötél szakad: zsebhitlerek megválasztása. A svájciak már most olyan pártot szavaztak meg, aki a bűnöző bevándorlók ellen kampányol.
Előzmény: kilenctizenegy (35972)
Warren Buffet Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35973
Szvsz már nem az a világ van, ahol a mennyiség számít. Már rég nem az a világ van. Iraknak hiába volt 1 millás hadserege qrva sok tankkal meg mindennel, párszázezres hadsereg szarrá verte. Jöhetnek milliószám teherautókkal, nekünk(EU) van légierőnk..
HA minden kötél szakad, akkor ott az atom. Tehát sokmindentől lehet félteni az EU-t, de egy arab-afrikai invázió győzelmétől a legkevésbé. Szvsz.
Előzmény: xcoder (35970)
kilenctizenegy Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35972
Nem egyesülten fognak támadni, a hajóik meg el lesznek süllyesztve. Az a veszélyes, ha fegyertelen bevándorlók jönnek és a széplelkek megakadályozzák a lövetést.
Előzmény: xcoder (35971)
xcoder Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35971
Ja, és persze atomerejük is van. Lásd pakisztán, de szvsz irakot sem lehet megakadályozni ebben.
Előzmény: V.4_BlackVoid (35954)
xcoder Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35970
Nincs meg a hatteriparuk ahhoz hogy ilyen haborut inditsanak.
Nem is high-tech háborúra gondoltam hanem sok kicsi indián kalasnyikovval. A hangsúly a sokon van. Ehhez nem kell űrtechnika, a legfőbb akadály a csapatszállítás, ha azt valahogy megoldják akkor a többi már megy magától.

Ha egyesultek miert indulnanak meg? Nekik van olajuk nekunk nincs.
Ez már akkor történik amikor nekik sincs (túl sok) olajuk. Nekünk ugyanis van kajánk és vizünk, nekik nincs. Nos, ezért indulnak majd meg.

Teljesen irrealisnak tartom azt a fenyegetest, hogy egy egyesult Kozel-Kelet tamadast inditson. Mar maga az egyesules is szinte kizart.
Egy karizmatikus vallási vezető megy egy elkeseredett tömeg kell csak hozzá. Az utóbbi biztosan nem fog hiányozni és ahol prófétát várnak ott előbb-utóbb feltűnik egy.
Előzmény: V.4_BlackVoid (35954)
kilenctizenegy Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35969

"Megjegyzem, ez nem ingerlés, hisz nála teljesen természetes ez."

 

Attól még nem kell igazodni a sztenderdjeihez.

Előzmény: Warren Buffet (35967)
kilenctizenegy Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35968

A következménye az lenne, hogy az infrastruktúrán esett seb miatt hirtelen kapna egy nagy lökést az olajár, de a várakozásokba nem továbi emelkedés, hanem némi csökkenés épülne be.  Ez, amennyiben nem okozna azonnali ellátási katasztrófát, nagyon jótékonyan hatna a helyettesítők piacára.

 

Más kérdés, hogy Irán merne-e ilyet csinálni, hiszen ha a megtámad öt-hat arab országot, pláne a Szent Helyek Őrzőjét, akkor az USA kisebb egységfronttal találná szemben magát egy olyan háborúban, ami nem csak az atomlétesítményeket, de a rezsim egészét veszi célkeresztbe. 

Előzmény: V.4_BlackVoid (35965)
Warren Buffet Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35967
Megjegyzem, ez nem ingerlés, hisz nála teljesen természetes ez.
Előzmény: kilenctizenegy (35963)
Warren Buffet Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35966
A rövideket általában elolvasom :) De feltűnt, hogy qrva sok a ráérő ideje, amikor bunkert kéne ásnia :) VAgy szervezni az önellátó szektáját :) Bár az is lehet, hogy már kész van ezekkel.
Előzmény: V.4_BlackVoid (35962)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35965
Sztem alvo terrorista sejtjeik vannak beepulve az olajcegekbe. Ezen kivul vannak modern orosz raketaik amik elerik ezek a pontokat. Raadasul a tankereket eleg konnyen el tudjak sullyeszteni, sot meg lehet hogy egy anyahajot is.

Nem tudom, hogy az iraniakon kivul tudja-e valaki mi lenne a kovetkezmeny.

