Keresés

Részletes keresés

Kékbálna Creative Commons License 2003.10.02 0 0 2692
Szia Beso!

A képeket nem láttam és Shrek a szakértő. De a leírás alapján ezek a képek ellenfényesnek tűnnek. Azaz nappal részben vagy teljesen szembe készültek illetve a napos égfélen.

Szia

Kékbálna

Előzmény: Beso (2690)
Bridzsi28 Creative Commons License 2003.10.02 0 0 2691
szia Bogyó!

ezt kaptam a német utazási irodától Fihalhohis szállás ügyében:

Classic Rooms: Simply and appropriately equipped with Shower/WC, cover fan, telephone and terrace, towels, refrigerator and when desired, with air conditioning system (against surcharge 10.00 EUR per day)

Comfort Rooms: very in good taste and well furnished with bath, WC, hair dryer, telephone, refrigerator, air conditioning system, safe and balcony or terrace.

The bungalows are mixed, that means that you will find the different types on each side of the island.

Szerintem a classic az nem más, mint a volt superior. Egyetértesz? Ráadásul felhívtam a Thétát és ott azt mondták, hogy csak comfortot tudnak foglalni, mintahogy neked is csak deluxe-ot foglaltak. Mit gondolsz?
Egyébként tanácsod szerint az északi, északkeletire fogom kérni a szállást.

Malongón nem voltunk, igazság szerint nem szeretnék teljesen felkészülni az útra, én speciál szeretem a meglepetéseket, mégha azok negatívak is :-)

Beso Creative Commons License 2003.10.02 0 0 2690
Sziasztok!

Tegna lettek készek a fotóink. Hát jók-jók, de nem az igaziak. Én sem vagyok elégedett teljesen.
Shrek, mint szakember (szakhölgy)!
Mit rontottunk el, hogy van sok olyan kép (ezek mondjuk nem Maldívosok, hanem ceyloniak, márminthogy ott készültek), hogy egyszerűen nincs színe az égnek. Vagyis fehér az ég. A főtéma meg egy picit sötétebb, mint amilyen életben volt.
(Tükörreflexes géppel, automata üzemmódban fotóztunk - teljesen amatőr turista fotósok vagyunk -.) Van valami tipped?
A Meerus képek közül, amit eddig láttunk (nem volt még időnk végignézni tegnap este az összeset) azokon voltak a legélethűbbek a színek, amik akkor készültek, amikor volt egy kis napsütés, de épp vihar készülődött és az égbolt egy része szinte fekete volt. SZóval ezeken a képeken a víz zöld illetve a mélyeb részeken sötétkék, a homok fehér stb.
(Egyébként Kodak Royal papírra nagyítottak.)

SHReK Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2689
nem, a kép eredetileg is kockás jpg és nem akartam annyit vacakolni az összes rózsaszín kocka kiszedésével. Kockamentes képnél nem lenne színes kockás. na ezt jól megaszontam :)

jó lenne a linkelés is...

Előzmény: Kékbálna (2688)
Kékbálna Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2688
Szia Shrek!

A pálma levelek közti lila keret nem véletlen a kromatikus aberráció miatt van? Amit aztán a Jpeg kockásított.

Szia

Kékbálna

Előzmény: SHReK (2685)
Kékbálna Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2687
Sziasztok!

Most asszem meg leszek dobálva kókuszdióval. De szerintem jobb lenne, ha a képek helyett linkek lennének rájuk. Gondoljunk a modemes kollégákra!
Bár nekem ADSL-em van és azt is be kell vallanom ezt egy másik fórumon tanultam. De szerintem több mint megfontolandó. Csak egy klikkel hosszab és csak akkor nézem meg ha kattintottam. Ellenben azzal, hogy minden új hozzászólás esetén lejön az összes kép.
Kedves kép linkelők legalább fontoljátok meg és gondoljatok arra, hogy ha az újaknak azt mondjuk olvassanak vissza 500-1000 hozzászólást. Azt is mondjuk töltsetek le 25 Mega képet. Ha valaki bitre fizet annak zsebbe vágó lehet az akció.

Javaslom spóroljunk nekik és hamarabb mennek maldívra! :)))

Sziasztok

Kékbálna

ps: Jöhetnek a kókuszok.

