Keresés

Részletes keresés

motinka Creative Commons License 2011.06.06 0 0 519

sziasztok,

 

kaptam egy ilyen rollert, kissé sz van/volt szórva, de mindene első ránézésre megvan.

szétkaptam teljesen egy dukkózás erejéig, meg kis javítás itt ott.

Elvileg működni kellene neki.

Pár kérdésem lenne, ha tud valaki kérném szépen segítsen.

Van -e elektromos rajza valahol? Igaz felszámoztam a csatlakozókat de...

Az önindítója is működik aksiról, de hogyan kellene neki indulni, Nem éretem miért van hozzá két indító kulcs.

A világítást hogy lehet eredetileg kapcsolni?

Egyelőre ennyi, esetleg ha lesz még (biztosan) majd kérdezek.

Előre is köszönöm ha valaki tud váaszt adni.

Előzmény: mexi1 (515)
neo007 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 518

hajrááá!

Előzmény: mexi1 (515)
mexi1 Creative Commons License 2011.05.28 0 0 517

Igen, helyes a meglátásod. :-)  ....64-es évjáratú a gép

Előzmény: 1.bendeguz (516)
1.bendeguz Creative Commons License 2011.05.26 0 0 516

Látom van egy szép simson SR2 mocid is. kár hogy csak parányi részlet látszódik belőle.

Előzmény: mexi1 (515)
mexi1 Creative Commons License 2011.05.26 0 0 515

 És egy kép ami az előbb lemaradt. :-)

mexi1 Creative Commons License 2011.05.26 0 0 514

Sziasztok! Van egy eladó 43ccm-es Explorer roller.

Akit érdekel dobjon egy mailt, mert a fórumra ritkábban lépek fel.

Irányár: 56000-

ImiGo Creative Commons License 2011.05.24 0 0 513

Mert olyan gyorsan suhanok, hogy nincs is időd meglátni... :-D

(sajnos nem sok időm jut suhangatni)

Foveon: az nem semmi járgány!!! :-O

Előzmény: neo007 (510)
foveon Creative Commons License 2011.05.24 0 0 512

interceptor

 

Előzmény: neo007 (511)
neo007 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 511

mien fajta , tipusú is a rollered?

Előzmény: foveon (509)
neo007 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 510

nem látlak vele szegeden suhanni...

Előzmény: ImiGo (506)
foveon Creative Commons License 2011.05.24 0 0 509

az enyim megy 50 felett is (semmi tuning, gyari), na az mar a halalfelelem kategoria... :)

 

Előzmény: ImiGo (508)
ImiGo Creative Commons License 2011.05.24 0 0 508

Rajta vagyok, nem szeretném megtudni milyen lehet... ;-)

Előzmény: foveon (507)
foveon Creative Commons License 2011.05.19 0 0 507

azert vigyazz vele, mert 25-30kmh-val allva perecelni eleg megrazo tud lenni. en hordtam bukot (nem biciklist de nem is motorost), csukolvedot (gorkoris), bor kesztyut, terdvedot es neha protektor inget is.

 

Előzmény: ImiGo (500)
ImiGo Creative Commons License 2011.05.19 0 0 506

Megoldódott! :-)))
Kettő készült, egy gyárinál 1mm- el nagyobb, és egy 20 mm átmérőjű.
A nagyobbal elég komoly tempóban lehet közlekedni.

Előzmény: neo007 (505)
neo007 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 505

dörzskerék?

Előzmény: ImiGo (504)
ImiGo Creative Commons License 2011.05.17 0 0 504

Üdv Mindenkinek!
Íme, a beígért képek a kis járgányról:

1.bendeguz Creative Commons License 2011.05.17 0 0 503

1.bendeguz Creative Commons License 2011.05.17 0 0 502

szia.

 

Na ez a szerzeményem , tuning cáljára. ezt tervezem beépíteni a járgányba a jelenlegi kerekek helyett.

 

Nagyobb és keskenyebb kerék , így némileg növelhető a sebesség . de az sem elhanyagolható , hogy kisebb a gördülési ellenállás , evégett a motor is kímélve lesz.

 

Mivel 205 ös kerék így az átmérője 8 cm el nagyobb mint az eredeti. ebből kiíndúlva alapból 5 - 10 % sebesség növekedést várok.

 

Természetesen ez az hatalmas lánckerék , repül róla.// megjegyzem a 24V os roller aminek a motorja max 2550 et forgott , simán ment 20-25 km / óra sebességgel .

 

Ami igazán cukor benne az hogy szabadonfutós agy van benne . így nem lesz motorfék , ezáltal , kíméli a váltót is.

Előzmény: neo007 (494)
neo007 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 501

holnap szegeden leszek dél körül...küldtem emailt..

Előzmény: ImiGo (500)
ImiGo Creative Commons License 2011.05.09 0 0 500

Üdv!

Annyira bonyolult és szövevényes volt ez a futáros dolog, hogy inkább bele sem kezdek... A lényeg, hogy mire elmentem volna érte, mégis felvették a csomagot, de adminisztrációs hibák sokasága miatt elhúzódott a mai napig, hogy kézbesítsék...

