Keresés

Részletes keresés

-Tsunami- Creative Commons License 2007.04.25 0 0 169

Ez nem jó?       saraboló

Előzmény: misikt (161)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.25 0 0 168
Nincs súlyom,de olyan vaskerekek vannak hozzá lapáttal, hogy a homokos talajomban nem hiszem, hogy el fog kaparni, főleg, hogy most kicsit vizes a föld.Majd kiderül...
Előzmény: misikt (167)
misikt Creative Commons License 2007.04.25 0 0 167
Sok sikert hozzá. Szerintem az eke után ne tegyél boronát, mert balesetveszélyes lesz, meg ügyetlenebb az egész. Ott lóg, meg himbálódzik majd. Külön műveletben már lehet, hogy jobb. Sikerült súlyokat szerezni, vagy úgy gondolod, megy majd nélküle?
Előzmény: GoldenRetriever (166)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.25 0 0 166
Na ez igaz, az enyém vinné 7 LE-val.Amúgy most hazamegyek megnézem az enyémnek olyan 80-90 között van a szélessége...Ma fogom kipróbálni az ekét srácok,készítek képeket!:-)Még soha nem csináltam ilyet!:-)
Előzmény: misikt (165)
misikt Creative Commons License 2007.04.25 0 0 165
Azért nem csinálja meg a kapa, mert az befele kéredzkedik a talajba. A gyakori 85 cm fogásszélesség már nagynak számít rendes kapában, (szerintem gyári magyar nincs is annál nagyobb,) és ahhoz kell legalább 6 lovacska. Ez meg 4 -gyel visz 107 cm -t, és csak a felső pár cm -ben dolgozik.
Előzmény: GoldenRetriever (162)
misikt Creative Commons License 2007.04.25 0 0 164
Ezt is kipróbáltuk kemény földön, de nem harapta, csak bukdácsolt rajta. Ahová készítettük, az viszont igazi jó futóhomok. A Tiéd házi készítésű, vagy gyári?
Előzmény: cross_183 (163)
cross_183 Creative Commons License 2007.04.25 0 0 163
Az ötlet jó, nekem már 10 éve van ilyen szerkezetem. Viszonylag kemény földön is használható, ahol a hagyományos rota kapával nem lehet dolgozni. Gyomírtásra kitűnő.
Előzmény: misikt (161)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.25 0 0 162
Jó ötlet,bár ezt a kapa is megcsinálja. Én most azon morfondírozok, hogy kellene csinálnom az eke után egy boronát.Egy profilcsőből gondoltam,ami mondjuk 1 méter széles, 20 cmenként lennének 5-10 cm fogak ráheggesztve és az eke meg a lábam közé még épp beférne egy ilyen kis szerkezet, és ekézés közben még el is simítaná,bár lehet külön kéne ekézés után...
Előzmény: misikt (161)
misikt Creative Commons License 2007.04.25 0 0 161
A hét végén nagy munkába fogtunk a szomszédommal, és elkészítettük a rotációs kapára felhelyezthető Kelő Gyomok Réme nevű eszközt. Fogásszélessége 107 cm, célja friss telepítésű erdő (1,2 ill. 1,5 ha) gyommentesen tartása. A célunkat elértük, a technika bevált.Kelő Gyomok Réme
Pityorka Creative Commons License 2007.04.24 0 0 160
Köszi a tippet!
Előzmény: ak_ (152)
Pityorka Creative Commons License 2007.04.24 0 0 159
Azt jelenti a vetemedés, hogy sík lapra téve látszik, hogy nagyon homorú a felfogatási rész, nem sík, és itt szívhatott falsot. Ez annó a ladánál is gondot okozott, és megoldotta a síkolás.
Nagyon köszönöm a tippeket, mindenkinek, megpróbálom működőképessé tenni a gépet. A mostani karbik közül biztos nem jó egyik sem, mert a motor típus is más. Nyíregyházán is szétnézek majd.
Előzmény: misikt (154)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.24 0 0 158
Nem rossz ötlet,majd kimegyek ilyen orosz,román árusokhoz valamikor:-)Addig nem kapálok éjszaka, úgyis bazi hangos:-)
Előzmény: misikt (157)
misikt Creative Commons License 2007.04.24 0 0 157
Vegyél a vásárban két egyforma motor, vagy régi fajta kerékpárlámpát. Le kell azt is festeni, hogy fazon legyen.
