Keresés

Részletes keresés

barkócza Creative Commons License 2016.10.06 0 0 60838

Amiben az a szép, hogy a tájékozatlan magyar vásárló a "Nagy-Somlói" előtagot tarthatja előkelőbbnek, mint a szimpla "Somlói"-t.

Előzmény: BZoltan (60837)
BZoltan Creative Commons License 2016.10.06 0 0 60837

Igen, van abban is ráció, hogy a "hol termett?" kérdéssel egyenrangúan fontos a "mikor termett?" kérdés. Én magam is csodálkoztam az új szabályozás megjelenésekor, hogy nem kötelező az évjáratot feltüntetni. Valahol a rendszer morbiditását jelzi, hogy a mi címkénken szereplő négy fontos információ (termőhely, termelő, évjárat, fajta) közül egyik sem kötelező sőt esetünkben a Somlói szó még tiltott is :) Merthogy Nagy-Somlói a tremőhely neve.

Előzmény: macmelon (60835)
joskabacsi Creative Commons License 2016.10.06 0 0 60836

Nem tukmálom, annyira nem rossz!

:)

 

 

Előzmény: Hepci (60820)
macmelon Creative Commons License 2016.10.05 0 0 60835

Ha már helytelenítettük a termelő elhagyását (maximálisan egyetértek), akkor - kisebb mértékben - de ezt is gáznak látom. Vagy nem az?

Előzmény: BZoltan (60830)
macmelon Creative Commons License 2016.10.05 0 0 60834

Ejnye, mi is tervezünk menni (csak Zoli még nem tudja).

Előzmény: bandika (60814)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.05 0 0 60833
macmelon Creative Commons License 2016.10.05 0 0 60832

A kép lemaradt:

borsor

 

Előzmény: macmelon (60831)
macmelon Creative Commons License 2016.10.05 0 1 60831

Folytatódik barátaimmal immár szokásosnak mondható minikósoltósorzatunk. Szubjektív kóstolási röpjegyzet:

Tállya Zz Furmint habzóbor 2014

Tokaj (ha nem is szerepel így) - furmint - habzóbor - jó ár. Egyelőre nem tudom mit gondolok. Jó kezdő és étvágygerjesztő. Lehet, hogy ennél többet nem is kell gondolnom.

 

Wairau Cove Gisborne Chardonnay 2015

Ezt erősen étal által dominálva kóstoltuk. Mindenképp érdekes tételnek tűnt akkor is, ha Tesco a beszerzés helye. Nem olyan, min számítottam rá, de ez persze nem a borról, hanem rólam szóló kóstolási jegyzet. Kerek, kicsit kevésnek tűnt a sav. Azt hiszem :) tuttifrutti is volt.

 

Losonci Parola 2013

Folytatódnak a meglepetések. Itt a kép által sugallt egyszerű, könnyen iható, sima bort, és a Losonci név által sugallt igényességet vártam. Az elsőben csalatkoztam. Meredeken meglepő gyűmölcsök, de nem az egyszerűbb fehérborokban megszokott, hanem másik gyümölcsöskert. Nem nagy bor - ezt sosem hazudta magáról - de szerintem érdekes bor - amit viszont titkol. Nem baj, már tudjuk. :)

 

Maurer birtokbor 2012

Sok kóstolási jegyzetre igaz, amit fent említettem: nem is a borról, a kóstoló személyéről szól. Ha így van, legyen is így most is: ez a bor rólam szól, ezt keresem, ez az alap vörös, ilyen egy alap Kf. Apróság megcsinálni. Vagy hatalmas tett.

 

Posta borház noir 2012

Hogy még mindig magamról, de ha egyszer a címke is egy személyiségtesztre emlékeztet :) Elrontottam a kóstolási sorrendet. Az előző bor lendületes savai, elvitték a balhét, és a figyelmet erről a borról. Azt hittem, hogy egy több fajtából álló házasítás elé jó a Kf. Sebaj. Pedig érdekes bor volt, zöldséges ízekkel. Vagy nem :) 

 

Vay cuvée 2013

Jelentős értékekkel is rendelkező bor, ami azonban szerintem nincs egyensúlyban. Vagy nagyon beleszerettem egy másfajta tokajba. Valahogy túl édes, túl gyümölcsös (van ilyen?).

