Keresés

Részletes keresés

babelz Creative Commons License 2007.12.03 0 0 145
sziasztok
adott egy demad solaris kéményes cirko . a jelenség az hogy begyújt a kazán normálisan kb 20 x 30 szor de van amikor csak szikráztat jön a gáz belőle és nagy lobbanással gyullad be.
mi lehet a hiba , mit kellene vele tenni?
adott lenne a lehetőségem hogy kicseréltessem , egy immergas nike star 23-ra gondoltam de lejjebb olvastam hogy annak is van ilyen hibája....
ízléstelen ficam Creative Commons License 2007.11.29 0 0 144

Sziasztok!

 

Pár hónapja lett kész a cirkó rendszerünk Junkers Euroline 18-1AE tip. kazánnal. Nagyvonalakban meg vagyunk vele elégedve, de hasonló jelenségeket figyeltem meg, mint tweety83 és hzolee olvtársaim, azaz a rendszer mindig levegős és a legmagasabb ponton lévő törülköző szárító csobogó hangot ad. Az olvtársaimnak adott tanácsokat megfogadva újra (vagy negyedszerre) lételenítettem minden radiátornál és a törülköző szárító tetején, plusz az így 1 Bar-ra csökkent nyomást emeletem a feltöltőszelep segítségével kb. 1,3 Bar-ra. Sokkal jobb és csendesebb lett a fűtés, de csak pár napig tartott az öröm, mert megint csobog a renszer. Átolvastam a kazán tájékoztatóját és 2 dologra lettem figyelmes: írják, hogy a tágulási tartály autoszelepét a statikus nyomásnak megfelelően kell fújni (0.7 Bar ha jól emlékszem). No ez a beüzemelés során biztos nem történt meg, mert a szerelőt kérdeztem, hogy nem-e kell nyomásmérős pumpa, mert kerékpáros lévén van nekem. A válasz nemleges volt. Másodszorra a kazánban is van légtelenítő szelep, ami a tudomásom szerint nem volt hozzányúlva. Gondolom a tágulási tartály nyomását a vízzel feltöltés előtt kellet volna megejteni. Segítségeteket előre is köszönöm!

Kéktúra Creative Commons License 2007.11.29 0 0 143

Nekem a Vaillant csinálja ezt, eddig pöcre indult. :( szarok ezek, pedig még csak egy éves a mienk. Nem lehet őrlángosra átállítani? azzal sosem volt gondom.

 

Állítólag meg kell pucolni a gyújtófejeket, de azt sem tudom hogy szedjem le róla  kazánházat :(

Előzmény: Kiscsacska (142)
Kiscsacska Creative Commons License 2007.11.27 0 0 142

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy van egy Immergas (Nike Star) típusú cirkóm, és azt csinálja, hogy kb. 5-ször próbál begyújtani jó nagy robajjal, de csak 6. alkalommal lobban be. Eddig is csinált ilyet, de harmadikra mindig begyújtott. Mikor apukám kitisztította (ő gázszerelő, de... ), akkor egy ideig nem csinálta, de ez most már szerintem nagyon brutál, hogy csak hatodszorra sikerül begyújtania, és közben elég hangosan lobban be (vagy legalábbis próbálkozik). Kezdek aggódni.

Köszi, ha valaki tudna rá mondani valami bíztatót.

Üdv.

Kiscsacska

pikekiller Creative Commons License 2007.11.10 0 0 141
Sziasztok!

Tudtok nekem abban segiteni, h a FEG tipusu konvektoromat hogyan tudom megtisztitani? ugyanis nem akar begyuladni ha jol vettem eszre belul nincs szikra ;)

Elore is koszonom a segitseget.

Udv Pike.killer
sjohn Creative Commons License 2007.11.07 0 0 140
Leszeded a héját , utána lecsavarozod az égőteret borító lemezt.
Az égőtálca kiömlő-nyílása fölé belóg minimum 2 , de lehet , hogy 3 elektróda , na ezeket kell pici drótkefével /óvatosan , mert törik!/ fényesre suvickolni!
Előzmény: Kéktúra (139)
Kéktúra Creative Commons License 2007.11.07 0 0 139

Köszi...

Hogy tudom megtisztítani? 

Kifújkálom az jó?

Vagy hogyan kéne? Hol tudom szétszerelni?

