Keresés

Részletes keresés

FIATowner Creative Commons License 2009.05.29 0 0 287
Sziasztok!

Jelentem, észrevételem és fejlesztési javaslatom van.

Azt vettem észre, hogy a ROOMBA-t a virtuális fal akkor is visszafordítja/megállítja, ha a felhasználó a DOCK gombot megnyomva, a helyére szeretné küldeni a gépet. Ez szerintem nem jó/helyes, hisz a felhasználói beavatkozás és az annak nyomán kapott "parancs" a legmagasabb szintű, végrehajtandó "utasítás"...
papika4 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 286
Szia Robotdoki!

Pár napon belül kapok az USA-ból hazaérkező barátomtól egy Roomba 560-ast. Az merült fel bennem, hogy fogom-e tudni itthon használni, hisz az USA-ban 120V a hálózati feszültség. A Roombán lehet-e ezt állítani?
Köszi előre is a választ.
Előzmény: robotdoki (285)
robotdoki Creative Commons License 2009.05.29 0 0 285
szia prod!

Shedule gomb nyomva és a programozott napnál hosszan nyomni a DAY gombot amíg "----"ez megjelenik....És így tudod egyenként törölni minden napot...
Üdv:Robotdoki
Előzmény: prod (284)
prod Creative Commons License 2009.05.29 0 0 284
robotdoki:

egy lúzer kérdés: hogyan tudom kikapcsolni az időzítést?
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.28 0 0 283
:( ez nem hangzik jó.
Előzmény: pgyuri183 (282)
pgyuri183 Creative Commons License 2009.05.28 0 0 282
Egyébként pedig az Angliában forgalmazott gépek legalább fele USA szabványú és eredetű...
Előzmény: Törölt nick (279)
pgyuri183 Creative Commons License 2009.05.28 0 0 281
A gyári számból. Az USA modell eleje minden esetben: KYN56001XXXXXXXXXXXXX Az EU modell régiótól függően ettől eltér /pl. nálunk KYN56004XXXXXXXXXXXXX/ A probléma, hogy elég valószínűtlen, hogy az eladó a vásárlást megelőzően közölni fogja a sorozatszámot. Egyébként kinézetre, ill. a hardver tekintetében minimális anyaghasználati különbségtől és a hálózati táptól eltekintve lényegében nincs gyakorlati különbség. A gond az, hogy egyikre sem - sem az USA sem az angol gépre - tudsz itthon jótállást érvényesíteni és bár rendkívül jók a hibastatisztikák, Murphy ugye nem alszik...
Előzmény: Törölt nick (279)
robotdoki Creative Commons License 2009.05.28 0 0 280
Szia ePtOn!

Ebben a témában sajnos nem tudok segíteni...Nincs infóm.
Üdv:Robotdoki
Előzmény: Törölt nick (279)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.28 0 0 279
Ismét én:)

Az angliában kapható Roombákkal nincs semmi probléma? Tehát azok valszeg ugye nem az amcsi kivitelek? Mert ha marad az 50%-os árkülönbözet, akkor azt hiszem onnan fogok rendelni:( 85e-ből bejön (és vám áfa nincs) az 560-as...rohadtul bánom, h nem októberben vásároltam...

Honnan lehet tudni, hogy amerikai, vagy angol modellről van szó mondjuk külsőségek alapján?
galapago5 Creative Commons License 2009.05.27 0 0 278

Köszönöm a részletes leírást!

Még egy kicsit gyűjtök rá, és amint aktuális lesz, jelentkezem.

galapago5

Előzmény: pgyuri183 (269)
FIATowner Creative Commons License 2009.05.26 0 0 277

hoppá..

 

köszönöm mindkettőtök válaszát!

Előzmény: FIATowner (276)
FIATowner Creative Commons License 2009.05.26 0 0 276

 

pgyuri183 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 275
Bocsi, kicsit "félreolvastam" a kérdést, robotdokinak igaza van, normál /takarító/ üzemben a robot az eszközeivel szemben tényleg kissé "távolságtartó"... :-)
Előzmény: FIATowner (272)
pgyuri183 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 274
Elképzelhető, hogy nem is "akar" dokkolni. A dokkolási igényét a gép a "dock" led villogtatásával jelzi. Ha menet közben elkezd villogni, az azt jelenti, hogy elkezdte keresni a bázisállomását - vagy azért, mert "úgy döntött", hogy végzett, vagy mert merül az akku / ez esetben ez látszik a "clean" led színén /. Ha bekerül a bázisállomás optikai hatósugarába, a "dock" led elkezd kb. kétszer olyan gyorsan villogni, és megváltozik a mozgásának a struktúrája is, megkezdi a dokkolási navigációt. Ehhez elsősorban a tetején lévő érzékelőt használja, ennek ill. a bázisállomáson lévő párjának és a saját mozgásának a segítségével határozza meg a megközelítés pontos irányát. Előfordul, hogy "elvéti", ilyenkor eltávolodik, és a folyamat újra kezdődik. Néhány esetben olyan messze kerülhet eközben a bázisállomástól,hogy optikailag "elveszti", ilyenkor minden a "kályhától" indul. Ritkán az is előfordulhat, hogy ha az akku eközben túlságosan lemerül, nem talál vissza. Ne felejtsd el, hogy azért ez nem egy C3PO, a beledrótozott értelemhez viszonyítva így is rendkívül jól teljesít, de nem tévedhetetlen. A statisztikája rendkívül jó az árához és a méreteihez viszonyítva. Sajna nem tudom jobban elmagyarázni, remélem érthető...
Előzmény: FIATowner (272)
robotdoki Creative Commons License 2009.05.25 0 0 273
Szia FIATowner!

