Keresés

Részletes keresés

Kékbálna Creative Commons License 2003.09.25 0 0 2625
Halló Shrek!!

Szombaton Gyöngyösről jövök fel a bulira és oda is megyek vissza. Szóval egy fuvar fel van ajánlva az ifjú párnak. Ha érdekel adj jeleket. :)

Szia

Kékbálna

Sharkpapa Creative Commons License 2003.09.24 0 0 2624
Hali all:))))

a cim: XII. ker Jagelló u. 24.

Tehát Buda!!!!! (tizenkettedik kerület)

egy 3 szintes fehér épület, fakerités, 3 nagy zászlótartó ruddal elötte. Magyar zászló, kerületi zászló, és a cégem zászlója:))
kiirva HE-BA KFT van kiirva, illetve a külső kapunál egy nagy márványtáblán : KÖZÉPBUDAI VÉDELMI CENTRUM. Közel van a BAH csomópont, illetve a kongresszusi központ tulajdonképpen szemben van velünk. A kongresszusi kp. parkolojában meg lehet állni autóval. Ha még van kérdés szivesen válaszolok. A buli elméletileg 15.00-kor kezd, én 14.45-re ott leszek. Na pá egyenlőre:)))

Bogyó 2 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 2623
Na, szia mindenki!

Végre szereztem egy szkennert, miután a múlt hétvégén elkészült az összes képünk, most elkezdtem beszkennelgetni őket!
Aztán fölpakolom, talán a tali előtt sikerül még.
Először elégedetlenkedtem a képekkel, de most már megbékéltem velük, és a későbbi tekercsek között van egy pár, ami egészen jó lett, némelyiknek nagyon örülünk.
Persze sok minden nem sikerült, dehát minden nem is sikerülhet. A leglényegesebb dolgok szerencsére megvannak, különösen a diákkal voltunk elégedettek. A víz alattiaknál is van néhány egész jó, de itt természetesen attól messze vagyunk, mint amit szabad szemmel láttunk, meg persze már lejjebb is adtam a mércét.
A lényeg : Jó érzéssel teszem föl őket annak ellenére, hogy még nagyon sok jó képet lehetett volna csinálni, ha eszembe jut, ha jobban értek hozzá, ha jobb szerencsém van, stb.

Nem látom értelmét a képeket programmal feltupírozni, nem is nagyon tudom hogyan kell, Photoshopom nincs is, s éppen elég ideig fog ez így is tartani.
Meg az már nem is olyan igazi.
Egyedül a képek oldalából vágok le néha, ha valami felesleges is rákerült a képre, vagy ha ki akarok emelni valamit.
Na, ennyit erről.

Más.
Kékbálna kérdezte, de már én is akartam. Hova is kell menni?
Sharkpapa! Valamit írjál már, mert a XIII. kerületnél többet nem tudok!

Gócoló!

Igen, nagyon tudom ajánlani a 8-as szobát!
De jó az első 7 is! Bungalóként ez a negyedik, ha nézed a térképet.

Kérdés, hogy ha beindul újból a Palm Groove Étterem és a Fisherman's bar,nem lesz-e túl zajos este. De úgy gondolom nem. Szóval az első négy bungaló nagyon jó!
Ha neked nem számít, hogy kétszintes-e, akkor még a többi három is a keleti parton.
Az északi partiak is jók, egyedül az lehet a gond, hogy a part meredekebb, meg a szél erőteljesebb. Viszont itt vannak azok az állat pálmák, hinták.S nem tudom, télen lehet, hogy pont keletről fúj?
A dél-nyugati deluxe-okat nem ajánlom, mert itt nem olyan igazi a part, a kőhányások szerintem kifejezetten csúnyák.És ez mind kétszintes.
A lényeg, a keleti parton vagy az északin legyél!
Szerintem.

