Keresés

Részletes keresés

32nick Creative Commons License 2003.12.17 0 0 3285
Csak nem átok következtében??! ;)
Előzmény: nyman (3284)
nyman Creative Commons License 2003.12.17 0 0 3284
Egy BSA-val kapcsolatos hir.
"Elhunyt Pálos György

december 17. 16:07
[Index]

2003. december 16-án, életének 80. évében elhunyt Dr. Pálos György, a Business Software Alliance (BSA) Magyarország elnöke, áll a szervezet szerdán kiadott közleményében.
Jogi egyetemi tanulmányait a Budapesti Pázmány Péter Egyetemen fejezte be 1948-ban. Jogi tevékenységét az akkori Találmányi Hivatalban 1963-ban kezdte meg, mint jogtanácsos. 1980-tól a Szerzői Jogvédő Hivatal főosztályvezető jogtanácsosa, és ettől az időponttól kezdve a Szerzői Jogi Szakértő Testület tagja. 2000-től a Testület elnökhelyettese, és egyben a Magyar Szerzői Jogi Fórum Egyesület alelnöke is.

Szellemi alkotással kapcsolatos tanulmányai magyar és külföldi szaklapokban jelentek meg, és több e területtel foglalkozó szakkönyvnek szerzőtársa. 1996 óta a BSA Magyarország elnöki tisztét is betöltötte.

rali Creative Commons License 2003.12.17 0 0 3283
Nem igazán ide tartozik, de érdekes.

Itt a cikk!

bayernmotor Creative Commons License 2003.12.07 0 0 3282
en a DVD Decrypter + CloneDVD kombinaciot hasznalom jelenleg, es tenyleg ez a legjobb DVD masolasra.
Előzmény: Gonda Iren (3281)
Gonda Iren Creative Commons License 2003.12.07 0 0 3281
A Clone DVD-t nagyon istenitettek a DVDs kollegak. Azt mondtak selfdicksucking!!!! ;-))

Mas. Nezegettem a Win95 licenszemet, es felremlett, hogy OEM... A gep meg amihez vettem, mar regen kompjuter bontok sotet polcain porosodik. Akkor most beszoptam a licenszet? Vagy mi van ilyenkor. A licensz alapjan csak a hardverrel egyutt ervenyes. Ezt en hogy bizonyitom?

Előzmény: bayernmotor (3280)
bayernmotor Creative Commons License 2003.12.07 0 0 3280
mar honapokkal ezelott atkoltozott, es megkezdte a forgalmazast SlySoft neven. 2 uj verzio is kijott azota, valamint DVD-dekodert is gyartanak (pl CloneDVD-hez).
Előzmény: Herold (3278)
Gonda Iren Creative Commons License 2003.12.07 0 0 3279
"Alapmu".... :-)
Előzmény: Endre_33 (3275)
Herold Creative Commons License 2003.12.07 0 0 3278
Nem nagy cég szólt közbe, hanem az EU törvények...

Állítólag a cég átköltözik valami karibi szigetre, és onnan fogja tovább értékesíteni a termékét. De warez helyeken szerintem bármikor megtalálod.

Előzmény: Endre_33 (3275)
szako Creative Commons License 2003.12.07 0 0 3277
Nem naivak ők, "csak" pénzéhesek...
Előzmény: Endre_33 (3275)
Gonda Iren Creative Commons License 2003.12.07 0 0 3276
Persze hogy gyenge a minosege. Hiszen a szamitogeped a masodik, butitott minosegu sessiont jatsza, mig az asztali lejatszod csak az elso, az igazi zenet tartalmazo sessiont ismeri fel.

Clone cdhez is van okossagom ha kell. ;-))))

Előzmény: Endre_33 (3275)
Endre_33 Creative Commons License 2003.12.07 0 0 3275
Köszi, de időközben rájöttem, hogy CloneCD-vel megy a másolás! Igaz, számítógépen még mindig gyenge a minősége, de CD-lejátszóban oké! :-) Ennyit a kivédhetetlen másolási technológiáról! :-)

Az viszont nagyon bosszant, hogy arra gondoltam, veszek egy CloneCD-t - erre nézem a honlapjukat, hogy már nem forgalmazzák a terméket... Pár nagy cég biztosan beszólt, hogy "ejnye-bejnye"... :-( Most kénytelen leszek crack-et nézni hozzá... :-(

Csúnya világ jön... Odaát viszont elég naív emberkék ülnek, ha azt hiszik, a tiltásokkal elérik azt, hogy nagyobb legyen a forgalmuk... Én sem így, sem úgy nem fogok/tudok költeni többet programokra/zenékre/filmekre, mint most...

