Keresés

Részletes keresés

nájcki Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38117
"Az a helyzet, hogy ha akkor eléldegélt a társadalom annyi olajjal, akkor ma is elél ha muszáj."

Ebben kb. egyetértünk, remélem, hogy igen, de helyből van egy baj. Hogy a gyerekkorod-gyerekkorom szegényes viszonyai nekünk ott normálisnak tűntek, nem éreztük magunkat páriának és később megadatott a fejlődés, a kényelemnövekedés. Ha a mai, részben kényelembe született generációknak kell majd olyan szinten élnie, de a hétközbnapi, praktikus tudások jóval kisebb szintjével, most ez a többségnek (nekem is!) nyomornak fog tűnni és a tendencia se igen lesz javuló, inkább romló...
Ez mégse ugyanaz.
Előzmény: Törölt nick (38107)
nájcki Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38116
"Azt a nehany felkeszultet mint najcki meg en, nem eri meg kirabolni."

Messze nem vagyok olyan felkészült, mint szeretném. Nagyon kéne még 2-3 tűrhetően "nyugodt" év, de félek, nem adatik meg. Még káposztagyalunk sincs, hogy csak egy apró, röhejes példát mondjak, az idei savanyúkáposztának valót még gépileg aprítva vettük. Nincs még kerti budi, nincsenek méheim, stb. stb. A jövő tavasz az utólsó, amikor ezeket, meg a hasonlókat pótolni kell, félek, a 2009-ig már nem adatik haladék. Minden lesz persze utána is, de sokkal nagyobb kereslet lesz rá, drága lesz, elkapkodják, pánik lesz. Használjuk ki az előttünk álló évet, de már az első felét is intenzíven, ki tudja, mit hoz a második...
Előzmény: V.4_BlackVoid (38111)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38115
Luxusturizmus bevetel kell ahhoz, hogy kajat termelj? Vagy hogy busszal jarj auto helyett? Te mirol beszelsz????

Miert lennenek jobbak mint a kubaiak nalunk? Az eghajlat jobb azt alairom, de kulonben....
Előzmény: xcoder (38112)
xcoder Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38112
Ehhez egyrészt kubaiak kellenek, másrészt a luxusturizmusból befolyt bevételek. Jó hely Kuba, minden milliomos szereti, még Megyó elvtársunk is ott nyaralt fénykorában.
Előzmény: V.4_BlackVoid (38111)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38111
Miert ne mehetne? Kuba ebbe az iranyba ment. Se nem lett diktatura (mondhatjuk hogy eleve az volt), se nem lett rakasra dogles. Se padlaslesopres - nagyuzemi mezogazdasag volt a padlasokon nem volt semmi. De a GDP az majdnem lefelezodott (-40%) es most mindenki kajat termel. Az autozas meg joreszt megszunt.
Magyarorszagon kicsit rosszabb, itt azert fagyoskodas az lesz.

Azt a nehany felkeszultet mint najcki meg en, nem eri meg kirabolni. Mellesleg azt se tudja senki, hogy mi betaraztunk. Meg amennyit en betaraztam azert nem eri meg elinditani egy kifoszto kamiont.
Előzmény: Fulika (38079)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38110

wulfin,

 

ezt olvasd el a biofuel helyzetről. Nate Hagens írta, az ő cikkeit mindig megéri átnézni.

 

http://www.theoildrum.com/node/3285

 

The Implications of Biofuel Production for United States Water Supplies

 

Előzmény: wulfin (38105)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38109
Tévedtem, nem 100 hektár az, hanem 100 hold. Akkor csak 40 hektár, és szerkezet alapjának a sugara 'csak' 316 méter. Így se nevezném kicsinek mondjuk.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (38108)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38108

A számokat szerintem nem írták el - illetve biztos nem véletlenül, ha mégis. 750 ezer háztartáshoz tényleg ekkora maximális teljesítménynek kellene lennie, úgyis csak a 15-20%-a jön ki belőle átlagosan.

 

Inkább az a gyanús, hogy erről a cégről sem lehet tudni a világon semmit, meg a pontos működési elvről sem. Szóval lehet, hogy egy nagyszabású kamu. Meg az is lehet, hogy nem.