Beso Creative Commons License 2003.09.23 0 0 2622
Sziasztok, sajnos már itthonról.
A zavargásoklról nem hallottunk semmit, csak most olvastam.
Az időjárással kapcsolatban, a hét napból kb. 3 nap volt igazán jó idő, 3 nap borús és egy nap esős. Ez az egész úgy összeadva. De ennek ellenére minden szuper volt, még most sem hiszem el, vagy most mivel már itthon vagyunk még kevésbé tudom elhinni, hogy létezik a Földön ilyen gyönyörű és kellemes hely.
Mostanra ennyit. Mert alig pár órája jöttünk haza.

A Malongóra mi is szívesen elmennénk, de szüretelésre vagyunk hivatalosak, de remélem, hogy a követezőn mi is részt tudunk venni.

Előzmény: Bogyó 2 (2614)
Kékbálna Creative Commons License 2003.09.22 0 0 2621
Ok. Mi is. Süti is lesz. De hová vigyük szombat 3-kor. Beavatnátok vagy én maradtam le valamiről?

Sharkpapa HELP!!

Előzmény: csinnnKA (2620)
csinnnKA Creative Commons License 2003.09.22 0 0 2620
Beso Meerun,
Maldívon zavargások,
Árpi útleírása...
hajajjj, azt hiszem, sok behoznivalóm van.
Sajna mostanság (pl. ma) a melóm borzolja az idegeimet, belepett, mint Moszkvát a hó! :-(
Ugye azért a SZOMBATI míting még él??? :-)

SHREK!
Bocsika, nem tudtalak visszahívni, mert éjfél után vettelek észre, amikor kikapcsoltam a telefonomat. Max. hétvégén kommunikálunk, mert nagyon szeretném, ha szombaton eljutnék egy kis MALongásra, ugyanis a hócsukám ki van az egész lakás-projecttől! :-/
Jó, éppenséggel ezek java kellemes gond, de az, hogy a kazán meghalt az első bekapcsoláskor, nem épp a legédesebb (és legolcsóbb!) emlékem! A költségvetésemnek annyi, a túllépés több, mint drasztikus! :-(

Úgyhogy kikapcsolódásra vágyunk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)))

Bejjus Creative Commons License 2003.09.22 0 0 2619
Gócoló:
Ausztriában voltam, kisebb körutazáson. Graz (Stájero.), Zell am See (Salzburg tart.), Kaprun, Kitzbühel, Kufstein környéki tavak(Tirol), Matrei, Lienz (Kelet-Tirol), Heiligenblut és a Grossglockner (Karintia)-itt egy szál pólóban hógolyóztunk (2500m), aztán egy éj Villachban és irány haza.Jó volt nagyon!

Ha Villivaru-nál döntenél, és nem Fihalhohinál (ami szerintem a jobb), akkor inkább Biyadoo-ra menj! /Bár nem vagyok mérvadó, mert ott nem jártam, égő, mert kb. 3oo méterre volt, de annyira jó volt Biyadoo-n, hogy nem mentem át.-csak a képek alapján tudok nyilatkozni. Az árak ugyanazok- mert a két szigeten egy a menedzsment/
Mindenesetre itt egy link fotókkal Villivaruról:
maldives.n3.net
itt egy Biyadoo-ról:
http://www.czajkowski.co.uk/Gallery/Maldives/Maldives_gallery.htm

Előzmény: Gócoló (2618)
Gócoló Creative Commons License 2003.09.22 0 0 2618
Szia Bejjus és Mindenki!
Erre a cégre gondoltam. Előre is köszi. Merre jártál az Alpokban? Voltál sok szép helyen?

