Keresés

Részletes keresés

charlie21 Creative Commons License 2023.01.15 0 4 21401

 

Szép napot mindenkinek! Kicsit halott a fórum, írjunk valamit.Én azt találtam ki hogy legyen kerület központú. Persze várnám vidéki feltöltéseket is, én budapesti vagyok, 3 kerület, így erről írok. De kérem írjatok az egész országból, sok hely van, itt, de ebben van második VH meg hideg háború is, vegyes, sok képet ne várjatok, van amiben nem is voltam, ezeket majd jelzem. 

Első: csillaghegy Valéria utca, a volt TIG, (tartalék gazdálkodási intézet)  ez a Honvédség stratégiai raktározási intézménye volt, üza, eű, élelmiszer(konzerv) rég bejártam, már lebontották, most egy lakópark van ott, ( az utolsó kép) , saját teher pályaudvar. rámpa, ipar vágány, fegyveres AK FBŐ őrség, tudom a sarkon lakom , láttam. Ebben voltam, bemásztam, egy fényképezőm bánta, leesett a 4 emeletről, Majd rakok fel helyeket , van ami inkább legenda, de hátha.  

Tudodka Creative Commons License 2023.01.14 0 1 21400

Sziasztok!

Már régóta olvasgatom a fórumot, nagyon sok érdekes dolgot írtok. :)

Csolnok-Sárisáp-Annavölgy-Tokod környéki bányákról nincs valakinek személyesebb tapasztalata, esetleg bányász rokon?

Ha jól tudom jelenleg be vannak temetve/falazva, de hallottam pár érdekes sztorit a környékről (semmi konkrétumot sajna). Nem vagyok odavalósi, egyik ismerősöm mesélte ezeket.

Ridley4Lev Creative Commons License 2023.01.05 -2 0 21399

Kitűnő időzítés és szavak amikor a szomszédban van egy háború. 

Előzmény: hadsz (21398)
hadsz Creative Commons License 2023.01.04 -2 1 21398

"kiemelt feladat a katonák harcos szellemiségének megteremtése is, "amelyet a vérrel írt hagyományok éltetnek".

 

Mintha Goebbelst vagy Ilja Ehrenburgot hallanám...

Előzmény: schlumberger (21397)
schlumberger Creative Commons License 2023.01.04 0 0 21397
charlie21 Creative Commons License 2022.12.25 0 0 21396

kicsit :-) 

charlie21 Creative Commons License 2022.12.25 0 2 21395

 

Minden olvasónak szép ünnepeket, kicsit elcsúsztam,de hosszú nap volt , talán kocsit sok bor :-) 

hadsz Creative Commons License 2022.12.11 0 0 21394

Így van!

Előzmény: Tomsz85 (21393)
Tomsz85 Creative Commons License 2022.12.11 0 1 21393

Ja, persze, a villanymotor a meghajtást adta, ezt túlgondoltam. Kösz. 

Előzmény: hadsz (21392)
hadsz Creative Commons License 2022.12.11 0 2 21392

Igen, a meghajtásuk a fotón látható elektromotorral, illetve a kurblival történt - megfelelő áttételekkel. Aztán volt olyan lehetőség is, hogy némi kardió edzéssel segíthették a levegő áramlását:) 


Ez utóbbi kép egy másik helyszínen készült.

Előzmény: Tomsz85 (21391)
Tomsz85 Creative Commons License 2022.12.09 0 0 21391

Kézi erővel is lehetett szellőztetni? A ventilátorokon lévő kurblikról gondolom. Meg áramot is termelt közben? 

