Keresés

Részletes keresés

nájcki Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38202
Engem is az lep meg, hogy a megadott forrás nem a szokott doomer blog. Nem néztem utána, pontosan mivel foglalkozik a cég.
Előzmény: wulfin (38201)
wulfin Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38201
Azert ez nem igy megy. USA a vilag legerosebb gazdasaga, ha a leveszed a sokat emlegetett belso fogyasztas meg ugyis a legerosebb marad. Innovacioban, kutatasban is elen jar, a megujulok legujabb megoldasai onnet szarmaznak szinte minden teruelten. Az usa tud fordulni gyorsan, a gazdasag rugalmas. Meg ha a legroszabb forgatokonyv is valosul meg egy lassu hosszu eveken at tarto recesszio johet. Nem fog pentek reggelre osszeomlni a dollar, max lassu leertekoldes jon, de ez is fordulhat ha fordul az orszag iranya. Ez a doomer elmelet szerint mar ket eve ossze kelett volna omlani a gazdasagnak oszt meg csak receszio se lett.
Előzmény: nájcki (38192)
styx___ Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38198

ill esélyes még;

2013.09.11

>;()

Előzmény: styx___ (38196)
styx___ Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38196

1/ 2012.04.15

2/ 2017.11.07

>;()

Előzmény: Törölt nick (38187)
nájcki Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38194
Szerintem a nő pitiáner a Hedge Fund menedzserekhez képest. De ő se akart kimaradni a buliból.
Előzmény: V.4_BlackVoid (38193)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38193
Ez kiraly, kar hogy nem lehet Magyarorszagon megcsinalni. :D
Előzmény: Törölt nick (38191)
nájcki Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38192
És reálisnak tartod az elemzést? Miszerint akár márciusban összeomolhat a dollár?
Előzmény: Törölt nick (38190)
nájcki Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38189
Nemigen olvasol angolul, de a LATOC mai nyitóhíre egy pénzügyi szolgáltatócég vészriadó-elemzése, mely szerint az idei karácsonyi szezonban a fogyasztók milliói fogják a kártyájukon túllépni a hitelkeretet (ez kiszámolható abból, hányan fizetik csak a minimumot, vagy azt se, kb 80%!!!) ez csődbe juttatja a hitelkártya-biztosítókat és közvetve azokat a nagybankokat, akikből a FED áll. Az elemmzés szerint márciusban az égbemegy az olajár, hogy az arab olajtermelők annyi pénzt fektethessenek a kínaiak kezében levő USA államkötvényekbe, amennyit csak lehet. A dollár összeomlik (március táján!), a kínaiak viszont fizetőképesek maradnak, tehát az araboknak továbbra is lesz hova eladni olajukat. Az USÁ-nak viszont nem lesz miért venni...

http://www.m-cam.com/display_news?id=240

Ha nem tévednek, akkor mégis elég gyorsan jönnek elég nagy bajok.
Előzmény: Törölt nick (38187)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38188
Egy kis angol humor az amerikai ingatlanpiaci valsagrol
http://www.youtube.com/watch?v=SJ_qK4g6ntM
nájcki Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38186
Most beszéltem egy magyar ismerősömmel, a családja a földművelés felé fordult az utóbbi időben, kiköltöztek a kisvárosból egy pár km-re levő tanyára és földeket vásárolnak a környéken. Beszéltünk az Olajcsúcsról, tudnak róla, részben tőlem is már korábbról. Mondtam, hogy a válság beütése után legalább a mezőgazdaság traktorjaiba lesz repceolaj. Azt válaszolta, kipróbálták, sajnos tönkrement tőle a traktorjuk motorja. Ez hosszabb távon szerinte nem megy.
nájcki Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38185
"de na meggondolnam magam meg visszjohetek ide, majd meglatom hogy alakulnak a dologok, most egy otthoni tulelo bazsit en is kiepitek."

Nem vagy te buta ember. Sose lehessen tudni... Hátha az armageddonisták nem is olyan hülyék...
Előzmény: wulfin (38183)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38184

Ez érdekes.

 

http://www.thenation.com/doc/20071217/klein

 

 

Guns Beat Green: The Market Has Spoken

 

Anyone tired of lousy news from the markets should talk to Douglas Lloyd, director of Venture Business Research, a company that tracks trends in venture capitalism. "I expect investment activity in this sector to remain buoyant," he said recently. His bouncy mood was inspired by the money gushing into private security and defense companies. He added, "I also see this as a more attractive sector, as many do, than clean energy."