 

Azért az nekem fura, hogy nem építenek előbb egy kicsit, próbaképpen, hanem rögtön egy 100 hektáros területre akarnak rakni egyet... az elég nagy, 500 méter sugarú kör lesz ennek a hengeres szerkezetnek az alapja. Illene működnie...

Előzmény: wulfin (38105)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38106
Bölcs.
Előzmény: wulfin (38105)
wulfin Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38105

A Berci linkelte ezt par honapja, kis vertikalis turbanaknak lattam mar ezt a maglev megoldast de nagyban meg nem. Azt nem tudtam hogy mar epitik is. A szamokat elirtak, szerintem 0.5-1 GW-rol lehet szo.

 

Tegnap meg ugy dontottem hogy haza koltozunk. Recesszio az valoszinu lesz mindenutt, de jobbnak latom ezt nem idegenben atveszelni, a dollar meg plusz bizonytalansag. Ugyhogy most fel akarok epiteni egy passziv solar hazat otthon ami kesobb energetikailag teljesn onellotva is alakithato majd, meg van akkora telek melle hogy vegszukseg eseten a csalad kajaja is megtermleheto legyen. Vasutalommas kozel van, varos kozpont is gyalog elerheto. Szoval felhuzom az oxigenmaszkot en is.

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (38096)
nájckingdom Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38104
"A kommunista hatalom tuljdonképpen a legkíméletesebb és kifinomultabb módszert alkalmazta."

Ne akard a mundér becsületét védeni, én nem téged komcsizlak. De tám Pol Potot nem vállalod fel kíméletes elvtársadnak? A hazai TSZ -szervezés második, végleges hulláma idején Kádár felakasztatott párszáz embert, tán ez is fegyelmezőleg hatott a parasztokra. Ha ez volt a kjméletes...

A lengyel elvtársak nélkülözhetőnek tartották a TSZ-t, ma 24 %-nyi lakosnak van némi köze kajatermeléshez, ha részben kétlakiként is (amellett melózik valahol)
Ezért sokkal jobb kondival mennek neki a Peak-nek!
Előzmény: Törölt nick (38085)
nájckingdom Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38103
"Villany és folyóvíz sem volt sehol a láthatáron és milliókkal együtt mégis életben maradtam, sőt felnőttem és a társadalom ami körül vett sem madmaxos volt."

Persze, akkor még kevés energiával működött a társadalom és sokan tudtak a két kezükkel mindenfélét dolgozni. Az volt a tojás. Ma avan a rántotta, a sok energiának hála. Na ezt kell most megpróbálni visszalakítani tojássá...
Előzmény: Törölt nick (38097)
nájckingdom Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38102
"Nem egészen. A romlás virágai mindég nagyon szépek, mint pl. Versaille vagy a Tadzsmahal. Talán a személyautók?"

A királyok, szultánok civilizációs hanyatlás nélkül is emelnek pazar palotákat, ez nem annyira romlás virága. Vannak szép autók is. Az értelmetlen dekonstruktivista építészet viszont súlyos betegségtünet.
Előzmény: Törölt nick (38082)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38101
Jól van, nyuszómuszó. Akkor ebben megegyeztünk. Szasz.
Előzmény: Törölt nick (38099)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38100
Jól van, pajtás. Én aztán nem foglak téged győzködni róla, van elég tapasztalatom, pontosan tudom, hogy felesleges. Felőlem hihetsz benne, hogy nem gond, ha nincsen olaj. Nem nagyon zavar, hogy mit hiszel, hidd.
Előzmény: Törölt nick (38097)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38098
Te igazából azt sem szoktad belátni, hogy: 1 + 1 = 2, úgyhogy ez engem különösebben meg sem lep.
Előzmény: Törölt nick (38095)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38096

wulfin,

 

mint a technológia hívője és lelkes tovább vivője, valamint a szélerőművek nagy barátja: tudod, hogy mi az a MagLev Wind Turbine?

