Keresés

Részletes keresés

misikt Creative Commons License 2007.05.02 0 0 236

A megoldás az lenne, ha jobb oldali kerék nagyobb átmérőjű lenne, de ezeket egyformának látom.

misikt Creative Commons License 2007.05.02 0 0 235

Átmentünk eke topikba.

Nagyon korrekt a leírás az ekéről, meg a szántásról.

Kicsit egyszerűbben:

A késes csoroszja kivágja a függőleges barázdaszeletet, az ekevas (a kormánylemez alján) kivágja a vizszintes szeletet, a kormánylemez átfordítja. A hátul, legalul lévő eketalp (amiről korábban írtam az eketalpbetegséggel kapcsolatban) meg nekifeszül a barázda aljának és oldalának, biztosítva ezzel, hogy az ekénk mindíg egyforma széles és mély szeletet vágjon, ne akarjon befelé haladni a szántatlan terület irányába, és lefelé sem.

Minél több ekefej van egy ekén, annál precízebb beállítást igényel, de ez a mi esetünkben nem kérdés, mert itt egy van.

 

Ami viszont kérdés számomra az az, hogy ezeknél a technikáknál feltételezem, hogy az egyik kerék a barázdában halad, de akkor nem áll túl ferdén a motor, amit ugye nem szeret a kenés miatt.

soma821203 Creative Commons License 2007.05.02 0 0 234

Sziasztok!

 

Robi 151-est keresek, az sem baj, ha nem működőképes! Akár kosárban is!

Tel.: 06705152338

E-mail: carrer@freemail.hu

rovi4 Creative Commons License 2007.05.01 0 0 233
ez pedig az össze és a szétszántás  sémája
rovi4 Creative Commons License 2007.05.01 0 0 232
39404142434445bocsi csak igy tudtam feltenni a képeket a szöveghez
rovi4 Creative Commons License 2007.05.01 0 0 231

Kempelen Farkas Hallgatói Információs Központ

  • Oktatási Minisztérium,
  • Educatio Társadalmi Szolgáltató Kht..
  • hik - Kezdőlap Keresés mehet

    részletes keresés

  • EISZ,
  • FIP tudástár,
  • Könyvtári katalógus,
  • Tankönyvtár,
  • Foglaltságjelző,
  • Fórum.
  • Kempelen Farkas Digitális Tankönyvtár.

    Beköszöntő - GYIK - Matematikai képletek olvasása - Nyertes pályázatok listája - Böngészés - Visszajelzés - Keresés - Ábratár.

    A szántás   Az alapvető talajművelés  

    Kempelen Farkas Felsőoktatási Digitális Tankönyvtár

    A Kempelen Farkas Felsőoktatási Digitális Tankönyvtár/vagy más megjelenítő által közvetített digitális tartalmat a felhasználó a szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. tv. 33. paragrafus (4) bekezdésében meghatározott oktatási, illetve tudományos kutatási célra használhatja fel. A felhasználó a digitális tartalmat képernyőn megjelenítheti, letöltheti, arról elektronikus adathordozóra vagy papíralapon másolatot készíthet, adatrögzítő rendszerében tárolhatja. A Kempelen Farkas Felsőoktatási Digitális Tankönyvtár/vagy más megjelenítő weblapján található digitális tartalmak üzletszerû felhasználása tilos, valamint kizárt a digitális tartalom módosítása és átdolgozása, illetve az ilyen módon keletkezett származékos anyag további felhasználása.

    A szántás

    A szántás alapvetően forgatáson alapuló művelet, ahol a barázdaszelet kivágása után lazítás, porhanyítás és kisebb mértékű keverés mellett a barázda-keresztmetszetnek megfelelő szeletet átfordítjuk. Az eke művelőeszköze, az ekefej, úgy van kialakítva, hogy egy függőleges és egy vízszintes vágással a talaj felszínéből egy, a barázdaszelet keresztmetszetének megfelelő részt kihasít, majd a barázdaszelet sarka környékén elhelyezkedő elméleti forgáspont körül átfordítja (39. ábra). E folyamat során a talaj eddigi szerkezete megváltozik: fellazul, aprítódik és keveredik.