 

Got that? If you are looking for a sure bet in a new growth market, sell solar, buy surveillance; forget wind, buy weapons. This observation--coming from an executive trusted by such clients as Goldman Sachs and Marsh & McLennan--deserves particular attention in the run-up to the United Nations Climate Change Conference in Bali at the beginning of December.

 

(...)

 

According to Venture Business Research, in 2006 North American and European companies developing green technology and those focused on "homeland security" and weaponry were neck and neck in the contest for new investment: green tech received $3.5 billion, and so did the guns and garrisons sector. But this year garrisons have suddenly leapt ahead. The greens have received $4.2 billion, while the garrisons have nearly doubled their money, collecting $6 billion in new investment funds.

wulfin Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38183

"Egyebkent komolyan kerdezem, hogy a tozsdeken kivul a hetkoznapi eletben mibol venned eszre, hogy recesszio van?"

 

Hat ez jo kerdes. En megneznem az udulohelyek forgalmat. Atlag csaladok az udulesrol modnak le elosszor ha szorul a helyzet.

 

"A legutobbi recesszio idejen (2001) is ott voltal?"

 

2002-ben jottem. Elotte meg a dotcom idejen voltam rovidebb idot. Jovo nyaron haza huzok ugy dontottem, de na meggondolnam magam meg visszjohetek ide, majd meglatom hogy alakulnak a dologok, most egy otthoni tulelo bazsit en is kiepitek.

Előzmény: Törölt nick (38181)
jee_c Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38180
Ok, értem már, valami firmányosabbra gondoltam.
Előzmény: Törölt nick (38178)
wulfin Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38179

Ilyen persze elofodul mindig, de hogy minden ceg egyszerre haimistsa az adatait az eleg valoszinutlen. A tozsdeindexbe meg ugy benne van sokminden. Persze valamennyi kesletetes nyilvan van.

 

De az egesz onnan indult hogy tulajdonkepp az elfogadott modellek szerint mar 2005-ben at kellett volna fordulni recesszioba es mar akkor feltunt par kozgazdasznak hogy ez nem tortent meg es ujra gorcso ala vettek az olajar es gazdasag kapcsolatat leiro modelleket. Az derult ki hogy 1980 utan joval gyengebb az osszefugges, ha az olaj ar megugrik a gazdasag egyik felebol atmegy a penz a masikba, ha meg visszamegy akkor forditva, de osszesegeben nem sok hatasa van.

Az adatok azt mutatjak hogy joval rugalmasabban reagal a gazdasag ma mint 1970-ben tette. Ami ha tenyleg igy van nem egy negativ dolog.

Előzmény: Törölt nick (38177)
jee_c Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38176
Ezt most nem értem, mi volt a termékekkel? Ki vásárolta meg azokat?
Előzmény: Törölt nick (38173)
wulfin Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38172

En ugy gondolom a tozsde az ami minden informaciot a leggyorsabban integral. Legalabb is max negyedeves kesletetes lehet benne, 3 havonta minden cegnek szamot kell adni a teljestimenyerol. Egyenlore a cegek jol teljesitenek, ez nem recesziora utal.

Előzmény: Törölt nick (38171)
wulfin Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38168
Es a reszvenyarfolyamokat is nyilvan hamisitjak.
Előzmény: wulfin (38167)
wulfin Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38167

"Es miert vagy biztos benne, hogy nem vagyunk mar most recesszioban?"

 

USA esetben:

 

1. Nem ezt mutatjak az adatok

 

2. Itt elek es en magam se tapasztalom semmilyen jelet hogy abban lennek

 

Ez persze nem azt jelenti hogy holnap nem leszunk abba, de jelen pillatban ez van.

 

Ezek utan a hamisitjak az adotokat tipusu erveles az eleg gyenge szamomra, az ettermekbe es boltokba ahova vasarolni jarok is hamaistjak az arakat?

