Keresés

Részletes keresés

Ybasc02 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 7173

 "...meg kellene nézni mivel és hogyan végezték a munkát..."

 

Szerintem ha valaki módosítani-fejleszteni szeretne egy tipus terméket közel hasonló műszerezettségek kell rendelkeznie vagy teszt méréseket el végezni mind egy akkreditált mérő labor  műszereivel mérnek. Az akkreditált laboroknak már van egy kidolgozott mérési metodikájuk ,követelmények  ami alapján dolgoznak és a vizsgálati teszteket jegyzőkönyveit állítják ki.

Talán ez segít...

 

http://b-steel.hu/userfile/file/B-STEEL-MEZOGEPTESZT.pdf

Előzmény: elemzo9999 (7171)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.04.02 0 0 7172

Mi a weblap címe?

Előzmény: elemzo9999 (7162)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 7171

Igazad is van.

 

De elfogadható mérések nélkül nem lehet következtetéseket levonni.

 

A méréseknek sajnos sok körülmény, különböző környezeti viszonyok és beállítások szabályos rögzítése és terve alapján kell megtörténnie, hogy elemezni lehessen a működését az adott típusnak.

 

Egy egy mérés nem sokat mond.

 

Ezért vagy szövetségnek vagy egy támogatott kísérleti műhelynek vagy alkotói csoportnak kell rendelkeznie felszerelésekkel, legalábbis hasznos lenne.

Kihasználni egy ilyen műszer csoportot nem lehet folyamatosan egy egy kályhásnak.

 

A Wamsler most nyert egy csomó pénzt (vagy 200 milliót ) egy éve kb tűztérfejlesztésre, meg kellene nézni mivel és hogyan végezték a munkát. Vannak tapasztalataik gondolom.

 

De hőmérőkkel telepakolhatod a kályhádat és huzatot, nyomást is lehet mérni viszonylag kevés pénzből. Az emissziós értékek meg ráérnek amikor nagyjából kész van a technika.

 

De lehet bármilyen műszered ha nem rendelkezel pontos mérési tervvel, és szakértelemmel, akkor csak játszadozás és grafikon nézegetés az egész, a következtetések levonása elmarad vagy komolytalan.

Előzmény: sancibácsi (7170)
sancibácsi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 7170

Az a baj, hogy az itteni munkabérekből nehéz kitermelni egy 1. millió forntos műszer árát.

Felhánytorgatják ezt a mérést (a hiányát) egyesek. De azért azt tudni kell (Kristóf cserépkályháját említik pl.), hogy cserépkályháról sincsenek mérések; illetve nagyon kevés.

Egyéni vállalkozónak összerakni ennyi pénzt esélytelen.

A MACSOI-nak (cserépkályhások szövetsége) volt vizteres kályha mérése nemrég, ha jól tudom (kb. fél éve).

Egy ilyen szervezet meg tudja finanszírozni.

Kristóf cserépkályhájával párhuzamba állítani értelmetlen a tömegkályhát. Csak annyiban állja meg a helyét, hogy egyikőnknek sincs 1 millió gázelemzőre. :-)

Külföldi mérések vannak persze szép számmal. Ezek irányadók!

 

A mi mérésükhöz annyit fűznénk hozzá, hogy mi nem is hitelesített hatásfokot szerettünk volna mérni (Kismaroson).

Meg tudtuk volna lehet csinálni, nem olyan nagy dolog lett volna. Még kellett volna egy pár nap. A műszer hitelesített TESTO volt. Egy jegyzőkönyvet felvettünk volna,...

Ha rendelkezésre áll még pár napig a kölcsön műszer, ha lett volna rá idő, és persze, ha azt szerettük volna.

De mi a másodlagos kamrának a hatásfokra gyakorolt hatását mértük! Ezt akartuk!

A hideg, nedves kályha nem mutatott teljesen pontos hatásfokot. De mivel mindkettő egyforma körülményekkel volt tesztelve, és 1 ponton változtattunk a kályhán ( a tüzelő mennyisége, a hőmérséklet, egyéb külső körülmények változatlanok voltak) ezért ennek az 1 változtatásnak kaptuk meg a hatását.

A. Ellenáramú kályha hagyományos tűztérrel, lángterelőkkel (ahogy az a cserépkályhás tankönyvben le van írva)

B. Ellenáramú kályha dán tűztérrel, másodlagos égéskamrával.

Egész pontosan a hatásfokra gyakorolt hatását kaptuk a kamrának.

Ez egyértelmű volt a hitelesített műszer álltal mért adatokból (kilépő füst hőm.....).

 

B-A=eredmény.

elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 7169

Ha egy adott autó átlagfogyasztását akarod megmérni 100 km-en, akkor mit kell figyelembe venned?