    39. ábra - A barázdaszelet elméleti átfordulásának lehetőségei

    A szántás művelete egy bonyolult, összetett folyamat. Jelentős vonóerőt igényel, amely kifejezhető a traktor függesztőberendezésén jelentkező, az ekére jellemző vontatási ellenállással. A vontatási ellenállás Gorjacskintól származó képletének elemzéséből megismerhetők azok a tényezők, amelyek energetikai szempontból leginkább jellemzik az eke munkáját. Az elterjedten használatos képlet az alábbi három tagból áll:

    F = F1 + F2 + F3 = fFG + knab + εnabv2 [N].

    A kifejezés első tagja – F1 – az eke súlyerejét, valamint a barázda falán és fenekén fellépő súrlódási tényezőt (f) veszi figyelembe.

    A második tag – F2 – függ az ekefejek számától (n), a barázda keresztmetszetétől (a × b) és a kihasítási és tömörítési munkát jellemző deformációs tényezőtől (k).

    A képlet harmadik tagja – F3 – a talajszelet gyorsításához, oldalirányú szállításához és tereléséhez szükséges erőhatásokat veszi figyelembe, ahol az n × a × b szorzat az eke által átművelt teljes keresztmetszet, ε az eke és a talaj jellemzőinek egymásra hatását fejezi ki. A sebesség (v) négyzetes alakban szerepel.

    A fenti kifejezés kapcsán érdemes megemlíteni, hogy a szántás elvégezhetőségét és munkaminőségét – egy adott munkaszélességű gépnél – csak a munkamélységgel és a haladási sebességgel lehet befolyásolni. A munkamélység általában szükségszerű követelmény, így csak a műveleti sebesség megválasztására van módunk.

    Az ekék szerkezeti felépítése

    Az ekének – traktorhoz való csatlakozásának alapján – függesztett vagy féligfüggesztett (40. és 41. ábra) változata különböztethető meg. A technikai fejlődés egy régebbi szakaszában a vontatott ekék voltak az elterjedtebbek, de ma már alig lehet ilyen géppel találkozni.

    40. ábra - Függesztett eke három ekefejjel

    41. ábra - Féligfüggesztett eke négy fejjel

    Az eke munkavégző szerve az ekefej (1), amelyből általában többet fognak fel az eke keretére. Ezen a kereten helyezik el a kiegészítő berendezéseket is. A keretszerkezet (2) fogja össze egy egységgé a gépet, teszi lehetővé a traktorhoz való csatlakoztatást (3).

    Az ekefej

    Az ekefejek végzik a szántás tényleges műveletét. Oldható kötéssel, általában csavarok segítségével vannak a keretszerkezethez rögzítve. Az ekefejszár (42. ábra, 1) a felfogó résztől az eketestig nyúlik le. Az eketest (43. ábra, 1) fogja össze mindazon funkcionális elemeket, amelyek a szántásban részt vesznek. A haladási irány szempontjából legelöl halad a szántóvas (43. ábra, 2), amely a barázdaszelet vízszintes kivágását végzi. A szántóvas felületével egy síkot alkotva a kormánylemez (43. ábra, 3) követi azt. A kormánylemez barázdafal felé eső éle választja el a barázdaszeletet a még szántatlan területtől. A kormánylemez felületén végigcsúszó talajszelet átfordul, közben rögökké töredezik szét. Az összetett mozgás eredményeként a rögök részben keverednek is. A kormánylemez munkájának jellemző tulajdonságait felületének görbületei határozzák meg. A kormánylemezeket többé-kevésbé azonos elvek szerint kialakított görbületi szabályok szerint (44. ábra) csoportosítva gyártják. A talaj minőségének, kötöttségének, az agrotechnikai követelményeknek stb. megfelelően – különböző típusú kormánylemezzel szerelt ekéket lehet vásárolni.