Előzmény: kilenctizenegy (35964)
kilenctizenegy Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35964
Tudja valaki, hogy Irán - feltéve ha az USA megszórja - "válaszcsapásként" milyen károkat képes okozni a szaudi, kuvaiti, stb. olajinfrastruktúrában?
kilenctizenegy Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35963
Ne ingereld, a tegnapi pszichikus kilengés lecsillapodott, mostanra vitaképes, konstruktív felvetésekkel. Örüljünk ennek a kegyelmi állapotnak.
Előzmény: Warren Buffet (35957)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35962
Hogyan valaszolsz neki ha atgorgeted? Valami nem stimmel ;)
Előzmény: Warren Buffet (35957)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35961
Olcso a $100 dollaros olaj?
http://www.financialsense.com/editorials/casey/2007/1108.html

Olaj-csucs tozsde perspektivabol.
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35960
Helyes, görgesd át továbbra is.
Előzmény: Warren Buffet (35957)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35959

Észak-Amerikával önmagában nyertünk, darabra. A keresztesháborúk is klasszak voltak. Az USA ráerősít mostanában. A XX. században is a fehérek vitték a prímet, igaz, ők zömmel fehéreket is gyilkolásztak.

 

Nincs mire büszkének lennünk, na.

Előzmény: nájckingdom (35950)
nájckingdom Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35958
"Igazabol attol tartok, hogy a ciganykerdes Olaj-csucs utan esetleg "megoldodik". "

Én népirtástól nem tartok, maximum elszigetelt helyi esetektől, oda-vissza.
Látni kell, hogy a cigányság beilleszkedése két irányba indult meg. Egy elenyésző kisebbség az értelmiségi pályára lépett. Sok köztük is a bajkeverő, akik a rasszizmusvád örök fenntartásából élnek, persze nem mind. Ugyanez az irány a városi kisemberi életformába beilleszkedés, ilyen már több van, de még mindig nem a többség. Egy másik irány pedig "lefelé", a fehérek által fokozatosan elhagyott, kiürített falusi, hagyományos paraszti életforma elfoglalása, az üres "nis" betöltése. Ez izgalmas trend, ha egyenlőre nem is tartanak akkora rendet a portájukon, mint az egykori gazda, mert az Olajcsúcs fényében ez nyerő stratégia, ha teljesen ösztönös is. Az ilyen cigányok imádják a lovat, a kedvéért kaszálnak, szénátr gyűjtenek, szóval nem csak lopnak. Kell ragozni, hogy övék a jövő?
Persze a miénk is, mert lesz kényszerű vidékretelepülés és akkor a megerősödő vidéki fehér többség fenn fogja tartani a rendet, rászorítja a cigányokat a normákk betartására, az asszimilációra. Végül majd egykor összeolvadunk. Megm,arad a magyar, kicsit barnább lesz, de életerős.

"Felo hogy a kornyezo orszagokban meg a magyar kerdes lesz teriteken."

olvastad a blogomon, szerintem ez az egyik legfőbb akna, amit a történelem itthagyott Trianon óta. A szomszédok panelmenekültjei kizúdulnak a magyar etnikai tömbök földjeire, ebből háborúk lesznek, miközben hadseregünk sincs.
Előzmény: V.4_BlackVoid (35952)
Warren Buffet Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35957
LE vagy xarva :) Amúgy a te hsz-eidet át szoktam görgetni, főleg, hogy fele nem is a témával foglalkozik, hanem személyeskedés..
Amúgy meg miért kapod fel a vizet, nem bírod, ha visszanyal a fagyi? :) Te mondtad, ez egy kocsma, le is anyázhatnálak nyugodtan.. :)
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (35901)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35956
Nem halogattam, leforditottam 2/3 reszet az angol cikknek, de aztan elfogyott az ido meg elegge feladtam a felvilagositast - latva a kornyezetem reakcioit a problemara. Az emberek nem akarjak ezt hallani, mert ez rossz hir. Es ha meg is ertik, akkor jon a "majd kitalalnak vmit".

De az en reszleges 2/3-os forditasom is jobb mint ez a cikk ami most fenn van. Ha valaki vallalja, hogy kicsit tisztaba teszi a forditast, esetleg befejezi es felteszi a wiki-re, akkor jelentkezzen. Ha nincs jelentkezo, akkor felnyomom igy ahogy van es lehet pofozgatni akinek tetszik.
Előzmény: nájckingdom (35953)
kilenctizenegy Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35955

"Szvsz ha az az óriási pénz ami ma az olaj kapcsán befolyik oda egyszer csak elkezd hiányozni az sokaknak nagyon-nagyon nem fog ott tetszeni. De annyi olajuk szvsz még akkor is lesz hogy megoldják az emberek mozgatásával kapcsolatos logisztikai problémákat."

 

Amióta az első ősember fejbe verte társát a szakócával, azóta a fegyverkezésnek és a védelmi képesség fenntartásának nincs más célja, mint az, hogy sját magad és utódaid nagyobb eséllyel birtokolják a rendelkezésre álló erőforrásokat, mint a körön kívüliek.

 

Mi a fenéért kellene nekünk az a sok fegyver, ha nem azért, hogy országainkat, természeti erőforrásainkat megóvjuk az agressziótól. Márpdig ha valami agresszió, akkor egy százmilliós menekültáradat, az az. A NATO jelenleg erősebb, mint bárki más, különösen erősebb az egymással is marakodó közel-keleti és afrikai országoknál. A NATO tagállamok haditengerészete és légiereje jelenleg alkalmas arra, hogy elpárologtasson mindent, ami a Földközi-tengerben úszik és nagyobb egy palacknál.