Előzmény: GoldenRetriever (156)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.24 0 0 156
De,miután hazahozták egyből kipróbáltam mentem vele egy-két sort,meg az eper helyét megrotáltam,15 percet használtam,szépen megy,pöccre indul,bár egyszer felpörgött,de valószínű csak azért,mert feljöttek a kapák felülre és a föld fölött nem kellett erő,szabad utat kapott a motor...aztán után elmult mikor kicsit jobban visszafogtam és utána nem volt ilyen jel. Amúgy kell még vennem egy kis benzinszűrőt,mert a tankot belül nem tudta teljesen kipucolni,viszont már a benzin sem csöpög,nem tudom mit csinált,nincs nyoma,de nem csöpög.A gyújtókábel van egyenlőre "odamókolva",mert az is rossz volt,de nem volt neki,de megy,majd egyszer kicserélem,ha veszek,eljön és berakja,állítólag nem nagy cucc,fedél le, berántóra rászerelni és kész.Egyenlőre most jó,a múltkori képek után majd most milyen változás lesz....Kéne szereznem kettő kis lámpát,az is be van kötve,csak lámpáéja nem volt már,nincs ötleted,mit tegyek rá?Felfogatásnak is megvban a helye.Bazi erős lett különben!
Előzmény: misikt (155)
misikt Creative Commons License 2007.04.24 0 0 155
Akkor még kipróbálva nem volt a megjavított technika? Kíváncsi vagyok hogy muzsikál majd, megfelel-e az elvárásaidnak. Várom a képeket.
Előzmény: GoldenRetriever (153)
misikt Creative Commons License 2007.04.24 0 0 154
Próbáld felvenni a kapcsolatot a gyártóval is (robix.hu) hátha meg tudják mondani jó-e rá másik karbi. Az a gyanúm, hogy nem, mert 88 -ban még francia motorral szerelték, ha jól gondolom. Lehet, hogy csak a tűszelepet kellene kicserélni, vagy beszabályozni valahogy.  Mit jelent az, hogy el van vetemedve a karurátor?
Előzmény: Pityorka (149)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.23 0 0 153
az enyémet ma hozták meg a javításból, teljesen jó lett, az ember még a fedelet is lefestette, majd teszek fel képet valamelyik nap, lámpát is lehet rászerelni!:-)
Előzmény: Pityorka (151)
ak_ Creative Commons License 2007.04.23 0 0 152
Remek porlasztó tömítéseket lehet vágni prespán kartonból.
Előzmény: Pityorka (149)
Pityorka Creative Commons License 2007.04.23 0 0 151
Igen a kulcs a jó szerelő. Mondjuk minden szomszédomnak ROBI-ja volt, csak a kisebb 55-ös típus, és mindenkinek volt vele vmi gondja. Nálam a csap csöpög, mert közvetlenül ahol a csap nyitója van, ott folyik. Egy kis kerékkel lehet nyitni-zárni. Elhiszem, hogy a mai gépek sem bírnak többet, bár nekem a B&S motorral jó tapasztalataim vannak, mert van egy MTD NC 51 fűnyíróm is. Az 1999 óta üzemel hiba nélkül. Csak olajat, meg gyertyát cseréltem, ja meg a ronggyá ment légszűrő szivacsot. (és nem gyepet, hanem gyomos területet nyírok 3600 m2-en)Az igaz, hogy a robiban van anyag, meg tényleg van benne erő is. Csak nagyon jól el kell találni a beállításokat, meg a keverék arányt. Amúgy köszi a csapra a tippet, utána nézek. Nyíregyházán meg találtam egy céget, ahol van a 151-hez alkatrész, komplett tömítéskészletet is árulnak.
http://www.agroforg.hu/
Én az autószerelőnek tanulókat egy ilyen robival kezdeném oktatni, itt látni lehet a részleteket, meg lehet tanulni mitől megy a motor. (vagy mitől nem).
Előzmény: GoldenRetriever (150)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.23 0 0 150
Az enyém is 1987-es,és azt mondta a szerelő, hogy bárcsak minden gép ilyen lenne ma is,ami 120ezer ft, mert azok olyan gyengék, hogy lefulladnak, az enyém meg ha elássa magát is megy a föld alatt,ezt ő mondta, egyébként tényleg bazi erős...az enyémnek is csepegett a benzincsapja...150ft-ért vettem egy simson csapba való tömítést,aztán kiderült,hogy nem is a csap csöpög,ahenm a benzintartály alul,ahol belemegy a csap ott szivárog a benzin...Hidd el,ha találnál egy zsrelőt,akkor érdemesebb megcsináltatni tip-topra mint újat venni. A maiak szarok. Nagy baja egyiknek sem lehet,csak jó szerelő kell és egyszer rendbe tenni,én is ezt csináltam most!Az enyémen még világítás is van...:-)Majd ha ma elhozom és munkába álok vele valamelyik nap akkor teszek fel képeket!