    42. ábra - Ekefejszár a felfogóelemekkel

    43. ábra - Az eketest a csatlakozó szerkezeti elemekkel

    44. ábra - Különböző típusú kormánylemezek jellemző görbületi vonalai

    A kormánylemez végében, ahol a talaj elhagyja a felületét, általában egy keskeny lemezből készült kormánylemeztoldat (43. ábra, 4) található, amely a barázdaszelet teljes átfordulását segíti elő. Rögzítőcsavarjainak meglazítása után e toldatok a legjobb átfordítást biztosító helyzetbe állíthatók.

    A kormánylemez barázdafalhoz közel eső oldalának felső részén található a hántólemez (43. ábra, 5). Szerepe ugyanaz, mint az előhántó ekefejé, azzal a különbséggel, hogy amíg az előhántó fejek – amelyek lényegében az ekefejek előtt haladó kisebb méretű eketestek – négyszögletes keresztmetszetű kivágást, a hántolólemezek háromszög keresztmetszetű (39. ábra, b, c) szeletet vágnak le a barázdából. Az előhántók (előhántó fejek és hántólemezek) a kihasított talajrésznek azt a sarkát forgatják le előbb a barázda aljára, amelyik különben a szántás felszínére kerülne. A barázda csak ezután fordul át, így a talajfelszínen található tarló- és növénymaradványok a barázda aljára és nem a felszínre kerülnek. Egyszerűbb szerkezeti felépítése következtében ma már egyre inkább a hántólemez használata terjed.

    A kormánylemez mögött a barázdafali oldalon az eketesthez csavarral rögzítve található az ekenád (43. ábra, 6). Ez egy viszonylag nagy felületű lemez, amely a barázdafalnak támaszkodik és felfogja az ekefejre ható oldalirányú erőket. Emiatt az eke keresztirányban nem tér ki, fogásszélessége állandó és biztos lesz. A legutolsó ekefejen általában nagyobb ekenád található (43. ábra, 7), mert az eke oldalirányú kitámasztásánál az utolsó ekefej a meghatározó. Erre az ekenádra van még felszerelve a saru, ami a barázdafenékre támaszkodik és az eke hátsó részén jelentkező függőleges erők felvételét szolgálja. A jól beállított hátsó ekenád és saru az eke nyugodt, egyenletes járását biztosítja.

    Az ekének és azon belül egy-egy ekefejnek nagy a vonóerő-szükséglete, ezért szerkezeti elemeinek is nagy az igénybevétele. Ez akkor léphet egy biztonsági határon túl, amikor csak egy ekefejet terhel a traktor teljes vonóereje (például elakadás következtében). Ha ez az eset bekövetkezik és nincsen biztonsági berendezés, az ekefej olyan nagy deformációt szenvedhet, hogy működésképtelenné válhat. Ezért az ekefejeken nyírócsapos (42. ábra, 2) vagy nyírócsavaros biztonsági berendezéseket szoktak alkalmazni, így túlterhelés esetén nem a fő szerkezeti elemek mennek tönkre, hanem a biztonsági elemek, amelyek könnyen és egyszerűen cserélhetők.

    Tárcsás csoroszlya

    Az eke keretszerkezetére általában kör keresztmetszetű könyökös rúddal, az utolsó ekefej előtt van felerősítve (45. ábra). A tárcsa egy villa közé fogott tengelyen csapágyazva tud elfordulni, a villa pedig a könyökös rúdon fordulhat el. Így a vékony tárcsa a talajba hatolva az eke előrehaladása következtében forog. A tárcsát úgy állítják be, hogy az utolsó barázdaszelet előtti barázdafal vonalában járva segítse a barázdaszelet kihasítását és tiszta átfordítását. Némely, főként kisebb méretű ekén a tárcsás csoroszlya helyett késes csoroszlyát lehet találni, amelynek feladata a tárcsáéval azonos.