 

 

 

Két esetben fenyeget ilyen invázió:

 

  • ha tényleg jön az összeomlás, ami eltünteti a civilizációs fölényünket,

 

  • ha a saját lakosságunk nem engedi a fegyveres erők bevetését (ez utóbbi eset szerintem nem más, mint a jelenlegi trendek meghosszabbítása a jövőbe, bár a múltban voltak intő jelek. Konstantinápoly 1453-as ostroma idején a háromszázezer lakosból összesen hatezren voltak hajlandóak katonáskodni, pedig - mint az várható volt - a falak eleste után a törökök legyilkolták őket.
Előzmény: xcoder (35942)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35954
Nincs meg a hatteriparuk ahhoz hogy ilyen haborut inditsanak. Es atomerejuk sincs. Ha egyesultek miert indulnanak meg? Nekik van olajuk nekunk nincs.

Ha meg szetesnek, mi a garancia, hogy mi egyben maradunk olaj nelkul? Az a felo, hogy ok esnek szet elobb, mi meg roviddel utana.

Teljesen irrealisnak tartom azt a fenyegetest, hogy egy egyesult Kozel-Kelet tamadast inditson. Mar maga az egyesules is szinte kizart.

Legalabbis a kovetkezo 20 evben. Hosszab tavon barmi lehet.
Előzmény: xcoder (35951)
nájckingdom Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35953
Kár volt halogatni, ha megvan. Persze a Wiki nyíltan szerkeszthető.
Előzmény: V.4_BlackVoid (35948)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35952
Igazabol attol tartok, hogy a ciganykerdes Olaj-csucs utan esetleg "megoldodik". Felo hogy a kornyezo orszagokban meg a magyar kerdes lesz teriteken.

Azert remelem idaig nem fajul a helyzet vagy ha igen, akkor valamelyik nagyhatalom rendet tesz. Ez a balkani cirkusz ez szornyu.
Előzmény: nájckingdom (35950)
xcoder Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35951
Ha szétesenek nem marad ott. Elfoglaják a kínaiak, az európaiak, az amcsik. De én inkább egy karizmatikus vezetőtől tartok aki összefogja egész észak és közép-afrikát és egységesen vezeti háborúba európa ellen. Egy mai Dzingisz Kán, csak vallási köntösbe bújva. Ez ma elképzelhetetlen, de ma ott nagy a jólét. És a szélsőségek akkor erősödnek igazán meg ha ez a jólét megszűnik.
Előzmény: V.4_BlackVoid (35947)
nájckingdom Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35950
"A legtöbbet ezen a világon pedig messze a fehér ember gyilkolta, nem a cigány, nem az arab, nem a néger, nem az eszkimó, nem az indián.
A fehér. Caucasian. "

Na, ez egy tipikus rasszista általánosítás. Talán hallottál a tatárjárásról, a virágzó Közép-ázsiai városok, Bagdad lakosságának kiirtásáról, meg egy bizonyos Magyarországon is durván sült al a dolog. Hutuk, tuszik?

Az emberi faj tagjai képesek gyilkolni, népirtani, rassztól függetlenül. Szerintem én is kész vagyok ölni önvédelemből és szélsőséges helyzetben ki tudja mire lennék képes akár gyűlöletből is.

Nem a fehér ember gyilkolta a legtöbbet úgy általában. Nevezd meg a konkrét eseteket, elkövetőket. Ha ezt ezután kiterjeszted úgy általában a fehér , kaukázusi fajtára, az rasszista előítélet. Ha ettől neked lelkiismeretfurdalásod van, az öngyűlölet.
Nem ritka jelenség, de ez nem rasszizmusellenesség, hanem a rasszizmus egy speciális alesete. Én keveredéspárti vagyok, a gyerekeimben 6 nemzetiséget kapásból össze tudok számolni 4 nemzedékre visszamenőleg. Nincs rosszabb a beltenyészetnél.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (35945)
xcoder Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35949
A legtöbbet ezen a világon pedig messze a fehér ember gyilkolta, nem a cigány, nem az arab, nem a néger, nem az eszkimó, nem az indián.

Jé, egy rasszista ? ;-)

Amúgy létszám és időarányosan ez nem annyira biztos, mozgalmas életet élt ott a többi népcsoport is, elég Pl. Japán történelmére vetni egy pillantást, de az sem akármi ami ma afrika egyes részein folyik.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (35945)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35948
Eleg bena a cikk, nekem van egy forditasom az eredeti angolrol ami hosszabb. Felnyomom hetvegen....
Előzmény: nájckingdom (35943)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!