Előzmény: hadsz (21390)
hadsz Creative Commons License 2022.12.08 0 3 21390

Olomouc: a város szívében, a történelmi várfalak mögötti/alatti dombban építették ki robbantásos technológiával az olomouci körzet polgári védelmi parancsnokságának óvóhelyét. Az ’50-es években épült kétszintes bunker összesen 560 m2 alapterületű, az eredeti rendeltetésének megfelelően 2002-ig volt aktív használatban, majd 2010-től megnyitották a hétköznapi érdeklődők számára is - mint múzeum. A gépészet egyes elemei, mint a Skoda gyártmányú szükséghelyzeti dízelaggregátor, a ventilátor-levegőszűrő rendszer jó állapotban maradtak meg, ahogy a tartózkodó és munka helyiségek nagy része is. Ez utóbbiakban időszakos - leginkább történelmi kapcsolódású - kiállítások tekinthetők meg.

 

   

   

   

   

   

adamzolt Creative Commons License 2022.12.04 0 1 21389

Sziasztok!

2 fénykép Zsuzsa apjának hagyatékából.

Reptér,katonai úti bejárat,őrszállás és Szentistváni úti laktanya ,díszterem.Hátha valaki felismeri magát rajtuk.

Adazol.

adamzolt Creative Commons License 2022.11.27 -1 1 21388

Szia!

Derítő(k)höz hasonlító valamik betemetve.Egymás hegyén hátán 4-5 db kb 20m2-en.Van ahol 2X1m méretű beton gödör (gödrök) félig teli vízzel.Ezek mind egy vonalban azzal a csővel ami az állóhely végén ömlik az erdőbe.A fényképezett helynél árkok ásva ,vastag beton fed lappal lefedve a fed lapokon nyílás-mintha elektromos kábelé volna-.A főállomás alatti -1 szint ami 1970-ben is tele volt dobálva szeméttel.Plusz Klementína alaprajza.A barakokon kívül mi volt ott?Az erdő szerepe légitámadás esetén.Az erdőbe bekerített terület amit magyar katonák lefényképeztek volna ha nem veszi észre őket a fegyveres őrség.A parancsnoki épület ahol lehetett a"beton locsolására" jelentkezni.

Adazol.

Előzmény: hadsz (21387)
hadsz Creative Commons License 2022.11.22 0 3 21387

"Magyarországon nem volt ilyen magasrangú katona 1980-ban."

 

Hogyne lett volna, nem is egy hasonló és magasabb rendfokozatú tábornok szolgált akkor (előtte és utána is) Magyarországon. A többi pontatlanságot most inkább hagyjuk...

Azért elárulhatnád, hogy milyen titkokat keresel!? :) 

Előzmény: adamzolt (21384)
hadsz Creative Commons License 2022.11.22 0 4 21386

Tényő, Győr-Sopron megyei (1990-től Győr-Moson-Sopron megye) vezetési pont. Nem először jártunk itt, és minden bizonnyal nem is utoljára:

   

   

   

   

 

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2022.11.20 0 4 21385

Vándor Károly könyvében ki van elemezve Klementina, szerepe tartalékreptér ha vmelyik reptér betonját felújítják(Tököl, Kunmadaras, Debrecen, Kalocsa, Sármellék, stb), plusz állományváltáshoz ide jönnek direktbe a nagygépek és stratégiai bombázók is, mert hosszabb kifutója is van azt hiszem majdnemolyan hosszú mint Ferihegy 2(az olyan 3,6 km talán), de rövidebb biztosan, olyan 3 vagy 3.2 km hosszú km körül van a Klementina, Kunmadarason meg csak 2.5km volt csak, de akkor 2.5 km volt a standard, a többi VSZ katonai reptérnél is.

Előzmény: adamzolt (21384)
adamzolt Creative Commons License 2022.11.20 -1 1 21384

Sziasztok!

Tegnap voltam a Szentistváni úti laktanya volt parancsnokhelyettesénél(nem az első eset volt).