    45. ábra - Az eke keretére felerősített tárcsás csoroszlya

    Mélységhatároló kerék

    Az ekéken általában művelési mélység (barázdamélység) állítására mélységállító kereket (40. ábra, 4 és 41. ábra, 4) használnak, amelyek zöme csavarorsós állítású. Ezen állítóberendezések – a függesztőberendezések jó beállítása ellenére is – hasznos szolgálatot tesznek, mert jó beállításukkal az ekefejek egyenletes terhelését, az eke nyugodt járását és szép talajfelszínt lehet elérni.

    Az eke keretszerkezete

    A különböző gyártmányú ekék eltérő keretszerkezetei úgy készülnek, hogy a traktor által leadott vonóerőt közvetíteni tudják a munkavégző szerveknek. A keretszerkezetek robusztusak, erősek. A kereten találhatók – az előzőekben már ismertetett munkavégző egységeken kívül – a traktorhoz csatlakozást biztosító függesztőberendezések, a kiemelt vagy szállítási helyzetet biztosító, általában hidraulikusan működtetett kiemelőkerekek és a nagynyomású olaj szállításához szükséges csővezetékek (41. ábra, 5, 6). Néhány eketípusnál, amellyel egy menetben szántáselmunkálást is lehet végezni, kapcsolóelemet (40. ábra, 5) is felszerelnek az elmunkáló számára.

    Az ekék fajtái

    Azokat az ekéket, amelyeket az ekefejek jobbra forgatnak, ágyekéknek nevezzük. Az ágyekékkel mindig úgy kell a szántás irányát, a szántandó terület nagyságát megválasztani, hogy a lehető legkevesebb össze- és szétszántott barázda keletkezzen.

    A váltvaforgató ekék alkotják a másik csoportot. Ezen belül alapvetően két típust különböztethetünk meg: a váltóekét és az ikerekét. Mindkét típusnál ugyanannyi jobbra és balra forgató ekefejet találhatunk, csak azok a váltóekénél egymáshoz képest 90°-ra, az ikerekénél 180°-ra helyezkednek el (46. ábra). A váltóekék ma már kimentek a divatból, mert a traktorból vezérelve hidraulikus úton forgatható ikerekék kiszorították őket. Így, ma ha váltvaforgató ekéről beszélünk, ikerekéről van szó.

    46. ábra - Két- három-, négyekefejes váltvaforgató ekék (ikerekék)

    A váltvaforgató ekék jobbra és balra forgató fejeit a keretükkel együtt váltogatni lehet. Ha a táblán a jobbra szántó fejekkel kezdtünk el dolgozni, a tábla végén átváltunk a balra forgató fejekre. Ugyanabban a barázdában jöhet vissza az eke, amelyikben az előbb ment, így elkerülhetők a tábla közepén az össze- és szétszántásból eredő egyenetlenségek (lásd az ágyekéknél). A váltvaforgató ekékkel történő szántásnak különösen nagy jelentősége van a lejtős területeken, dombvidéken a rétegvonal menti szántás esetében, mert így mindig felfelé lehet forgatni a földet, ami előnyös a talajerózió megakadályozása szempontjából.

      Fel   Az alapvető talajművelés  Tartalom  A középmély lazítás

    Elérhetőség - Webmaster - Honlaptérkép

    _uacct = "UA-1425197-1"; urchinTracker();