Előzmény: sjohn (138)
sjohn Creative Commons License 2007.11.07 0 0 138
Alighanem elkokszosodtak az elektródák , és vagy a szikra nem oda megy ahová kell , vagy a lángőrelektróda nem "látja" a lángot.
Szedd szét és az elektródákat tisztítsd meg!
Előzmény: Kéktúra (137)
Kéktúra Creative Commons License 2007.11.07 0 0 137

Én meg szívok a Vaillant-al. Vettem 2 éve egy kombicirkót, 270 ezerért, 3 hete lejárt a garancia, és most ezt csinálja, hogy 2-szer próbál begyújtani, ami nem mindig sikerül, és egyszerűen leáll, F-22-es hibával.  Az még délután újraindítható de éjszaka már 3-szor arra ébredtem hogy szétfagyok éjjel :(   A szervíz 12.000 Ft-ba kerülne, amit évente illendő kihívni (még engem b.sztak le hogy évente kell karbantartani)  igaz, a 25 éves Hévíz vízmelegítőmet kb 3-szr látta szerelő 25 év alatt.   Nem tudjátok hogy a fenébe lehet ezt házilag kitisztítani vagy mi baja lehet?

(naná hogy garancia lejárta után pár héttel jön elő ez a hiba is)

birooo Creative Commons License 2007.11.04 0 0 136

Sziasztok.

 

A gondom a következő. Tönkre ment a szeretett kombi kazánom (élt 7 évet:() és most vásárlás elött állok. Sajna minden szerelő más gyártmányt javasol, ezért gondoltam megkérdezem tőletek, hogy ti milyet javasoltok egy 75 m2-es lakásba. Mindenképpen kombi kazánt szeretnék. A mostani 24 kw-os volt és remekül működött mindeddig.

zsolaketto Creative Commons License 2007.11.04 0 0 135
Sziasztok!

Lehet elég hülye kérdésem lesz, de belevágok. :)
Gondolkodom egy lakás megvásárlásán, de az a helyzet, hoyg nem igazán szimpatikus a konvektor ami a két szobát fűti, és az sem anynira szipi, hoyg a fürdőt, konyhát nem fűti semmi közvetlenül, csak a nappaliban elhelyezett konvektor.
Gondoltam arra, hogy azért ennyi kompromisszumot tudok kötni, és fogom magam, lecseréltetném az egész fűtés rendszert cirkóra. (Lehet, hogy nem hatékonyabb, de valahoyg nekem praktikusabbnak tűnik.)
Szóval, a legelső kérdésem az lenne, hogy ha a fürdőszobában egy vízmelegítő működik, ami a kéménybe van kötve, akkor lehetséges, hogy a kémény bélelése jó lenne a kombi cirkónak is? Igazából itt azt szeretném elkerülni, hogy újra engedélyeztetni keljen a kéményt, meg főleg, hogy újra keljen béleltetni.
Szóval, van valami különbség egy sima gázos vízmelegítő (sajnos pontos típust vagy nevet még nem tudok) és egy kombi gázcirkó égésterméke között? Vagy ezzel már nem kell foglalkozni, és jöhet a második lépés?

Köszi szépen előre is!

Üdv.
Zs.
DonEnrico Creative Commons License 2007.10.24 0 0 134

Sziasztok!

 

Egy kb 60 nm-es lakásba szeretnék kombi cirkó fűtést kiépíttetni. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen költségekkel számolhatok? A kéménybélelést a társasház állja. Összesen 4 radiátor kell (2 szobákba, 1 a fürdőszobába (törülközőszárítós) és egy a konyhába. A csöveket szeretném a falakban vezetni, ha ez nem drágítja nagyon a kivitelezést.

 

Esetleg budapesti kivitelezők jelentkezését is várom! :)

Előre is köszönöm a segítséget!

truthw Creative Commons License 2007.10.24 0 0 133
Szia!

Akkor cseréljünk, mert az én készülékhez mellékelt tekerős-bimetálos Saunier Duval termosztátom meg néhány óránként kapcsolja be a kazánt kb. 1 órára. Úgy hallom, hogy ez kifejezetten nem jó. Ráadásul a hőmérséklet ingadozás is marha nagy.

Úgy tudom, az lenne a gazdaságos, ha sűrűbben kapcsolna be rövidebb időkre, nem hűlne ki a víz a rendszerben.

Ez egy termosztátcsere? Hol lehet megokosodni termosztát ügyben?

Hahó:

Péter
Előzmény: Fercsi77 (132)
Fercsi77 Creative Commons License 2007.10.17 0 0 132
Sziasztok!

