Keresés

Részletes keresés

alfi13 Creative Commons License 2007.04.28 0 0 210
Itt meg az eke amelyet kicsit át kellet alakítani de erre mér nem emlékezem mi volt rajta eredeti és mit csináltam rajta én a lényeg hogy megnéztem egy lovas ekét és megpróbáltam ahoz hasonlóvá tenni . Szégyen gyalázat de szinte az öseim majdnem mind kovácsok voltam nékem meg most nem jutnak eszembe az eke részeinek a nevei az egy csoroszja vason kivűl semmi nem jut az eszembe.
alfi13 Creative Commons License 2007.04.28 0 0 209
Itt van a Robihoz kapható 2.1-es átételmü és az a vázszerkezet amit én készítettem.
Ez egybefogja a hajtóművet a kormányt (hátul fölfele álló két rud a Robi kormányához van csavarozva) és az ekét. Erre a pontos vezetés miatt volt szükség .Az átételmü elején látható vastag rúd az még pótsúlyok helye (azokat sajna nem találtam meg)
A következő képen az eke is látható ennek a vázhoz történő fölfüggesztése elfordíthato ahol a kezem látszik .
alfi13 Creative Commons License 2007.04.28 0 0 208
Egy kis hiba történ nem tudom megmutatni a teljes egészében az ekét mert elfelejtettem hogy kölcsönadtam egy barátomnak a Robit mert szeretne egyet venni de dilemában van milyen erős motorral vegye mert elégé lejtős a területe.
Képeket azért mutatnák az elsőn az öntöttvas kerék látható ez egy spéci szerkezet ahol kézzel mutatom ott van egy csap amit ha kihúzok akkor megszünik a hajtás ha meg 180 fokkal elfordítom akkor csak az ellenkező irányu hajtáskor viszi a kereket
A második képen egy plussz nehezék vastárcsa látható.
Előzmény: GoldenRetriever (206)
misikt Creative Commons License 2007.04.27 0 0 207
Hétvégére jó dikicselést kívánok mindenkinek. Én izgatom a sarabolót az erdőn, pusztuljanak a gyomok. Tegnap volt egy kis zuhi, megázott a farakás, de az lett volna jó, ha Sz*rrá ázik.
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.27 0 0 206
Köszi, várom a képet és a technika részletes leírását, én mit ronthattam el?A képeken láthato,nekem is megvan minden az ekézéshez, a vaskerék nekem is megvan,ami bazi nehéz,meg minden,plusz nekem 7le-m van,mégsem ment.Vagy elkapart,vagy ha elindult szépen ment,de az eke "hegye" az istenért sem akart a föld alá kerülni!Várom a részletes bemutatást!!!
Előzmény: alfi13 (203)
kicsee Creative Commons License 2007.04.27 0 0 205
Na erre kiváncsi leszek. Én elhatároztam, hogy nem szántok de a megvalósítás érdekel :)
Előzmény: alfi13 (203)
misikt Creative Commons License 2007.04.27 0 0 204
Erre az -immár régi- hozzászólásra nem reagáltam. Én is kerestem a neten, mikor terveztük az eszközt, hogy más ezt hogyan csinálta, de nem találtam róla képet. Még próbáltam angolra lefordítani a keresőszavakat, de úgy sem sikerült. A gyári azért jobb, mint a miénk, mert jobban meg van tekerve, tehát az él hosszabb és ferdébb, ami hatékonyabb vágást eredményez a gyomok gyökérnyakánál. 
Előzmény: -Tsunami- (169)
alfi13 Creative Commons License 2007.04.26 0 0 203
4-5 éve rendszeresen szántottam egy átalakított robi 4 LE motoros gépel. Sikerült hozzá szereznem két öntöttvas körmös kereket. ami elég nehéz és kitünöen húzta a gépet az eke egy gyári volt de át kellett alakítani. Kellet egy vázat készíteni ami a motort meg az ekét összekötötte. Ma már nem használom de holnap ha tudom összeálítom és lefényképezem.
Ja igen és a robihoz van egy felező is ami a kerekek fordulatát áttételezi.
Ahogy emlékszem az egyetlen hiba az volt hogy a sor végén nagyon kicsi hely volt és elég nehéz volt vele megfordulni.
Előzmény: GoldenRetriever (171)
Pityorka Creative Commons License 2007.04.26 0 0 202
nincs mit.
Előzmény: rovi4 (201)
rovi4 Creative Commons License 2007.04.26 0 0 201
Köszönöm szépen.