 

De MA MEGKAPTAM!!! Első benyomás: HIHIHIHÍÍÍÍÍ!!! :-)
Majd holnap lövök róla képet is! Éppen most raktam le, mert belefutottam a yardba. Nem volt semmi gáz, éppen megálltam egy sarkon, ők meg ott jöttek lassan és jól megnéztek maguknak. Talán észre sem vették, hogy milyen műszerrel voltam...

Amit tudni kell a gépről, hogy Go-ped Sport, ha minden igaz 2004- es évjárat, a motorja: G23LH20.
Nem is gondoltam volna, hogy ilyen izgalmas ezekkel menni. Tetszik, de szokni kell.

Előzmény: foveon (498)
foveon Creative Commons License 2011.05.09 0 0 499

nekem egy 46-os van, de ket bajom van vele. baromi hangos. ezzel nem tudtam mit tenni, egyszeruen rezonal az egesz, nem csak a kipufogo hanem minden. masik a kuplung. nagyon magas fordulaton kezd csak el fogni, azaz huzni kell mint az allat hogy elinduljon. ezt orvosoltam, legyartattam hozza ket keszlet rugot 2 fokozatban gyengebbet mint a gyari. igy jol be lehetett loni (de a neten lattam hogy van is hozza hasonlo tuning rugo).

masik baj hogy nagyobb emelkedon elkezd csuszni, es ahogy csuszik ugy lassul vissza. ha felengedem akkor megtapad de ujra gyorsitashoz megint megcsuszik. nem tom ezzel mit lehet tenni. gyari anyag van a kuplung pofakon (cserelni?). persze lehet mondani hogy hat ez ilyen, de akkor se tetszik.

 

foveon Creative Commons License 2011.05.09 0 0 498

na sikerult eljutni erte? remelem nem valami sumak ceg es csak a lovedat nyuljak/tak le...

elmesz busszal/vonattal vissza meg rollerral. eleg extrem, plane 300km, de nem semmi buli :)

 

Előzmény: ImiGo (492)
iginotus Creative Commons License 2011.05.09 0 0 497

http://hardverapro.hu/apro/go-ped_s25_motoros_roller_nagyobb_csere_erdekel/hsz_1-100.html

Eladom mert szeretnék egy olyat ami gyorsabban megy.
Kb egy hónapja vettem az elöző tulaja alig használta, én bejárattam kicsit. kb 2 tankot mentem el vele nagyon élvezetes és kell egy nagyobb igy eladom.

http://www.goped.hu/roller_s25.htm
itt minden adatot megtalálsz.
Jelenleg koszos, természetesen lemosom mielőtt odaadom.
Egy hibája van. Le lett cserélve a markolat!! tehát az nem eredeti.
Kicsitt karcos a tank, mivel nincs kitámasztója, ezért azon fekszik a gép mikor össze van csukva.

Komlón és Budapesten és Kecskeméten is át lehet venni

1.bendeguz Creative Commons License 2011.05.06 0 0 496

Hogy a kérdésre válaszoljak . azért rángatom , mert nincs töltőm hozzá 12 V os. a benne lévő aksi meg tökre le van merülve.

 

Sajnos jelenleg , nincs annyi időm jaszkarizni a géppel , hogy feltöltődjön az aksija.

 

 és momentám , a pénztárcám sem kívánja a töltö megvásárlását 9800 ft ért. főleg azután , hogy Nagyfüged és gyönygös közötti útról 25 ezer ft ért hozták haza az autómat , mert szét robbant egy vízcsövem az M3 autópályán.

Előzmény: neo007 (494)
1.bendeguz Creative Commons License 2011.05.06 0 0 495

Köszi az infót.

 

Én balga veterán őrűlt , úgy vélem , hogy a gyenge láncszem ezeknél a lánc és főleg a lánckerék.

 

nem tudom hány fogas a lánckerék de rengetegnek tűnik és nagyon aprónak .

 

következtetés : kicsi és erőtlen áttétel , nehogy gyorsan lekopjon az amúgy is gyenge anyagból készült fog korona.

 

Szerintem a megoldás : előre simson lánckerék , hátra kerékpár lánckerék legaláb 19 - 21 fogas.

 

Így elérhető a 3:1 es áttétel .

 

Kérdés : valyon a motor és a "váltó " hogy bírja ?

 

VÉGSŐ MEGOLDÁS :

 

EGY GYORSÍTÓ MŰ MEGALKOTÁSA. AMI SZINTÉN LEGALÁBB 3:1 ÁTTÉTELT TUDJA.

 

ennek véleményem szerint az lenne az előnye , hogy kímélné a motort , mert a gyári értéknél nem kellene nagyobb nyomatékot elviselnie , és mégis sokkal dinamikusabb és gyorsabb lehetne a gép. 

 

na de ezt még ki kell kísérletezni. Szerinted van valami realitása az elméletnek ?

