Keresés

Részletes keresés

pajaci Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63538

Na meg azt se felejtsük el, ha szekrénysor van egyik oldalt, akkor egyből változik a leányzó fekvése.

Előzmény: Töck Jenő (63537)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63537

Jogos, de előfordulhat, hogy két nem egész sor lesz körben. Ez drágább és több munka. Egyébként ahány helyszin annyi eset. 

Előzmény: Törölt nick (63536)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63536

Magam részéről ha burkolatot tervezek akkor a közepéhez illesztem a lap közepét és ehhez osztom a többit.

 

Ez az alap eset... de, ha ezzel túl keskeny szélső sorok jönnek ki, akkor muszáj a fugát középre húzni.

túl keskeny= ~0,4X lapméret alatti (szerintem)

 

 

Előzmény: Töck Jenő (63533)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63535

Itt se lesz középen fuga. Csak a vezetővonalat viszem a fuga széléhez.

Előzmény: Töck Jenő (63534)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63534

Szerintem a bal alsó a legjobb, a jobb alsó az ronda, terány munka.

Előzmény: Töck Jenő (63533)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63533

Az aszimmetrikus az szerintem is ronda. Nekünk azt tanitották, hogy a szimmetria-tengelyt se túlzottan szép megjelölni (pont középre oszlopot, fugát stb. tenni). Magam részéről ha burkolatot tervezek akkor a közepéhez illesztem a lap közepét és ehhez osztom a többit.

Előzmény: Törölt nick (63531)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63532

Igen, így mértem ki és a többi helyiségben is így gondoltam. Legfelső jelölés van jelenleg. Illetve, ha a képet nézem az aljánál tejesen nyitott ott van az étkező, ott nem szeretném centizni, mert a dilatációs vonal tuti nem egyenes. 2cm-es vágással számolok ott eleve. Nem tudom, mennyire pontosa jön majd ki az utolsó padlólap.

Előzmény: Törölt nick (63531)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63531

Nincs rondább a keskeny és/vagy  aszimetrikus fal menti soroknál... szerintem.

 

Ezért a helyiség kimért (és derékszögű) közép vonalaitól kétfelé terjeszkedve kezdd el rakni.

A közép vonal vagy lapközépre essen vagy a fugára (ez a sorszámtól függ) úgy,

hogy a szélső sorokba fél lapnál nagyobb lapok kerüljenek ...

 

Előzmény: Pocok75 (63529)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63530

A Zalakerámia 4-es fugát javasol padlófűtésre. 3-as keresztem van.  Neked is köszönöm a tanácsokat! :)

Előzmény: pajaci (63528)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63529

Köszi, vágod csípőből a szabványt! :D Akkor válogatok. A rosszabbakat kirakom szélre. Egyébként pont méret két szélen, ott vágni se kell nagyon. Dilatációs hézag is marad. Csak az étkező és a másik végét kell majd karcintani. Ha nagyon megy, akkor a WC és a kifürdőt is burkolom, a nagynak nem merek nekiállni, mert ott nagyok a lapok és az patentt kell legyen! :)

Előzmény: Törölt nick (63526)
pajaci Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63528

Rakd 4-es fúgával, és vegyél keresztet hozzá 3-ast meg 5-öst is, azzal tudod korrigálni az eltéréseket. Ahol méreteltérés van a sarkoknál, ott a kereszt egyik sarkát teszed csak be a lapok közé függőlegesen.

Előzmény: Pocok75 (63527)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63527

Igen csináltam, falra is raktam. Ha nem megy, akkor visszaszedem. Meg szeretném próbálni, ha nagyon nem megy laminált padlót rakok ezt meg elrakom a garázsba. :) A kis csempéktől jobban félek, 10*10 és nem egyenes a széle. Egyébként padlófűtés van, vettem murexin s1 ragasztót 4mm fugatáv lesz. Van lézeres segítség is. A padlóban 2 mm- hibánál nincs több.

Előzmény: pajaci (63525)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63526

Az EUROSZABVÁNY (EN 98) szerint 0,6 % az azonos kaliberen belül a mérettűrés.

 

Tehát a 33x33cm-es lapnál max 1,98 mm eltérés megengedett a kaliberen belül.

Vagyis az 1 mm az még egész jó :-)

 

Az egy felületre vásárolt teljes mennyiség legyen azonos kaliberű.

A 30x30-as lapokat legalább 3 mm, a 40x40-eseket legalább 4 mm fugahézaggal fektesd.

Előzmény: Pocok75 (63521)
pajaci Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63525

Csináltál már ilyet, vagy ez lesz az első?

Előzmény: Pocok75 (63524)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63524

Igen, én szeretném. :) A tök sima padlóra is 2500/nm áron rakják le. A fürdőszobát nem én csinálom. A másik gond, hogy aki jó decemberbe érne rá és szeretném összerakni a konyhát. Időm van, mert most nincs semmi munkám.

 

Üdv.

Előzmény: pajaci (63523)
pajaci Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63523

A burkolónak ez nem okoz problémát. Vagy te akarod lerakni?

 

Előzmény: Pocok75 (63521)
DCSNZS Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63522

bocs,de ezt hirtelen nemértem (mi  alá tegyek hézagolót ,és milyen habcsík?)

 

Előzmény: Törölt nick (63519)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63521

Igazad van a százalékban. Nézem a dobozt, de a felirat nem olvasható rendesen mert el van csúszva a nyomtatás. A kaliberszám egyezik, a színárnyalat is, de nekem soknak tűnik a mm-es szórás a csomagon belül. Vagy ez rendben van szerintetek? Ilyen szokott lenni? Válogassam át és szegélyre szélére kamrába az eltérőeket?