Előzmény: SHReK (2685)
Kékbálna Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2686
Sziasztok

Szerintem nem kell túl szervezni egy maldív bulit. Pont annyira mint az ottani életet. Majd lesz valahogy csak hozzatok képeket, filmet, magatokat és kaját. Shrakpapa vendégszeretetét és a termet adja. Máris kész a maldív koktél.
Én biztos nem akarok ebben a témában szervezkedni elég az ami napközben van. Szerintem a malongóban az a jó, hogy úgy történik pl. mint a hétvégén.

Sziasztok

Kékbálna

Előzmény: Bogyó 2 (2684)
SHReK Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2685
>Itt is a labor a hunyó? Vigyázat, ez dia!
ha megnézed a diát, ott is rózsaszín a homok?
A tekercsben az összes kép ilyen rózsaszínes? Nem járt le a dia? Nem profi filmet vettél, amit hűtőben kellett volna tárolni? Lehet még a szkennelési beállítás vagy a szkenner is rossz, ha ezekre mindre "nem"-et válaszolsz :)

Ami (színes) kis kockákat lácc, az a jpg tömörítés miatt van :(

Előzmény: Bogyó 2 (2681)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2684
Csak vigyázzatok, nehogy valaki érzékenykedjen a személyiségi jogait illetően. Nem mindenki látja magát szívesen a weben, s nem tenné be a képeket magáról, ahogyan én tettem.

Mi ugyan később mentünk, s nem tudom volt-e olyas valami az elején, de gyanítom, hogy nem. Mármint arra gondolok, hogy legközelebb Csinnka mondhatna valami évadzáró tósztot vagy mi, s legalább a névvel mindenki beazonosíthatná magát, néha olyan hülyén jött ki a ja igen, és te ki is vagy kezdetű kérdés.
S szerintem az is jó lenne ha mindenki mutatna valamit, amire mindenki figyel és meg tudnánk beszélni közösen, nem csak két-három párban. A vége felé ilyen volt Sharkpapa videója, amit már többen néztünk és tök jó volt közösen, hiába kellenek a közösségi élmények! S ugyanígy jó volt márciusban Csinnkáéknál is együtt nézni csinnkáék maldív estjét, Kékbálna Meerus búvárfilmjét. Tehát nem kell feltétlen saját készítésű anyag, bármi, ami Maldív, s azoknak is lesz terük, aki még csak terveznek. S persze akinek nincs semmije amit megosztana, az csak szívja be az élményeket.
Szerintem úgysem lesz elég az idő akkor se. De ezért kell több találkozó.
Én legalábbis így gondolom, novemberig még megvitathatjuk, hogy jó lesz-e, vagy csak megint legyünk beömlesztve. Végül is én ezt is élveztem.
Vagy legyen minden spontán?
Mit gondoltok?

Előzmény: csinnnKA (2683)
csinnnKA Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2683
CRX!
Én csináltam pár fotót (nem túl sokat), de egyelőre bent raboskodnak a fényképezőgépben, mert az otthoni számítógépünk még mindig nincs összerakva, ráadásul -sajnos- nem én szedtem szét a gépet szállítás előtt, úgyhogy az sem biztos, hogy megvan az USB-kábelem. (A marha fejlett mh-i hardverem meg alkalmatlan a Nikon-View program installálására.) Nem vicc! :-(
Lesznek fotók, ígérem, csak még egy csöpp időt kérek!
(Nem annyit, amennyit a CD-re vártál!) ;-)*

Shrek!
Ezeket a pálmafákat látni nekem még kicsit "fakóbb" kiadásban is gyönyörűség, de tény, hogy még színesebben valahogy élettel telibbek! :-)

TO ALL:
Most írt nékem levelet Cloud-né.
Távolmaradásuk oka a két kicsiny bárányfelhő betegsége. Már javulóban vannak, szüleik pedig igyekezni fognak az őszi míting alkalmával egészségesen tartani őket, hogy eljöhessenek! :-)

Előzmény: crx (2672)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2682
Igen, szerintem is tök jó fejek vagyunk!:-)

Lohifushin a tisztelt topicindítónk volt, Sun Island-en viszont többen is, Bandosról meg kérdezd Bandost! Ő biztosan nem veszi el tőle a kedvedet. De muszáj csak a Neckermannal menned?
Szerintem először szigetet válassz, aztán irodát, hacsak nincs valami különleges oka, pl. ingyen elvisznek.
De ha ez nem fenyeget, gondold át a szempontjaid, ahogyan Shrek is írta, s aztán tényleg nézd a webet, meg akkor mi is jobban tudunk ajánlani valamit, akkor is ha nem jártunk még ott, mert akkor is tudhatunk valamit ami miatt már kilövöd.
Szóval gondold át, mert én ezt ajánlanám vagy azt, de lehet, hogy neked más kell. Ezt tapasztaltam a Malongón is, hogy egészen más számít másoknak és ez jól is van így, csak az a lényeg, hogy Te olyan helyre menj, amilyen a Te álmod!