Egyébként már beszereztem sok másik katalógust, pl.: Meier's, Gulet, Tui, Neckermann, és még v.mi csak nem emlékszem rá. Ha gondoljátok, elvisszük őket Malongóra. Mennek a számolgatások és tervezgetések, hogy decemberben v. februárban melyik szigetre menjünk. Szeretnék véleményt kérni: Fihalhohi vagy VilliVaru legyen szerintetek a nyerő? A szivem Fihalhohi felé húz, de mivel mi búvárkodunk is, Villivaru is képbe jött a kedvező árai miatt. Bogyó, nem emlékszel a Fiha búvárközpont áraira? A szigetetekről akkor a 8-as bungit ajánlanád? :-)

Előzmény: Bejjus (2608)
Sharkpapa Creative Commons License 2003.09.21 0 0 2617
a tények és a gondolatok:

-kb 20 éve indult meg a turistaáradat maldivra.
-hihetetlen mennyiségü pénz turistánként
-az átlagember aki eddig szabad ember volt, halászott stb, most takaritó,pincér "cseléd"
-a nyugati reklámok elárasztották őket.(9 éve saját szememmel láttam a reklámokat, max annyi volt, hogy Malén ebben a boltban olcsóbb a tej) ma meg minden kapható.
- a fogyasztói társadalom eme kisarkitása feszültségeket gerjeszt. Akár egy kicsi benszülött szigeten belül is. Mert a suvenir árusnak SOKKAL több pénze van, mint a halásznak.
- A kormányközeli emberek, akik kiadták a külföldieknek a szigeteket üdülők létesitésére, valyon mennyit kaptak?
-mennyit kapott ebböl az átlagember?
-Egy Gan szigetről jött pincér dolgozik egyfolytában 6 hónapot 600km-re az otthonától, majd 1 hónapot otthon van, és ezért alig kap pénzt csak a borravalóra számithat. A gyereke Maléra jár középiskolába, egész tanévben ott van.
-a turizmus visszaesett ezt tapasztalhatjuk mi is. Kevesebb a turista, kevesebb a bevétel. A pénztelenség elégedetlenséget szül. Joggal teszik fel a kérdést az átlagemberek, hova lett a sok pénz?????????

na egyenlőre ennyi:)))

Törölt nick Creative Commons License 2003.09.21 0 0 2616
Segítsünk Gayoom elnök úrnak,éljen a független Maldív állam!
Előzmény: Bogyó 2 (2615)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.09.21 0 0 2615
Szóval ő a nagyfőnök?
Sharkpapa linkjéről.

Ő lenne Csinnka haverja? Aki már 25 éve főnök, s most 64 éves.
Személyesen Maumoon Abdul Gayoom elnök úr.

Tudtok valamit mennyire rossz fiú?
Kicsit diktatórikus, úgy tudom, de errefelé ez nem meglepő. Mindenesetre '89-ben már volt egy puccskísérlet ellene.

Bogyó 2 Creative Commons License 2003.09.21 0 0 2614
Duna Tv teletext 147.o
Egy kábítószer-birtoklás miatt bebörtönzött fickó halt meg, ezért tüntettek.
Kiváncsi lennék a háttérre, talán ez is egy helyi maffiafőnök volt, akit most jobbnak láttak lekapcsolni. Vagy pont egy elvhű ellenzéki, akit hamis váddal juttattak börtönbe?
Egy sima kis átlagember miatt nem hiszem, hogy ilyen ribillió kerekedne.

Érdekes, hogy azt is írják a teletexten, hogy Ázsia egyik leggazdagabb országa. A falvakat elnézve nem ez jut eszébe az embernek,nincs nyomor, de különösebb gazdagságot se látni még Maléban se. Csakhát ugye, hol van Ázsiában jobb élet?
Japán,Szingapur,Dél-Korea? A többi már minimum vegyes.

Beso!
Azért ugye haza tudtok jönni?!
Biztos kibirható lenne, ha ott kellene még vesztegelni, de Malongóra azért hazajöttök, nem?
A rossz idő mit jelent?
Itthon szuper napos az idő, most 25-30 fok körül.
Ott talán esik mindig?

