Keresés

Részletes keresés

Régivagyok Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63448

Üdv. tanácsot szeretnék kérni szakértőktől.

 

Van egy adott fal ami ázik.

 

Rajta egy beton sapka ami kb, 4-5cm-t lóg ki.

 

Vizor nincs a betonban alul!

 

Ha a képen pirossal jelölt szilikon csíkot ragasztok, az működhet úgy, hogy róla  lecsöpögjön a víz, és ne másszon el rajta keresztül a falra?

 

Vagy betonozzak még rá valamit?

 

 

kingoftailor Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63447

Azon gondolkoztam, hogy szárító vakolattal és Aereco EMM 916 Higroszabályozású szellőzővel meg tudnám-e oldani a normál klímát a házban.

Az egyik kritikus oldalra raktunk már szárító vakolatot, de nem lett tökéletes valószínűleg a mi hibánkból, mert csak a vizes vakolat részt cseréltük ki a szárító vakolatra és a fugákat se kapargattuk ki.

A vizesedés úgy néz ki, hogy a fal alján olyan 20-50 centi magasságig több falszakasznál (közfalakon is) 39%-ot mutat a nedvesség mérő és felette olyan 15-22%-ot.

Arra gondoltam, hogy a hibás részeknél 1 méter magasságig levert vakolat helyére felraknánk szárítót (fugákat is jó mélyen kikaparva) úgy, hogy az egész falon a vakolat vastagságot 1 centivel megnövelnénk.

Jelenleg polifarbe platinum festékkel van kifestve a ház. Lehet, hogy ezen is változtatni kellene?

A szellőzőkből az utcafrontra tudnék rakni a beépített redőnytok ajtajára.

 

Egyelőre azt csináltam, hogy a nappaliban és a nagyszobában is levettem egy-egy ajtót a redőnytokról és próbálunk minél többet szellőztetni.

Ma délelőtt is végig nyitva volt 3 ablak bukóra. Le is ment a nappaliban a 70% páratartalom 60%-ra. Persze, ha becsukom...

 

Mit szólsz hozzá?

Előzmény: KömKel (63444)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63446

1m2 kemenyfabol kezzel ellensegemnek sem ajanlanam.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (63440)
sygma Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63445

> A vasalt lemez alap egy OSB/deszka vagy hasonló oldalú épületnek ...minek?

 

Gerenda.

 

> - beton tuskók a váz oszlopoknak

 

Nincs váz oszlop, "önhordó".

 

> -padlónak pedig: döngölt sóder + térkő vagy 6-7 cm aljzat beton

 

Találtam kb. 90db 40x40x6 cm-es bontott járdalapot. Sóderágyra rakva jó lehet? Beteszem talajszintig, kívülre szebb járdalapot (2cm 0-4 sóder + 40x40x4 cm lap) rakok rá, belülre húzok egy réteg (5-6 cm) betont rá vagy oda is megy a járdalap.

 

-Sygma

Előzmény: Törölt nick (63293)
KömKel Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63444

Vizes helyiség és konyha alatt illene.

Előzmény: DCSNZS (63439)
pajaci Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63443

Bérelj kézi szalagcsiszolót, azzal nagyon szép lesz. Vagy ha nem számít hogy nem lesz tökéletesen síma, akkor flexre fíbertárcsa.

Előzmény: hantorish (63438)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63442

... de felbeton, azért kell... a kefnikre.

Előzmény: Törölt nick (63441)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63441

Nem.

 

 

Előzmény: DCSNZS (63439)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63440

Ennyi még kézzel is megy, durva (mondjuk 25-ös) papírral.

Max 1-2 óra...

 

Egy barkács kisgép is elég hozzá.

Előzmény: hantorish (63438)
DCSNZS Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63439

Sziasztok!

 

a pince fölötti kefnis részt ugye nem kell vízszigetelnem?

hantorish Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63438

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni parketta szintezés kapcsán. 

 

 

Régi, de jó állapotú faparkettára szeretnénk laminált parkettát rakni, viszont egy helyen le kellene csiszolni legalább 0,6-0,7 cm-t a faparkettából egy jó nm-s felületen, hogy az egész szintben legyen. Felszedni nem szeretnénk ezen a sávon, mert most az egész egyben van, ha felszednénk, akkor pedig fellazulna. 

 

Milyen módszerrel lehetne lecsiszolni, vagy levágni ennyit a parkettából? Sima parkettacsiszoló géppel le lehetne ennyit szedni belőle?

 

Előre is köszönöm a tippeket. 

halaloszto Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63437

en is ezt találtam fel, csak én glettvason tartottam az anyagot.

 

Vajk

Előzmény: hamvasat (63436)
hamvasat Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63436

A kőművesem nem szereti a pisztolyt, az a trükkje, hogy a kőműveskanalat rajta az anyaggal odafekteti a fugázandó hézag alsó peremére és a fugázó vassal kotorja be és húzza el egyből az anyagot. Gyorsan halad vele.