Előzmény: qwertz0123456 (2674)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2681
A rohadt életbe!
Már elnézést, de igen, ilyen volt, nem olyan szürke, s azért a borús idő is megmaradt!
Mert a borús időben is gyönyörű volt!
Hát ez szuper, tényleg kéne valamit kezdeni velük, ez nagyon meggyőző!

Akkor már pofátlan leszek, mert ezt a képet is szeretem, de nem értem miért lett olyan rózsaszínes a homok.
Itt is a labor a hunyó? Vigyázat, ez dia!

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: SHReK (2673)
Kékbálna Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2680
Nem a színről van szó. Hanem, hogy mit ajánlottál. Egyébként meg ;))))))))))
Előzmény: SHReK (2679)
SHReK Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2679
jut eszembe, mit martam?
csak megkérdezted, szerintem milyen színű lehetne, aztán szerintem olyan, de nem is martam, na! :)
Előzmény: Kékbálna (2677)
SHReK Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2678
na jól van na, csak megkönnyítettem a dolgát egy kicsit :) Végül is a többszáz link közül...
:))))
Előzmény: Kékbálna (2677)
Kékbálna Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2677
Hát kikérem magamnak. Még fuvarozom is és ez a hála!! Az ember kezébe helyesebben lapjába mar, mert nem tetszik a szine.

Kedves qwertz0123456 azaz magyar billentyűzet nevű kolléga! :D

ajánlom figyelmedbe a

maldiv.lap.hu-ot. Azon pár száz link mellett megleled azt az egyetlen árva linket is amit SHReK nagy asszony ide belinkelt.

Szia

Kékbálna

:)))))))))))))))))))

Előzmény: SHReK (2676)
SHReK Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2676
a www.visitmaldives.com.mv oldalon kint van az összes sziget, mindegyiknek vagy egy kis infóoldala és link a sziget honlapjára is, ha van neki.
Előzmény: qwertz0123456 (2674)
SHReK Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2675
Szia!

Mi az, amit keresel egy szigetben? Tehát mi az, aminek lennie kell rajta (pl. dús növényzet? Széles homokos part? ilyesmik) és mi az, amit semmiképp nem szeretnél rajta?

Előzmény: qwertz0123456 (2674)
qwertz0123456 Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2674
Szia mindenkinek!
Még nem voltam itt a fórumon, de most beregisztráltam, mert látom mindenki nagyon segítőkész.
Januárban szeretnénk a Madív szigetekre utazni, jól jönne néhány vélemény arról, hová érdemes utazni.
Nem annyira a mélyvizi búvárkodás hanem a pipa szemüveges lubickolás, pihenés érdekelne, persze a búvárkodás is, de az ügyben még a tanfolyamot is csak ez után kezdjük.
A Neckermannál levő mlehetőségek:Lohifusi, Bandos, Kandooma, Sun Island, Velidu, villamedhoo, Hakura
Ha valaki volt ezeken a helyeken, nagy segítséget jelentene, ha irna róla pár sort
köszi
SHReK Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2673
>Vagy csak megszoktam az eredetit?
szerintem igen ;)

>Nézd meg ezt a "Szürke Paradicsomot"
aha, erre gondoltam, hogy a labor a hibás... Vagy a filmmel történt valami, de ezt csak akkor deríted ki, ha valami jó helyen újranagyíttatod.

Ezt tudtam kihozni belőle így hirtelen:

Előzmény: Bogyó 2 (2670)
crx Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2672
Hali,
Ha jól láttam legalább CsinnnKa fényképezett a bulin, de lehet, h más is.
Azokat a képeket beraknátok ide...szeretnék rá emlékezni, h kinek mi a beceneve, így könnyebb lenne legközelebbre...

Köszi!

Napóleonhal Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2671
Hello!

Bogyó2: Mi voltunk Kuramathin! De most megyünk Sun-re, úgyhogy már nem leszünk különállók. Egyébként Kuramathit továbbra is ajánlom mindenkinek!!! Bár mi nem láttuk Meerut, meg Fihalhohit csak képeken, azok is gyönyörűek, mindegyik az.
A Malongón egyébként találkoztunk olyanokkal is akik más szigeteken is voltak. Sharkpapa szerintem erről elég sokat tudna mesélni, de hallottam olyat is, aki Vadoon járt.