Előzmény: Pityorka (189)
misikt Creative Commons License 2007.04.26 0 0 200
Úgy hívják külföldiül, hogy minimal soil disturbance minimális talajzavarás, bár okosabban is le lehet fordítani. Mostanában egyre jobban terjed, mert kisebb a termelési költség. A természetbarátsága már megkérdőjelezhető, mert gyakran jár együtt vegyszeres gyomírtással.
Előzmény: kicsee (199)
kicsee Creative Commons License 2007.04.26 0 0 199
Dolgoztam mezőgazdasági cégnél. Ott sosem szántottak. Mustár volt az utóvetemény, néha az elő is, ez fellazította a talajt és benn maradtak a növényi részek. Aztán meg a megszokott földmunkák. Azért írtam, hogy nem zöldülni, mert általában a szántás nélküli földművelést sokat hülyeségnek tartják. Az én étkezésemet a gyökérzöldségek csak nagyon kis mértékben egészítik ki, szóval azok nem érdekelnek. Mellesleg ebben igazad is lehet .
A másik, hogy van abban a földben más gyom is, biztos vagyok benne, mint az a fűféle.
Bár lehet, hogy én olvastam félre és nem a veteményesben akar gyomot írtani, hanem a pázsitban? Akkor tényleg nem jót írtam... még szerencse, hogy nem próbálta ki :)
Előzmény: misikt (192)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.26 0 0 198
igazából nem értek hozzá egyszikű-e az a szar,de ha manuálisan kell akkor nekem annyi!:-)Remélem ez a tápoldat használ ami a füvet erősíti,gazokat kiírtja!
Előzmény: misikt (196)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.26 0 0 197
bocs az offért,de a kertes topik halott,itt meg úgy gondoltam kertkedvelő emberek vannak.
Előzmény: GoldenRetriever (195)
misikt Creative Commons License 2007.04.26 0 0 196
Ha jól értem, fűből szeretnél egyszikűt írtani. Ezt manuálisan lehet csak.
Előzmény: GoldenRetriever (188)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.26 0 0 195
igen fűre....
Előzmény: misikt (193)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.26 0 0 194
:-)
Előzmény: pfander (190)
misikt Creative Commons License 2007.04.26 0 0 193
Hohó, fűre szeretett volna gyomírtót, a glyfos totális.
Előzmény: kicsee (191)
misikt Creative Commons License 2007.04.26 0 0 192
"Nem zöldölni" Ez mit jelent? Azért ezzel a felső 10 cm -rel lehet vitatkozni, több szempontból is. Egyik a triviálisabb eset, a gyökérzöldségeké, melyek elágaznak, görcsösödnek, ha keményebb részbe érnek. A másik dolog pedig ami miatt "időnként kell mélyebben munkálni, az az úgynevezett eketalpbetegség. Ez attól alakul ki, hogy a művelőeszközt (nem csak az ekét) mindig ugyan abban a mélységben járatják, és ez alatt egy tömörödött réteg jön létre, ami rontja a talaj levegő és vízgazdálkodását. (Kiskertben az ásó nem okoz eketalpbetegséget) Meglepő, de egy igazán mélyen szántott talaj (70 cm) a következő évben sokkal jobban tartja a nedvességet, mint egy sekélyen szántott.

Előzmény: kicsee (182)
kicsee Creative Commons License 2007.04.26 0 0 191
talán át kéne menni a kerti topikba... na mindegy :)
A reglon, roundup, force, glyfos valamelyikét kéne megpróbálni.
De persze attól függ, hogy mikor akarsz bele vetni.
Bár a roundupnál nagyon ügyelni kell a helyes keverési arányokra, mert a növények is felvehetik amiket majd ültetni fogsz. Általában két hét amíg hatni kezdenek ezek a szerek. Ez erős, mint a dög. Én nem használom. A force is inkább nagykultúrákra való.
Talán legjobb, ha megpróbálod a Glyfost, ami gyengédebb szer a föld és bármilyen növénykúltúra szempontjából.
nézd meg ezt a lapot glyfos
Előzmény: GoldenRetriever (188)
pfander Creative Commons License 2007.04.26 0 0 190
Nemtom, valamie kedvet kaptam a Terminator-filmre... :)
Előzmény: GoldenRetriever (171)
Pityorka Creative Commons License 2007.04.26 0 0 189
három zip fájlban vannak. átküldtem.
Előzmény: rovi4 (175)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.26 0 0 188
Látom te is ilyen nagy kertész vagy,szereted,ahol a kép készült a gépről ott van egy jó nagy füves,parkosított részem, hátul van egy kis konyhakert(5000m2) na de a kérdésem a fűre irányulna,nem tudsz valami jó kis vegyszert,ami a fűben lévő gyomot kinyírja?Egy fajta jött csak elő,az meg olyan mint a fű,csak szélesebb a levele és körkörös alaku laposan elterülő valami....Ezt kéne kiírtanom,kézzel nagy a terület...