Sharkpapa Creative Commons License 2003.09.21 0 0 2613
a zavargások 2 napja tartanak, eddig 3 halott van. a szigetekről mennek a fővárosba a benszülöttek tüntetni. nagyon kevés a hir sajnos:((((
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.09.21 0 0 2612
Mecsoda??!!
Na, elő a távkapcsolóval!
Előzmény: Sharkpapa (2610)
Sharkpapa Creative Commons License 2003.09.21 0 0 2611
EGY HIR:
http://edition.cnn.com/2003/WORLD/asiapcf/south/09/21/maldives.riots/index.html
Sharkpapa Creative Commons License 2003.09.21 0 0 2610
Sziasztok!

Most olvastam a HIR TV képujságján, hogy a MALDIV SZIGETEKEN MALÉN ZAVARGÁSOK VANNAK. 3 EMBER MÁR MEGHALT. A NAGYFÖNÖK HÁZÁT HACKOCSIK ŐRZIK!!!!!!

Beso Creative Commons License 2003.09.20 0 0 2609
Sziasztok Maldiv rajongok!
Ez egy elo bejelentkezes a Maldiv szigetekrol, Meerurol. Ez naszutunk utolso napja, sajnos ma rossz ido van, ezert ultem a gephez.
Amugy fantasztikus ez a hely, hiaba lattam ezer fotot es olvastam rengeteg leirast a Maldiv szigetekrol, amikor megerkeztunk elakadt a lelegzet es szemem szam tatva maradt!

Majd ha hazaerek igyekszem beszamolot is irni - a publikus reszekrol keszutl amolyan utinaplo -. Sri Lankai korut + Meeru.

Udv mindenkinek

Beso aki most mar biztos, hogy a nyugati oldalon megy le a nap, es ez a 600/as szobakbol lathato.

Bejjus Creative Commons License 2003.09.19 0 0 2608
Szia Gócoló!
Épp most jöttem haza az Alpokból, és az egyik Billa ábécében ráleltem egy kupac ITS Billa Reisen katalógusra. Fel is pakoltam 5-öt, gondoltam, elviszem őket a malongóra. Erre a cégre gondoltál? Mert akkor megoldom a problémád.: )
Előzmény: Gócoló (2606)
Bandos Creative Commons License 2003.09.18 0 0 2607
Sziasztok,
Bedobtak a postaládánkba egy Tensi Holiday katalógust, amiben az őszi és a téli ajánlataik szerepelnek: "1 hét a Paradicsomban", 9nap/7 éj Maldív, közvetlen MALÉV charterrel, szállás félpanzióval 229.000 Ft-tól.
Indulási időpontok: dec.28, jan.4,11,18,25,feb.1.
Bandos
Gócoló Creative Commons License 2003.09.17 0 0 2606
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Megvan v.kinek az ITS 2003-04 téli katalógusa? Sajnos nem nagyon tudom megszerezni,de nagyon érdekelnének a november végi, dec. elejei árak karácsonyig bezárólag.
Előre is köszi.
arpi123 Creative Commons License 2003.09.16 0 0 2605
OSZIBARACK

Köszönöm az üdvözletedet.
Hát sajnos rossz hírem van nem tudok menni - ahogy sejtettem - a malongó klubba, mivel dúzsi pincelátogatást szerveztek a barátaink erre a hétvégére, ahol halmozott szülinapozás lesz. Bocs majd máskor.
Hát a képeket lehet hogy majd feltölöm valahová a netre.
Várom az 5leteket melyik a jó hely. A tar.hu szerintem iszonyat lassú, a Webshot.com-ot még nem próbáltam. Egyéb lehetőség?
Meg valahogy rendszereznem is kellene a képeket, mivel nem videóztunk, csak fényképeztem ezért több mint 1600 kép készült. Kedves nejem notebookján dekkolnak a képek remélem előbb útóbb otthon is összeáll a hálózat és rendes monitoron tudok képeket válogatni.

Előzmény: OSZIBARACK (2602)
arpi123 Creative Commons License 2003.09.16 0 0 2604
Maldív szigetek – Sri Lanka nyaralás
2003.08.30. - 2003.09.14.