Előzmény: Gonda Iren (3272)
csemege_paprika Creative Commons License 2003.12.06 0 0 3274
nálam dettó ez a probléma, még a progik is stimmelnek. volt coreldraw 9 linuxra, de mióta a corelt is bekajálta a mikrofos-bsa nix, surfer helyett esetleg microstation, abból van linuxos varia.
Előzmény: Endre_33 (3268)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.06 0 0 3273
...sajnos nins olyan tökös jogász, aki megfingatná az ilyen kiadót a "CD" nevének használatáért, már ha rá van írva...
Előzmény: Endre_33 (3269)
Gonda Iren Creative Commons License 2003.12.06 0 0 3272
Ha gondolod, privatban megprobalok segiteni.

ago.kornel@freemail.hu

Előzmény: Endre_33 (3269)
aamen Creative Commons License 2003.12.06 0 0 3271
"neked ahhoz tv. adta jogod van"

aztan megkerdi a kiado a torveny es a paragrafus szamat:)

Előzmény: Solt (3270)
Solt Creative Commons License 2003.12.06 0 0 3270
Egy kicsit karcold össze, és fordulj a kiadóhoz biztonsági másolatért, hiszen neked ahhoz tv. adta jogod van (esetleg adsz érte egy hologramos CD-R-t).
Aztán még egyszer.
Majd mengint.
Előzmény: Endre_33 (3269)
Endre_33 Creative Commons License 2003.12.06 0 0 3269
Én nemrég vettem meg a Republic együttes "CD-jét" - ez garantáltan másolásvédett... Lejátszani számítógépen csak a korongon lévő beépített lejátszóval lehet, de nagyon ocsmány minőségben (tartalmazza a CD-n lévő zenét valami tömörített állományban), rippelés nem megy - telerakja a fájlt mindenféle zörejekkel... Mivel szerettem volna egy biztonsági másolatot készíteni az eredetiről (ismerem magam, milyen gyorsan összekarcolódik nálam egy CD), reklamáltam a kiadónál, de gyakorlatilag elküldtek a francba... Azt mondták, másoljam le ANALÓG módon... Ilyen feltételek mellett vehettem volna kazettát is olcsóbban... Arra már nem is válaszoltak, amikor megkérdeztem, hogy miért is fizetünk jogdíjat az üres CD-k után, ill. mivel a lemez másolható analóg módon, mégiscsak készíthető belőle MP3, tehát semmi értelme ennek az egésznek... Azt hiszem, többet nem fogok másolásvédett CD-t venni, különösen nem az EMIMUSIC kiadótól! Undorító banda!

Ne hagyjátok magatokat becsapni!

Előzmény: Wic (3265)
Endre_33 Creative Commons License 2003.12.06 0 0 3268
Hogy milyen progik miatt? Winlog, Surfer7, CorelDraw stb.! Próbálkoztam emulátorral, de nem sikerült... Marad egyelőre a Win - nem örülök neki ugyan (aki egyszer belekóstolt a Linux-ba... :-) ), de ez van. Egyébként ha azt vesszük, hogy pl. scanner, belső modem stb. nem ment Linux alatt, tehát újat kellett volna venni mindenből, drágább lett volna a Linux egy legális Windows-nál! (Amikor a gépet vettem, nem volt szempont a kompatibilitás...)
Előzmény: Wic (3242)
Gonda Iren Creative Commons License 2003.12.04 0 0 3267
Hardveres vedelemre gondoltam. ;-)
Előzmény: Wic (3266)
Wic Creative Commons License 2003.12.03 0 0 3266
"A másolásvédelem több formája is megsérti a CD-DA (audio CD) szabványt, ezért az ilyen lemezek nem használhatják a hivatalos CD logot. Néhány ilyen lemezt nem lehet DVD-n és még autó-hifin sem meghallgatni. Erre a különbségre különösen érzékeny a Philips, a Compact Disk licenc birtokosa. Szerintük egyértelműen jelezni kell az ilyen lemezeken, hogy azok nem CD-k."
Előzmény: Wic (3265)
Wic Creative Commons License 2003.12.03 0 0 3265
akkor az nem volt igazán másolásvédett CD.
Ami az én kezemben volt, azon nem volt "Compact Disk" embléma.

ps: ugye nem jogilag másolásvédettről beszélünk? :) hanem a "hardveresről".

