Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63418

ja, legyen 400. es mekkora, 20x20? tehat egy m2 az 10ezer forint? duplan rakva 20ezer. tulkepp ki lehet birni, olcsobb mint a kalyha.


Vajk

Előzmény: Törölt nick (63416)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63417

vegyel 6cm-es valaszfalteglat, vagy 7.5-os ytongot, abbol a nagyjat, es mintanak az uveget.

 

Vajk

Előzmény: murray (63411)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63416

(ja 1200/db)

 

Naaa, az valami extra cucc vagy extrém ár.

Úgy 400-500 Ft/db maga a szokvány üvegtégla.

Előzmény: murray (63411)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63415

Miért ülne mélyen benn?

Rakható az duplán is a falsíkokhoz igazítva :-)

 

Mondjuk nem olcsó az tény.

De nagyon szép tud lenni, ha jól van kitalálva és megépítve.

Érdemes képeket nézni a google-val...

Előzmény: murray (63411)
murray Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63414

nem használjuk szar a kémény. dísz. 

Előzmény: joevagyok68 (63413)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63413

Aznemlehet !

Hotagulas meg dilatacio meg stb.

Előzmény: murray (63412)
murray Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63412

ráül bizony! rajta van a fal a cserépkányhán! most zsaluzzak alá előbb?? 

Előzmény: joevagyok68 (63408)
murray Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63411

hát reméljük..mondjuk a lógó téglák alá kb másfél óra alatt aláfalaznék erre az asszony talált vmi "divatlapot" és tessék..:-(  f. kivan. 

tuti nem telibe raknám (ja 1200/db) hanem valami "mintát" raknék de sztem  akkor is ronda a 30as téglák között mélyen benne ül az üvegtégla..nemtom

Előzmény: halaloszto (63407)
tgwh8 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63410

Köszi, akkor majd megpróbálom ha eljő az idő :D és ha pl. az ablakot jó erősen odaragasztották? Fa ablakok. Mennyi az esélye, hogy sérül az ablak(keret/tok)?

Előzmény: Törölt nick (63390)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63409

Ki lehet azt rakni ... megvan a módja.

Előzmény: murray (63406)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63408

Miert...jelenleg a 'lik' teteje 'raül' a cserepkalyha tetejere ??

Ugye nem ? Van ott res !

Akkor lehet, hogy lehet...

Előzmény: murray (63406)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63407

a kalyha sem visel most terhet (erossen remeljuk egyutt), ugyhogy az uj fal sem fog. 

arakat neztel mar?

Előzmény: murray (63406)
murray Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63406

sziasztok egy komyha/szoba elválasztó falban (30as fal) van egy cserépkályha amit ki szeretnék venni és felfalazni a lukat. asszony kitalálta hogy üvegtéglát akar..kb 60-70 cm van a plafonig szerintem nem lehet üvegtéglával kirakni egy 200*100cm-es  lukat . 

egyáltalán alkalmas az üvegtégla bármilyen teherviselésre? 

hamvasat Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63405

Halaloszto!

 

Soudal van, de használtam már Fishert is. Meg lehet pontosan csinálni a raszterkiosztást, sőt muszáj is, mert együtt kell fussanak a sorok pillérenként. Szóval meg lehet csinálni előre a dübelezést. De van tartalék csövem is.

Előzmény: halaloszto (63398)
hamvasat Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63404

Oszlop alapméret elkúrás:

 

Hát ja... Igazából statikailag igényelte a ház a 24x24-es belső vasbeton magot, zsalukőből meg nincs olyan méret ami kellett volna. Igazából az elegáns az lett volna, ha ebből a téglából lenne falazva a pillér és úgy kiöntve betonnal, de ez a hajó már elment...

Előzmény: Törölt nick (63395)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63403

hmm. az lehet!

Előzmény: C20NE (63402)
C20NE Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63402

Nem volt nagyon meleg? En az uj betonlepcso vasait ragasztottam be vele es amig igazgattam az elsot nem kotott bele, siman kinyomtam a kovetkezot. nem ment gyorsan.

Előzmény: halaloszto (63401)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63401

na en pont azt hasznaltam! 5 perc utan mar kellett piszkalnom a vegebol hogy tudjam tovabb nyomni. 

amit kinyomtam azt 5 perc utan mar nem lehetett letorolni (ami kinyomodott a lukbol)

 

Vajk

Előzmény: C20NE (63399)
hamvasat Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63400

Vundergraf!

 

Át fogom gondolni ezt a lehetőséget is, viszont ezzel több baj van, igaz mind orvosolható, csak napokban mérhető a munkavonzata. 