Szóba került már korábban is-ami a reptér felszereltségét illeti-hogy a szovjetek rendre valamilyen haditechnikai "csodával" jelentek meg Mezőkövesden.RSZP7 volt rendszeresítve az IR-torony épületéhez közel de -ez a százados úr szavai szerint-batár volt és gyenge jelet mutatott a célról.Kért egy jobbat és kapott is Debrecenből egy RSZP-t csak 3 szériával modernebbet.Amikor a Magyar Néphadsereg beszerezte a Nyeva,Dvina,Volhov rakétáit és Mig21 eseit ez a 78as haderőreform keretein belül történt akkor egy szovjet főhadnagy üzemanyagvételezés céljával Mezőkövesden egy Mig32 es interceptorral szállt le.Aztán itt van Ivanov vezérőrnagy története.Magyarországon nem volt ilyen magasrangú katona 1980-ban.De Klementínán a szovjet rész parancsnoka volt egy ideig mint  "Magyarországra települő kontingens" vezetője.Meghívta a százados urat az irodájába és ezután körbejárták a szovjet részt:

"csizmában nyakigérő gazban"."Klementína egy nagy szar volt csak a repteret építő embereknek csinálták szállásnak".Akkor miért vezényeltek ide illusztris hivatásosokat és repülőgép csodákat?Az biztos,hogy az 50-60ig épült reptér -ami az épületek-állagát illeti a kor építészeti stílusát tükrözi (vöröstégla mindenhol).Az IR-torony tetején a horganyzott lemez alatt fából van a tető.

Három vonulata látszik eddig a "sztorinak".1:a tervezés,2:a gépek tankolása(K-telep és B-telep mint "ikrek" a 12db üzemanyagtárolóval.3:állományváltás.Nem a Szentistváni úti laktanyában kell keresni a titkokat hanem a földig lerombolt Klementínán.

Ivanov vezérőrnagy irodájának a helye.Egy hiradós kocsi állt rajta.Moszkvával közvetlen összeköttetésben.Remélem semmit nem hagytam ki.Adazol.

Atis57 Creative Commons License 2022.11.17 0 0 21383

Szia!

 

Ki ,hol mit dolgozott -mit tapasztalt.

 

ehhez;Mezőkövesdi repülőtér múltja titkos jövője reményteljes.

 

Eddig                                                  1990 előtt -teljesen titkos volt.

 

1990 óta  meg wz volt a világmegváltó bálvány --"szinte mindenki" felújitást fellendülést tervezett --csak,ömöljon az a pénz! De nem jött--még csordogálva sem.

 Látod ez lett belőle.

 

Az meg álltaláno, hogy azon városok polgármesterei ,ahol volt reptér stb..stb

Abból akarnak ipari parkot csinálni.

De ez már erősen lefutott , időben  

 

 

Előzmény: adamzolt (21382)
adamzolt Creative Commons License 2022.11.17 0 0 21382

Honnan tudsz te(is,gondolok itt még HADSZ-ra és REDLY-re)ennyi mindent?

G20 a 91.reptérgondnokság egyik v hivatalos-nem tudom melyik a pontos megnevezés-kódszáma.A 6db beton placcon pedig LUCS lámpák voltak.

Tapasztalat:

mindannyiunknak van valamilyen forrása a Fórumon közzétettekkel kapcsolatosan.De ez mind hiába ha sem az Önkormányzatot nem lehet vele megközelíteni sem a terület bérlőjét.

Így szarkasztikusan a Mezőkövesdi repülőtér múltja titkos jövője reményteljes.

Előzmény: Atis57 (21360)
miki19620201 Creative Commons License 2022.11.17 0 0 21381

Valószínűleg igazad van.

Előzmény: Ridley4Lev (21380)
Ridley4Lev Creative Commons License 2022.11.16 0 0 21380

Ilyen pl. Szeleste, Rum, Hosszúpereszteg, Andráshida, Öttevény, Kóny, Beled, Szany, Óbarok, Felsőörs, Csönge, Balatonkiliti, Öcsénypuszta, Siratószőlők. Mi volt ezeken a településeken, hogy ennyire csípte a szemét anno a romlott Nyugatnak? Biztosan tudtok segíteni, amit köszönök!

