Keresés

Részletes keresés

misikt Creative Commons License 2007.04.17 0 0 128

Akkor felmerül a kérdés, hogy megéri-e egyáltalán szántani vele, nem érdemesebb inkább rotátorozni. Egy rendes rotátor kapájának átmérője 30 cm, amit tengely alá símán be lehet endedni (laza és középkötött talajon). A területteljesítmény nagyobb (valószínűleg) a fáradtság kisebb. Persz egyértelmű, hogy a szántás jobban kíméli a talaj szerkezetét, és kevésébé okozza a talaj kiszáradását. Mind a mellett reletíve kis területekről van szó, amit utólag megöntözni (ha ez cél) nem olyan nagy dolog.

Milyen talajon végezted a szántást? Hány lóerős a technika? Van rajta orrsúly, vagy keréksúly?

Előzmény: rovi4 (125)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.17 0 0 127
most olvasom 150nm 4 óra alatt???Én rotálni kb 3000nm 2 óra alatt szoktam mindent 2szer!magyarul egyszer 1 óra...az eke kicsit lasabb,mert kisebbet fog be, de akkor sem 4óra alatt 150nm!
Előzmény: rovi4 (125)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.17 0 0 126
Az enyém állítólag mélyebben dolgozik és mivel erős nem lesz vele gond...Ráadásul nálam homok van, igaz most kicsit gazos egy rész, azért is akarom ekézni aztán meg mehet a rota...majd ha fel lesz szerelve 7végén ekével teszek fel képet,ha minden igaz addigra már meg is lesz csinálva...
Előzmény: rovi4 (125)
rovi4 Creative Commons License 2007.04.16 0 0 125
kb 8- 15 centi lehet vele produkálni  kb 150 négyzetméter olyan négy  ora alatt de hozzá teszem hogy én egy 150 es robival val gyürtem de k.......vára huzos melo.
Előzmény: misikt (122)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.16 0 0 124
bazi nagy vaskerekek is vannak hozzá!:-)
Előzmény: GoldenRetriever (123)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.16 0 0 123
Nem tudom,mert még nem próbáltam, egyes eke, rota után köthető,fordítható jobbra balra, és majd lemérem,hogy mennyit lehet evele 1 óra alatt megmunkálni...Kíváncsi vagyok már, csak előtte, szeretném megjavíttatni,nehogy ekézés közbe prögjön fel a motor,mert akkor futhatnék...:-)
Előzmény: misikt (122)
misikt Creative Commons License 2007.04.16 0 0 122
Milyen ekével? Rotációs kapa után köthetővel? (Persze akkor már nem rotációs kapa.) Milyen szántási mélységet, lehet vele produkálni, és mekkora területet lehet vele megmunkálni pl.:1 óra alatt? Persze a talaj, meg a növényzet határozza meg gondolom, de kb. mennyi?
Előzmény: rovi4 (120)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.15 0 0 121
:-)))
Előzmény: rovi4 (120)
rovi4 Creative Commons License 2007.04.14 0 0 120
vigyázz vele mármint az eke használattal mert nehogy meglássák a szomszédok mert ugy jársz mint én  szeptember15-én akartam felszántani a kertet utána minden hétvégén  decemberig összes szomszédnak fel kellet szántani a kertjüket .
Előzmény: GoldenRetriever (119)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.14 0 0 119
Na az én gépem is helyre lesz rakva a jövő héten.Tankheggesztés,karburátor kipucolás,hajtóműolajcsere,levegőszűrő tisztítás,meg ami közbejön,jövő 7végén kipróbálom az ekét is vele!:-)
Előzmény: misikt (118)
misikt Creative Commons License 2007.04.14 0 0 118
A multkor egy ladás figura benzinje kifogyott nem messze tőlem, bejőtt kérni naftát, mondtam, hogy csak keverékem van, de azt mondata: jó lesz az, már volt ilyen eset. Beöntöttük az anyagot, és el is száguldott vele irtózatos emissziós együtthatóval. A ladának nem ártott a keverék. (Lehet, hogy tejbegrízzel is ment volna.)
Előzmény: rovi4 (117)
rovi4 Creative Commons License 2007.04.13 0 0 117
Összejött nagy nehezen  kiégettem belöle összes olajat most már ugy jár mint a doxa ora ugy hogy négyütemü mint kiderült a gazdi hozta be svájcbol nem volt senki akit megkérdezett volna és ö ugy gondolta hogy kétütemü , és rendes tulajdonos létére mert ku.....vára ért hozzá  a benzin tankba bevágott egy deci olajat és utána a benzint. 
Előzmény: GoldenRetriever (116)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.13 0 0 116

Ez pedig magyar és kétütemű...Láttad te is!Ráadásul más neten is árult ilyet nem is ismertem és az övé is bridge motorosnak volt írva 2 ütemmel ua mint az enyém képről is!

