Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 63388

PUR habbal ragasztanám és szilóval/akrillal tömíteném ...

 

A tömítés főleg az ablaktok-párkányél között lényeges és a káva-párkányvégek között is adott esetben.

A szilóval/akrillal megkent párkányt kell nekitolni a toknak és kibuggyanó szilót/akrilt letörölni vizes ruhával.

Előzmény: zhari2 (63387)
zhari2 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 63387

Sziasztok!

 

Normál kültéri gránit ablakpárkányokat szilikonnal vagy nem dagadós purhabbal érdemes ragasztani (grafitos epsre/ragasztóra) ? Kell valami fül rájuk vagy simán meg lehet ragasztani? Minden hozzászólást köszönök.

erga45 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 63386

Sziasztok!

 

Kültéri, de polikarbonát-tetővel fedett terasz, az eső csak erős szélben esik rá. Újra szeretném járólapoztatni, a kérdés, hogy legyen-e felvésve a jelenlegi lap, vagy tapadóhidas megoldással rá lehet-e tenni az újat. Nyáron rásüt a Nap, dilatáció nincs kizárva. Nem anyagi okokból szeretném megspórolni a vésést, hanem mert szeretném, ha az ajtó nem sérülne, ill. az épület hőszigetelt, és a szigetelőlapok a jelenlegi teraszlapokon állnak. Nem piszkálnám vésőgéppel, ha nem muszáj.

 

Köszi!

kingoftailor Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63385

Na jó. Meggyőztetek. :)

Előzmény: halaloszto (63383)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63384

valakinek nincs régebbi velux dkl rolója?

 

uj nekem is van de ez régebbi editon, használtan lőttem, befaragtam az ablakomba, mert ehhez nincs gyárilag, de a madzagot nem tudom, hova és hogy és mivel kell rögzíteni.?

 

http://kepfeltoltes.hu/view/141014/DSC05457_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

halaloszto Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63383

en nem lattam, de ha annyi a kerdes hogy a 20cm beton jardan hogy vidd at a csatornat, az nem kerdes szerintem. valasztasz egy szep derus delelottot, szerzel kolcson egy nagyflexet gyemantkoronggal, es szepen ket vonalon bevagod a betont 10-13cm melyen. kivesed, es bonyallal beleragasztasz egy folyokat. nagy szopas, de nem tart tovabb 4 oranal, es egyszer kell megcsinalni csak.

 

Vajk

Előzmény: kingoftailor (63378)
KömKel Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63382

A résbe fújt purhab nem zártcellás, a pára és viz lazán átmegy rajta.

A sziló (még a kültéri UV álló is) is csak pár évig birja max.

Plusz a betonfolyókád szarrá van repedezve emlékeim szerint :)

 

Szóval SZERINTEM nem érsz el vele semmit, vagy legalábbis max időlegesen.

 

 

Előzmény: kingoftailor (63380)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63381

A leirás szerint.

Előzmény: kingoftailor (63380)
kingoftailor Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63380

Az xps és a beton között purhabbal fújtam ki. Arra rákentem a csemperagasztót. Rá a delapot és a végén a rést szilózta.

A leírás szerint 7mm mélyen beszívódik a betonba.

Előzmény: KömKel (63379)
KömKel Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63379

Részmegoldásnak gondolom, mert:

- tökéletesen úgysem tömiti az ezeréves betont, ráadásul nem hiszem hogy egy felhordott rétegű anyag évekig időjárásálló lenne

- ez nem zárja ki a falnál bejutó nedvességet, ahol a betonfolyókával találkozik az XPS

Előzmény: kingoftailor (63378)
kingoftailor Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63378

Hello!

 

Még egyszer köszi, hogy eljöttél hozzánk aszódra megnézni a házat.

Nézegettem a csatorna átvezetési lehetőséget a járda túloldali vályújába, de nem nagyon füllik hozzá a fogam, mert 20 centi vastag a beton.

Arra gondoltam, hogy mi lenne, ha vízzáróvá tenném a fal melletti beton vályút.

A kemikálnak van egy beton impregnáló anyaga:

 

http://www.kemikalrt.hu/termekek/szigeteloanyag/szilikofob-w-190-impregnalo-nayag.html#informaciok

 

Mit szólsz az ötletemhez?

 

Előzmény: KömKel (63348)
batkamanus Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63377

Sziasztok!

Lélegzős vakolatra szeretnék üvegszövet tapétát.
Olyan ragasztót keresek hozzá ami nem tömítené el,
ezáltal megmaradna a lélegző tulajdonsága a falnak.
Válaszotokat előre is köszönöm!

V.T.ZS Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63376
Háát nem tudom ki tud-e úgy jönni a meleg ha végeinél, hátuljánál fal van, fölötte meg a párkány.
Előzmény: Törölt nick (63375)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63375

A szélesebb párkányhoz nem kell becsinálni... majd kijön a párkány alól a meleg  :-)

 

Ha mégis becsinálod akkor >> YTONG válaszfal elemekkel és kész.