Útleírás #1

1, nap Indulás (2003.08.30 szombat)
Indulás: 17.35-kor (helyette 17.55) Ferihegy 2/A-ról. Kicsi izgulás a gépen a késés miatt (érkezés 19.15 helyett 19.35-kor), de szerencsére a zürichi reptér kellően kicsi, így 50 perc becsekkolással együtt is bőven sok volt az átszállásra. 20.30-kor elindult az AirLanka járata a Maldív szigetek felé. A gépen a kiszolgálás remek volt!

2, nap Megérkezés a Maldív szigetekre (2003.08.31 vasárnap)
A Maldív szigetekhez közeledve fantasztikus volt a különböző színű, nagyságú, formájú korallzátonyok látványa. Az egyik sziget teljesen lakatlan s kopár volt, a másik pedig buja zöld növényzettől pompázott. A repülőtér is csak egy kifutópályából és a hozzá kapcsolódó épületekből álló sziget.
9-kor menetrend szerint megérkeztünk, azonban kiderült, hogy meg kell várni még egy gépet, ami csak valamikor 11-kor érkezik... A várakozás szörnyű unalmas volt, semmit sem lehetett csinálni, és nagyon fáradtak voltunk az egész éjszakai repüléstől... Nem volt kedvünk áthajókázni Male-ra sem. Mondjuk a kedves idegenvezetőnk kárpótlásul megvendégelt kávéval és hihetetlen finom szendvicsekkel. Végre délben elindultunk a szigetünkre egy rettentő gyors kis motoros hajóval (speed boat), 1-re meg is érkeztünk (35mérföld/h-val ment). Nem gondoltam volna hogy út közben olyan közel megyünk a többi szigethez, hogy fotózni is lehet. Hát csattogtattam rendesen. ...
A kulcsot hamar megkaptuk, így gyorsan el is tudtuk foglalni a bungalónkat, ami csodálatosan szép! Kis faház rattan bútorokkal berendezve, nyitott fürdőszobával...
Zuhanyzás után pihenés nélkül elindultunk felfedezni a szigetet, s fotókat készíteni.... Mint a földi paradicsom valóban...
Majd elmentem snorklingozni míg Judi kipakolgatott.
Este kis koktél a bárban, majd vacsi, s hamar lefekvés, a fáradtságtól szinte már összeestünk...

Bogyó 2 Creative Commons License 2003.09.16 0 0 2603
"Összhatásban a Maldív verhetetlen."
Szóval nincs esélyünk.
Nem tudjuk megúszni 100 ezerből!
Sajnos én is így látom, hihetetlen, de tényleg Csinnkának lesz igaza. Nézem a hasonló kaliberű üdülést igérő helyeket, és rájövök, nem igazán érdekelnek. Nem annyira.Ha más is érdekel, akkor ott nem is ezt keresem, pl.Norvégia.
És tényleg nem láttam ezt meg azt, nem próbáltam ki ezt meg azt, nem csináltam olyan fényképet, hogy...

Szóval igen, Maldív verhetetlen,mert többet nyújt mint az olcsóbbak, de nem kevesebbet mint a drágábbak.

Előzmény: Bandos (2600)
OSZIBARACK Creative Commons License 2003.09.16 0 0 2602
Szia arpi123!!!

Üdvözlet itthon, (ebben a topicban is üdvözöllek...:-)

Remélem jössz Malongóra, mert nagyon várom a képeket!
Gondolom nem lepődtél meg a nagy magyar valóságtól, ne izgulj amíg távol voltál, az ég-egyadta-világon SEMMI se változott:rohanás, sok ideges ember, változó időjárás, frontátvonulások, allergia (mindenre),rohadt kényelmes-fogyasztói társadalom... mindenesetre, ha még nem mondta volna senki: vár a munka, vár....:-)))))
Szerintem úgyis gondolatban még 2-3 hónapig az élményektől elzsibbadva fogsz dolgozni, (de nyugodtan próbálj úgy tenni, mintha tényleg a munka köti le minden figyelmed :-)

Kívánom, hogy szép lassan regenerálódj csak, megvár minden (a munka is),s minél részletesebb beszámolóval lepj meg minket.