 

Az általad javasolt megoldásnál jóformán majdnem mindegyik végéből kell nyisszantani, hogy feles kötésben maradjon a tégla. a téglaszeletekből. Ez 1000-es nagyságrendnél iszonyatos meló, de egye fene, vállalható lenne. A màsik baj, hogy a szeletelő gép olyan, hogy nem lehet tengelyközéppontra sugárirányban vágni a téglát, tehát egy ívet vág a téglába, felül bevágom 2 centiig a szélétől, alul csak kb. 6-8 centiig, ezért meg kell fordítanom a téglát és úgy is bevágni, majd ezek után bevágom oldalról is , majd óvatosan kocogtatva kitöröm a közepét, így nyerem az L alakú szeletet. Viszont a kitörés helyén marad egy kis anyagkitüremkedés, ami 1,5 cm ragasztóban elfér, pár mm-ben nem. Tehát ezeket is egyenként ki kéne köszörülni kisflexel.

A másik baj a falazási/ragasztási technológia. A téglaszelet vastagsága továbbra is 5 cm, amit szerintem nem tart meg a ragasztó, lecsúszik, beállítani nehéz, ékekkel kell bajlódni. A tégla szabálytalansága miatt fugavasazni nem lehet. egyszerre nem tudunk több sort felrakni, illetve utólag még fugázni is kell.

 

Egyébként S1 osztályú ez a középágyas ragasztó is, mint a Murexin legerősebbje. Annyi tagadhatatlan előnye van a ragasztással felhelyezésnek szemben az utólagos becsömöszölésnek, hogy így meg tudod kenni mind a zsalukövet, mind a tégla hátoldalát is ragasztóval, míg a másiknál csak a kanállal tudsz benyúlni és maszatolni.

 

Nem egyszerű a döntés...

 

Egyébként ma elszakadt a cérna, mert ma egyedül hagytam a kőművest, mert dolgoznom kellett, erre hazaérve látom, hogy trógerül tette be a kapu fogadó vasat, aztán kibontottam az egyik raklap téglát és olyan, mintha válogatott selejt lenne. Reklamáltam, de mire bármi is lesz belőle, ha lesz, akkor is már rég késő... Érdekes, a többin volt tanusítvány, ami szerint első osztályú, ezen nem, igaz ez bontott raklap, de tök mindegy, ami benne van az nem első osztályú...

Előzmény: Törölt nick (63395)
C20NE Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63399

A fis300 pl a fischer-tol negyed orat siman kibir. A ket tubusos ragasztojuk sem kot bele fel oraig sem.

Előzmény: halaloszto (63398)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63398

nemtom milyen ragasztod van, ami nekem van az olyan hogy 3 perc alatt belekot a csorbe. szoval vagy sok csor kell, vagy elore kell betenni az osszeset ami lutri. 

 

lehet siman muanyagtipli+csavarral csinalnam. ha maniakus vagy, akkor felfele allo kampos kell legyen, es a fole jovo tegla aljaba furat hogy rauljon. :-)

 

Vajk

Előzmény: hamvasat (63397)
hamvasat Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63397

Halaloszto!

 

Az egèsz projekthez nézve bagatell összeg a ragasztó, viszont a beütéssel az is baj, hogy zsalukőből van a pillér, ha abba elkezdem beleverni a vasbetont, akkor a zsalukő héjat könnyen elrepesztem és elválik a beton magtól.

Előzmény: halaloszto (63394)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63396

ez ott lett elkurva hogy a szabvany zsalukomeretet nem a vagott nagymeretu teglagoz szabtak.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (63395)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63395

Egyszerűbb, olcsóbb és biztosabb lenne a téglákat rövidebbre vágni 1,5 centikkel... ha már el lett kúrva az oszlop alapmérete.

Előzmény: hamvasat (63393)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63394

én nem költenék ragasztóra. ha megfelelő a furat mérete, akkor egy 6 vagy 8as betonvasat egyszerűen bele lehet kalapálni és ottmarad.

 

Vajk

Előzmény: hamvasat (63393)
hamvasat Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63393

Sziasztok!

 

Ismét a kerítésprojekttel kapcsolatosan vannak kínjaim, jó lenne, ha tudnátok mondani rá valami okosságot.

 

A kerítés az már jó 80-90%-os, hétvégére végzünk vele (ha az eső nem szól közbe, mert akkor nekiállunk a tető alatt lévő pillérek burkolásának). Az oszlopokkal vannak problémák.

