Keresés

Részletes keresés

faki Creative Commons License 2016.09.14 0 0 15646

Volt egy Auto Chinon Multi-Coated 200mm F3.5 nevű objektívem, de nem Fujin használtam. A képminősége nem hiszem, hogy egy lapon említhető az 50-230-éval, viszont az árát megérte, 7000 Ft-ért adtam el. Pentax bajonettes volt, létezik M42 menetes véggel, ill. van Revuenon nevű változat is, ami valószínűleg kb. ugyanazt tudja. Beépített napellenzős, viszonylag kompakt mérettel. Itt az első kép F5.6, a második F4 rekesszel készült. Úgy emlékszem, nyitva elég erős CA volt. A Tair élesebb rajzolatú, nem nagyon szükséges rekeszelni, de valóban nehézkes a kezelése, az állványa kicsit javít a dolgon.

Előzmény: Zoltán Dékány (15643)
Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.09.14 0 0 15645

Huh... az durva. :)

Előzmény: Töck Jenő (15644)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.09.14 0 0 15644

Tair 300-al csak állványról lehet fotózni. Elég nehéz és elég nagy. Az élességállítás és a blende beugrasztás is egyedi. Az utóbbi olyan erővel történik, hogy egy ágyút is el lehetne vele sütni. Nekem volt, de nem sokáig.

Előzmény: Zoltán Dékány (15643)
Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.09.14 0 0 15643

Senkinek semmi otlete? :(

Vagy a kerdes volt tul altalanos?

 

Akkor nemileg konkretabban:

A Fujinon 50-230/4.5-6.7 melle szeretnek egy-ket fix obit, ami fenyeroben alatta van de kepminosegben hasonlo szintet kepvisel.

 

Elso korben a 300-as Tair-ra gondoltam... Kicsit felek tole, a gyartasi szoras miatt.

Mit ajanlanatok meg 200-300 magassagaban?

Előzmény: Zoltán Dékány (15639)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.09.13 0 0 15642

Csak a Canonról van némi (kevés) fogalmam. 

Előzmény: Zoltán Dékány (15641)
Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.09.13 0 0 15641

Es Fujira 50-230 melle valami fenyerosebb, de hasonlo szuper minoseg?

Előzmény: Töck Jenő (15640)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.09.13 0 0 15640

Canonra Canon 300 L Is 2,8

Előzmény: Zoltán Dékány (15639)
Zoltán Dékány Creative Commons License 2016.09.13 0 0 15639

Udv!

 

180 - 300mm korul ti milyen obit ajanlanatok, ami eles es kontrasztos... meg persze, a fenyero se hatrany?

Jahno Creative Commons License 2016.08.29 0 0 15638

Pentacon mikor milyen, de nekem a nagylátótól eléggé messze van.

Előzmény: H2o-pok (15637)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.29 0 0 15637

Tudnátok ajánlani valamilyen M42 es nagylátót? Olyan 8-13e.körül. Pentacon 29mm est néztem,de elég negatív vélemények vannak róla.

Közben beszereztem egy Super Takumar 1.8 at lőttem vele pár gyors képet.

Igy a Yashica Dx 50,1.7 em eladó vagy cserélném is.

https://www.dropbox.com/sh/14w4zeem1sftte5/AAB5UfnoWg4kRKbZju2M_GsXa?dl=0

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.29 0 0 15636

Ezeket megtaláltam én is, meg közben a kezembe is került az obi. Csak a nevére van alapozva az ára, meg arra, hogy ritka. Kevés kontraszt, lágy kép nyitva. Egy húszast szerintem megér. Köszi az infót!

Előzmény: padam19 (15635)
padam19 Creative Commons License 2016.08.27 0 0 15635

Itt van pár kép

Képminőség tekintetében biztos nem jobb, mint egy 80 Pancolar (vagy 75 Biotar...)

Előzmény: Törölt nick (15634)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.27 0 0 15634

Üdv Urak!

 

Érdeklődnék, hogy Biotar 80 f2 obival van-e valakinek tapasztalata? Keresek a neten de örülnék egy itteni véleménynek. Nagyjából egy pancolar 80 1.8 árában kínálják. Ebayen olyan áron látom, hogy azt irányadónak sem tekintem.

bmwr12 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 15633

Príma, gratula!