Előzmény: Törölt nick (38166)
wulfin Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38165

"Nincs jele a recesszionak? "

 

Amirol en irtam abba az erdekesseg, hogy 4 ev alatt megtortent a tortenelem egyik legnagyobb olajaremelekdese (4-szeresere ment). Ha 2003-ban megkerdeik az ezzel foglalkozo szakembereket, akik az olajar es a gazdasag parametereinek a korrelacios fuggvenyeti eszik reggelire (szoval annal a moricka szintnel amit mi it kapargaszunk kicsit melyebben ismerik a temat), azt mondtak volna hogy tuti sulyos recesszioban leszunk mar 2007-ben. Tehat az eddigi elmeleteik nem voltak alkalmazhatok, most azon torik a fejuket hogy miert is nem vagyunk mar reg sulyos recesszioban. (multbeli adatok alapjan ott kene mar legyunk)

 

Lattam azt is leirva amit Theta szokott itt mondogatni. Ha a kitermelesi koltseg nem no jelentosen es nem kinalati hanem kereslet vezerlet aremelkedesrol (vagy netan spekulaciorol) van szo, akkor makogazdasagilag majdhogynem tokmindegy mennyi az ola ara. Ha felmegy ketszeresere, akkor az lehet hogy par embert erzekenyen erint, de az olajtarsasagok bevetele novekszik a penz invesztaljak vagy elkoltik igy visszakerul a gazdasagba, makrogazdasagilag az egyenleg nulla.

 

Szerintem is lesz recesszio, csak fejtorest okoz jelenleg az ezzel foglalkozo kozgazdazoknak hogy miert nincs mar reg.

Előzmény: V.4_BlackVoid (38162)
nájckingdom Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38164
Kiemelek egy mondatot az MTA állásfoglalásából:

„Szántóföldjeinken élelmiszert kell termelni – írja az állásfoglalás –, ugyanis a nagyon közeli jövőben is ez lesz a stratégiai termék a világon, hiszen óriási árnövekedés várható az élelmiszerek terén."

ÓRIÁSI ÁRNÖVEKEDÉS VÁRHATÓ AZ ÉLELMISZEREK TERÉN!!!
Az MTA már tudja.
--------------------------------------------------
MTA-szakbizottsága a szerencsi szalmaerőmű ellen

Szerencs - Az élelmiszer termelése fontosabb a bioenergia alapanyagnál – mondja a Magyar Tudományos Akadémia Természetvédelmi szakbizottsága. A konzervációbiológiáról
MTA-szakbizottsága a szerencsi szalmaerőmű ellen

November 27-én ülést tartott a Magyar Tudományos Akadémia Konzervációbiológiai és Természetvédelmi Bizottsága – tájékoztatott bennüneket a Zemplén Agorán dr. Bihari Zoltán. Az ülésen három napirendi pont tárgyaltak, amelyből kettü közvetlenül is érinti térségünket.
A bizottság állást foglalt a helyiek által kezdeményezett Zempléni Nemzeti Park megalakítás szükségessége mellett, kiemelve a terület kulturális és természeti értékeinek nemzeti és részben nemzetközi szintű jelentőségét.

Az élelmiszer fontosabb


Az ülésen szó volt továbbá a biomassza energia kérdésköre. A bizottság szakértői véleményekre alapozva megállapította, hogy hazánkban olyan nagyszámú biomassza erőmű és biodízel termelő egység van tervezés és részben megvalósítás alatt, amit hazánk teljes szántóföld területe sem tudna ellátni. Vetélkedés van a szántóföldért a biomasszát termeltetők, biodízel alapanyagot termeltetők és az élelmiszert termeltetők közt.
A bizottság álláspontja szerint a magyar élelmiszer és takarmányigény 4-5 millió hektáron elégíthető ki (időjárástól függően), ugyanakkor összesen 5,8 millió hektár szántóföld található ma hazánkban. „Szántóföldjeinken élelmiszert kell termelni – írja az állásfoglalás –, ugyanis a nagyon közeli jövőben is ez lesz a stratégiai termék a világon, hiszen óriási árnövekedés várható az élelmiszerek terén. A biomassza feldolgozása pedig csak helyi szinten támogatható. Külön földterületek bevonása erre a célra nem elfogadható.”

