Keresés

Részletes keresés

GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.29 0 0 216
Ez egy rex maxi nevű és 2ütemű cucc,én azt hittem bridge motoros,de felvilágosítottak,hogy 2 üteműben nincs,úgyhogy nem tudom. A felpörgést én is erre tippeltem,hogy ez a baja,ezért is gondolom,hogy ismét eltömödött a karburátorom.Vezsek rá egy benzinszűört,hiába tisztíttatom ki a tank elég dzsuvás. Az eke lehet nem eke hanem töltögető eke...akkor ezért nem ment nekem...
Előzmény: alfi13 (215)
alfi13 Creative Commons License 2007.04.28 0 0 215
Milyen tipua a motorodnak? Ha egy motor fölpörög annak üzemanyag hiány az oka.
Milyen tipusu a karburátorod ?
Az ekédet nézve nem látom teljessen jó de én ugy látom hogy ez nem egy szántó eke hanem mintha egy töltögető eke lenne vagy rosszul látom?
Előzmény: GoldenRetriever (214)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.28 0 0 214
Nekem is van a vaskeréken olyan pöcök amit mutattál,lehet azt kellene elfordítanom és akkor nem pörgött volna a bal kerék jobban.Nekem is öntött vas kerekem van hozzá,de sztem az enyém nem olyan zömök és nehéz,mint a tied sajna. Meg az én ekém a tiedet elnézve tényleg lehet hogy nem eke hanem valami más szerkezet, ettől függetlenül nem tudtam használni akármi is...Nem tudom mit csináltam rosszul. Amúgy végre megcsinálták a gépet,és dolgoztam is vele, de a végén megint felpörgött néha és leállt, megint eldugulhatott.Mondta a szereleő vegyek rá kis benzinszűrőt,persze én elfelejtettem és nem tettem rá, a tank meg nem lett kitisztítva. Ráadásul a berántózsinor visszahúzó rugója elötrt,ugyhogy most amig nem szerzek ujra nicns gépem,szerencse,hogy már nem sok volt hátra mikor történt,persze a kert leghátsó részében....:-(Rakok rá szűrőt,meg ezt a szart beszerzem és utána ha kiment belőle az a kis kosz akkor remélem már minden jó lesz végre.Jó lenne valahogy használni az ekémet vagy mit. Nem tudsz nekem a képeim alapján valamit segíteni, mit hogy....?
Előzmény: alfi13 (213)
alfi13 Creative Commons License 2007.04.28 0 0 213
Össze fogom szerelni az egészet és csinálok ujabb képeket . Az

Az eke a vázszerkezethez képest dönthetöhető. a210-es hozászóláson az eke hátulján levő vasra gondolsz?
Ha megnézed azon a függőleges vason az ekeéhez közelebbi képen az egy fixen behegesztett csap .
A rud tetején meg egy csavar van és 209-es hozászóláson ahol a kezem van ott állítható az eke fügőleges helyzethez képest elfordítható. Ezzel lehet szabályozni hogy milyen széles darabot hasítson ki a földből.
Az ásónyom mélységet lehetett vele szántani de sajna már rég nem használom mert a derekammal történt egy kis baleset és ezt a gépet azért alapossan meg kell fogni.

Megpróbálok jobb képeket csinálni
Előzmény: Flanell (212)
Flanell Creative Commons License 2007.04.28 0 0 212
Micsoda szerkezeteid vannak! :)

Itt a csoroszlya mi célt szolgál? A mélységet nem hiszem, hogy szabályozná az eke ellenében.
És hátul a függőleges vas?

Fixen van felszerelve, ugye?
Ha én csinálok ilyet, akkor valami olyan megoldás lesz, hogy egy csap kihúzásával elfordul az eke, és könnyebben kanyarodik.

Nagyon jó ötlet ez az eke, ilyesmire még nem gondoltam, pedig ősszel a kis fák közé már nem engedtem be a nagy traktort, a rota meg ugye csak a tetejét kapargatta meg.
Ez az eke olyasmi mélységet dolgoz meg, mint a kézi ásó?