Előzmény: H2o-pok (15632)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.17 0 0 15632
bmwr12 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 15631

Szervusz!

Képeket is van lehetőség feltölteni...

Előzmény: H2o-pok (15630)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.17 0 0 15630

Üdv

Nos megjött a YASHICA YASHINON DX 50MM F1.7. 

Állappotát nézve,korához képest teljesen jó. Nem poros,nem szorul stb.

Képminősége Helios 44M-4 hez viszonyítva (ilyen van egy)....szerintem sokkal jobb. Főleg az élessége. Szinek is rendben, bokeh....helios é jobban tetszik,ez más. Külföldi fórumokon dicsérik,nem az "alsó kategóriában" említik, ehhez képest olcsónak mondható. Igaz ebay en néztem,15ezer alatt nem nagyon találtam.  Én 10ért vettem.

De azért egy Takumar 1.4-1.8 at még be kell szereznem.

 

Noxin Creative Commons License 2016.08.14 0 0 15629

csak érdekességképpen, persze nem mindenkinek jön be :-)

LTM Jupiter-3

Jahno Creative Commons License 2016.08.14 0 0 15628

Nem tudom mihez képest, csak volt pár hozzászólás vele, hogy az de hajj de jó és a bevonatos az még királyabb. Meg pár valami fura ellenfényes becsillanós kép, ami nekem nem jött be, de ez  utóbbi legyen az én bajom.

Előzmény: Rőth Sándor (15617)
sakac Creative Commons License 2016.08.14 0 0 15627

Mennyi ökölharc lenne....

Előzmény: bmwr12 (15626)
bmwr12 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 15626

Húúúú....

Mennyi aggleány élne a világban.

Előzmény: Rőth Sándor (15625)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.08.13 0 2 15625

Igen, teljesen igy van. Meg az elkeszult kepet sem egyforman latjuk, ahogy a noket sem. (szerencsere!)

Előzmény: bmwr12 (15624)
bmwr12 Creative Commons License 2016.08.13 0 2 15624

Szia!

Túl sok fórumot olvasol....

Ha megérkezik, és használod, majd akkor az elkészült képeket hasonlítgathatod a más darabokkal készültekhez. Persze alaposan ki kell ismerni az adott vázhoz illesztve a tulajdonságait.

Neked is lesz majd véleményed, amit esetleg egy érdeklődő a másik fórumról példának felhasznál. Nincs egyforma vélemény adott obikról, nincs egyforma kép, mert a használók sem egyforma módon/fényben/azonos géppel/tehetséggel használják, és persze az vég/értékítéletük is másfelől nézve alakulhat ki.

Inkább nyomd az adott darabbal az expógombot.

Előzmény: H2o-pok (15623)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.13 0 0 15623

Erről van valakinek tapasztalata esetleg? Minolta MC Rokkor-PF 50mm f:1,7

Vagy hasonló árban  egy Zuiko 50mm 1.8 jobb választás.

Persze a lentebbi Yashica már úton van. Erről viszont egy másik fórumon azt irták,felejtős, nem egy nagy szám,semmi extra.

 

H2o-pok Creative Commons License 2016.08.11 0 0 15622

Hát csak a lentebb említett DX et találtam csak. Azért köszi.

monyesz Creative Commons License 2016.08.11 0 0 15621

Ha teheted, akkor DS, DS-M -et vegyél, az 'multi coated', újabb verzió.

Előzmény: H2o-pok (15620)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15620

Akkor kipróbálom a YASHICA YASHINON DX 50MM F1.7 t.

Majd kiderül marad,vagy megy.

Köszi

Noxin Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15619

Ha piaci áron veszed, akkor próba után, ha nem tetszik eladod.
Nem hiszem (sőt tény, ahogy alább olvashatod) hogy két embernek azonos lenne a véleménye hogy melyik obi jobb :-)
Mindenkinek más a preferencia, élesség, bokeh, feeling, színek...

Előzmény: H2o-pok (15618)
H2o-pok Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15618

2 a jófogáson Pentacom megy facebook.

Akkor ezzel nem lettem előrébb, mert eléggé megoszlik a vélemény

 Kipróbálni dajnos nem tudom max ha megvettem.

Rőth Sándor Creative Commons License 2016.08.10 0 0 15617

A Revuenonhoz kepest?

Előzmény: Jahno (15613)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!