 

http://www.inhabitat.com/2007/11/26/super-powered-magnetic-wind-turbine-maglev/

 

November 5-én kezdték el építeni az üzemet a kínaiak, 50 GW-ot tud állítólag egy ilyen szerkezet, és 5 milliárd dolcsiba kerül. 750 ezer lakás elektromos ellátására elég, 100 hektáron elfér. Szép cucc, nekem tetszik.

 

Kéne belőle egy itthonra.

 

 

xcoder Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38094
Persze, ez csak hasraütés. Alapjában véve arra alapozom a becslésemet hogy kb. tudom hogy milyen igénybevételt jelent az a bizonyos kertmagyarország amiről a nájcki beszél: én valamennyire ebben nőttem fel. Persze némi túlzással, amikorra én kamasz lettem addigra már nagyapámék nagyrészt felhagytak az igazi mezőgazdasággal (már nem voltak tehenek) a fénykor pedig akkor volt amikor még meg sem születtem (a TSZ-esítés előtt, amikor még lovuk, ekéjük, szekerük volt, a szekér még az én gyerekkoromban is ott állt a baromfiudvarban, azon tartották a kukoricaszárat). Szóval én nagyjából tudom hogy miről van szó, és azt is hogy a mai beteges, elöregedett társadalomban milyen következménye lenne ha a panelban élő pesti nyugdíjast vagy akár középkorút elküldenéd kapálni vagy ásni olyan peremfeltételekkel hogy azt eszed amit termelsz. De ugyanezt elmondhatod vidékre is. És ne felejtsük el az emberi természetet sem: az átlagpolgár finoman szóvla nem nagy örömmel menne ki a légkondincionált jólfizetett munkahelyéről éhbérért kapálni. Ez pedig enyhén szólva keltene némi feszültséget a társadalomban...
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (38093)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38093

Vicces, ahogy itt dobálóztok az egyharmaddal meg a kétharmaddal. :-) Kövessétek inkább az index-NASA cikk szemléletmódját! Nem kell szarozni. Ha ők be merik vállalni, hogy 2031 februárja, meg hogy saját nevelésű gyümölcsöt fognak kajálni a Marson a szakik, akkor ti se szerénykedjetek, és vágjátok bele a világ képibe a frankót: 43,2%.

 

Ez a pontos szám. 43,2%. Hogy mit mérünk vele, azt nem tudom, de nem is fontos. Viszont pontos.

xcoder Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38092
Mindenképp káosz és tömegpusztulás (lenne ha a kertmagyaroszág scenario jönne be), de úgy 1/3 biztosan megmaradna, legalábbis egy ideig. Értsd meg hogy a mai embert nem tudod úgy átvinni 200 évvel ezelőttre hogy ezt önként, dalolva bevállalná. Ilyen max. a hollywoodi filmekben elképzelhető. A csúf valóság viszont óriásira nőtt bűnözést, káoszt hozna létre, illetve jobb estben az általam vázolt diktatúrát.
Előzmény: nájckingdom (38091)
nájckingdom Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38091
Szerintem nem képzelhető el, hogy a társadalom 2/3-a pusztuljon ki Mo-on. Vagy sikerül nagy erőfeszítésekkel kézbentartani a válságot, ahol max. 2-3%-nyi lakos megy rá az erőszakhullámra, üzemzavarokra, stb. (netán 5%?) vagy tényleg káosz lesz és tömegpusztulás, de akkor jó, ha 2-3% marad meg. Átmenet nemigen lehetséges. Én az első verzió hjve vagyok, de azért sokat kéne már most tenni minden szinten, és nem tesszük.
Előzmény: xcoder (38090)
xcoder Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38090
Ahol nem vette el ott is nagyjából ugyanaz a helyzet, a lakosság úgy 2-3%-a foglalkozik földműveléssel - egyszerűen azért mert az intenzív mezőgazdasághoz nem kell több.