 

Royal Tokaj 5p aszú 2009

Egy barátom hozta. Először lelkesen említette, hogy van egy jó aszúja, amikor kérdezem milyen, akkor letört, és így szólt: Royal, akkor inkább nem hozom. Mondtam neki, hogy de-de csak hozza. A Royal állítólag kinőtte a "régi aszú" - "új aszú" álvita idejében elfoglalt perverz pozícióját. Ez a bor még az átkos terméke nekem. Kilógó erős sav, dohány és hasonlók. Oké, nem a legrosszabb, meg lehet inni, és nem nagyon bántó. Olyan, mintha megindult volna valamiféle szépítkezés, de nem a régi göncök kiselejtezésével, hanem a réginek a legdruvább cafrangjait levagdosva. Egy hét tagú társaságban az üveg bő fele megmaradt. Egy 5 puttonyos aszúval azt hiszem ez nem történhet meg. Ja, nálunk :)

BZoltan Creative Commons License 2016.10.05 0 0 60830

Az évjárat a szabályozottan használható, választható jelölések egyike. Vagyis egy OEM bor nem feltétlenül évjáratos.

Előzmény: loading (60829)
loading Creative Commons License 2016.10.05 0 0 60829

Egy kérdés a szakértőkhöz: OEM kategóriában lehetséges-e évjárat megjelölés nélkül forgalomba hozni bármilyen bort?

Előzmény: BZoltan (60827)
GGY070 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 60828

Sziasztok!

A szombati Olaszrizling Nagykóstolóra (Corinthia Hotel)

van 2 eladó belépőm,15800 helyett 10000 forintért.

Ha érdekel valakit:

0631/311-9111

György

BZoltan Creative Commons License 2016.10.03 0 0 60827

Ez bizony a wtf esete... :(  írtam a Nébih-nek több csatornán. Jó lenne ezt a témát megpiszkálni egy kicsit

Előzmény: syntaxerror (60825)
BZoltan Creative Commons License 2016.10.03 0 0 60826

Az OEM szabályozás sajno lehetőséget ad arra, hogy a termelő kiléte homályban maradjon. Csak a palackozó feltüntetése kötelező. Na és akkor megy  a furkálódás meg a szemétkedés amikor azt merem mondani, hogy egy kalap szart nem ér a magyar szabályozás. Az OEM elvileg a legmagasabb kategória... és ebbe a kategóriába lehet ilyent csinálni... és a Nébih jogásza csak akkor reagál azonnal egy levélre, ha összetéveszt egy miniszterrel. De amint kiderül, hogy nem az a BZ vagyok... azonnal lepattan a kérdésről.

Előzmény: Hepci (60824)
syntaxerror Creative Commons License 2016.10.03 0 0 60825

Én úgy tudtam ez már így van a szabályozásban, tiszta wtf ha mégsincs

Előzmény: BZoltan (60822)
Hepci Creative Commons License 2016.10.03 0 0 60824

Tán a zoltan@bakter.hu helyett a zoltan@pater.hu-ról szeretné a levelet. :)

 

Egyébként az OEM szabályozása nem zárja ki ezt az esetet?

Megáll az eszem.

Előzmény: BZoltan (60823)
BZoltan Creative Commons License 2016.10.03 0 0 60823

LOL... giga LOL :) Dobtam egy levelet a Nébih egyik jogászának, hogy segítsen kideríteni ennek a bornak a származását. Erre a hölgy válaszol, de postafordultával, hogy "Kedves Zoltán, legyen szíves a kérdését a hivatali email címéről elküldeni mégegyszer" ... Muhaha :) szerintem elnézte a nevemet, az én családnevem végén van egy h betű :D :D :D

Előzmény: Hepci (60820)
BZoltan Creative Commons License 2016.10.03 0 0 60822

Ha rajtam múlna akkor OEM bort nem engednék a termelő feltüntetése nélkül és a borvidéken kívül palackoztatni.

Előzmény: Hepci (60819)
BZoltan Creative Commons License 2016.10.03 0 0 60821

Ahogy Hepci mondja a palackozó kódja alapján tudható, hogy ki is a palackozó. De az biztos, hogy a termelő megjelölése nélküli bort én nem vennék.

Előzmény: syntaxerror (60818)
Hepci Creative Commons License 2016.10.02 0 0 60820

Köszönöm, de valószínűleg szerencsésebb, ha megiszod - átlag évi egyszer járok Pécsen.

Előzmény: joskabacsi (60813)
Hepci Creative Commons License 2016.10.02 0 0 60819

A palackozó cég a Bognár-Vin (Akasztó) - nem tennék rá nagyobb tétet, hogy az engedéllyel szintén rendelkező Kreinbacher (H 0497) velük palackoztat.

