Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 63358

Sikerult teljesen kinyirnom a topicot.

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63357

még egy projektem hátramaradt a nyárról egy kerti faház építése, de nem tudom hogy kezdjek hozzá, mert nincs terv egyenlőre, de én már annyit agyalogtam, hogy lenne jó hogy megcsömörlöttem.

 

a hely adott, az én falam  is (barna) az ikerszomszédé szürke.

 

gondolkoztam sátortetőn, félnyeregtetőn, de ha magam felé lejtetem, akkor a ház tövébe folyik a víz.

 

a terv az lenne hogy 2x3 méteres lesz, ehhez 6 kengyel be van betonozva. 

 

a szomszéd ablaka 225 cm, magas, az én ablakom 200 cm magas az alja (ahol a párkány van.

 

a kupit ne nézzétek azt akarom megszüntetni. a 6 piros pötty jelöli a kengyeleket.

 

 

http://kepfeltoltes.hu/view/141012/20141011_091613_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

http://kepfeltoltes.hu/view/141012/20141011_091622_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

és mégegy kérdés. 

 

a kocsibeállóm előtt megsüllyedt az aszfalt, azt mivel lehet javítani, kb 3 cm de zavar hogy bakkan az autó?

 

http://kepfeltoltes.hu/view/141012/20141008_175518_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

http://kepfeltoltes.hu/view/141012/20141008_175524_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

j4ck Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63356

Ok, termeszetesen egyeztetve lesz vele, csak szeretek tobb helyrol tajekozodni. Koszonom.

Előzmény: KömKel (63348)
tgwh8 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63355

Arra mondjuk tényleg nem gondoltam, hogy léteznek 1500 m2 alatti kertek is :D Akkor kérdezd meg az építészt, számolja ki melyik az olcsóbb azon a telken.

30-50 m2 tényleg nem fér bele? Meg ugye az elrendezés, az lenne a legtutibb, ha a konyha, fürdő, kazánház egymás mellett lenne.

Előzmény: j4ck (63354)
j4ck Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63354

Arban nem lenne sokkal olcsobb gondolom, es teruletet is vesztenenk a kertbol, es a kenyelmi szempontokbol sem igazan preferalnam.

Előzmény: tgwh8 (63347)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63353

Lentebb leírtam, csak kiegészítő fűtés lesz, mivel már van fő fűtés...

(a melléképület közvetlen a főépület mellett van, onnan jön a radiátor de azt kímélni akarom, mivel gáz-fűtés)

 

Tehát visszatérve a kályhának szükséges friss levegő bevezetésére, az ATG-60 és társain kívül létezik "olcsóbb" de esztétikus megoldás is kihasználva a már meglévő faláttörésemet?

 

Pl. egy ilyet tennék kívülre (a porcelán helyett)

 

 

És egy ilyet pedig belülre, ez pont 17x17cm-es:

Így nem lenne elzárva - azaz fixen nyitva lenne - de valamelyest a külső esővédő lamellák meg a belső rácsos szerkezet miatt már csökkentve lenne a légáramlás egy "picit"...

 

Vagy nem jó?

 

Előzmény: Dunit (63352)
Dunit Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63352

  Helló  !

 

 mit értesz azon hogy kiegészítő fűtés ? Mit egészít ki ?

 melléképület ! Ok. és mennyi a falvastagság ?

 Ha még tényleg az elején vagy akkor klíma plusz a hőszigetelés.

Előzmény: Törölt nick (63349)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63351

Kémény adott, kályha egy ismerőstől lesz (jó régi de újra samottozott), a fő fűtés pedig a főépületből érkezik, mint radiátoros...

Ez kiegészítő fűtés lesz, mivel van fahulladékom (folyamatosan), hogy a radiátoros "csak" min. hőn tartsa a melléképületet, a kis kályhával pedig befűtök, mikor ott ténykedek majd...

 

Akkor kívül-belül csak egy sima rovarrács azt kész? (mert kívül még ok de belül azért valami "szebbet" gondoltam)

Előzmény: Törölt nick (63350)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63350

A kályha  miatt kötelező a NEM elzárható levegő beömlő, tehát >> süvíteni fog be a hideg, mese nincs.

 

----

 

A megoldás:

 

- felejtsd el a kályhát! és a kéményt is... fölösleges luxus költség.

- rakj be egy olcsó-akciós klímát és fűts azzal :-)

 

A meleg ára (Ft/kWh) nem lesz drágább, mintha vásárolt fával fűtenél.