 

1. gumi típusa (gyártó, mintázat, téli nyári  stb.)

2. gumi nyomás

3. évszak, napszak

4. időjárás

5. szélirány (oldal, szembe, hátszél)

6. minimum és maximum szélerő

6. üzemanyag típusa

7. autó- motor jellemzői

8. megadott sebesség tól -ig

9. forgalmi viszonyok (előzni lehet vagy nem stb.)

10. útviszonyok (burkolat, lejtőszögek min-max)

11. út típusa (autópálya, autóút, zárt pálya)

12. és még a franc tudja mi. pld autó terhelése, vezetés típusa, stb.

 

Tanuk, bevizsgálás és dokumentáció előtte utána, tank lezárva és lepecsételve, stb.

 

 

De lehet úgyis hogy teletöltöd a tankot és mész 100 km-t aztán újra töltöd, és a különbséget beírod a naplódba, aztán ennyi volt, csak ezt ne hangoztasd, pláne ha végig az Alpok lejtőin jössz lefelé hátszéllel.

Előzmény: ab69 (7167)
kerecse9 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 7168

Ezzel az a baj, hogy a hőmérsékletre reagál. 

Amúgy igazándiból ez barnaszén égetésre van kitalálva, amit zömében primerrel égetnek, szekunderrel kevésbe. És az automatikus levegőszabályzás pont a primerre van kötve.

Előzmény: Ybasc02 (7166)
ab69 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 7167

A hiteles az bizony nem mindig hivatalos és akár fordítva is igaz lehet. Amúgy meg tudjuk, kisérleti fizikusok hada és merésügyi szakemberek tömege szükségeltetik....ha ez nem áll rendelkezésre, nem ismerem őket és nekem nem tetsző adat jön ki, akkor ezzel máris minden meg van cáfolva, persze ha nekem tetszik az a kapott adat akkor az  mindjárt más...:D

 

 

Ilyen tréfásan működnek a dolgok....

Előzmény: bárány b (7165)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 7166

Igen, köszi... :)

Előzmény: kerecse9 (7163)
bárány b Creative Commons License 2014.04.01 0 0 7165

Kedves Don Michel, és AB.

 

Nem akarok ünneprontó lenni, de ha jól látom olyan értelemben ez sem hivatalos mérés (a Szalai Péteré).

Vagy nem hivatalosabb mondjuk mint amiről láttunk már itt a fórumon.

Félreértés ne essék: nekem nincs bajom velük. Legalább van valami.

 

Előzmény: Don Michael Corleone (7153)
sancibácsi Creative Commons License 2014.04.01 0 0 7164

Tetszik ez a kabare.

 

Vannak itt olyan nagy mondasok, nameg baklovesek, butasagok is.

Ezeket kiigazitani,megcafolni nem tudom erdemes-e egyaltalan.

Annak a bizonyos falra hanyt borsonak az esete lenne, gondolom.

 

Marad: a kabare!

:-)

kerecse9 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 7163

Ilyesmire gondoltál?

https://www.youtube.com/watch?v=r4zaxp1IhQ4

 

 

Előzmény: Ybasc02 (7086)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 7162

Működik , nincs ezzel semmi , eufória érzés tényleg.

 

De nincs megállás, mert a fejlesztés az érdekes az egészben (nekem).

 

A weboldalam napi 3000 feletti látogatottságú (egyedi látogató) és érdekes módon a kályhák (általában) iránti  érdeklődés elég nagy, nem is gondoltam volna. 

Az online reklámok is itt hoznak elég sokat.

 

Így lehet hogy érdemes lenne a kályhásoknak általában biztosítani egy oldalas reklám lehetőséget, ami lehet hosszú is, és terület szerint tartalmazza az elérhetőséget (pld megye, város). Engem nem zavar a konkurencia.

A Google Adwords kampányokat is tudjuk szervezni ha kell valakinek, ez általában napi pár száz forint az oldal tulajdonos saját költségvetése szerint.

A Google Analytics staisztikát is adjuk az oldalhoz.

Ha van értelme és lenne rá jelentkező akkor érdemes megcsinálni, mert az egyedi oldalak nem elég hatékonyak.

 

Most fogom átírni a szöveget az új szerint , mert már teljesen elavult sajnos és nekem sem tetszik. De ez még nem reklám, csak olyan érdeklődés tesztnek induló felmérés szerű valami volt.