Na most, olyat el tudok képzelni hogy olyan hirtelen fogy el az energia hogy mindenkinek át kell állnia a kertmagyarországra, és még egy sztálini rendszer sem tud fennmaradni mert annyi energia sem marad ami az intenzív mezőgazdaság fennmaradásához szükséges. De ez elkerülhetetlenül éhínséggel, a lakosság 2/3-ának pusztulásával fog együtt járni. És a marketingmanager eleve nem fog neked önként és dalolva levonulni falura napi 16 órában ásóbottal művelni a földet (3-4 millió lovat sem tudsz leakasztani nagy hirtelen a kertmagyarországodhoz), így bizony ennek elkerülhetetlenül MadMax lenne a vége, a békés átmenetnek kb. annyi az esélye mint hogy egyáltalán nem történik semmi és észre sem vesszük az olaj hiányát. Nagyon-nagyon komoly anarchiával járna egy ilyen átmenet, és nem az történne hogy egy varázsütésre hipp-hopp 100 évvel korábbi állapotok térnek vissza és Józsi aki tegnap havi félmilliót kereső öltönyös marketing-manager volt egy multinál, holnap vidáman fütyörészve szánt nemlétező lovával a nadrágszíj-parcelláján. Ha ilyen szintű visszalépés lesz az nem 100 évvel hanem 800-1000 évvel veti vissza a társadalmi állapotokat. Nem a tudás veszne el egy ilyenben hanem az erkölcs, humanizmus, a népek továbbra sem karddal gyilkolnák egymást hanem kalasnyikovval, de ettől még a jó öreg rabszolgatartó állam létrejönne.
Előzmény: nájckingdom (38076)
xcoder Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38089
Már megint nem vetted be a gyógyszered.
Előzmény: Törölt nick (38087)
malócz Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38088
nemrég olvastam:
http://konyv.tuja.hu/newsdesk_info.php?newsdesk_id=2488

röviden válaszolva a kérdésedre: fanatikusok (pl. rasszisták), vagy paranoid skizofrének, vagy valami érdekcsoport (mint a lobbizás), vagy egyszerűen unatkoznak egyesek.
a legtöbb elképesztő baromság (hogy a 90-es években több ezres kínai hadsereg várt mexikóban, hogy meginduljanak északra...), nem is azok az igazán veszélyesek, akik kitalálják, hanem akik nagy erővel és hittel terjeszeteni kezdik őket. (vagy mert érdekükben áll, vagy mert elmebetegek, esetleg ostobák).
Előzmény: Törölt nick (38042)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38083
Te ezeket el is hiszed, vagy csak leírod, mert nem tudsz jobbat? Ha elszáll az olaj egyik pillanatról a másikra, az valóban meglehetősen kellemetlen, úgy nagyjából 3-4 milliárd ember döglene bele 2 éven belül. Elég kellemetlen.
Előzmény: Törölt nick (38080)
Fulika Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38079
Szerintem az egész társadalom önmentése nem mehet a kertmagyarország irányába, az nem működhet.
Ill. minden a változások sebességétől függ.
Azt elképzelhetőnek tartom, hogy 4-5 generáción keresztül a közrend fennmaradása mellett akár vissza (vagy előre kinek hogy tetszik) csúszhatunk a földművelő életformába, de ez egy generáció alatt hatalmas megrázkódtatással sem menne.
A mai társadalom alkalmatlan rá, mert az utóbbi 100 évben nem kellett ezt csinálnia. Innen két út van, vagy sikerül az előremenekülés aminek minden esélye megvan szerintem, vagy egy teljes shutdown lesz anarchiával, diktatúrával fűszerezve, amiből csak a szerencsén múlik, hogy jössz ki (ha a Te életedben még valami kialakul újra egyáltalán)
Előzmény: nájckingdom (38077)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38078

Ha akartok egy jót röhögni:

 

http://index.hu/tech/urkutatas/mars291107/

 

"Az utazás a jelenlegi tervek szerint (bár ez bevallottan kicsit hasraütésszerű) 2031 februárjában indul, hat-hét hónap alatt ér a legénység a Marsra (a tervezett létszámról csak annyit árul el a NASA, hogy "minimális"), majd 16 hónapot töltenek a bolygó felszínén, és újabb fél évig tart a hazaút. A Marson felépítendő átmeneti bázis alkatrészeit és a közel másfél évre elegendő rakományt két külön teherűrhajó szállítja majd, ezeket 2028 decemberében és 2029 januárjában indítják útnak.

 

(...)