Üdv.
Őszibarack

ui.: Az a röhej, hogy én is majd kiköpöm a tüdőmet a sok melótól,ugyanazt érzem, mint Te, vagy fogom érezni pontosabban, hogy összecsap majd fejem felett a munka, de remélem megéri az az élmény, amiben nekünk is talán nem olyan soká részünk lesz....

Előzmény: arpi123 (2598)
crx Creative Commons License 2003.09.16 0 0 2601
Megtaláltam a MESZ (Maldív Elvonási Szindróma) ellenszerét, de még szeretnék kísérletezni vele. Addig is a szupertitkos recept eleje...
Nem kevés pénz+rengeteg szabadidő+szabadságvágy+némi repülés...és hidd el megszűnik a MESZ feeling ;-))
Bandos Creative Commons License 2003.09.15 0 0 2600
Bogyó 2!

Mi voltunk tavaly május legelején 1 hétig Hurghadán, a levegő 35 fok volt, a tenger 23-24. Három éve Eilat-on szilvesztereztünk, a levegő 27-28, a víz 21-22 fok volt. A Vörös tenger víz alatti világa valóban hasonlatos a Maldív víz alatti világához, de minden más egyéb (növényzet, fehér homok, maldív emberek, hangulat, nyugalom, stb.) hiányzik. És persze a naplemente is teljesen más. Összhatásban a Maldív verhetetlen.

Árpi123 !

Az a 2 hét mindent megér, még az egész éves kőkemény melót is. Nálam is szinte ugyanez a helyzet. Nagyon örülök, hogy klassz volt az utatok, kiváncsiak vagyunk a fényképekre, remélem MALONGÓ-n megnézhetjük őket.
A MESZ ellen nincs ellenszer. Nálam is jelentkeznek a tünetek. Azt hiszem gyógyíthatatlan.

Bandos

Előzmény: Bogyó 2 (2599)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.09.15 0 0 2599
Milyet vártál?

Én nagyon jót vártam, nagyjából azt kaptam.
Néha beszéltük is, hogy volt hátránya annak is, hogy annyira készültünk.
Nagyon jó volt, de nem volt olyan igazán nagy meglepetés.
Nekünk ez túl sokba került ahhoz, hogy sok bizonytalanság legyen benne.
Kíváncsi lennék mi az, amiben lejjebb taksáltad Maldívot?

Bandos!

Hát ez a rákverseny ez nagyon klassz lehetett.
Mi is megkergettünk az angol srácokkal néhányat egyik este, kár hogy nem jutott eszünkbe, hogy versenyt rendezzünk!
Majd legközelebb!
Jézusmária! Miket beszélek már....

Egyre több dolog gyűlik már, ami miatt úgy érzem, hogy tényleg vissza kéne menni.

Nemsokkal a hazaérkezés után nézegettem, hogy a Vörös-tengerhez mennyivel olcsóbb eljutni, már 100e alatt simán egy hétre, és a búvárkodás van olyan mint Maldívon. De ezt olvastam,:
A víz még télen sem süllyed 21 fok alá.(!)
Köszönöm szépen! Én abban megfagyok!
Amikor nyáron melegebb a víz, akkor meg a parton rohadt hőség van.
Nem jó ez nekem aki megszoktam, hogy 30 fok körüli a levegő, de a víz is 28 körül van.
Megint csak Maldív...

Előzmény: arpi123 (2598)
arpi123 Creative Commons License 2003.09.15 0 0 2598
Kedves Maldív topik rajongó klubtagság!

Megérkeztünk a giganto-szuperszonikus nyaralásról! Hát sokkal jobb volt mint vártam!