Előzmény: neo007 (494)
neo007 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 494

köszi a sebességadatot , és a lánckerékátmérőt...

az enyémen hatalémas volt a lánckerék anó , és csináltattam rá kissebbet ...

itt látszik mekkora volt anó, igy még a szántáson is elment mint egy traktor :-))

 

de nyilván még kissebet fogok rá rakni hgogy okés legyen a sebessége. ugyemléxem az enyém 35-el megy  , de birná a többet is , mert nyomaték van még benne bőven  , és még indulásnál is megmaradna a rugalmassága. olyan 45 körűlire akarnám belőni (max50) .persze nem a sebességhajszolás miatt , hanem hogy utazósebességen30-40-en , ne pörögjön szét a motor ...

 

 

az én berántóm birta rendesen , mig le nem vitte a kapufélfa mikor közel mentem hozzá...amit rá vettem az is birja azóta.

4500 forintért vettem rá a berántót , valami "fűrészboltba"...

 

de alább a fórumban igen sok infó van erről a tipusról , a rajta levő motortól kezdve , a szétszedett tönkrement motor fotójai , stb...

az enyém ez ,itt vettem a fórumon :

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=88071109&t=9019131

 

egyébként mér rángatod , hiszen öninditós?

 

az alapjárat(levegőcsavar)beálitásának van egy beálitási lépcsője ,ahogyan a nagykönyvben meg van irva , de már nemtom pontosan ... valahogy ugy kezdődik hogy , a levegőcsavart kell  tökig becsavarni majd vissza csavarni  fél , egy , vagy másfél fordulatot , aztán a tőszeleppel variálni az alapjáratot ... aztán ismét a levegő csavart valamerre hogy kisimujjon a járás , meg gázadásra felpörögjön egyből rendesen...

 

Előzmény: 1.bendeguz (489)
1.bendeguz Creative Commons License 2011.05.04 0 0 493

vonat , búsz nem olcsóbb ?

 

Igaz ezzel a 2 közlekedési eszközzel egy teljes nap az út oda vissza.

 

Utoljára 4 - 5 éve kaposvárra  mentem vonattal . ithonról hajnal 5 kor indultam , és este 7 volt mire vissza értem. az ügyintézésem meg csupán 5 percet vett igénybe és 5 perc séta volt az állomás .

 

de a leg roszabb az volt hogy hideg és retkes , büdös volt a vonat , ami állítolag helyegyes inter cyti volt .

Előzmény: ImiGo (492)
ImiGo Creative Commons License 2011.05.04 0 0 492

Üdv Kollégák!
Húúú zajlik ám az élet, ebbe bele sem vauzokkk... :-)

 

Rollereztetek mostanában valami jót?

Az én rollerem a mai napig sem érkezett meg, sőt, fel sem vette a feladónál a futárcég... No comment. Írtam az eladónak, hogy személyesen mennék mostmár érte, amúgy sem hallottam valami jó dolgokat arról a futárcégről... Tök jó, hogy spórolásból akartam futárt, erre csak le kell autóznom 300 Km- ert...

Úgyhogy én még mindig csak képzeletben róvom a köröket a Kis Goped- el... :-S

1.bendeguz Creative Commons License 2011.05.04 0 0 491

én enm magyarázok semmit , nincs is rá okom.

 

több robogóm és kerékpárom is van , bár melyiket vezethetném de nem vezetem egyiket sem . pedig van jogosítványom.

 

Mindenki , aki felelősen tud gondolkodni , szabadon el tudja dönteni mit tesz , vagy mit nem tesz .

 

a Xenon meg csak példa arra , hogy az előírások és törvények is felemásak és időnként egymásnak ellent mondanak.

 

 

 

 

 

Előzmény: foveon (490)
foveon Creative Commons License 2011.05.04 0 0 490

hat en nem tudom mit ertesz kresz vizsga alatt, mert olyan nincs, vannak jarmukategoriak es azokhoz meghatarozva hogy milyen jogositvany szukseges. a mopedautok is egy kategoria a sok kozul es annak is megvannak a kozuti uzemeltetesi felteteliei es a szukseges jogsi kategoria. mas kerdes hogy mig ez nem volt egyesek megprobaltak kihasznalni a dolgot es kimagyarazni (mint ahogy a rollerral is magyarazol aztan vagy sikerul vagy nem). a xenont meg vegkepp nem ertem hogy jon ide, azert mert valaki szabalytalan az nem mentesit/vagy jogosit fel, mast szabalytalankodasra. en egyebkent a segedmotorra is eloirnam a rendszamot es muszaki ellenorzest, minimum annyit hogy fek/lampa legyen es a ccm is a megengedett legyen. tudom van aki szerint ez lehuzas (nekem is van robogom) de tudomasul kell venni hogy vannak szabalyok es a gepjarmu vezetes veszelyes uzem. persze addig mindenki tojik ra, mignem egy balesetbe nem keveredik, aztan akkor meg hirtelen keresi a torveny betuit amivel bizonygatja a sajat igazat...

 

Előzmény: 1.bendeguz (488)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!