 

Szerencsére az előre látható problémák kezelését majd a 2020-as években a Holdon felépülő bázison tudják gyakorolni a leendő Mars-hódítók. Ez jó alkalom lesz arra is, hogy megoldást találjanak az erős kozmikus sugárzás problémájára, amitől az utazás alatt, és a Mars felszínén is meg kell majd védeni az űrhajósokat.

 

Az expedíció teljes költségét 20 és 450 milliárd dollár közé becsülik"

 

 

:-D

 

Tehát ha jól értem, akkor 2031 február 12-én délután 16.37-kor fognak elindulni, a problémákat valamikor 2020-2030 között (tehát időben, még az indulás előtt) fogják megoldani (meg van már tervezve... na nem a megoldás, de legalább az, hogy meg kell majd oldani...okos)...és az egész vagy 20 milliárdba vagy 450 milliárdba kerül - esetleg a kettő között. Vagy esetleg nem. Több lehetőség meg nincs.

 

Na nem csoda, hogy az egyszeri ember nem hiszi el, hogy bármi baja eshet, hiszen már milyen jól kidolgozták ezt a marsdolgot is a názánál, hallod-e, anyjuk.

 

El-ké-pesz-tő.

nájckingdom Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38077
Mind szívni fogunk, ha nem fokozzuk regionális szinten az élelemönellátás fokát. Én nem magam próbálom kihúzni alóla magam, az egész társadalom önmentését szorgalmazom, ennek része a Kertmagyarország program.
Előzmény: Fulika (38075)
nájckingdom Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38076
"Ezt Te mondod, miközben azt is állítod, hogy a boldog parasztok faszán fenntartható házaikat hagyták falun, hogy beköltözzenek a panelba. Most akkor, hogy is van ez?"

Ne mondd, hogy te nem tudod, hogy a kommunista hatalom szervezett TSZ-t, vette el a földet erőszakkal és nem hagyott más lehetőséget sok falusi fiatalnak, mint a városba települést. Hogy a városokban modernista elven épültek lakótelepeket, az ugyanannak az ideológiának volt a következménye, mint a TSZ-esítés. Ezen ideológia nélkül sokkal többen maradhattak volna falun, ott is lehetett volna több munkahelyet létrehozni, pár km-re bejárni, de a Tervhivatal panel lakótelepekre adott pénzt. A városokban pedig értékes lakónegyedeket dózeroltak le, néhol a lakók még a szoci körülményei között is szervezetten tiltakoztak, hiába. Szóval a modrnista hatalom nem volt tekintettel az emberek (egy része) vágyaira. Persze, hogy épp elegen meg örültek, hogy panelt kaptak. Az önállóságról, önellátásról leszoktatás, alattvalóvá tétel része volt a rendszernek.

"Kérdezz csak meg egy konzumidiótát, hogy mitől lenne boldogabb. Persze, ha te mondod meg, mitől boldog, az más eset... ;)"

Vannak kutatások, empirikusan úgy látom, nem tesz boldoggá a fogyasztás.
Ettől még én is fogyasztópolgár vagyok, nem azért mondom.
Azt cáfolom, hogy a régi parasztok rabszolgasorsban éltek volna.
Előzmény: Fulika (38074)
Fulika Creative Commons License 2007.11.29 0 0 38075
És mégegy:

"Mi a lófaszt tudnának a mai falu padlásairól leseperni?"

A mairól semmit, de épp ezért nem is mennek az emberek oda. Majd, ha esetleg azok a hasznos tényezők tényleg számítani fognak, amiket vízionálsz (saját termények, kisállatok, saját kút), akkor majd azt érdemes lesz mindig begyüjteni. Végülis nem baj, ha elég jól dolgozol, majd esetleg neked is hagynak annyit, hogy éppen ne halj éhen, hiszen gondolni kell a jövőre is, különben jövőre hozzád már hiába jönnének.
Ott vagy nagy tévedésben, hogy azt hiszed, Te ki tudod húzni magad az általános társadalmi folyamatokból azok közepén ülve. Hát, szerintem ez esélytelen, ha mindenki szív, szívni fogsz Te is, méghozzá minél több hasznos erőforrás birtokosa leszel annál jobban.
Előzmény: nájckingdom (38060)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!