Előzmény: kicsee (186)
Pityorka Creative Commons License 2007.04.26 0 0 187
Küldöm, jpg-ben és csak részletekben tudom küldeni.
Előzmény: rovi4 (175)
kicsee Creative Commons License 2007.04.26 0 0 186
én is ezért szeretem a kerti munkát. Nekem most kell írnom a szakdolgozatot, aztán ha elfáradok benne, vagy ihletet kell gyűjtenem, akkor kimegyek a hátra, leszedem a krumpliról a colorado bogarakat és válogatott módon megölöm. Vagy gyönyörködök a kertben. Levágom a fűkaszával a fúvet. Gondolkozok műtrágyán, vegyszereken. Jó dolog ez a kert.
Előzmény: GoldenRetriever (185)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.26 0 0 185
én is így csináltam és mostmár csak a tetején kell végigmennem egyszer és tök jó.Sűrűn kell nekem is csinálni mert az enyém sem volt művelve 15 évig,jó sok gazmag van benne,hamar kikelnek,ráadásul tarackos is,de azt már kiszedtem a sok rotálással meg gereblyével,úgyhogy egy cipőben járunk.Most azt tervezem,hogy mivel ugyanezek voltak a tünetek tárcsáztatom a leghátsó gazos részt,aztán meg mehet a rota ott is!Időm van és tök jól ki tudok közben kapcsolódni!
Előzmény: kicsee (184)
kicsee Creative Commons License 2007.04.26 0 0 184
Igen. Én olyan földet vettem át, ami nem volt trágyázva, csak ritkán. Nem volt már felszántva, vagy 3-4 éve és kegyetlen mennyiségű gaz volt rajta. A tömörödöttség az kutyaf*sza ehhez képest. Na mondom én most nagy leszek. :) 3,5 lóerős Briggs motor nesze neked. Se súly, se semmi. Szántok, mint a nagyok, mert az milyen vagány már :) Aztán amikor haladtam kb egy métert és a körmös kerekek jobban belementek a földbe, mint az eke, akkor kicseréltem a 2xhármas kapatagra és kb négyszer felrotáltam elsőkörben. Aztán a tavasszal még háromszor. Olyan lett, mint a liszt. Gyakorlatilag elásattam magával a gépet és úgy mentünk a földben. A rota és én :)
Előzmény: GoldenRetriever (183)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.26 0 0 183
Tudom én,hogy nem szántani való,csak kipróbáltam,nekem is az volt a lényeg, hogy a rotálás menjen vele,az meg nagyon egyszerű ilyen teljesítménnyel,nem vallott kudarcot,pedig vannak kemény helyek a földemen!Tudomásul veszem,hogy nem lehet vele ekézni, kipróbáltam.Legalább az utánfutót és a kapálórészét tudom használni,így is megérte....Amúgy ez olyan mélyen rotál,hogy olyan mintha fel lenne szántva....:-)Ez van.
Előzmény: kicsee (182)
kicsee Creative Commons License 2007.04.26 0 0 182
Az egyetlen igazság, az ilyen kis rotákkal kapcsolatban, ami a nevükben is benne van.
Rotációs kapa. Kapálásra, föld sekély forgatására tervezték, nem szántásra. Ezek amiket leírtatok és nekem is van, nem kiskerti traktor. Minimum 8 lóerővel és 150 kilóval...
Sajnos bele kell nyugodni, hogy szántani ezzel, hacsak nincs sok súly az első kerekeken és nincs megrotálva a föld szántás előtt, akkor nem lehet.
Nekem barnaföldes, agyagos, kissé homokos a földem, de viszonylag laza. Ebben megakadt a rota vagy elkapart a kerék miközben haladtam, körmös kerékkel, éles ekével és éles elővágóval is. Súly nem volt rajta, mert azt nem tudtam szerezni. Maradt a többszöri rotálás.
Szóval nem azért nem megy, mert városi gyerek vagy, hanem azért, mert a gépet nem erre tervezték. Nehezebbnek(hogy tapadjon a földbe/földhöz) és erősebbnek kéne lennie(hogy még ekkor is húzzon)
Egyébként is ma már az a trendi, hogy nem szántunk, hiszen a föld max kb 10 centijét használjuk, inkább azt töltsük fel tápanyaggal :) Nem zöldölni, ezt írja a szakújság :)
misikt Creative Commons License 2007.04.26 0 0 181
A gumikerék ha kisebb átmérőjű, csökken a haladási sebesség, de nő a nyomaték. Másfelől a gumikerék valószínűleg nem kapaszkodik a talajba annyira, főleg súly nélkül.
Előzmény: GoldenRetriever (178)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!