 

----

 

Ha gyakran kell befűteni benne és főleg, ha egymás utáni napokon, akkor... ésszerű a hőszigetelésen is eltűnődni.

 

Előzmény: Törölt nick (63349)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63349

Sziasztok!

 

Felújítás alatt vagyok a kis melléképületemmel (3mx5,25m és 2,3m belmagasság)

 

 

Az ábrán jelöltem, hogy a "fekete" pötty lenne egy kémény becsatlakozási helye, ahova egy kicsi kb. 4-5KW teljesítményű fatüzeléses kályhát teszek majd kiegészítő fűtésnek.

 

Szemben vele a piros négyzet pedig egy már meglévő faláttörés (szellőző, kerámia ráccsal) aminek kb. 182cm magasságban van az alja és kb. 17x17cm-es:

 

 

A kérdésem, hogy mivel tudnám olcsón, akár házilag is megoldani, hogy innen kapja a kályha a friss levegő utánpótlást?

Nem szívesen vágatnék az ablakba szellőző nyílást ha már eleve van nyílás a falban...

 

Arra gondoltam, hogy kívülre teszek egy lefelé néző, esővédős lamellás szellőző rácsot de belül jó lenne ha nem "süvítene" ha kell ha nem a levegő...

 

Mit tudnátok megoldásként, ötletként javasolni?

KömKel Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63348

Ezt nem lehet igy kiszámolni "fillérre" pontosan.

Kell a lakóépület pontos mérete, pince alapozási mélysége, talajviszonyok, stb... szóval majd az épitészeddel tudod kiszámoltatni, hogy mekkora pince a legjobb költségoptimalizációból, egy kigondolt földszint alá.

Előzmény: j4ck (63346)
tgwh8 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63347

És ha építesz a ház mellé egy kazánházat meg egy garázst, az nem olcsóbb?

Előzmény: j4ck (63346)
j4ck Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63346

Vundergraf, Kömkel, köszönöm a valaszokat. A pinceben kamra,gepeszet, hobbi helyisegek lennenek, garazs nem, a melygarazst megutaltam. 

A 100 eft/m2 normalisan megcsinalva (szigetelve, burkolva, festve,stb.)? 

Akkor marad a teljesen, vagy az emeletes resz alapincezve verzio. A teljesennel akkor 14 milloval lehet kalkulalni, a masiknal pedig 10 millo, plusz kb mennyi jonne ra az alap lepcsoztetese miatt? Mert ha mondjuk a masodik verzio is kerul 12 millioba, akkor mar maradnank a teljesen alapincezesnel. De ha 4 millio a differencia, akkor nem, mert igazsag szerint 60-70 m2 is eleg lenne.

Koszonom szepen!

Előzmény: KömKel (63343)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63345

Felújítási kisokos!

 

----------------------------

A gazdaságos felújítás

 

Részletes tájékoztató a költség-optimalizált

energetikai korszerűsítésről magánépíttetők

és intézmény üzemeltetői számára

Energetikai felújítást fontolóknak

 

Belügyminisztérium 2013. december

 

http://www.e-epites.hu/3427

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.12 0 0 63344

A polikarbonátos oldalon csak kérdések vannak, válaszolni nem válaszolnak ott sokan, úgyhogy inkább itt kérdezem meg:

 

Szerintetek amit víztiszta egyrétegű polikarbonát néven forgalmaznak, az olyan mint az üveg, hogy teljesen - viszonylag - torzítás mentesen át lehet látni rajta?

 

Bírja a gyakorlatban az UV-t? Elvben írják, hogy bírja, de mi a gyakorlat?

 

Köszi!

KömKel Creative Commons License 2014.10.11 0 0 63343

Az utolsónak totálisan nincs értelme, de még a harmadik is necces.

 

100e/m2 körül jön ki a pinceszint, de födémtől is függ, mert monolitból drágább.

Előzmény: j4ck (63305)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.11 0 0 63342

Mire használnád a pincét ?

Mert nem olcsó dolog ... 100 eFt/m2 körül alakul.

 

----

 

Látatlanban:

Csak az 1.-nek (nagyon esetleg a 2.-nek) van értelme, szerintem.