 

Adott az 5 db 30x30-as zsalukőbe öntött monolit vasbeton pillér.  A tégla, amivel burkoljuk 21,5x10,3x6,6 cm méretű, ennek vágom ki a közepét, így marad egy L alak, aminek 5 centis húsa van, ezt ragasztanánk az oszlop felületére úgy, hogy utána úgy nézzen ki, mintha téglából lenne falazva. Ebből adódik az, hogy a pillér mérete így 44x44 cm lesz. Mivel 5 cm a téglaszeletek vastagsága (ezt a vágógép kialakítása miatt nem is tudom módosítani), 44-2x5=34cm, tehát a pillér és a tégla között oldalanként 2-2 cm hézag lesz. Ez a hézag valamennyit csökkent, mivel a zsalukő oszlop be lesz hálózva és vízszigetelve, kb. 1,5-1,5 cm marad. Ide a Murexin alkalmazástechnológus ajánlott egy jó erős középágyas ragasztót.

 

Úgy nézne ki a pillér burkolás technológiája, hogy a pillér aljára csinálnánk egy vízszintes ideiglenes alátámasztást (a téglát nem tudjuk semmilyen alapra falazni, mert alattuk olyan elemek vannak, amik függetlenek a pillértől, külön mozognak, pl. terasz, térkő), erre ráfalazunk habarccsal 2-3 sort, majd a tégla és a zsalukő közötti hézagot alaposan kitöltjük a középágyas flexi ragasztóval, ezután megint ráfalaznánk 2-3 sort, majd megint kitöltenénk ragasztóval a hézagot. A pillér teljes burkolását követően az ideiglenes alátámasztás ki lenne szedve és innentől a ragasztónak kellene az oszlopon tartania a teljes 5 cm vastag téglaburkolatot.

 

Őszintén szólva, erős ragasztó ide, vagy oda, én fázok kicsit ettől, még ha az Murexines ürge „jóvá is hagyta” a technológiát, szeretném dübelezéssel megerősíteni az egészen oly módon, hogy mikor feljelöljük a téglasorokat, akkor a fugaházagok helyére bizonyos távolságonként dübelragasztóval 8-as betonvasat ragasztanék be az oszlopba. Így a kiálló betonvasak elférnének a fugahézagban és kötés után nagy mértékben tehermentesítenék a ragasztót, jócskán csökkentenék a határfelületeken ébredő nyíróerőt.

 

A kérdésem az az, hogy ez a megoldás jó-e így, illetve elegendő-e, ha mondjuk ilyen beragasztott betonvasakat csak 4-5 soronként helyeznék be.

 

A másik kérdés, hogy a beragasztott szénacél betonvasaknál fennáll-e annak a kockázata, hogy az oszlopot érő csapóeső, vagy pára hatására rozsdásodni kezdjen és a rozsa elszínezze a fugát? Kb. 1 cm habarcsfedés lenne a betonvason.

 

Legyetek szívesek segítsetek, mert mind munkában, mind anyagköltségben igen magas árazású a projekt –a mi pénztárcánkhoz természetesen--, nagyon nem szeretnék olyat csinálni, amit pár év múlva bonthatok el.

 

Még annyit, hogy a Murexin alkalmazástechnológussal egyeztetett rétegrend a következő:

 

-Zsalukő

-Murexin LF1 mélyalapozó

-Murexin PD 1K kenhető szigetelés két rétegben, elsőbe üvegszövet háló beágyazással.

-SFK 85 Gyors- flexibilis középágyas csemperagasztó

-5cm vastag téglaburkolat

 

Köszönettel: hamvasat

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63392

Ha van párkányfogadó mélyedés az ablakkereten akkor is érdemes a párkány belső élét betolás előtt beszilózni?

Egy rés amibe víz tud beszivárogni... sosem jó.

 

 

Purhabos ragasztásnak milyen vastag réteg számoljak?

Akár a 0,1 mm is elég :-)

 

Pár mm a célszerű, ha nem túl béna a hőszigetelés felrakója és képes egyenest+méretet tartani.

Előzmény: zhari2 (63391)
zhari2 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63391

Ha van párkányfogadó mélyedés az ablakkereten akkor is érdemes a párkány belső élét betolás előtt beszilózni? Purhabos ragasztásnak milyen vastag réteg számoljak? Oldalsó káva szilózást a végén az alsó hab ragasztó száradása után érdemes?

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63390

Kivéstem, XPS habbal (PUR habbal ragasztva) befalaztam a helyét.

Hálózás, glettelés.... új párkány még nincs.

 

Íme.

  

 

Jobb lett volna kivésni az ablakcsere során ...

...és egyúttal kirakni az ablakot a falsíkra.

Előzmény: tgwh8 (63389)
tgwh8 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 63389

Estét! 

Előtte hogy vésnéd ki a régi párkányt? Elég ha simán befalazza a kőmíves? Szigetelés előtt kéne nekiesni, az új ablakot simán betették a régi helyére, a külső párkány meg ottmaradt...

Előzmény: Törölt nick (63388)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!