Csinálhatnál még egy képet pont hátulról, a dőlésszögek miatt.
Előzmény: alfi13 (210)
alfi13 Creative Commons License 2007.04.28 0 0 211
Még anyi jutott eszembe hogy lényeges dologra jöttem rá a kisérletezés során hogy a kerekek vonalában kell lennie az egész szerkezetnek a dúlypontjának és azért tettem rá a gép elejére a plusz súlyokat. Elégé kötött agyagos volt a kertem amit szántottam vele egy humuszos talajon szerintem nem lenne tul nehéz és ha a sor végén van elegendő hely a forduláshoz akkor végkép egyszerű a dolog.
Ha visszahozza a barátom a Robimat az lesz a fizetsége hogy összerakatom vele az egészet és lefényképezem.
alfi13 Creative Commons License 2007.04.28 0 0 210
Itt meg az eke amelyet kicsit át kellet alakítani de erre mér nem emlékezem mi volt rajta eredeti és mit csináltam rajta én a lényeg hogy megnéztem egy lovas ekét és megpróbáltam ahoz hasonlóvá tenni . Szégyen gyalázat de szinte az öseim majdnem mind kovácsok voltam nékem meg most nem jutnak eszembe az eke részeinek a nevei az egy csoroszja vason kivűl semmi nem jut az eszembe.
alfi13 Creative Commons License 2007.04.28 0 0 209
Itt van a Robihoz kapható 2.1-es átételmü és az a vázszerkezet amit én készítettem.
Ez egybefogja a hajtóművet a kormányt (hátul fölfele álló két rud a Robi kormányához van csavarozva) és az ekét. Erre a pontos vezetés miatt volt szükség .Az átételmü elején látható vastag rúd az még pótsúlyok helye (azokat sajna nem találtam meg)
A következő képen az eke is látható ennek a vázhoz történő fölfüggesztése elfordíthato ahol a kezem látszik .
alfi13 Creative Commons License 2007.04.28 0 0 208
Egy kis hiba történ nem tudom megmutatni a teljes egészében az ekét mert elfelejtettem hogy kölcsönadtam egy barátomnak a Robit mert szeretne egyet venni de dilemában van milyen erős motorral vegye mert elégé lejtős a területe.
Képeket azért mutatnák az elsőn az öntöttvas kerék látható ez egy spéci szerkezet ahol kézzel mutatom ott van egy csap amit ha kihúzok akkor megszünik a hajtás ha meg 180 fokkal elfordítom akkor csak az ellenkező irányu hajtáskor viszi a kereket
A második képen egy plussz nehezék vastárcsa látható.
Előzmény: GoldenRetriever (206)
misikt Creative Commons License 2007.04.27 0 0 207
Hétvégére jó dikicselést kívánok mindenkinek. Én izgatom a sarabolót az erdőn, pusztuljanak a gyomok. Tegnap volt egy kis zuhi, megázott a farakás, de az lett volna jó, ha Sz*rrá ázik.
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.27 0 0 206
Köszi, várom a képet és a technika részletes leírását, én mit ronthattam el?A képeken láthato,nekem is megvan minden az ekézéshez, a vaskerék nekem is megvan,ami bazi nehéz,meg minden,plusz nekem 7le-m van,mégsem ment.Vagy elkapart,vagy ha elindult szépen ment,de az eke "hegye" az istenért sem akart a föld alá kerülni!Várom a részletes bemutatást!!!
Előzmény: alfi13 (203)
kicsee Creative Commons License 2007.04.27 0 0 205
Na erre kiváncsi leszek. Én elhatároztam, hogy nem szántok de a megvalósítás érdekel :)
Előzmény: alfi13 (203)
misikt Creative Commons License 2007.04.27 0 0 204
Erre az -immár régi- hozzászólásra nem reagáltam. Én is kerestem a neten, mikor terveztük az eszközt, hogy más ezt hogyan csinálta, de nem találtam róla képet. Még próbáltam angolra lefordítani a keresőszavakat, de úgy sem sikerült. A gyári azért jobb, mint a miénk, mert jobban meg van tekerve, tehát az él hosszabb és ferdébb, ami hatékonyabb vágást eredményez a gyomok gyökérnyakánál. 
Előzmény: -Tsunami- (169)
alfi13 Creative Commons License 2007.04.26 0 0 203
4-5 éve rendszeresen szántottam egy átalakított robi 4 LE motoros gépel. Sikerült hozzá szereznem két öntöttvas körmös kereket. ami elég nehéz és kitünöen húzta a gépet az eke egy gyári volt de át kellett alakítani. Kellet egy vázat készíteni ami a motort meg az ekét összekötötte. Ma már nem használom de holnap ha tudom összeálítom és lefényképezem.
Ja igen és a robihoz van egy felező is ami a kerekek fordulatát áttételezi.
Ahogy emlékszem az egyetlen hiba az volt hogy a sor végén nagyon kicsi hely volt és elég nehéz volt vele megfordulni.
Előzmény: GoldenRetriever (171)
Pityorka Creative Commons License 2007.04.26 0 0 202
nincs mit.
Előzmény: rovi4 (201)
rovi4 Creative Commons License 2007.04.26 0 0 201
Köszönöm szépen.
Előzmény: Pityorka (189)
misikt Creative Commons License 2007.04.26 0 0 200
Úgy hívják külföldiül, hogy minimal soil disturbance minimális talajzavarás, bár okosabban is le lehet fordítani. Mostanában egyre jobban terjed, mert kisebb a termelési költség. A természetbarátsága már megkérdőjelezhető, mert gyakran jár együtt vegyszeres gyomírtással.
Előzmény: kicsee (199)
kicsee Creative Commons License 2007.04.26 0 0 199
Dolgoztam mezőgazdasági cégnél. Ott sosem szántottak. Mustár volt az utóvetemény, néha az elő is, ez fellazította a talajt és benn maradtak a növényi részek. Aztán meg a megszokott földmunkák. Azért írtam, hogy nem zöldülni, mert általában a szántás nélküli földművelést sokat hülyeségnek tartják. Az én étkezésemet a gyökérzöldségek csak nagyon kis mértékben egészítik ki, szóval azok nem érdekelnek. Mellesleg ebben igazad is lehet .
A másik, hogy van abban a földben más gyom is, biztos vagyok benne, mint az a fűféle.
Bár lehet, hogy én olvastam félre és nem a veteményesben akar gyomot írtani, hanem a pázsitban? Akkor tényleg nem jót írtam... még szerencse, hogy nem próbálta ki :)
Előzmény: misikt (192)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.26 0 0 198
igazából nem értek hozzá egyszikű-e az a szar,de ha manuálisan kell akkor nekem annyi!:-)Remélem ez a tápoldat használ ami a füvet erősíti,gazokat kiírtja!
Előzmény: misikt (196)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.26 0 0 197
bocs az offért,de a kertes topik halott,itt meg úgy gondoltam kertkedvelő emberek vannak.
Előzmény: GoldenRetriever (195)
misikt Creative Commons License 2007.04.26 0 0 196
Ha jól értem, fűből szeretnél egyszikűt írtani. Ezt manuálisan lehet csak.
Előzmény: GoldenRetriever (188)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.26 0 0 195
igen fűre....
Előzmény: misikt (193)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.26 0 0 194
:-)
Előzmény: pfander (190)
misikt Creative Commons License 2007.04.26 0 0 193
Hohó, fűre szeretett volna gyomírtót, a glyfos totális.
Előzmény: kicsee (191)
misikt Creative Commons License 2007.04.26 0 0 192
"Nem zöldölni" Ez mit jelent? Azért ezzel a felső 10 cm -rel lehet vitatkozni, több szempontból is. Egyik a triviálisabb eset, a gyökérzöldségeké, melyek elágaznak, görcsösödnek, ha keményebb részbe érnek. A másik dolog pedig ami miatt "időnként kell mélyebben munkálni, az az úgynevezett eketalpbetegség. Ez attól alakul ki, hogy a művelőeszközt (nem csak az ekét) mindig ugyan abban a mélységben járatják, és ez alatt egy tömörödött réteg jön létre, ami rontja a talaj levegő és vízgazdálkodását. (Kiskertben az ásó nem okoz eketalpbetegséget) Meglepő, de egy igazán mélyen szántott talaj (70 cm) a következő évben sokkal jobban tartja a nedvességet, mint egy sekélyen szántott.