    Flanell Creative Commons License 2007.04.30 0 0 230
    Elmentem a képeket, aztán ha nem leszek ilyen álmos, kielemezem.
    Előzmény: alfi13 (228)
    alfi13 Creative Commons License 2007.04.30 0 0 229
    Mikor szántottam akkor ezeket ki is políroztam egy flextárcsával hogy minél könnyebben csúszon a földben
    alfi13 Creative Commons License 2007.04.30 0 0 228
    Igen a csoroszja és az alsó ekevas az pengeéles.
    Előzmény: Flanell (226)
    alfi13 Creative Commons License 2007.04.30 0 0 227
    Van egy barátom annak egy NDK-ban gyártott Simson motorral hajtott gépe van ami nagyon komoly szerkezet rotációs kapa van rajta ,rendvágó. és szántani is tud méghozzá egy spéci ekéje van ami fordítható és mindkét oldalra tudja fordítani a földet (persze mindig csak egyírányba) . De a motorral sokat küzd egyébként a mechanikával semi gond. Én is onnét vettem egy két ötletet az ekémhez.
    Előzmény: GoldenRetriever (222)
    Flanell Creative Commons License 2007.04.30 0 0 226
    Ó, erre nem gondoltam. Tényleg. Akkor valami éle is van?
    Előzmény: alfi13 (225)
    alfi13 Creative Commons License 2007.04.30 0 0 225
    Valószinüleg az is de a csoroszja vágja ki a földet függőlegesen és utána jön az ekevas ami az eke alján van az alul az vágja el a földet az eke ferde lemeze aminek nem tudom a nevét az meg kifordítja a földet. Én így gondolom.
    Amig nem csináltam ezt a keretet addig is lehetett az eke dölésszögén állítani de az én kemény agyagos füldem úgy elgörbítette az eke tartóját hogy az eke fügőleges helyzetbe került.
    Előzmény: Flanell (224)
    Flanell Creative Commons License 2007.04.30 0 0 224
    Azt hiszem, rájöttem, hogy mire való az a csoroszlyaszerűség.
    A kifordított föld a gép hátulját balra akarja nyomni, de akkor már túl nagyot fogna. A csoroszlya nekifexik az előző barázda oldalának, és nem engedi balra.
    Előzmény: alfi13 (219)
    Flanell Creative Commons License 2007.04.30 0 0 223
    Húú, micsoda holdjáró! :)

    Meg lehet csinálni, a dőlésszögek beállítása okozhat gondot.
    Előzmény: alfi13 (219)
    GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.30 0 0 222

    Lehet így van, én ezt eddig nem vettem észre, a motorral semmi gond, igazából ami van hibája azért van mert 1987es gyártmány és ezek 4üteműnél is kijönnek,na meg ennyi pénzért ennyi cuccot kaptam...