Meeru egyszerűen csodaszép. Kezd bennem is kifejlődni egy jó nagy adag rajongás, meg a MESZ. A Maldív Elvonási Szindróma. Vigyázat halálosan fertőző. Ellenszere még nincs. Most jöttünk haza szombaton és máris mennék vissza. Normális vagyok? Szerintem ez már csak rosszabb lesz!

Hát most hirtelenjében nem is tudom, mit írjak röviden, mert időm persze nincs. Sok dolog lenni itthon.
Ez a kizsákmányoló kapitalizmus az oka mindennek! Most már tudom.
Ha nincs rendszerváltás, akkor jól nem tudtunk volna elutazni sehová, max. Bulgár tengerpartra. Oda meg lehet, hogy nem vágyik úgy vissza az ember, hogy a szíve szakad belé. (Bocs minden kedves bulgár tengerpartrajongó aktivistától)
Na mind-1! Nézem a képeket, azt az 1600-at amit sikerült elcsattogtatni. Na még egy betegséget elkaptam (JFTK). Japán Fényképező Turista Kórság. Rövid volt na ez az 5 nap. Azt hittem hogy hülyére unatkozom majd magam egy önmagába záródó tengerparton. DE nem! Már leírtátok, hogy mi van itt, de valóságban minden sokkal kékebb, zöldebb, homokosabb, pálmafásabb, meg kishalasabb. (Ilyen szó nincs is-sebaj)

Ha lesz időm, talán majd írok beszámolót. Most kapitalizmusépítésileg megint jól elutazom Athénbe, de a jövő héten már vagyok és malongok (Ilyen szó sincs!-vagy igen?) tovább – tovább.. .

Ui: Hülye egy világ ez! Halálra stresszeled magad egész évben a melóddal, hogy legyen pénzed arra, hogy a nyaralás 2 hete alatt kipihend a munkádat. Akkor minek dolgozni? Gondoltam hogy majd jól kintfelejtem magam Sri Lankán. Veszek 100 Ft-ért egy strandpapucsot 200-ért egy asztalterítőt, jól magamra tekerem – így olyan leszek mint egy local people. Aztán csak kint lófrálok a tengerparton halálra eszem magam banánnal, ananásszal, aztán jól nemcsinálok semmit. Mindezt napi 1USD-ből. Lehet, hogy így nem lenne stresszes. Csak biztos unatkoznék. Jobb is hogy hazajöttem. Dolgozom is reggeltől estig.
Nacsókolom-folytköv.

Bandos Creative Commons License 2003.09.14 0 0 2597
Útibeszámoló, 4. rész

A "crab race"-t a Fun Island-on csütörtök esténként rendezték, 10 órától a bárban. Az első héten, az érkezésünk napján kihagytuk, de a második csütörökön úgy döntöttük, hogy megnézzük. Mikor este 1/2 10 körül leültünk a bárban, a terep már elő volt készítve. A bár közepén egy kb. 3-4 méter átmérőjű korongot helyeztek el, ez volt a "versenypálya". A korongon többféle felirat is volt: Fun Island, Maldives, crab race, stb. Az egyik maldív fiú egy nagy tálban hozta a "versenyzőket", amit elhelyezett a bár egyik végében egy asztalon. A versenyzők kb. 3-4 cm átmérőjű, kemény fehér házzal rendelkező rákocskák voltak, "crab"-ek. (Ennek a rákfajtának a pontos magyar nevét sajnos nem tudom.) A tálban csak úgy nyüzsögtek a rákok, minden ráknak a páncéljára egy-egy háromjegyű szám volt festve, az volt a rajtszámuk. Gondolom a személyzet néhány tagjának volt a feladata a rákok begyűjtése, és "rajtszámmal" történő megjelölése. 10 óra előtt pár perccel más teljesen tele volt a bár (ami a zárt és a nyitott résszel együtt kb. 35-40 embert jelentett), nagyon sok gyerek is volt, akik nagyon élvezték az egészet. 10 órakor megjelent a verseny "zsűrije", 3-4 fiú a személyzetből, és elmondták a "versenyszabályokat". 3 futam lesz, minden futam előtt a jelentkezők kiválasztják a saját versenyzőjüket, adnak neki egy nevet, majd egy listára feljegyzik a rák számát, nevét, illetve az Őt választó vendég nevét, szobaszámát. A verseny úgy türténik, hogy a kiválasztott rákokat elhelyezik a korong közepén, rájuk borítanak egy lefelé fordított koktélospoharat, hogy ne tudjanak meglógni. A verseny kezdetekor egyszerre felemelik a poharakat. Az a rák lesz a nyerő, amelyik legelőszőr elhagyja a korongot. Ez kb. 1,5-2 méter távolság megtételét jelenti, de persze a rákok többsége nem kezdett el azonnal kifelé "rohanni" a korongról, hanem inkább össze-vissza és olodalirányban mászkáltak. Minden futam első három helyezettje díjat kap, a három futam győztese között a végén három "értékes" ajándékot sorsolnak ki.