Előzmény: sygma (63435)
sygma Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63435

>> A zárt tartályos alumínium kinyomópisztoly alkalmas-e mischung (cementhabarcs) fugaanyag

>> téglaburkolat közé való bejuttatására?

 

> Nyögvenyelősen. Épp most fugáztak nálam a srácok dísztégla fugázó habarccsal, és nagyon el kellett

> találni a vízmennyiséget, hogy ne tapadjon be. Legközelebb fugázó zacskóval csinálják.

 

Van egy trükkje, ma jöttünk rá: a fugázó habarcsot bekeverés előtt át kell rostálni (pl. egy szúnyoghálón)..

Nem vicc, körömnyi összeállt darabok lehetnek benne, amelyek eltömítik a pisztoly csőrét.

Így viszont álomszépen és gyorsan lehet vele dolgozni.

 

-Sygma

Előzmény: sygma (62707)
murray Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63434

értem. jónak tűnik.

Előzmény: halaloszto (63431)
topikolos Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63433

Mondsz üvegtéglára egy 50e-s árat+ munkadíj...

Előzmény: murray (63430)
Csokis Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63432

Az ötlet jó, mert a "lukas" oldalt bepolcozva nagyon dizájnos kis tárolója lesz (bár 2 m2 polc már nem is kis), cserébe viszont bakkhatja a bejövő fényt. Bár azt még mindig kiválthatja az üvegtégla mögé tett LED-szalaggal. Akkor az asszony nézheti az egyik oldalról az üvegtéglát, a másikról ott a LED háttérvilágításos polc, és még fény is van.

Előzmény: halaloszto (63431)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63431

elere. valasztasz egy oldalt, ahol sik lesz, a masik oldalon meg lesz egy falfulke, abban a helyisegben nyertel 0.2m2 alapteruletet.


Vajk

Előzmény: murray (63426)
murray Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63430

kösz h ilyen jól kiszámoltad de ha az asszony kitanáta h üvegtégla akkor az..nekem csak a megvalósítás és megvétel apró feladata jutott :D

Előzmény: Törölt nick (63428)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63429

A 30-as falat telibe ...legolcsóbb és legegyszerűbb valami olcsó 30-as téglával kipótolni.

Előzmény: murray (63426)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63428

Akkor az ablakos oldalon YTONG-al felfalaz és kész.

 

A sötét oldalon pedig, matt műanyag lap és mögé körben  (5-6 méter >> 3 eFt, trafó 4 eFt)

LED szalag világítás, mondjuk 20 Watt teljesítménnyel és

lehetőleg 4500 Kelvines fénnyel.... (vagy 5500-6000 Kelvinessel)

 

Egy mechanikus időzítő óra (~ 1500 Ft a bótban) reggel bekapcsolja, este kikapcsolja.

 

Napi 12 óra működési idővel, most éppen 12x0,02x365x38=~3300 Ft az éves áram költség.

 

Szumma: ~10 eFt a mű napsütés.

 

---

 

Ha egy dimmert is beraksz (2-3 eFt) akkor még a fényerő is szabályozható...

 

Mozgás érzékelővel pedig nem kell álladóan világítania.

Előzmény: murray (63425)
digium Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63427

Sima fix ablak (esetleg diffúz fóliával)?

Előzmény: murray (63425)
murray Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63426

és azt a 6 cm-es válaszfaltéglát "élével" állítva vagy fektetve rakjam be? nem fog hűlyén kinézni a 30centiről 6centire vékonyodó fal? vagy hogy?

Előzmény: halaloszto (63417)
murray Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63425

duplán? :-)

nemcsak h pénzem nincs rá de sok fényt kell átengednie mert egy sötét saroknak kéne fényt kapni ezzel a projekttel

Előzmény: Törölt nick (63415)
szupertitkos Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63424

Nekünk 118 m2, pont elég lett az egy palack, egy nap alatt meg is van. A teraszt pár évvel később meg a kis kézi gázmelegítővel csináltam, na az nem lett kész egy nap alatt. :)

Előzmény: SaNyEee1986 (63423)
SaNyEee1986 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63423

Nekem volt 2 db, kb. félig üres (vagy félig tele) palackom. ~120 nm-t olvasztottam vele, nekem éppen elég volt.

Üdv.

Előzmény: DCSNZS (63421)
DCSNZS Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63422

bocs,szerelőbetont:)

DCSNZS Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63421

Sziasztok!

110m2 aljzatbetont akarok levízszigetelni, szerintetek 1 palack elég hozzá?

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 63420

... plusz spéci ragasztó/habarcs/tömítés és a váz vasalat >> 25-30 eFt/m2 duplán, a falsíkba rakva.

Előzmény: halaloszto (63418)
HJanos21 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 63419

Köszönöm a válaszokat, csempe lejött, fele attól hogy fuga kijött, másik fele elég könnyen, 1-2 volt csak küzdős ami darabokban csak. 

Csemperagasztobol ís jött le, de mar kétszer félnap kopacsolok, nem húzom tovább szomszédok idegeit megprobaltatom ragasztót vakoltatni.

 

 

Előzmény: halaloszto (63315)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!