Előzmény: Törölt nick (63520)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63520

Mi a a 0,5 mm ? 

A dobozon belüli szórás?

 

Mert a 1,5% az 330*0,015=4,95 mm

 

Előzmény: Pocok75 (63518)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63519

mert a dübelt (még ha találok rá megoldást)nem tudom biztonságosan behuzni.

 

Tegyél alá távtartókat... mondjuk 10 cm hosszú lécdarabokat, alul-felül az öntapadós habcsíkkal ellátva.

A távtartók között pedig PUR habbal töltsd ki a maradék réseket...

Előzmény: DCSNZS (63512)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63518

Sziasztok!

 

Vettünk Zalakerámia burkolatot. 3e /nm ára van(Savanna). Egy dobon belül is 1mm eltérés van. Nem tudom, hogy ez belefér? A neten kutatva 1,5% eltérést enged meg 1. osztálynál.

33-as a lap, elvileg 0,5mm lehetséges.

pajaci Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63517

Akkor átlehet köpni a falak felett egyik szobából a másikba???

Előzmény: KömKel (63516)
KömKel Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63516

Nem jól érted.

 

A válaszfal teteje 4 cm-el lejjebb van (egész sorra számolva), mint a mennyezet.

A gipszkarton fémprofil 27 mm-es, és illik a falon körbe radni UD profilt, amit a falhoz rögzitesz.

 

Mivel ott a 4 cm-es rés, nincs mihez rögziteni ezt a profilt.

 

---

Én hozzáfűznivalóim:

1. A válaszfalak ezek szerint nincsenek kiékelve a födémhez, ami hibás kivitelezés alapból.

2. Semmi baj nincs a fa vázzal, ha impregnált faszerkezetből készül.

Előzmény: pajaci (63515)
pajaci Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63515

Megpróbálom megfejteni miről is van szó.

Tehát gipszkartonozni szeretnéd a mennyezetet.

A betonkoszorú keskenyebb mint a fal.

A födém anyagát meg nem tudjuk.

Előzmény: DCSNZS (63514)
DCSNZS Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63514

házat, és mennyezetet kartonozni akarom!

még a rés egyenlőre semmivel

halaloszto Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63513

mit epitesz? milyen aluprofil?

 

mivel lett a res kitoltve?

 

Vajk

Előzmény: DCSNZS (63512)
DCSNZS Creative Commons License 2014.10.23 0 0 63512

sziasztok!

 

A belmagasságom 260 cm-re van tervezve, viszont akadt egy kis probléma.

10sor tégla és 30 cm koszorú-ból adódóan mikor a válaszfal felkerült a gerend és a válaszfal tetejének felső síkja közt van 4cm.

 

így ha akarom tartani a 260 cm és aluprofilhoz ragaszkodom nem tudom megcsinálni mert a dübelt (még ha találok rá megoldást)nem tudom biztonságosan behuzni.

Ha profilozni akarom lejjebb kellene hozni 250-re!

Ez nem túl alacsony már????

 

jelenlegi helyzetre a párnafázás lenne tökéletes , így ahol esetleg nincs berenda felhúzni ,áttudom tenni a rés közt így teljesen tökéletesen megtudom oldani!

 

csak hát....bárkit megkérdezem h. mi a véleménye a párnafával kapcsolatba ,mindenki rávágja h. minden féle képpen profil.

 

Úgy látom : régen mindenki fázta nem? ha tényleg adtál a munkádra nemhiszem h. olyan szar az....csak hát már ez az építóipar nagyon modernizálódik ahogy észrevettem.

 

mit tanácsoltok?

üdv

KömKel Creative Commons License 2014.10.22 0 0 63511

Ha 5 méteres lesz a fesztáv, és féltető jelleggel, akkor 70 cm-nél nagyobb osztásközt nem csinálnék (10x15-ös szarufánál), mert a tető önsúlya piskóta a hó- és szélteherhez képest.

 

Én azt csinálnám, hogy 2-3 szarufánként a szelemen alá beraknék egy függőleges, falnak csavarozott méteres "lábat". Ez nem a súly miatt kell, hanem hogy a falra csavarozott szelemen kevésbé akarjon kicsavarodni. Plusz a ferde támaszok miatt gyakorlatilag minden 2.-3. szarufa egy kerettel támaszkodik a falnak, nagyobb felületen.

Előzmény: Danibáttyó (63510)
Danibáttyó Creative Commons License 2014.10.22 0 0 63510

Helyes a feltételezés, az emeleti részhez támaszkodik a tető.

A fal viszont átvesz valamennyit a terhelésből, nem? Mivel ha nem lenne ez a 12x12-es gerenda, a szarufák akkor is neki támaszkodnának a falnak, ugye? Tehát a 12x12-es csak egy részét viseli a tehernek, a másik fele a szarufák végénél a fal felé irányuló, toló erőként jelentkezik.

Mivel lakott tér van a fal túloldalán, ezért a túloldali gerenda kizárt. Esetleg valami falba sűllyesztett deszka?

Vagy a 12x12 (vagy nagyobb) gerenda alá még egy ugyanolyan? Nem túlzás ez?


A tető súlya szerintem négyzetméterenként 70-80 kg. + a hó


Mekkora szarufatávolsággal érdemes számolni egyébként? 84-86 centi?



Köszönöm a válaszokat!

Előzmény: KömKel (63509)
KömKel Creative Commons License 2014.10.22 0 0 63509

Mivel 30 fokos tetőt irt, 5 méteres hosszon, feltételezem az alja 1,80 felett kezdődik, akkor ez a szelemen ~470 cm magasságban lesz.

Ha kétszintes épület, akkor pont az emeleti rész közepe.

Előzmény: halaloszto (63508)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!