Előzmény: kicsee (182)
kicsee Creative Commons License 2007.04.26 0 0 191
talán át kéne menni a kerti topikba... na mindegy :)
A reglon, roundup, force, glyfos valamelyikét kéne megpróbálni.
De persze attól függ, hogy mikor akarsz bele vetni.
Bár a roundupnál nagyon ügyelni kell a helyes keverési arányokra, mert a növények is felvehetik amiket majd ültetni fogsz. Általában két hét amíg hatni kezdenek ezek a szerek. Ez erős, mint a dög. Én nem használom. A force is inkább nagykultúrákra való.
Talán legjobb, ha megpróbálod a Glyfost, ami gyengédebb szer a föld és bármilyen növénykúltúra szempontjából.
nézd meg ezt a lapot glyfos
Előzmény: GoldenRetriever (188)
pfander Creative Commons License 2007.04.26 0 0 190
Nemtom, valamie kedvet kaptam a Terminator-filmre... :)
Előzmény: GoldenRetriever (171)
Pityorka Creative Commons License 2007.04.26 0 0 189
három zip fájlban vannak. átküldtem.
Előzmény: rovi4 (175)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.26 0 0 188
Látom te is ilyen nagy kertész vagy,szereted,ahol a kép készült a gépről ott van egy jó nagy füves,parkosított részem, hátul van egy kis konyhakert(5000m2) na de a kérdésem a fűre irányulna,nem tudsz valami jó kis vegyszert,ami a fűben lévő gyomot kinyírja?Egy fajta jött csak elő,az meg olyan mint a fű,csak szélesebb a levele és körkörös alaku laposan elterülő valami....Ezt kéne kiírtanom,kézzel nagy a terület...
Előzmény: kicsee (186)
Pityorka Creative Commons License 2007.04.26 0 0 187
Küldöm, jpg-ben és csak részletekben tudom küldeni.
Előzmény: rovi4 (175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!