Keresés

Részletes keresés

Adm Creative Commons License 2014.10.20 0 0 63478

Nem érted, ilyenkor mindegy, rossz a vízmérték és kész :)

Előzmény: kingoftailor (63477)
kingoftailor Creative Commons License 2014.10.20 0 0 63477

Na és a vízmérték szerint?

Előzmény: murray (63476)
murray Creative Commons License 2014.10.20 0 0 63476

ez nekem is megvolt. :-)  még éppen cserélem az ablakot mikor beállítom ötször megkérdem "nem ferde" ? nem.  bevakolom, szerinte ferde..

Előzmény: pajaci (63474)
murray Creative Commons License 2014.10.20 0 0 63475

Hú, nem semmi. :-) 

nálam asszony részéről  egy a kritérium, ezt hallgatom 13 éve: "Buda" 

ennyi.  pesten ennyiből rég újépítésűben  laknék. 

Előzmény: Törölt nick (63472)
pajaci Creative Commons License 2014.10.20 0 0 63474

Az asszonykáknak festés után szokott eszükbe jutni, hogy milyen csúnya ez az ablak, cseréljük le.....

Előzmény: joevagyok68 (63457)
tgwh8 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 63473

Addig örülj amíg pénz van rá! :D mert úgy nem nagy művészet. No de próbálj meg pár millióból alkotni valamit, na az már kihívás! :D

Mi is lassan költözünk, másodszorra, az albérlet nem az igazi. De a házat eladni tuti nem fogjuk :D 

Előzmény: Törölt nick (63472)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.20 0 0 63472

36 éves vagyok, 12 éve élünk eggyütt, 4 szer költöztünk nagyobb házba, és a multkor mondta nekem, hogy most már van elképzelése milyen lenne számunka az ideális otthon, ugyhogy ő szívesen megtervezné, és építkezhetnénk. áprilisban volt 2 éve hogy költöztünk (két utcányit), és még kész sem vagyok a jelenlegi házzal :-(

 

 

Előzmény: Törölt nick (63471)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.20 0 0 63471

:-(((

mindig van rosszabb:-)

Előzmény: murray (63470)
murray Creative Commons License 2014.10.20 0 0 63470

"se vasalni nem akar a feleségem se teregetni. 

 

:-)

azt hittem a párom üvegtégláinál már nincs rosszabb.. :-)

 

Előzmény: Törölt nick (63461)
epitkezes1 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63469

ok köszi. szerencsére még nem ment össze semmi..viszont olyat nem is teszek bele, amit nem lehet. a plusz melegnek meg amúgy örülök :)

Előzmény: balsa02 (63468)
balsa02 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63468

A ruháknak nem mindegy, hogy milyen hőmérsékletű levegővel szárítod őket, össze tudnak menni. A kondis szegény, a hőcserélőből jövő, a szoba levegőjével hűtött, tehát annál melegebb, 100% páratartalmú levegővel indítja a körfolyamatot, ezzel szemben a kivezetéses 21 fokos 50% páratartalmú levegővel. Ezt tetézi, hogy még fel is fűti a szoba levegőjét, ha azt nem szellőzteted.

Előzmény: epitkezes1 (63467)
epitkezes1 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63467

ez miért probléma egyébként? főleg télen szokás szárítani, ekkor meg direkt jól jön a plusz "ingyen" meleg, nem? 

Előzmény: balsa02 (63466)
balsa02 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63466

jobban megéri lyukat utnöm a ház falába mint kondist venni?

 

Igen, mert alacsonyabb hőfokkal dolgozik. Talán a zanussi még árul ilyet. Ha kondis lesz, ne zárd be egy kis szobába vagy szellőztess közben. Hőszipkással elvileg nincs ilyen gond, gyakorlatilag nem próbáltam.

Előzmény: Törölt nick (63461)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63465

 Ertem kosz

Előzmény: epitkezes1 (63463)
epitkezes1 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63464

mármint vasalni kell utána, persze

Előzmény: epitkezes1 (63463)
epitkezes1 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63463

se vasalni nem akar a feleségem se teregetni.