Sziasztok!

Bogyó 2 Creative Commons License 2003.09.30 0 0 2670
Hát, tetszik, de valahogy érzem, hogy "bele lett nyúlva". Vagy csak megszoktam az eredetit?
Végül is nekem az is tetszik, azért ott se rosszak a színek, persze az erős fény gyengíti is, ezért van, lehetett volna a szűrő.

Szerencsére azért van néhány kép amivel elégedett vagyok, de a borús időben készülteket nem értem.
Ennél azért akkor is sokkal jobbak voltak a színek! Nézd meg ezt a "Szürke Paradicsomot"
Ezen aztán van mit retusálni! De nem tudom lehet-e, érdemes-e. Végül is a többi mellett most már érdekesnek hat, de ha mind ilyen lett volna, nagyon bánkódnék.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: SHReK (2666)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.09.30 0 0 2669
Még valami, tehát ha volt superiorba mentek, mindenképpen az északin lesztek, de szerintem kérjetek egy olyat ami minél kisebb számú. A keleti oldalon kezdődik a számozás és a Blue Lagoon étterem felé haladva nő. Minél visszább lesz a jó, mert ez van messzebb a volt standard-ektől, ki tudja mi lesz ott akkor. És szerintem Fihalhohin a csúcs a keleti és az északi part hajlata, ide jó közel lenni.

Azért ha elmentek a recepcióra vagy a shopba, a 8-as bunginál gondoljatok ránk.
De talán a novemberi Malongón még beszélünk ugye?

Előzmény: Bogyó 2 (2668)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.09.30 0 0 2668
Nahát Bridzsi, ez fantasztikus egy út!

Három sziget, januárban. Ez már annyira tökéletes!
Nem is lesz miért visszamennetek!
Ez lett volna az igazi, mert tényleg igaz Sun Island-nél, lásson az ember egy ilyet is, s aztán jöhet a csendesebb sziget(ek!), így nekem is feküdt volna Sun. Csak egyedül nem.
Nem is kérdezem ez mennyibe van, mert rosszul leszünk, de muszáj nagyon kiélveznetek, mert ennek fantasztikusnak kell lennie!
Érdekes, lassan három féle ember lesz itt, aki Fihalhohin volt, aki Sun Island-en és aki Meerun. Talán egy pár van közöttünk, aki nem járt egyiken se, ők Kuramathin voltak.
De javítsatok ki, ha tévedek.

Sajnos Olhuveliről elképzelhető, hogy nem tudtok eljutni Fihalhohira közvetlenül. Pedig onnan már látni a telefontornyot!
Fakultatív kirándulás sincs oda se Fihalhohiról, se Biyadoo-ról, ahogy Bejjus mondta, ezért gondolom, de sose tudni, érdeklődjetek.

Szerintem egész pontosan azért nevezték át a bungalókat, mert a korábbi standard-ek megszűnnek.
Ha az egykori superiorokba mentek, akkor az északi parton lesztek. Ez szeles, kicsit messzebb van a part a bungalóktól, s van egy enyhe meredekség is a keleti parthoz képest. De ezek apróságok, mert ettől még nagyon klassz part, itt vannak a hajló pálmák, itt jól látható a naplemente, itt vannak a nagy hinták, és itt szemben van korallzátony, ahol 20 méterre bent már gyönyörű halak láthatók, 1-5 méteres mélységben. És persze hófehér homok. A kép, amitz Shrek retusált nekem, az északin van! Az a bizonyos két pálma. Is.
Ha majd megnézitek a dél-nyugati partot, látni fogjátok, hogy mennyivel jobb helyetek van az északin.
A mi partunk a keleti volt, ami kellemesebb, finomabb, de nincsenek olyan pálmái, ott alig volt korall és hal, és itt a napfelkelte volt látható. Igaz, 5 perc átsétálni az északi részre, szóval mindkét part klassz.

Ti nem voltatok Malongón?
Nem emlékszem rátok!