Előzmény: Gonda Iren (3264)
Gonda Iren Creative Commons License 2003.12.03 0 0 3264
Nezd meg barmelyiket. Jopar megfordult mar a kezeim kozott, de mindegyiken rajta volt. Mondjuk masolni is lehetett... ;-)))
Előzmény: Wic (3263)
Wic Creative Commons License 2003.12.03 0 0 3263
Akkor fel kell jelenteni a forgalmazót és a gyártót.
másolásvédett CD-n nem lehet rajta az embléma.
Kiváncsi lennék egy ilyen per kimenetelésre...
Előzmény: Gonda Iren (3261)
Ramius Creative Commons License 2003.12.03 0 0 3262
Má' bocsika, de ki a ződ herét érdekel az artisjus véleménye?!?!?

Van törvény azt köll betartani, a véleményüket meg dugják föl - a padlásra...

Előzmény: Törölt nick (3255)
Gonda Iren Creative Commons License 2003.12.03 0 0 3261
"a másolásvédett CD-n nem lehet rajta a "Compact disk" embléma. "

De rajta van....

Előzmény: Wic (3260)
Wic Creative Commons License 2003.12.03 0 0 3260
a másolásvédett CD-n nem lehet rajta a "Compact disk" embléma.

Más:
Felelősségre vonhatnak-e azért, ha egy olyan DVD-t másolok magamnak le magáncélra, ami már másolt?
Jóhiszemű felhasználó vagyok, fel se tételezem, hogy az a DVD, amit másolni fogok, az egy másolásvédett DVD másolata, erre semmi nem utal. A másolószoftver nem jelez védelmet, így lemásoltam, azt hivén, hogy ez jogszerű.
Elhiszik ezt? :)

Előzmény: Gonda Iren (3259)
Gonda Iren Creative Commons License 2003.12.03 0 0 3259
Azert par helyen santit ez a dolog....

-"A magáncélú másolat készítése - de nem mással történő készíttetése "
Ha pl. nagymam Mate Peter lemezet lemasolom a nagymamnak, hogy templomba menet tudja hallgatni a discmanjebe, akkor en jogsertest kovetek el. Az mas kerdes, hogy a nagymamam nem koteles tanuskodni ellenem... :-)

-"Más a helyzet akkor, ha a DVD forgalmazója a lemezeket kifejezetten olyan technikai eszközzel ellátva hozta forgalomba, mellyel a másolatok készítésének lehetőségét kívánja kizárni."
Nos, akkor beszeljunk egy kicsit a Compact disc, vagy DVD szabvanyokrol... Ugyebar ott rogzitve vagyon, hogy mit nevezunk annak. Ha most ok ezt felrugjak, semmibe veszik, ocska masolasvedett szarokat forgalmaznak Compact disc felirattal, akkor mi jogon kovetelik meg azt, hogy en nem masoljam le. Ennyi erovel a filctoll gyartokat is be lehetne perelni, mert en azzal szoktam lathatatlanna tenni a masodik, zavaro sessiont. Ha egy birosagon en jogtalanul megszerzett bizonyitekokkal probalkozok, akkor engem elhajtanak a picsaba. Ha ok jogsertve jutnak uzleti haszonhoz, akkor miert nem rugjak oket picsan, ill. engem miert baszogatnak miatta???

Előzmény: Törölt nick (3257)
Degeczi Creative Commons License 2003.12.03 0 0 3258
bizony...
csak az nem egyértelmű, h filmet netről letölteni szabad-e (mp3-at uis szabad)
Előzmény: Törölt nick (3257)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.03 0 0 3257
Előzmény: Degeczi (3256)
Degeczi Creative Commons License 2003.12.03 0 0 3256
már megtették, csak használni kéne a netet (gyk "artisjus" a szervezet neve)
Előzmény: Törölt nick (3255)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!