 

vasalógép is lesz? mert a szárítógép után kell teregetni, az egy legenda, hogy nem kell. illetve, igény kérdése. a koleszos "beteszem az ágymatrac alá a pólót, reggelre kivasalódik, jó lesz az"-szintnek megfelel. de többnek nem. kondis a jó..

szerintem.

Előzmény: Törölt nick (63461)
Lacivill Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63462

Szerintem már nincs olyan szárítógép ami miatt falat kéne kiütni.

Előzmény: Törölt nick (63461)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63461

szárítógép ügyben kinek mi a tapasztalata?

 

kondis vagy sima? jobban megéri lyukat utnöm a ház falába mint kondist venni?

a kettőnek a hatásfoka egyforma? se vasalni nem akar a feleségem se teregetni.

 

joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63460

No ezert volt furcsa - pont - toled egy ilyen 'hiradas' ! :-) 

Előzmény: Törölt nick (63458)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63459

Bizony... a járulékos költség +17 eFt/m2 körül adódik és látszana a nyoma az ablak körül

Az új redőny beépítése se két fillér lett volna :-(

 

A redőnytok belső fedlapja kapott 8...4 cm XPS habot.

(a 8 cm-ből ívesen lett kivágva a redőny guriga helye, ahol kellett)

 

Saccra 1500-1800 Ft/m2 gázcsökkenést hoz ez a fajta ablak felújítás.

És cirka 15-17 év a nullázódása, a mostani árakkal, kulcsrakészen.

Előzmény: pajaci (63456)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63458

A hőszigetelés fölösleges luxusnak minősült... :-(

Előzmény: joevagyok68 (63457)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63457

Ok...

Ez igy-most 'szep' !

De a fal van vagy 30-as, hoszigeteletlen + hohid a redonytok + a beton parkany.

Igy a szepseg melle jar a magas futesszamla.

 

Amugy meg belul valszeg festettek ! :-) 

Előzmény: pajaci (63456)
pajaci Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63456

Akkor kívül belül sérül a vakolat, színezés, sok járulékos költsége lenne, plussz nagy kosz és sok idő.

Előzmény: joevagyok68 (63455)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63455

Ez most mi is ?

Rego tokba/keretbe rakott uj fa/muanyag ablak korbeszegve  ??

 

Legalabb kerult annyiba mint ha egy 'uj' ablak lett volna 'normalisan' beepitve ? :-) 

Előzmény: Törölt nick (63454)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.19 0 0 63454

Régi gerébtokos ablak felújítása a tok falból való kibontása nélkül.

 

    

Töck Jenő Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63453

Egy (fél)gömbölyű változó méretű  felület ilyen szempontból bizonytalan.

Előzmény: Régivagyok (63450)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63452

Az is jó, mert az éléről lecsöpög. Csak ne legyen hézag a fedkő és a lemez között.

Előzmény: Régivagyok (63451)
Régivagyok Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63451

Bádog lemezzel el vagyok látva, abból tudnék hajlítani egy 2x2 derékszöget, és azt felragasztani?

Előzmény: Töck Jenő (63449)
Régivagyok Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63450

A "Szilikon" csík, természetesen nem egy ablak szigeteléshez használatos szalag lenne, hanem a tubusból kinyomható betonhoz jól kötő bitumenes ragasztó, hézagkitöltő stb.

 

Csak akkor cseppen le a víz, ha hegye van ?

Előzmény: Töck Jenő (63449)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.10.18 0 0 63449

Megbizhatóan csak akkor, ha éles a sarka. Létezik a szögvashoz hasonló műanyag szalag, szőnyegpadlónál szokták használni a padló és a fal találkozásánál, ez jobb. De igazából egy kb. 2X2 cm-es falác is megteszi festve, ragasztva. Ha tönkre ment lehet újat tenni, de az nem holnap lesz. Betonból nagyon macerás, zsaluzni kell alulról, oldalról, vasalni sem árt és jóval szélesebb kell, hogy legyen mint a meglévő.

Előzmény: Régivagyok (63448)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!