Előzmény: Pityorka (149)
Pityorka Creative Commons License 2007.04.23 0 0 149
Köszi szépen, de messze lakom, Debrecenben. Itt sajnos nem foglalkoztak vele érdemben. Tudom hogy mi a baja, szétszedtem a karbit darabjaira, meg is volt vetemedve, azt kiigazítottam, lereszeltem síkra, brigéciolos áztatás, meg majd polírozom belülről. A benzincsap is rossz, mert csepeg a benzin a zárócsap mellett. A gyújtás jónak tűnik, szikra van, meg be is indult, de nem pörög fel, meg állandóan felakad a tűszelep is. Hiába, rosszul megmunkált a karbi. Viszont, ha valahonnan lehetne keríteni hozzá olcsón tömítést, csapot az jó lenne. Nagy szükség lenne ilyen lelkiismeretes szerelőkre, mint amit Te is írtál.
Amúgy a gép 1988-as de a karbival már újkora óta baj volt. Na meg a gyújtás se volt teljesen ok. Állt hosszú ideig, sajnos nem sok időm van szerelni. Kapoptt új benzincsövet, bilincseket, gyújtógyertyát, így beindult, de nem működött rendesen. Most eldöntöttem, hogy szétkapom a karbit, és kipucolom, mondjuk sok dzsuva jött ki belőle az áztatás után. Ha érdekel valakit felteszek a karbiról képet is.
Előzmény: GoldenRetriever (148)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.23 0 0 148
Szia, te hova valósi vagy?Én most vittem el a gépem, mert nem tudta megcsinálni senki,és ez a szerelő olyan frankó, hogy dobozból egy robogót is összerak, nagyon olcsó nagyon jó és nagyon precíz. Amire azt mondták nekem csak a gyujtótekercs 20ezer ő összesen megcsinált mindent 6000ért anyagostól munkadíjastól és másnapra kész lett. Ennyiért: tisztított rajta mindent, hajtóműolajat cserélt, a gyújtótekercset cserélte, levegőszűrőt stb...Ez Fejér megyében van...Ha gondolod és nem vagy messze majd megírom ki ő!
Előzmény: Pityorka (147)
Pityorka Creative Commons License 2007.04.22 0 0 147
Sziasztok!
Van egy ROBI 151 típusú rotációs kapám. Számtalan baja mellett a legnagyobb a karburátor, ill a benzincsap. MIlyen más karbival ill benzincsappal lehet pótolni az eredetit? Most próbálkozom felújítani a karbit, nagyon el volt vetemedve a felrögzítésnél, biztos hogy fals levegőt szívott, de a tűszelep is nagy gond, mert gyárilag! sorjás. A gyújtás az talán jó, de az üa ellátás az nem megoldott. A gépet már többen próbálták szerelni, de nem tudtak vele érdemben semmit csinálni. Most meguntam, és darabokra szedtem a karbit, megpróbálom kipucolni, meg a vetemedést eltüntetni. Jó lenne, ha valahonnan még lehetne hozzávaló alkatrészt találni.
Előre is köszönöm
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.21 0 0 146
Az öreg elmehet a búsba, nem tudtam megcsinálni,csak az időmet húzta, de most elvileg szakembernél van a gép, a gaz meg csak nő,csak nő...Ha végre jó lesz és munkába állok teszek fel képeket!:-)
Előzmény: GoldenRetriever (145)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.18 0 0 145
Lehet nem is kell, majd kiderül!Remélem az örge épp az enyémet javítgatja!:-)
Előzmény: misikt (144)
misikt Creative Commons License 2007.04.18 0 0 144
A vaskerére viszont könnyebben lehet mókolni súlyt.
Előzmény: GoldenRetriever (143)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.18 0 0 143
Akkor lehet hiába van vaskerekem nekem sem fog menni az eke?Na majd kiderül és beszámolok fényképekkel is!:-)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.18 0 0 142
Lovaim voltak kezdetben,de sajna barátnőmnek volt egy súlyos balesete,azóta quad van, arról ha leesek csak én tehetek róla, a lónál ez nem mindig van így...ezért.
Előzmény: misikt (139)
rovi4 Creative Commons License 2007.04.18 0 0 141
Én nem vaskerékkel szántottam hanem gumival abba volt beleöntve 15 kilo ólom nem gyári mert azokat elhagytam.
Előzmény: kicsee (140)
kicsee Creative Commons License 2007.04.18 0 0 140
Sziasztok! Nost én nem tudtam szántani a rotámmal. De ezek szerint ez a súly hiánya.
Folyton elkapart a körmös vaskerék... Úgyhogy rotáltam a tavasszal, de egész szépen sikerült. Mélyre leengedtem, úgyhogy majdnem szántás :)
Előzmény: misikt (128)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!