 

A felsorolt városok/települések többsége Vasvártól északra van. Szerintem a megindulási körleteket és a fontosabb közlekedési csomópontokat akarták megsemmisíteni. 

Atis57 Creative Commons License 2022.11.16 0 0 21379

Szia!

 Amiről irtam --az inkább a műholdképek félrevezetése volt.

 

S ki tudja ,hány ilyet is láttak?

 

Nem mindegy ,hogy 25 biztosat , vagy 100  bizonytalant láttak.

Előzmény: OFC (21377)
Jahno Creative Commons License 2022.11.15 0 1 21378

Sosem tudni, ment ez mindenféle információs csatornán oda-vissza.

Előzmény: OFC (21377)
OFC Creative Commons License 2022.11.15 0 2 21377

Töprengtem a dezinformáció lehetőségén is, de valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy inkább a hamis információknak dőltek be, mintsem a saját műholdjaik által biztosított felvételeknek hittek. Azért egy tsz meg egy katonai raktár vagy egy lérak bázis némileg azért különbözik, még fentről is, és az értő szemek észre fogják venni a különbséget. Ez a lista viszont sok sebből vérzik.

OFC Creative Commons License 2022.11.15 0 0 21376

Ezen a térképen szerepel pl. Besenyszög. Csak nem értem, miért. Laktanya ott nem volt. Raktár esetleg, de az is inkább Szolnok északi részén. Talán az egykori lőszerraktár lehet, a besenyszögi út mellett.

Előzmény: Tomsz85 (21367)
charlie21 Creative Commons License 2022.11.15 0 0 21375

Balaton Kiliti -tartalék reptér, és néhány vezetési tartalék bunker

Óbarok - Szovjet tartalék légi vezetési pont, a hegytetőn , most is megvannak a romok ,3 elég nagy bunker

Előzmény: OFC (21365)
Atis57 Creative Commons License 2022.11.15 0 2 21374

Szia!

 A megtévesztésben is van valami ráció!

Midőn az MN dicső tagja voltam több helyen is épitettünk  "laktanyát-hadianyag gyárat? "

 

Szó szerint régi néha IIVH -s bunkert kifestettünk , a korhadt gerendákat kicseréltük, világitást kellett odavezetni (földkábel néha viz is ) Körbekeritettük, s őrtornyokat állitottunk fel.

ezek éjszaka pislákoltak , gőzt is eregettek.

Egyik helyen belekerültem amint vmi fémdobozt +antennát is elástaunk. Ez állitólag "ipari zajt" sugárzott.

 

Tehát sok álcázott cél is lehetett . pl; A régi Sajóbábonyi /Északmagyarországi vegyiművek--föld alatti csarnokokkal felülvilágitókkal. Ami felülről virágkertészetnek nézett ki!!??

Alul meg robbanó anyagok, Foszgén gyártása.

 

De a PÁLMA  Vegyiárú Vállalat ? --mint lőszercsomagoló ,az "Esthajnal csillag " gépsor mellé.

(122mm-s  tarackok )

 

Ezek nagyobb része a hadiutak mellé esett.

Előzmény: Tomsz85 (21367)
Tomsz85 Creative Commons License 2022.11.15 0 0 21373

Igazad van, elírtam. Kenyeri. Kecöl mellette van, nem figyeltem és azért kevertem.  Mondjuk akkor Csönge értelmet nyer, mert az Kenyeri másik szomszédja, aztán azt meg nem mondom hol van konkrétan a szükségreptér. 

Előzmény: schlumberger (21371)
Jahno Creative Commons License 2022.11.15 0 0 21372

Kapuvár? Ott is biztos van valami vár. Meg híd :-D Vagy azt nézhették merrefelé van némi ipar? Húsipar akármire befogható, vagongyár meg alapban lehetett katonai célpont.

Előzmény: Tomsz85 (21370)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!