 

Az Ital Magyarország Kft. által forgalmazott italokkal szemben célszerű, ha egészséges fenntartással élsz... :)

Előzmény: syntaxerror (60818)
syntaxerror Creative Commons License 2016.10.02 0 0 60818

Többször volt szó a Kreinbacher St Ilona furnintról itt, jó kis bor volt, ezer forintos nevetséges áron. A 2013-as vagy egy éve elfogyott az Aldiban, azóta se jött új. Aztán a minap találtunk egyet aminek a címkéje hasonló de se Kreinbacher, se St Ilona felirat nincs, csak annyi hogy palackozta H0077, forgalmazza Ital Magyarország Kft. Olcsóbb is valamivel, rosszabb is. Tudtok róla valamit? Van köze hozzá vagy csak design lopással próbálják eladni? Valahol remélem az utóbbit.

Giskard50 Creative Commons License 2016.10.02 0 0 60817

Most szüreteltem kékoportót, lebogyóztam , ledaráltam (kb. 20 liter bor lesz belőle).
Hogyan tovább ? (kipréseljem ?, meddig álljon a zúzalékon a must ?)

Tybald_ Creative Commons License 2016.10.01 0 1 60816

Paródia az egész, bár amilyen hülyék az emberek simán elhiszem, hogy tovább görgetik a galacsint, lesz médiakampány, haccacáré, aztán néhány borász majd az új névvel próbálkozik....igaz nem tudom kinél:D

 

Arra picit kíváncsi vagyok, hogy ez a 3 szerveződés (Balatoni Kör, Rizling Generáció és Csopaki Kódex) hogyan és miért is állt a dolog mögé, egyáltalán ők kezdeményezték, vagy valamelyik portál megkereste őket az ötlettel....

Néhány bor:

Pinot Grigio "Blush" rozé '15: "palackozta Danubiana Kft. H-7150 Bonyhád Schweitzer Tanya számára" ennek ellenére egy korrekt, könnyű rozé 3-4p között

Dubicz - Mátrai Kékfrankos Rosé '15: Az előzőnél kevésbé "barátságos", erős savhangsúllyal rendelkező bor, magában nem igazán jön be, viszont rozé-fröccsnek tuti! mint bor gyenge 3p

Bujdosó - "kapitány" Irsai Olivér '14: Tipikus irsai, talán az évjárat picit érződik rajta, de semmi hiba 3-4p között

Csobánci Bormanufaktúra - Olaszrizling '13: Bazalt, olasz, csavarzár, amúgy teljesen rendben van. 5p körül

Tamás Boglárka - Csopaki Olaszrizling '11: Valamint szerepel még a palackon, hogy "organic":) Egyébként a Tamás Pince bora, (a Boglárka talán gyerekszületés vagy egyéb apropóból kerülhetett rá, mivel a honlapot elnézve jelenlegi borokon nincs ilyen bboruk) és nekem leginkább a Scheller borok jutottak róla eszembe, csak a savgerinc már kicsit nehezen tartja az amúgy szép testet. 5p

Előzmény: bandika (60805)
Maci_P Creative Commons License 2016.09.28 0 1 60815

A "Göcseji zamatos" maga a szőlőfajta, és illatos. A Medoc noir-tól - egyik szülőjétől - örökölte. Rita néven is fut itt-ott, csemegének is finom, bár ahhoz kicsit apró szemű, nagy magvú. Irigyellek, hogy volt alkalmad kóstolni belőle. Bár pár liternyi mustom éppen erjed belőle, így ha mázlim van, hamarosan én is megkóstolhatom...

Előzmény: bandika (60814)
bandika Creative Commons License 2016.09.28 0 0 60814

Tegnap egy igen jó hangulatú kóstolón vettünk részt, egy barátom szervezésében borzongorás este volt SAP borokkal, BZoli felvezetésével. Szinte mindegyik kóstolt tétel egyedi élmény volt.

A belövőbor meglepetés volt: a göcseji zamatos néven futó, valamilyen illatos fajtát is tartalmazó, ízben szőlős-gyümölcsös verziót Zoliék fröccsnek isszák (nem forgalmi tétel), fene a jó dolgukat. Nekem a biancára, rizlingszilvánira hasonlított eddigi tapasztalataim alapján, de messze a legmagasabb minőség ebben a kategóriában, amit valaha ittam. Mindennapok borának több, mint tökéletes, és ahogy hallottuk, ez nagyjából "as is", rezisztens fajta lévén nincs vele sok meló. 