Káros a szalmaerőmű

A szerencsi szalmaerőművet a bizottság károsnak ítéli. A nagy távolságból történő beszállítás és az erőmű földgázfelhasználása olyan környezeti terhelést jelent, aminek köszönhetően a termelt energia semmilyen körülmények közt nem nevezhető „zöld energiának”. „A biomassza égetéses úton villamosenergia nyerés céljára történő hasznosítása nem támogatható” – fogalmazta meg a bizottság.
nájckingdom Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38163
Ezt nem is emelted ki, pedig ijesztően hangzik egy CNN-től:

Beware our shadow banking system

"CNN: "The modern day banking system is breaking down"

What we are witnessing is essentially the breakdown of our
modern-day banking system . . . Paul McCulley has labeled it the
"shadow banking system" because it has lain hidden for years,
untouched by regulation, yet free to magically package subprime
loans into a host of three-letter conduits . . .
Előzmény: V.4_BlackVoid (38162)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38162
Nincs jele a recesszionak? Mainstream focimek:

Beware our shadow banking system
"What we are witnessing is essentially the breakdown of our
modern-day banking system "

The Economist: America Now "At the Gates of Hell"

Tsunami of Foreclosures Creating Ghost Towns Across America

"Subprime" Credit Card Fees Add to Debt Problems

Goldman Sachs Betting on More Financial Chaos


Linkek es tovabbi hirek:
http://lifeaftertheoilcrash.net/BreakingNews.html
nájckingdom Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38159
Akkor ne tedd fel. "Bloggerjózsi".
Előzmény: Törölt nick (38157)
nájckingdom Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38156
Ezt a Global Economic Trendsre is felrakhatnád, oda is passzol. Kjváncsi lennék, leszólják-e Roubinit.
Előzmény: Törölt nick (38154)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38155
Mellesleg az olaj meg OLCSO, a termeles esese meg nem kezdodott meg igazan. A fejlodo orszagokat konnyu volt kiutni a versenybol.

Igazi inflacioval nezve, $200 kozeleben kene lennie, hogy az olajar 1970-es evek csucsat beallitsa.
Előzmény: V.4_BlackVoid (38152)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38152
Hat ezen jot nevetek.

"But the inflation, unemployment, and recession that supposedly follow oil price shocks are nowhere on the macroeconomic radar screen."

Ehhez kepest CNN Money cimlapon par napja oriasi betukkel: Jon a recesszio
Munkanelkuliseg: http://biz.yahoo.com/c/e.html - Honaprol honapra tobb
Massziv elbocsatasok vannak a penzugyi es ingatlan szektorban.

Amivel a most meglepodott kozgazdaszok nem szamoltak, hogy a media milyen jol le tudja tagadni a problemakat. Arrol nem is beszelve, hogy az inflacios adat teljesen alaptalan - es persze emiatt a GDP adat is irrelevans. Kicsit sulyosabb helyzet kell majd ahhoz, hogy mindenki szamara nyilvanvalo legyen mi tortenik.

Mindenesetre a vasarloi bizalom esik, az ingatlanpiac esik, a munkanelkuliseg novekszik.
Előzmény: wulfin (38145)
nájckingdom Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38151
Legenda lehet. Szerintem annak idején kiadták az ukázt, hogy"Kádár elvtárs, maguknál építjük a tranzit gázvezetéket!" "Értettem!"
Előzmény: Törölt nick (38149)
nájckingdom Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38150
"Jövőre 10-20% gázár növekedés."

Lehet az több is. Az orosz Gazprom vezér (vagy energiaminiszter?) most kjelentette be, hogy a jövő év folyamán az év eleji átlag 300 dolláról év végére átlag 400 dollárra emelik a gáz ezer m3-e árát. (azt nem is mondta, hogy talán utoljára adják ezt meg dollárban és nem rubelban, de azóta azt is mondták)

Ez azonban az egész EU-ra vonatkozó alapár. Nálunk még rájöhet ki tudja mennyi "politikai prémium" is, vagy ugatási bírság, ahogy elnézem (és dühösen kommentálom) a www.jobbklikk.hu Fidesz politikai műhely medvehergelési kampánycikkeit, szerintem a moszkvai külügy és energiaügyi minisztérium már tervezi, hogy ha Orbánkormány alakul, valahol Ukrajnában a magyar irányba vezető vezetéknél lehet valami sajnálatos üzemzavaz, amit csak igen lassan lehet elhárítani, vagy egyszerűen nekünk megdrágulhat és kész. Lehet menni a konkurenciához, pl. adjon Washington gázt... Ha már egyszer "ezer éve a Nyugathoz tartozunk". Csak csővezetékileg nem.
Előzmény: Vadista Szandál (38132)
nájckingdom Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38148
A komcsi mozgalmárbürokrata kampányok, szertartások, külsőségek továbbéltetője az általad joggal említett multikon kívül pl. az EU.
Előzmény: Törölt nick (38137)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!