 

Előzmény: Kályháskristóf (7158)
ab69 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 7161

Majd ha olvastam a szabadalmi bejelentést visszatérünk rá...:D

Előzmény: elemzo9999 (7157)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 7160

Már csak a sör hiányzik. Ha tudtam volna hogy ilyen jó kis parti összejön a végén bespájzoltam volna. :) :) :)

Ybasc02 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 7159
Előzmény: Ybasc02 (7141)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.04.01 0 0 7158

Ha kész lesz ez a kirakós tömegkályha esküszöm felrakom a weboldalamra és hirdetem. Annyira steril és letisztult már az egész, hogy nem gondolnám, ha megvalósul, szar lenne. Szóval hajrá.

elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 7157

Majd elolvasod a szabadalmi bejelentést.

 

Az ideutazás a te költséged, a tiszteletdíj meg eredmény függő, ha olyat mondasz amit elismerünk hogy új nekünk (borítékolhatod, akkor sörvalutában megihatod a helyszínen a megítélt értéke szerint). Ha olyat mondasz amit használni is lehet akkor jogaidat megtartva darabszám szerint kapod a díjat (de ez mindenkivel így van).

Előzmény: ab69 (7155)
ab69 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 7156

Elfeledkeztél a repülőjegyemről, meg a tiszteletdíjról. Sokba kerülne az neked.

Előzmény: elemzo9999 (7147)
ab69 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 7155

Most annyi a konkrétum, amennyit tőled egész idő alatt kaptunk, semmi. Sok minden már le lett írva, mégse volt eredmény, most miért lenne? 

Előzmény: elemzo9999 (7145)
ab69 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 7154

Mondom, hogy süketek párbeszéde, senki sem vonta kétségbe a hitelességet. Csak éppen tessék megnézni, a fő szempont a vízoldali teljesítmény volt. Azt mutatja a grafikon. Elég sokat beszélgettünk akkoriban Péterrel, tudom miről szólt a történet.

Előzmény: Don Michael Corleone (7153)
Don Michael Corleone Creative Commons License 2014.04.01 0 0 7153

És ennek az állításodnak ki mondott ellent!

Ez volt az egyetlen konkrét, hiteles, és valódi mérés, és ezt Szalai Péter tette közzé !
Ennyi ...
hiába kapálózol ...

 

Én viszont nem irigylem azokat, akik -hazád hasonlóan- kiforgatják mások szavát, és kétségbeesetten csúsztatnak, hogy valamiféleképpen alátámasszák az oktondi gondolataikat.

 

 

Írhatsz aztán bármit .....

 

... jólét! ....

 

Előzmény: ab69 (7143)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 7152

Nem felelnek meg a nálunk árult eszközök jórészt (direkt megnéztem) A kandalló betétek közül van pár ami igen, de az csak a betét.

Előzmény: Ybasc02 (7151)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 7151

Nem biztos hogy csak azért...

Előzmény: elemzo9999 (7150)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 7150

Ugyan, annak bármi megfelel, még a benzines hordó is.

 

Épp ezért kell áttervezni a nálunk gyártott vaskályhákat is mert export képtelenek.

Előzmény: Ybasc02 (7149)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 7149

én pedig aszt hittem hogy a Magyarnak...:-)

Előzmény: elemzo9999 (7148)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 7148

Az ausztriai, német és svájci levegőtisztasági tv -nek.

Előzmény: Ybasc02 (7146)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 7147

Mester, befizetek hozzád egy sörtanfolyamra.

 

Hátha tanulunk valamit a fizikus haverommal.

 

A szállást és az ellátást fizetjük, + a szaunát is a gyógyfürdőben.

 

meg vagy hívva.

Előzmény: ab69 (7144)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 7146

 "-az emissziós értékeke megfelelőek lesznek..."

 

Minek fog megfelelni?

 

Előzmény: elemzo9999 (7137)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 7145

Konkrétum?

Előzmény: ab69 (7144)
ab69 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 7144

Az mindenesetre látszik, hogy te nem OKJ-s meg büfészakra jártál. Nálatok egész máskép működött, berúgtad a dékáni hivatal ajtaját és rájuk förmedtél hogy nehogymár téged holmi alap ismertetekkel untassanak, meg előadásokat kelljen végigülnöd, ostoba professzorokat hallgatnod, te azért jöttél, hogy vizsgáztasd őket. Ettől persze megszeppentek és azonnal felterjesztettek a nem létező szabadalmaid miatt Nobel díjra. Monnd csak nem vagy te véletlenül valami pártfunkcionárius? Azok tudnak előadni botrányos hülyeségeket ilyen hasbaakasztó módon.

 

A rövid eszmefuttatásod ismét hemzseg a valótlanságoktól de sebaj, jót mulatok rajta, hogy milyen kamu khmm.....   csodakályhát épít aki az alapokkal nincs tisztában és azt se tudja értelmezni amit saját maga idéz...

Előzmény: elemzo9999 (7140)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!