még egy projektem hátramaradt a nyárról egy kerti faház építése, de nem tudom hogy kezdjek hozzá, mert nincs terv egyenlőre, de én már annyit agyalogtam, hogy lenne jó hogy megcsömörlöttem.
a hely adott, az én falam is (barna) az ikerszomszédé szürke.
gondolkoztam sátortetőn, félnyeregtetőn, de ha magam felé lejtetem, akkor a ház tövébe folyik a víz.
a terv az lenne hogy 2x3 méteres lesz, ehhez 6 kengyel be van betonozva.
a szomszéd ablaka 225 cm, magas, az én ablakom 200 cm magas az alja (ahol a párkány van.
a kupit ne nézzétek azt akarom megszüntetni. a 6 piros pötty jelöli a kengyeleket.
Arra mondjuk tényleg nem gondoltam, hogy léteznek 1500 m2 alatti kertek is :D Akkor kérdezd meg az építészt, számolja ki melyik az olcsóbb azon a telken.
30-50 m2 tényleg nem fér bele? Meg ugye az elrendezés, az lenne a legtutibb, ha a konyha, fürdő, kazánház egymás mellett lenne.
Lentebb leírtam, csak kiegészítő fűtés lesz, mivel már van fő fűtés...
(a melléképület közvetlen a főépület mellett van, onnan jön a radiátor de azt kímélni akarom, mivel gáz-fűtés)
Tehát visszatérve a kályhának szükséges friss levegő bevezetésére, az ATG-60 és társain kívül létezik "olcsóbb" de esztétikus megoldás is kihasználva a már meglévő faláttörésemet?
Pl. egy ilyet tennék kívülre (a porcelán helyett)
És egy ilyet pedig belülre, ez pont 17x17cm-es:
Így nem lenne elzárva - azaz fixen nyitva lenne - de valamelyest a külső esővédő lamellák meg a belső rácsos szerkezet miatt már csökkentve lenne a légáramlás egy "picit"...
Kémény adott, kályha egy ismerőstől lesz (jó régi de újra samottozott), a fő fűtés pedig a főépületből érkezik, mint radiátoros...
Ez kiegészítő fűtés lesz, mivel van fahulladékom (folyamatosan), hogy a radiátoros "csak" min. hőn tartsa a melléképületet, a kis kályhával pedig befűtök, mikor ott ténykedek majd...
Akkor kívül-belül csak egy sima rovarrács azt kész? (mert kívül még ok de belül azért valami "szebbet" gondoltam)
Felújítás alatt vagyok a kis melléképületemmel (3mx5,25m és 2,3m belmagasság)
Az ábrán jelöltem, hogy a "fekete" pötty lenne egy kémény becsatlakozási helye, ahova egy kicsi kb. 4-5KW teljesítményű fatüzeléses kályhát teszek majd kiegészítő fűtésnek.
Szemben vele a piros négyzet pedig egy már meglévő faláttörés (szellőző, kerámia ráccsal) aminek kb. 182cm magasságban van az alja és kb. 17x17cm-es:
A kérdésem, hogy mivel tudnám olcsón, akár házilag is megoldani, hogy innen kapja a kályha a friss levegő utánpótlást?
Nem szívesen vágatnék az ablakba szellőző nyílást ha már eleve van nyílás a falban...
Arra gondoltam, hogy kívülre teszek egy lefelé néző, esővédős lamellás szellőző rácsot de belül jó lenne ha nem "süvítene" ha kell ha nem a levegő...
Kell a lakóépület pontos mérete, pince alapozási mélysége, talajviszonyok, stb... szóval majd az épitészeddel tudod kiszámoltatni, hogy mekkora pince a legjobb költségoptimalizációból, egy kigondolt földszint alá.
Vundergraf, Kömkel, köszönöm a valaszokat. A pinceben kamra,gepeszet, hobbi helyisegek lennenek, garazs nem, a melygarazst megutaltam.
A 100 eft/m2 normalisan megcsinalva (szigetelve, burkolva, festve,stb.)?
Akkor marad a teljesen, vagy az emeletes resz alapincezve verzio. A teljesennel akkor 14 milloval lehet kalkulalni, a masiknal pedig 10 millo, plusz kb mennyi jonne ra az alap lepcsoztetese miatt? Mert ha mondjuk a masodik verzio is kerul 12 millioba, akkor mar maradnank a teljesen alapincezesnel. De ha 4 millio a differencia, akkor nem, mert igazsag szerint 60-70 m2 is eleg lenne.
A polikarbonátos oldalon csak kérdések vannak, válaszolni nem válaszolnak ott sokan, úgyhogy inkább itt kérdezem meg:
Szerintetek amit víztiszta egyrétegű polikarbonát néven forgalmaznak, az olyan mint az üveg, hogy teljesen - viszonylag - torzítás mentesen át lehet látni rajta?
Bírja a gyakorlatban az UV-t? Elvben írják, hogy bírja, de mi a gyakorlat?
Ha nem nagyon szekálják a jónépet mindenféle utcaképi véleményezéssel (pl Gödöllő vagy Budakalász), akkor az beleférhet, mivel a beépitési mutatókat nem változtatja meg (illetve igen, de majdnem lényegtelenül).
99%, hogy a nem megfelelő esőviz elvezetés okozta a repedéseket. Ha ez orvosolva van, és a téglafalon nem látni át, nem szokott vele gond lenni az esetek nagy többségében.
De statikussal nézesd meg azért.
A költségek:
Amiket irtál felújitást, az kb 100e Ft/m2 (belső átalakitások, fűtés, villany, hőszigetelés, nyilászárók), ezen felül esetleg tető/födém, valamint külső munkák.
Pontosan erről van szó. Az ingatlant mélyen ár alatt, gyakorlatilag telekáron tudnám megszerezni. A teljes felújításra kb 10 milla lenne a keret. Szigetelés, nyílászárók, tető, fűtéskorszerűsítés, villany, valamint az egyéb belső munkálatokat kéne futnia az összegnek. Az sem lenne hátrány ha maradna egy kicsi a külső munkálatokra is, mint a terasz rendbetétele, térkövezésre, kerítés. ilyesmi. ha 2 millából az alapot rendbe lehet vágni akkor lehet belevágok. Milyen szakival nézessem meg az alapot? Kőműves, statikus? Előre is köszi a segítséget.
Lehetőségem lenne egy 70-es évekbeli kockaházat megvásárolni, a probléma az hogy a ház megtekintésekor észrevettem hogy a külső fal 1-2 helyen meg van repedve. A repedések kb 20-30 mm szélesek. Nyilvánvaló hogy az alap süllyedt meg bizonyos helyeken. A kérdésem arra irányulna hogy van-e erre valami megoldás ami hosszútávú, vagy hagyni kell a házat a csudába.
A téli időszak közeledtével nekiállnék egy fatüzelésű szauna építésének. A ház építésekor több 3 rétegű ablakot (90x60cm) rosszul vágattak le az ablakosok, így az fent porosodik a padláson. Ezeket gondoltam beépítem. Hogyan? Itt is használhatok pur habot vagy valami más módszer kellene? Bírja a 100+ fokos hőmérsékletet?