 

Szeretném kérni a segítségeteket a következőben:

 

Immergas 28kW-os (Zeusz Major), 60  literes tárolós kombicirkónk van. A problémám, h. nem túl gyakran kapcsol-e be a cirkó. Lemértem:

- volt olyan, h. a cirkó kb. 4 percenként bekapcsolt úgy 50-55 másodpercre 

- mostanában kb. 2,5 percenként kapcsol be és megy 3-4 percet

 

Padlófűtésre van kapcsolva a cirkó családi házunkban, valamint talán érdemleges információ, h. a nappaliban lévő egyszerű Siemens termosztát van. A tavalyi (első) fűtési szezonunkban nem tapasztaltam ilyen gyakori bekapcsolásokat....

 

Nagyon köszönöm válaszotokat,

 

Üdvözlettel:

Fercsi

dancska Creative Commons License 2007.10.12 0 0 131

Üdv fórumozók!

 

Az a kérdés milyen kazánt vegyek.

 

A feltételek a következőek:

 

Lakás alapterülete 91 m2, légköbméterben 292 m3, fűtésrendszer sima radiátoros, Hvm előállításra is kell, és zárt égésterű legyen.

 

Tipusra vonatkozóan tucatszám vannak ajánlatok,pl immergas nike, sauer duval thema, ariston tx, fég komfort, de az a kérdésem hogy ezeken belül is melyik lenne a nyerő mert nem vagyok szakember. Melyik a legideálisabb az adott feltételekhez.

 

Véleményeket köszönve Dancska! 

 

mastersx Creative Commons License 2007.10.01 0 0 130
"sjohn" !!!!

Köszi szépen!!! Korrekt válasz!!
:)
fruzsmogy Creative Commons License 2007.09.25 0 0 129

Segítséget,tanácsokat kérnék hozzáértőktől.

 

Szükségünk lenne egy turbó, parapettes, kombi, 24 Kwh-s gázkazánra.

Milyen márka legyen? Beszerzési forrás?

 

 

Viszont el szeretnénk adni egy 24Kwh-os Junkers,kombi, kéményes gázkazánt. Használt (de kifogástalan állapotban van). Sajnos ennek a használatát megtiltották, ezt csak egyedi kéményes házba,lakásba lehet használni.

Ha valakit esetleg érdekelni a bolti áránál jóval olcsóbban, akkor hívja a 06-30/260-3814-t.

sjohn Creative Commons License 2007.09.24 0 0 128
A "föld" az nem a panel földje , hanem a betápé!
A két vezetéket az 1-es , és a 3-asra kösd!
/1-es vezeték az 1-esre , 2-es vezeték a 3-asra/
Előzmény: mastersx (127)
mastersx Creative Commons License 2007.09.24 0 0 127
C-18 -as kérdésem lenne:

Vettünk egy c18-as való keringtető panelt (~4.5e), de a probléma az hogy azon két csatlakozó van a kazántermosztáthoz, a régi dobozban lévő panelon pedig 3+1 föld.
Kérdés az lenne hogy az új panel 1-es és 2 -es vezetékét hova csatlakoztassuk a régi panelon 1-es 2-es ill 3-a portján.
Mutatom:
régiRégi panel rajzÚj panel


Előre is köszönöm!
dpek Creative Commons License 2007.09.19 0 0 126
Oké, köszi, akkor ez lesz.
Előzmény: Törölt nick (125)
dpek Creative Commons License 2007.09.17 0 0 124
Hello!

Én is most építkezek, és kazán vásárlás előtt vagyok.
85nm-es jól szigetelt(10cm EPS), ház jó ablakokkal(3 rétegű).
A kérdésem az elnne hogy elég lenne a C12HE FÉG kazán?
Win wattba 10-12kw jött ki hőigényre.
Lesz mellette cserépkályha, meg 10m2 légkollektor.
Olcsó kazánt akarok, ez jó vagy van olcsóbb?
Nem kell semmi extra tudás, csak fűtsön.
Abszolut nem vagyok képbe kazán ügyben ezért érdekelne másnak a véleménye is, nehogy belefussak egy rossz vételbe.
Ja, és mindenhol padlófűtés lesz, + a fürdőben csőradiátor.
Ja és a lényeget nem mondtam, hogy van egy 12kw-os klíma beltérije hőcserélővel, amit légfűtésre szeretnék használni. Tehát egy központi Fan Coil-ra is szeretném rákötni.
Előre is kösz a segítséget.
Előzmény: Törölt nick (101)
sjohn Creative Commons License 2007.09.10 -1 0 123
A panelen alulról:
-1 - fázis
-2- "0"
-3-szobatermosztát be / fázis/
-4-szobatermosztát ki /fázis/
-5-szobatermosztát "0" / ha háromvezetékes , ha kettő akkor üres/
Legfelső kettő szivattyú
Egyébként ha megfordítja a dobozfedelet OTT a rajz!
Előzmény: Real_Tek (122)
Real_Tek Creative Commons License 2007.09.10 0 0 122