A készülék tetején van az a kör alakú infra érzékelő mellyel figyeli a kiegészítő eszközök meglétét.Vagyis a dokkoló és a virtuális falak közelében(kb15-20cm) kikerüli az eszközöket nehogy arrébb mozdítsa, mert akkor akár rossz helyre is mehet....És az senkinek sem jó...
Szval ezért kerüli...itt esetleg maradhat olyan hely amit nem takarít.

Üdv:Robotdoki
Előzmény: FIATowner (272)
FIATowner Creative Commons License 2009.05.25 0 0 272

1. köszi, akkor tárgytalan

2. nem használok virtuális falat/világító tornyot így nem interferálhat. A dokkolás pedig mindíg teljesen problémamentesen megtörténik (elsőre, szépen óvatosan rájár a gép), ennek ellenére a takaírtás közben 10-15 cm-re megközelítve a dokkolót a gép határozottan irényt vált és másfelé indul.

Előzmény: pgyuri183 (270)
pgyuri183 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 271
Bocsi, 255 és 261.
pgyuri183 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 270
1. Az USA regisztrációnak nálunk semmi jelentősége.
2. Lásd 251, 261 hozzászólások
Előzmény: FIATowner (268)
pgyuri183 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 269
1. A Roomba előző generációinak manuálisan kapcsolható / olcsó / falai elvben használhatóak hozzá, a probléma az, hogy eltérő némileg a fizikai kialakításuk, ezért nem "üzembiztosak", azaz 10 esetből 2-4 alkalommal a gép ""átmegy" a tornyon.

2. Tapasztalataink szerint a Scooba nagyon háklis az egyenetlen talajra, a működési metódusból és a gép 2-3 mm-es szabadmagasságából következően a küszöbökön semmiképp nem megy át, de adott esetben egy nem teljesen sík felületű, vagy a vízszinteshez képest szöget bezáró keményburkolat is gondot okozhat.

3.Kb 1.5 liter tiszta folyadék megy bele, ez cca. 40 nm felmosására elég, ez természetesen függ az akadályok / széklábak, szőnyegek, stb. / mennyiségétől is. Alapvetően egy akkutöltés nagyjából 2 víztöltésre, azaz max. 60-80 nm-re elég.

4. Mivel a Scooba folyadék jogi viták miatt egyelőre az EU-ban nem kapható / kb. augusztustól talán... / marad a csapvíz, csapvíz ecet, illetve valóban a csapvíz és Frosch bizonyos semleges ill. savas ph-jú termékei, erre konkrét vásárlási érdeklődés esetén szabatos választ szoktunk adni.

5. Szalagparkettához is használható, ha megfelelő a felületkezelése és jól megoldott a vízzárása. Sajna ezt igazán egy helyi teszt döntheti el. Ha eddig is felmosták és az nem okozott gondot, jellemzően a Scooba sem fog...

6. Normálisan nem folyhat belőle víz.
Előzmény: galapago5 (262)
FIATowner Creative Commons License 2009.05.25 0 0 268

Hja, tisztul a kép... (csak ezt nem írtad oda az ábrákhoz).

 

Tehát ha világítótorony, akkor szükségszerű a kék nyaláb megléte,

ha pedig vitruális fal akkor nem kell.

Én ez utóbbit használtam, ezért nem okozott gondot a kitakarás, sőt nagyon is jól jött.

 

Két dolog:

 

1, a regisztráció, amit korábban említettem. Érdemes-e,s miért jó?

2, én is tapasztaltam, amit korábban valaki jelzett, hogy takarítás közben a gép határozottan kerüli a dokkolót. Mi ennek az oka?

Előzmény: robotdoki (267)
robotdoki Creative Commons License 2009.05.25 0 0 267
Szia FIATowner!

A piros nyaláb a fal helyettesítő.
A kék nyalábbal veszi észre a gép a világító torony ottlétét.
Vagyis ha csak a fal nyalábot látja akkor hiába van világító torony álláson akkor sem fog átmenni a másik takarítandó területre.
Ezen kívül még kommunikál 2,4Ghz-en is a világító tornyokkal azért hogy tudja a közelben melyik sorozatút keresse.
De van akinek úgy is működik....De ez a helyes telepítés....A hibák elkerülése céljából.
Üdv:Robotdoki
Előzmény: FIATowner (266)
FIATowner Creative Commons License 2009.05.25 0 0 266

doc!