Az utána következő '15-ös traminire nagyon figyeltem, mert tudom, hogy Zoli szíve csücske a fajta. Rögtön nagyon tetszett, hogy illatban nem vágott képen a bülgarikrasznajamoszkva, ami más vulgártraminiknél el szokta venni a kedvemet (sőt, gyomorilag sem szoktak jól esni), de finom rózsásság azért volt, ami nagyon szépen öltöztette az amúgy ásványos, terroirt szépen hozó bort. A kicsit befűtő alkohol még rá tudott tenni egy lapáttal, szóval összességében egy érett, izgalmas, jó nő volt ez a traminer, nem egy agyonfújt, szétsminkelt, beextasyzott partycica. 

Nekem az amúgy szerencsétlen '14-es évjárat furmintja vitte a prímet, az egy nagyon gazdag, percenként nyíló, újabb és újabb ízeket adó tétel volt. Pont egy nagyon szép maradékcukros '15-ös olaszrizling (bocsánat, bazaltrezgő) után kóstoltuk, és a mély virágos illata alapján itt is arra számítottam, hogy félszáraz lesz, ehelyett meglepően száraznak tűnt, de mellette nagyon komoly testtel, kamillamézes reflexekkel (ezt már lehet, hogy csak behaluztam, mert szó volt közben az idei kamillateás kármentő permetezésről), lehelletnyi kesernyével. Jobb formában lévő tokaji furmintokat idézett (nyilván azokból kóstoltam többet, ezért). 

A másik kedvencem a sorból a szintén '14-es hárs, nagy rajongója vagyok a fajtának, az SAP hársak különösen tetszettek eddig is. Ebben azt éreztem, hogy bár nagyon jó volt már így is, még van benne fejlődési potenciál. Itt is felírtam a szép savakat. 

Volt még (nem ebben a sorrendben) egy '13-as olasz (nagyon rendben volt, ebben ha volt, jóval kevesebb maradékcukor, mint a '15-ösben) és egy '15-ös juhfark hordóminta (ami minősített esete a borpedofíliának), végül a legfrissebb (2013-as) Hillával zártunk, ami üzembiztosan hozta, amit megszoktunk.

Zoli jó lendülettel, a részleteket kellő mélységben adagolva vezette fel a borokat, és sok érdekesség, sztori elhangzott a birtok életéről, filozófiájáról, de ezek nagy részét úgyis ismeri, aki Zolit olvassa itt. Csak így tovább!

 

joskabacsi Creative Commons License 2016.09.28 0 0 60813

Planina '15-ös nem volt, nem csinált a borász sőt - úgy emlékszem 13 volt az utolsó, '14 ben a sillerbe ment. Azt becsülöm többek között nagyon a Horváth Z-ba, hogy ha úgy ítéli meg - simán kihagy évjáratokat, nem megy egy általa meghatározott minőségi szint alá ...

 

A Heimann Kadarka tényleg jó, tipikus P9, nem túl sötét, de gyümölcsös, fűszeres. Szeretem azt a bort.

Szabó hosszúhetényi kadarkát tettem félre egy palackkal neked, 

üdv

 

 

Előzmény: Hepci (60810)
BZoltan Creative Commons License 2016.09.28 0 0 60812

Igen, ezek a nevek nekem is feltűntek. Mondjuk ennek az egész bohózatnak a szekértolói eddig is bizonyították, hogy nem túl tájékozottak.

Előzmény: Maci_P (60807)
originalqszi Creative Commons License 2016.09.28 0 0 60811

12l borom lett, de 1 kicsit túl erjedt:((((((

Hepci Creative Commons License 2016.09.27 0 0 60810

O.K.

Tán te ajánlottad a Planina kadarkát, az se volt. Egyáltalán, nem volt semmi, ami környékbeli, érdekesnek tűnik és nem ismerem. Heimann kadarkát nem fogok Pécsről hozni (azt ajánlották).

Előzmény: joskabacsi (60809)
joskabacsi Creative Commons License 2016.09.27 0 0 60809

Akár itt is, de van a nnemjo@gmail.com amit naponta nézek.

Szabó Zé '15-ös kadarkáját szerintem nem tartja a BT, pedig érdemes lenne megkóstolni, ha van még!

 

Losoncival nekem is valami olyasmi volt a tapasztalatom mint Loadingnak, a vettem 2 palack '14-es pinot-t, közülük a vásárlás napján bontott szanaszét volt, már bántam is hogy kiadtam 3000-t egy palackért, aztán a másikat kb 3 hónappal később egy 20- tételes sorba tettem és kellemesen csalódtam. Persze vékony volt, de ezt leszámítva egyensúly közeli és gyümölcsös.

 

Írj, ha legközelebb erre vet a sors!

 

Előzmény: Hepci (60803)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!