 

Előzmény: misikt (114)
misikt Creative Commons License 2007.04.13 0 0 115
Én egyszer jártam hasonlóan, akkor az volt a gon, hogy a levegőszürő a szállításkor telefolyt motorolajjal. Beindulni beindult, de lefulladt, ha gázt adtam.
Előzmény: rovi4 (111)
misikt Creative Commons License 2007.04.13 0 0 114
Most kérdeztem meg egy tapasztalt szakit, aki határozottan azt állította, hogy 2 ütemű Briggs motor márpedig nincs...  Mondatm neki, hogy Maga még nem látott, de akkor is azt monda, hogy nincs...
rovi4 Creative Commons License 2007.04.13 0 0 113

már szétkaptam nem volt benne semmi .

 

Előzmény: GoldenRetriever (112)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.13 0 0 112
Nem értek ám hozzá én sem,de nálam ez akkor volt mikor el volt dugulva...Meg nézd meg van-e benne olaj,lehet meg van szorulva...
Előzmény: rovi4 (111)
rovi4 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 111
van neki olajbeőntöje szerintem is 4ütemü be indulni beindul utánaha rá akarom huzni  a gázt akkor lefullad
Előzmény: GoldenRetriever (110)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.12 0 0 110

4ütemű vagy 2 ütemű nem mindegy. Nekem 2 ütemű bridge motorom van benne,de ha van külön olajbeöntője akkor 4ütemű,ha nincs akkor 2ütemű

 

A lefulladást részletesebben írd le légyszi...pontosan mikor hogy mit csinál...

Előzmény: rovi4 (109)
rovi4 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 109
hello sziasztok  megtudnátok nekem mondani hogy most van kétütemü briggs is mert most hoztak hozzám egy SABO nevezetüt a gazdája azt mondja kétütemü de szerintem négy  mert az van rá irva hogy 4TH 43cm TURBOSTAR de tipikus a betegsé ge nem pőrőg ki meg lefullad szerintem az olaj miatt a benzinben mi a véleményetek köszi elöre is.
misikt Creative Commons License 2007.04.11 0 0 108
Egyszer találtam komposztálós topicot, ott megmondják neked a nagy igazságokat. Ha fűgyűjtőssel nyírnék, másból sem állna a munka, mint ürítésből. Egyszer raktam én is kupacra, még locsolgattam is, de egy nagy hegy lett belőle, ami most, évekkel később is látszik. Az is igaz, hogy nálam nem pázsit van, csak lenyírt ősgyep.
Előzmény: GoldenRetriever (107)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.11 0 0 107
4 raklapból van egy kitűnő komposztálóm, igazából nem értek hozzá mit hogyan kell, egyenlőre csak füvet rakok bele, meg is tellik, de mire legközelebhb vágom mindig összeesik, szóval épp elég, az alján mintha már lenne is humusz, vagy nem tudom mi az. Igen akácba gondolkodom, azzal van a legkevesebb munka!
Előzmény: misikt (106)
misikt Creative Commons License 2007.04.11 0 0 106

Az én fáim talajszint körül vissza vannak vágva. Csak akácban gondolkozol? Ha 1 óra alatt levágod az egészet, akkor az baráti. Mi tegnap két géppel (ketten) két órát nyírtuk, kb. az 1/3 -ad része lett kész...

Mit csinálsz a fű-nyesedékkel?

Előzmény: GoldenRetriever (105)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.11 0 0 105
nézegettem a fűnyírós trakeszokat,de iszonyat milyen áruk van. Egy benzines nagyobb gyűjtős nekem már sokat fog segíteni, azzal kb egy óra alatt megynírom a füvet!:-)Az én akácaim olyan 1méteresek, de kevés nagyon ekkora területre, tavasszal már nem, de ősszel ültetni fogok sokat.
Előzmény: misikt (104)
misikt Creative Commons License 2007.04.11 0 0 104

No akkor jobb lesz, ha gyorsan beszerzed az új fűnyírót, mert ekora placchoz az sem baj, ha kettő van. Van valami kellemes tudat a használati tárgyak birtoklálsában, mégha tudjuk is, hogy ezek földi dolgok, meg a nagy filozófusok is tiltakoztak ellen.