 

1, A kék "vonósugár" mit ábrázol? Nem tudom értelmezni valahogy...

2, a bekarikázott elhelyezés az miért rossz? Én kifejezetten szoktam alkalmazni, mivel úgy találtam, hogy a tornyok IR adójának nyílásszöge elég nagy, így a fal mellé elhelyezve azokat a fal szépen kitakar belőlük. (mintegy, kimaszkolja azokat)

 

 

rossz?
Előzmény: robotdoki (265)
robotdoki Creative Commons License 2009.05.25 0 0 265
Sziasztok!

Még egy pár elhelyezési megoldás:Világító torony elhelyezésVilágító torony elhelyezésVilágító torony elhelyezés
Üdv:Robotdoki
robotdoki Creative Commons License 2009.05.25 0 0 264
Sziasztok!

Az egyik vevőm PL az asztaláról a morzsát szokta felszedetni vele....Nem esik le!

Egy pár kép a világító torony használatához: A jó elhelyezéshez leírásA jó elhelyezéshez leírás

Üdv:Robotdoki
FIATowner Creative Commons License 2009.05.24 0 0 263

Sziasztok!

 

Kérdésem, hogy az iRobot honlapján érdemes beregisztrálni a gépet? Mit "nyerek" vele, mire jó?

 

Egy felhasználási tipp (de csak a bártabbaknak és csakis megfelelően tiszta érzékelők esetén): szekrény tetejét is szépen letakarítja... ma kipróbáltam. :)

 

Végezeül, pár érdekes - éjszakai, infrás - felvétel a Roomba 560 -ról.

 

Roomba by nightRoomba by night

galapago5 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 262

Sziasztok!

Érdeklődnék Scooba tulajoktól, hogy milyen a Scooba? Pl. érdekel, hogy a Roomba vitual wall használható hozzá? Át tud-e menni ő is a küszöbön? (Roombának könnyű, hiszen ő nekifutásból rohan át.) Mennyi vízzel kell feltankolni? Olvastam, hogy spéci tisztítószere van, ami helyettesíthető valami Frosch pH semleges folyadékkal? Mennyi idő alatt megy tönkre benne a gumiszalag, meg a többi cserélendő dolog? Szalagparkettához ki mennyire ajánlaná? Ha teli van a tankja vízzel, és megemelem, hogy odébb rakjam, akkor kifolyhat belőle? Egyenlőre ezek jutottak eszembe.

 

Roomba meg nagyon jól dolgozik, most már azért használom egy ideje, és profin végzi a dolgát. Igaz, hogy én jobb szeretem nézi, ahogy dolgozik. Mondhatnám, öröm nézni, ahogy dolgozik. 2 naponta egy rövid túrára engedem el (konyha, háló, előszoba). Hetente pedig egy nagyra: előzőek+fürdő, babaszoba, nappali, szerszámos. Azon gondolkodtam, hogy mennyi lehet az életideje, de rájöttem, hogy nálunk könnyű dolga van, így bizti évekig ellesz. Muteroméknál már kérdésesebb az egész, mert ott kutyus miatt minden nap el lehetne indítani, meg sok a szőnyeg.

 

Mindenesetre megéri, nagyon hasznos.

Üdv,

galapago5

aki, a Pixmániánál nem vesz több cuccot

Előzmény: pgyuri183 (261)
pgyuri183 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 261
A 255 válasz második fele vonatkozhat erre is! Egyébként zavart okozhat egy optikailag erősen tükröző felület / pl. tükrös szekrény / a bázisállomás közelében. A dokkolás navigációja alapvetően a két eszköz / gép-bázisállomás / felső infraegységeinek munkáján - azaz infravörös fénnyel történő navigáción - alapul. Ha zavar van a dokkolással és az nem hardverhiba, akkor általában kiderül, hogy valamilyen optikai gond van. Próbáld meg máshová tenni a bázisállomást, akár csak kísérletképpen is, illetve nézd meg, hogy mi történik akkor, ha a "dock" paranccsal dokkoltatod be.
Előzmény: mkrisz74 (260)
mkrisz74 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 260
És az első kérdésre esetleg?
mkrisz74 Creative Commons License 2009.05.21 0 0 259

Szia!

 

Köszi, megnézem.

Előzmény: robotdoki (258)
robotdoki Creative Commons License 2009.05.21 0 0 258
Szia mkrisz74!

A Roomba oldalkeféje szokta a jobb oldali dokkoló érintkezőt a forgással beporolni...Ezért lehet hogy nem találja meg a jó kontaktot.
A régebbi modellek dokkolójába raktak sújt és emiatt nem mozdult el és könnyebben dokkolt.

Üdv:Robotdoki
Előzmény: mkrisz74 (257)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!