Előzmény: Bridzsi28 (2664)
csinnnKA Creative Commons License 2003.09.30 0 0 2667
Hát nekem mindenesetre tetszik! :-)

Gócoló!
És persze még csak véletlenül sem hazafelé "felejtettek ott", hogy hibájukért kárpótlásul felajánlhassanak néhány felejthetetlen (természetesen upgrade-elt elhelyezésű) napot a szigeten! ;-DDDDD

Előzmény: SHReK (2666)
SHReK Creative Commons License 2003.09.30 0 0 2666
Bogyó, retusáltam (vagy mi) a beaches képedet :) Hogy teccik?

Előzmény: Bogyó 2 (2627)
SHReK Creative Commons License 2003.09.30 0 0 2665
Sziasztok!

Sharkpapa, köszönjük a vendéglátást! Nagyon jól éreztük magunkat!

Átlapoztuk a minden szigetet tartalmazó könyvet is és kiírtunk belőle néhányat, amit majd meg kellene néznünk :)

Ha valaki szponzorálna, akkor hamarabb elkezdhetnénk a körutat ;))))

Bogyó! Szerintem egyértelműen a labor a hibás a rosszul sikerült képeid ügyében. Nem a bemozdultra gondolok, hanem azokra, amik nem lettek olyan színűek... Nem is néztem, milyen papírra nagyítódtak (de ez a színhelyességet nem nagyon befolyásolja, csak a mélységet). De egyszer, ha rászánsz még egy kis pízt, akkor vidd el a problémásakat egy Kodak laborba (pl. Blaha) és Kodak Royal papírra nagyíttass újra. Vagy hozhatod Gyöngyösre is, itt is jók a színek. Legalábbis gépcsere előtt szép kontrasztos volt, gépcsere után újranagyíttatunk szöszöseket és nem lettek olyan jók. Tök mérges is voltam, mert az eredetieket elvették... de ez off.

Bridzsi28 Creative Commons License 2003.09.30 0 0 2664
Sziasztok!

Végre megvan a repülőjegyfoglalásunk, úgyhogy intézhetem a szállást is.
Budapestről január 15-én indulunk este 18.00-kor, Omán érintésével (1 óra tankolás) és reggel 9.10-re érkezünk Maléba. Max 11 órás út lesz, semmi átszállás. A végső döntés szerint 3 hétre megyünk, mert a párom szerint, ha már ott vagyunk, akkor minél több időt töltsünk el. 1 hét Sun (hogy lássunk egy ilyet is)superior deluxe bungalowban (nyitott fürdő!!!!), 1 hét Olhuveli superior bungiban és 1 hét Fihalhohin ugyancsak superior bungiban. Február 6-án jövünk haza, 14.50-kor indul a gép és 21.45-re már aznap itthon is vagyunk. Már alig várjuk. Egyedül a transzfer miatt aggódom, hogy Olhuveli és Fihalhohi között elintézhető-e, hogy direktben közlekedjünk vagy vissza kell-e mennünk Maléba.

Bogyó!

Fihalhohin az átépítések miatt átnevezték a bungikat (comfort, nem comfort,stb) de nekem ugye az a lényeg, hogy a szebb parton legyek, azaz, ahol nem köves és keskeny a part. Ha jól emlékszem az északi vagy északkeleti részre kell kérnem a szállást. Igaz?

Húúú, de be vagyok zsongva!!!

Gócoló Creative Commons License 2003.09.30 0 0 2663
Sziasztok!
Először is Sharkpapának: köszönjük a helyszínt, vendéglátást és minden egyebet, nagyon jól éreztük magunkat! November regisztrálva.

Nagyon jó volt végre megismerkedni veletek! Nem igazán tudtuk, hogy mire számítsunk, miről lehet órákat beszélgetni, de mostmár tudjuk! :-) Alig várom a november végét, hogy még több képet és videót lássunk. Mi is viszünk majd videót, talán sor kerül rá. A Meeru-s képek nagy részét láttátok, köv. alkalomra majd a Sun-os képeket visszük.

Bogyó: biztos, hogy nem fog hiányozni a Sun kiépítettsége, szolgáltatásainak sokasága! Meeru épp ezért tetszett jobban, mert természetesebb, "világtól elzártabb" volt. Biztos vagyok benne, hogy Fiha nagyon tetszeni fog. Csak jussunk már el végre! :-)

Transzferrel kapcsolatban nekünk sajnos rossz tapasztalatunk van. Egyszerűen ottfelejtettek minket (8 fő) a reptéren! Végül hosszas veszekedés után kerítettek egy motorcsónakot, és úgy érkeztünk Sun-re...

Előzmény: Bogyó 2 (2659)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!