Mifelénk vannak vagy vásárok minden hónapban, és sokan hoznak mindenféle motyót nyugatabbról, lomtalanításból, meg ki tudja honnan. Van fűnyíró is nagy mennyiségben, és elég jók, márkásak, nem agyonhasználtak. Érdemes szétnézni, ha nálatok is van ilyesmi.

Én az összel tizenvalahányezer csemetét ültettem el, abból sem látszik még semmi, csak nagyítóval.

 

Előzmény: GoldenRetriever (103)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.11 0 0 103

Aminek kb egyharmadát láttad az kb 2000nm és ami nincs bekerítve hátul az még 5500nm!:-)ott hátul van 4 sor összesen 84 vessző szőlőm 9 gyümölcsfa egy kis veteményes, egy nagy diófa 3db utánpótlással, aztán a többi mind akác lesz, már 600db van benne,persze az meg sem látszik.Daruszentmiklós a neve a településnek, eléggé hátrányos helyzetű a település,de épp ezért volt bazi olcsó egy ekkora terület felújítandó házzal melléképülette. A ház meg az udvar már kész. Van pince, kút stb...Csongráds megyében tanultam különben, keresztszüleim is ott laknak, Szegeden, a keresztanyám szülei meg Csongrádon szőlészkednek,de ők is Szegeden laknak...Kell keresnem akkor itt egy szakembert sajna.MAjd ha egyszer egybe lesz a gép lefényképezem úgy is...tervbe van,mikor szerelik belámpázom, lefestem a burkolatot, sztem jól fog kinézni. 50ezret gyári utánfutostól,ekéstől kerekestől,vaskerekestől megért szerintem.

Előzmény: misikt (102)
misikt Creative Commons License 2007.04.11 0 0 102

Fejér megyéből csak Radeczy Jenő bácsit ismertem, a neves ornitológust, aki Agárdon vezetet réges-régen madarsztábor.

Mekkora a telked? A falu szélén van, vagy külterület, mert gondolom nem kertváros.

Előzmény: GoldenRetriever (101)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.11 0 0 101

Akkor sajna nem tudsz segíteni...Itt is van néhány homoks terület sajnos kifogtam, bár nem bánom,most hogy a fű kinőtt a talaj megfogva, az akác meg a szőlő hátul meg kifejezetten szereti!

 

Nincs valami ismerősöd itt a közelben?(Szerelő)

Előzmény: misikt (100)
misikt Creative Commons License 2007.04.11 0 0 100
Már sejtem, hogy hogyan is képzeljem a működését. A kar sebváltó jellegű, hogy üresbe lehessen tenni, mert ha kocsi van rajta, nem lehetne tolni, meg nem tudna gurulni a csigás hajtómű miatt. Nem is sebváltó jellegű dolog az, hanem szabadonfutó. Én Csongrád megyei vagyakok, és nálununk is homok van, ezért gondoltam én is, hogy közelebb laksz.
Előzmény: GoldenRetriever (99)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.11 0 0 99
Ja sajna a fűnyírom kicsike, most veszek egy benzinest, ráülősre nincs pénzem egyenlőre, inkább quadot vette!:-) A szimeringre gondoltam én is, de akkor nem lenne benne erő, ebbe meg van!Biztos dugulás okozza. De azt mondták a szimering is 120 ft bele. Amúgy röpsúlyos ez tuti, ha üresen tolni akarom nem megye, hiába van üresbe, csak ha egy jó nagyot lökök rajta akkor, de utána már könnyen. A kuplung igazából annyi, hogyha a nagy kart felhúzom és a kisebb mellette lévő kart felhajtom, és úgy visszaengedve a nagy kart kerül sebességbe...Képen jól látszik, ott üresbe van. Fejér megye.Te?Jó lenne ha közel lennél és tudnál segíteni, itt is vannak emberkék akik pár ezerért megcsinálnának mindent amit felsoroltam,csak nem tudom bízhatok-e bennük...Amúgy jó lenne egy olcsó ráülös fűnyíró is,de bazi drága...
Előzmény: misikt (98)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!