    Előzmény: alfi13 (217)
    alfi13 Creative Commons License 2007.04.30 0 0 221
    Nem az eke eredeti Robi gyártmány csak az a keretet csináltam én ami összefogja az egészet illetve az ekét teljesen átalakítotam megnéztem egy régi Lovas ekét és aszerint próbáltam változtatni.
    Előzmény: Vork12 (220)
    Vork12 Creative Commons License 2007.04.30 0 0 220
    Saját készítésű az ekéd? Nékem is van úgy másoltuk egy másik ekéről, de nem tudom használni, és annyiba is maradt.  Csak van. A töltögető ekét is én csináltam pontosabban a fatrral az jól működik. kukoricánál is és a krumplinál is. A krumplinál nagyon szeretem nem is kell utána kapálni csak imitt amott kiigazítani.
    Előzmény: alfi13 (219)
    alfi13 Creative Commons License 2007.04.30 0 0 219
    Itt látható a komplett szerkezet.
    A felezőre azért van szülség hogy a gép lassan menjen és nagy nyomatékkal hajtsa a kerekeket.
    Az egész szerkezetet egybefogja a keret ami a felezöhöz és a gép szarvához van rögzitve az utolsó képen látható hogy az ekét el lehet fordítani ezzel a szántás mélységét és szélességét is lehet szabályozni.
    Előzmény: GoldenRetriever (214)
    Pityorka Creative Commons License 2007.04.30 0 0 218
    A motorod hasonlít az enyémhez, a ROBI 151 motorjához. 5,5 LE-t tud 4500 ford/percnél, 153 ccm. A motor típusa:30.023 KMG
    Előzmény: GoldenRetriever (216)
    alfi13 Creative Commons License 2007.04.29 0 0 217
    A kétütemü kapálógépekről én csak annyit tudok (egy barátomnak is az van ) hogy szinte folyamatosan kell javítani.Többet mint amennyit kapálni lehet vele.
    A Töltögető eke arra való hogy ha pl a krumpli elkezd nőni a két sor között végigmégy és a földet jobbra balra tolja . Nem szántásra való.
    Előzmény: GoldenRetriever (216)
    GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.29 0 0 216
    Ez egy rex maxi nevű és 2ütemű cucc,én azt hittem bridge motoros,de felvilágosítottak,hogy 2 üteműben nincs,úgyhogy nem tudom. A felpörgést én is erre tippeltem,hogy ez a baja,ezért is gondolom,hogy ismét eltömödött a karburátorom.Vezsek rá egy benzinszűört,hiába tisztíttatom ki a tank elég dzsuvás. Az eke lehet nem eke hanem töltögető eke...akkor ezért nem ment nekem...
    Előzmény: alfi13 (215)
    alfi13 Creative Commons License 2007.04.28 0 0 215
    Milyen tipua a motorodnak? Ha egy motor fölpörög annak üzemanyag hiány az oka.
    Milyen tipusu a karburátorod ?
    Az ekédet nézve nem látom teljessen jó de én ugy látom hogy ez nem egy szántó eke hanem mintha egy töltögető eke lenne vagy rosszul látom?
    Előzmény: GoldenRetriever (214)
    GoldenRetriever Creative Commons License 2007.04.28 0 0 214
    Nekem is van a vaskeréken olyan pöcök amit mutattál,lehet azt kellene elfordítanom és akkor nem pörgött volna a bal kerék jobban.Nekem is öntött vas kerekem van hozzá,de sztem az enyém nem olyan zömök és nehéz,mint a tied sajna. Meg az én ekém a tiedet elnézve tényleg lehet hogy nem eke hanem valami más szerkezet, ettől függetlenül nem tudtam használni akármi is...Nem tudom mit csináltam rosszul. Amúgy végre megcsinálták a gépet,és dolgoztam is vele, de a végén megint felpörgött néha és leállt, megint eldugulhatott.Mondta a szereleő vegyek rá kis benzinszűrőt,persze én elfelejtettem és nem tettem rá, a tank meg nem lett kitisztítva. Ráadásul a berántózsinor visszahúzó rugója elötrt,ugyhogy most amig nem szerzek ujra nicns gépem,szerencse,hogy már nem sok volt hátra mikor történt,persze a kert leghátsó részében....:-(Rakok rá szűrőt,meg ezt a szart beszerzem és utána ha kiment belőle az a kis kosz akkor remélem már minden jó lesz végre.Jó lenne valahogy használni az ekémet vagy mit. Nem tudsz nekem a képeim alapján valamit segíteni, mit hogy....?
    Előzmény: alfi13 (213)
    alfi13 Creative Commons License 2007.04.28 0 0 213
    Össze fogom szerelni az egészet és csinálok ujabb képeket . Az

    Az eke a vázszerkezethez képest dönthetöhető. a210-es hozászóláson az eke hátulján levő vasra gondolsz?
    Ha megnézed azon a függőleges vason az ekeéhez közelebbi képen az egy fixen behegesztett csap .
    A rud tetején meg egy csavar van és 209-es hozászóláson ahol a kezem van ott állítható az eke fügőleges helyzethez képest elfordítható. Ezzel lehet szabályozni hogy milyen széles darabot hasítson ki a földből.
    Az ásónyom mélységet lehetett vele szántani de sajna már rég nem használom mert a derekammal történt egy kis baleset és ezt a gépet azért alapossan meg kell fogni.