Előzmény: V.T.ZS (63374)
V.T.ZS Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63374

Azért akarom becsinálni, hogy szélesebb párkányt tudjak tenni, így a fal is vastagabb lenne. Igen természetesen a csövezést is variálnám.

Én is valami staflira gondolok.

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63373

Amiket felsoroltál, én azok közül - ha a keret engedi - viessmannt vennék.

Előzmény: Dr Milton (63365)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63372

Hány m3 gáz fogy el évente ?

Előzmény: Dr Milton (63365)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63371

miert akarod becsinalni?????????

 

Vajk

Előzmény: V.T.ZS (63367)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63370

és freccsenő, csapódó víz még így is éri a falat/ablakot, valamint ha a szél a szomszéd falára fújja a vizet annak az elvezetéséről is gondoskodni kell.

 

Vajk

Előzmény: Töck Jenő (63363)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63369

ÉS akkor majd a csövekkel is variálsz majd ?

 

"Csináld be" gipszkartonnal/profillal....és essen oda a profil ahol majd a radiátor felfogatása lesz ! Esetleg még rakhatsz a profilba fát/tetőlécet is, hogy merevebb legyen.

Mintha egy előtétfalat csinálnál.

Előzmény: V.T.ZS (63367)
Gerie_ Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63368

Fischernek van egy tiplije, mondjuk ezzel megoldhatod:

http://fischerdubel.hu/thermax-tavolsagtarto-rendszer-fischer.html

Előzmény: V.T.ZS (63367)
V.T.ZS Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63367

Ha "becsinálom" a radiátor helyét a falban pl. nikecellel akkor hogyan fogja meg a csavar a radiátort?
Tehát, hogy ne a falba essen a radiátor.

tankjuferi Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63366

Jó a meg látásod....

Előzmény: Pocok75 (63360)
Dr Milton Creative Commons License 2014.10.14 0 0 63365

Sziasztok!

 

24 kw-os Westen kazanomat fogom lecserelni egy szinten kemenyes kombi kazanra /turbos nem jon most szoba/. Szeretnem tanacsotokat kerni, hogy milyen tipusut es teljesitmenyut vegyek.

 

A mostani eleg gyengenek bizonyult, nem tudom, hogy a konstrukcioja miatt vagy a haz nagy meretei okan, de sokat kellett varni, mire melegviz jott a csapbol, es kuszkodott ha egyszerre ment sok csap vagy a futes.

 

Erdemes-e erosebbet venni 24kw-nal vagy az ujabb kazanok mar jobbak ezen a teren?

 

Valamint erdekelne a kulonbozo markakkal kapcsolatos tapasztalataitok is. Ariston, Viessmann, Bosch, Vaillant kozul melyik a legjobb vetel? Megeri peldaul a Vaillant valamivel magasabb arat kifizetni

tgwh8 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 63364

Én ásnék alá annyit, hogy kényelmes legyen a magasság, de mint ha lenne ott valami aknaszerű :D csinálj alacsonyat és keskenyet, max hülyén fog kinézni...

Előzmény: Törölt nick (63361)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.10.13 0 0 63363

Lehetne a szomszéd fala felé lejtetni, de akkor a szomszéd fala előtt meg kell fogni a vizet és vissza a saját telek felé kellene kivezetni. Ez egészen addig működik amig működik. Ha valami probléma adódik a vizelvezetéssel akkor a szomszéd morcos lesz. Annyi előnye viszont van, hogy a bejárat valamivel magasabb lehet.

Előzmény: halaloszto (63362)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.13 0 0 63362

hogyhogy milyen? gondolom a szomszéd ablaka a tető felett kell legyen, és nem kellene a vizet a falára vinni. ergo alacsony szögű félnyereg, gerinc a szomszéd ablaka alatt, 2méteren 30 centi lejtés elöl 1.9 feletti emberek óvatosan.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (63361)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 63361

nem az a baj hogy a tető felett kéne lenni az ablakoknak.

 

a kengyeleket a piros pötty jelöli.

 

a faházat rá tudom építeni a szomszéd falára az nem gáz.

 

csak a tető milyen legyen hogy az ablak alá kerüljön a vége.

 

 

Előzmény: joevagyok68 (63359)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 63360

Pangás van itt, mindenki generálba épített, annyira megy mindenkinek. A hozzáértők meg tele vannak munkával és nem írogatnak ide.

Előzmény: Törölt nick (63358)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 63359

Szerintem mindenki azon agyal, hogy mi is a kerdes ! :-) 

Mi is a kerdes ?

Mondjuk az se negyon tiszta, hogy hol is vannak a kengyelek az ablakokhoz kepest ? Az ablakok hol lennenek ? A teto 'alatt' ? Vagy ?

 

Előzmény: Törölt nick (63358)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!