Sziasztok,

 

Van egy Fég ZC 18.3-as cirkóm az új házban, amit vettem. Az elektromos rendszer felújítása alatt a villszerelő kihúzta belőle a régi kábeleket, most meg nem tudja, hogy melyiket hova kellene bdugni (az újakat).

Tudna vki segíteni? Bekötési rajz stb..

 

Előre is köszi.

 

RenYako Creative Commons License 2007.07.25 0 0 121
Sziasztok!

Gondban vagyok, és a tanácsotokat kérném.

Szeretném a lakásomban kicserélni a fűtést cirkósra. Jelenleg az egész 51 nm-t egy konvektor próbálja kifűteni. Hálálkodtam az enyhe tél miatt.

A helyzet: a kazánt (zárt égésterűt, kombit) a fürdőbe szeretném tenni a villanybojler helyére. Egy engedély tutira bukik ezzel, mert a fürdőkád fölött lenne, ott vannak a meleg víz bekötési pontja. A fürdő nemrégen lett felújítva, ezért nem akarom szétverni. Nem zavar, ha nem kapom meg, csak legyen jól megcsinálva. Akkor a többi gond. Első, hogy kémény a szobában van csak, kb 9 méterre. Nem tűnik jó megoldásnak. Arra gondoltam, hogy a körfolyosó felé mennék ki a bejárati ajtó mellett. Ehhez milyen engedély kell?

A cső hossza olyan hét méter lenne.

Előre is köszönöm!

emics Creative Commons License 2007.07.16 0 0 120
Sziasztok,

egy 4 emeletes ház 3. emeleti lakása az enyém, ahol teljeskörű lakásfelújításba kezdtem. Az ablakok hétvégén érkeznek, jelenleg a fűtésen gondolkozom ezerrel. Most konvektoros fűtés van, 4 db (még az eredeti, csúnya 70es évekbeli készülékekkel). A fűtési rendszert cikróra szeretném lecseréltetni. Megkérdeztem a lakásszövetkezetet mit mondanak erről, annyit tudtam meg, hogy a közös gyűjtőkéménybe tilos bekötni a rendszert, ezért a zárt égésterű kombi cirkót ajánlották, fali kivezetéssel.
Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, tudjátok kitől milyen engedélyeket kell beszereznem, milyen szabályok, előírások vannak a fali kivezetésre, ill. mi a folyamata ennek a procedurának?

Emics
atrego Creative Commons License 2007.07.13 0 0 119
Kedves k-pal:Valószínűleg   kevés   a   rendszerben   a   víz.Nekem   C   21-es    van,az   akkor  adott   a   láng   lekapcsolása    után    fütyülő   hangot
tibi007 Creative Commons License 2007.05.26 0 0 118

Sziasztok!

El tudná valaki küldeni mailben a Viessmann Vitopen 222-es használati útmutatóját, mert a honlapon csak a műszaki leírást találtam!

fater007@citromail.hu

Köszönöm!

remote access Creative Commons License 2006.12.12 0 0 117
Az én c21-esem rendes lánggal indult, de egy idő után a magassága visszaesett majd ki is aludt. A szivattyú melegedés hatására szorulni kezdett, a nyomása leesett, ezért cserélni kellett. A többi hibalehetőség a 115. hozzászólásban. A készülék leírása itt található az 51. oldalon.
Előzmény: kori101 (112)
sjohn Creative Commons License 2006.12.12 0 0 116
Bocsi , de milyen gomb van alul?
Előzmény: Törölt nick (113)
sjohn Creative Commons License 2006.12.12 0 0 115
Rengeteg oka lehet.
Kevés a rendszerben a víz.
Eldugult a gázszűrő.
Kinyúlt vagy kilyukadt a membrán.
Nincs keringés/valamelyik radiátor zárva/
Eltömődött a szivattyú járókereke.
Kicsi a szivattyú teljesítménye.
A lángmagasság alacsonyra van állítva.
etc.etc.
Előzmény: kori101 (112)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!