Feltéve, hogy

lent lesz a fűtő központ, a barkács/tároló és garázsként is műxik, amibe

2 (vagy inkább 3 autó is) kényelmesen le tud állni, anélkül, hogy útban lennének egymásnak ... ki/be álláskor

(akár kisbusz is...! ami nagyobb bel- és ajtó magasság)

 

Előzmény: j4ck (63305)
j4ck Creative Commons License 2014.10.10 0 0 63341

Sziasztok, saccolni tudna valaki arakat? Koszi szepen!

Előzmény: j4ck (63305)
Csokis Creative Commons License 2014.10.10 0 0 63340

Koszi!

Előzmény: KömKel (63339)
KömKel Creative Commons License 2014.10.10 0 0 63339

Ha nem nagyon szekálják a jónépet mindenféle utcaképi véleményezéssel (pl Gödöllő vagy Budakalász), akkor az beleférhet, mivel a beépitési mutatókat nem változtatja meg (illetve igen, de majdnem lényegtelenül).

Előzmény: Csokis (63338)
Csokis Creative Commons License 2014.10.10 0 0 63338

Mi van azzal, ha az ember a fedett teraszát "verandásítja", magyarán beüvegezi? (emeleti)

Előzmény: KömKel (63336)
nixon70 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 63337

Akkor kell.:-(

Előzmény: KömKel (63336)
KömKel Creative Commons License 2014.10.10 0 0 63336

Kell, de ha olyan helyen van, akkor meg lehet nélküle is kockáztatni.

Előzmény: nixon70 (63335)
nixon70 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 63335

Tudja-e valaki,hogy terasz beépítéséhez kell-e építési engedély?

KömKel Creative Commons License 2014.10.10 0 0 63334

99%, hogy a nem megfelelő esőviz elvezetés okozta a repedéseket. Ha ez orvosolva van, és a téglafalon nem látni át, nem szokott vele gond lenni az esetek nagy többségében.

De statikussal nézesd meg azért.

 

A költségek:

Amiket irtál felújitást, az kb 100e Ft/m2 (belső átalakitások, fűtés, villany, hőszigetelés, nyilászárók), ezen felül esetleg tető/födém, valamint külső munkák.

A 10 milla eléggé karcsú lesz mindenre.

Előzmény: bobby_30 (63330)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 63333

Kőműves? :)

Statikussal kell.

Előzmény: bobby_30 (63332)
bobby_30 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 63332

Pontosan erről van szó. Az ingatlant mélyen ár alatt, gyakorlatilag telekáron tudnám megszerezni. A teljes felújításra kb 10 milla lenne a keret. Szigetelés, nyílászárók, tető, fűtéskorszerűsítés, villany, valamint az egyéb belső munkálatokat kéne futnia az összegnek. Az sem lenne hátrány ha maradna egy kicsi a külső munkálatokra is, mint a terasz rendbetétele, térkövezésre, kerítés. ilyesmi. ha 2 millából az alapot rendbe lehet vágni akkor lehet belevágok. Milyen szakival nézessem meg az alapot? Kőműves, statikus? Előre is köszi a segítséget.

Előzmény: Törölt nick (63331)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.10 0 0 63331

Alighanem hagyni kell

Kivéve, ha annyira jó helyen van, hogy megéri a nem éppen olcsó alap megerősítés.

 

Vagy alkudd le az árból ezt cirka 2-3 milla Ft-t is ... az amúgy is szükséges 5-6 milla Ft felújítási költségen felül.

Előzmény: bobby_30 (63330)
bobby_30 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 63330

Sziasztok!

 

Lehetőségem lenne egy 70-es évekbeli kockaházat megvásárolni, a probléma az hogy a ház megtekintésekor észrevettem hogy a külső fal 1-2 helyen meg van repedve. A repedések kb 20-30 mm szélesek. Nyilvánvaló hogy az alap süllyedt meg bizonyos helyeken. A kérdésem arra irányulna hogy van-e erre valami megoldás ami hosszútávú, vagy hagyni kell a házat a csudába.

szupertitkos Creative Commons License 2014.10.10 0 0 63329

Sziasztok!

 

A téli időszak közeledtével nekiállnék egy fatüzelésű szauna építésének. A ház építésekor több 3 rétegű ablakot (90x60cm) rosszul vágattak le az ablakosok, így az fent porosodik a padláson. Ezeket gondoltam beépítem. Hogyan? Itt is használhatok pur habot vagy valami más módszer kellene? Bírja a 100+ fokos hőmérsékletet?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!