A rákok kiválasztásánál nagy volt a tumultus. Az első futam előtt kiborítattak vagy 20-25 rákot az asztalra (nem az összeset), és abból lehetett választani. Mi is választottunk egy fűrgének tűnőt, és a "Speedy" nevet adtuk neki. Az első futamban kb. 20 versenyző indult, a győztes rák kb. 2 perc alatt hagyta el a korongot. A mi rákunk eléggé lemaradt, úgy tűnt, nem volt túl jó választás. A verseny első három helyezettje kapott díjat, 5-5 dobozos sőrt. A 2. futamhoz aki akarta megtartotta a régi rákot, de lehetett újat is kérni. Mi úgy döntöttünk, új versenyzővel próbálkozunk. Ismét "kiöntöttek" az asztalra legalább 20 rákocskát, az egyik, a 118-as számú, azonnal elkezdett "rohanni" az asztal széle felé. Azonnal "lecsaptam" rá, és lefoglaltam. Az "Anonymus" nevet adtuk neki. A 2. futam kezdetekor a versenyzőnk rendkívül fűrgén kezdett el "szaladni" a korong széle felé, és úgy tűnt, hogy meg is nyeri a versenyt. Amikor a korong szélétől már csak kb. 10 centire volt, az egyik kislány főléhajolt, rákiáltott, és megijesztette. Szegény pára megijedt, megállt, majd lassan megfordult, és ezzel el is vesztette a versenyt. A 3. futamra úgy döntöttünk megtartjuk Anonymust. Ezen a futamon kb. 15 rák indult, és Anonymus utcahosszal nyert, kiváló, rutinos versenyzéssel. Nagyon ügyes volt. Mi is megkaptuk az 5 doboz (szingapuri) sőrt, de mondták, hogy hamarosan kisorsolják a három futamgyőztes között az igazi nyereményeket.
Előszőr az első futam győztes rákjának a tulajdonosa húzott a koktélospohárba helyezett három összehajtogatott papír közül. Egy kétszemélyes "Sunset fishing" kirándulást nyertek. A második futamgyőztes a maradék két papírdarab közül a "Half day excursion" nyereményt húzta, ugyancsak 2 főre. Nekünk már nem is maradt választási lehetőségünk, de mi voltunk a legszerencsésebbek, mert a harmadik papíron egy kétszemélyes "Island Hoping" kirándulás volt felírva, a következő vasárnapi dátummal, így mi nyertük a legértékesebb ajándékot. A "hivatalos" ára ennek a kirándulásnak egyébként 48 dollár volt fejenként, de mi katunk egy "free" voucher-t.
Az volt az érdekes, hogy tavaly a Sun Island-on voltunk Island Hoping-on, de most még eddig nem döntöttük el, hogy a Fun Island-on is elmegyünk-e. De most eldöntötte helyettünk "Anonymus".
Jó döntés volt.

Sziasztok: Bandos

Előzmény: Bandos (2593)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.09.11 0 0 2596
Oké.Várjuk!
Előzmény: Gócoló (2595)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!