    Megpróbálok jobb képeket csinálni
    Előzmény: Flanell (212)
    Flanell Creative Commons License 2007.04.28 0 0 212
    Micsoda szerkezeteid vannak! :)

    Itt a csoroszlya mi célt szolgál? A mélységet nem hiszem, hogy szabályozná az eke ellenében.
    És hátul a függőleges vas?

    Fixen van felszerelve, ugye?
    Ha én csinálok ilyet, akkor valami olyan megoldás lesz, hogy egy csap kihúzásával elfordul az eke, és könnyebben kanyarodik.

    Nagyon jó ötlet ez az eke, ilyesmire még nem gondoltam, pedig ősszel a kis fák közé már nem engedtem be a nagy traktort, a rota meg ugye csak a tetejét kapargatta meg.
    Ez az eke olyasmi mélységet dolgoz meg, mint a kézi ásó?

    Csinálhatnál még egy képet pont hátulról, a dőlésszögek miatt.
    Előzmény: alfi13 (210)
    alfi13 Creative Commons License 2007.04.28 0 0 211
    Még anyi jutott eszembe hogy lényeges dologra jöttem rá a kisérletezés során hogy a kerekek vonalában kell lennie az egész szerkezetnek a dúlypontjának és azért tettem rá a gép elejére a plusz súlyokat. Elégé kötött agyagos volt a kertem amit szántottam vele egy humuszos talajon szerintem nem lenne tul nehéz és ha a sor végén van elegendő hely a forduláshoz akkor végkép egyszerű a dolog.
    Ha visszahozza a barátom a Robimat az lesz a fizetsége hogy összerakatom vele az egészet és lefényképezem.
    alfi13 Creative Commons License 2007.04.28 0 0 210
    Itt meg az eke amelyet kicsit át kellet alakítani de erre mér nem emlékezem mi volt rajta eredeti és mit csináltam rajta én a lényeg hogy megnéztem egy lovas ekét és megpróbáltam ahoz hasonlóvá tenni . Szégyen gyalázat de szinte az öseim majdnem mind kovácsok voltam nékem meg most nem jutnak eszembe az eke részeinek a nevei az egy csoroszja vason kivűl semmi nem jut az eszembe.
    alfi13 Creative Commons License 2007.04.28 0 0 209
    Itt van a Robihoz kapható 2.1-es átételmü és az a vázszerkezet amit én készítettem.
    Ez egybefogja a hajtóművet a kormányt (hátul fölfele álló két rud a Robi kormányához van csavarozva) és az ekét. Erre a pontos vezetés miatt volt szükség .Az átételmü elején látható vastag rúd az még pótsúlyok helye (azokat sajna nem találtam meg)
    A következő képen az eke is látható ennek a vázhoz történő fölfüggesztése elfordíthato ahol a kezem látszik .
    alfi13 Creative Commons License 2007.04.28 0 0 208
    Egy kis hiba történ nem tudom megmutatni a teljes egészében az ekét mert elfelejtettem hogy kölcsönadtam egy barátomnak a Robit mert szeretne egyet venni de dilemában van milyen erős motorral vegye mert elégé lejtős a területe.
    Képeket azért mutatnák az elsőn az öntöttvas kerék látható ez egy spéci szerkezet ahol kézzel mutatom ott van egy csap amit ha kihúzok akkor megszünik a hajtás ha meg 180 fokkal elfordítom akkor csak az ellenkező irányu hajtáskor viszi a kereket
    A második képen egy plussz nehezék vastárcsa látható.
    Előzmény: GoldenRetriever (206)
    misikt Creative Commons License 2007.04.27 0 0 207
    Hétvégére jó dikicselést kívánok mindenkinek. Én izgatom a sarabolót az erdőn, pusztuljanak a gyomok. Tegnap volt egy kis zuhi, megázott a farakás, de az lett volna jó, ha Sz*rrá ázik.

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!