Keresés

Részletes keresés

xcoder Creative Commons License 2007.12.20 0 0 38876
Előzmény: wulfin (38875)
wulfin Creative Commons License 2007.12.20 0 0 38875

En az elmult 5 evben state of the art katonai projekteken dolgoztam, jelenleg az amerikai legiero kutatsi projektjen dolgozok, az air force volt vezeto tudosaval hetente beszelek. A fonokom akivel szoktam ezekrol sokat beszelgtni pedig abszoult a tuz kozeleben mozog. Amennyire en latom nincs itt semmifele csoda, kemeny munkaval lehet szepen lepesrol lepesre elore jutni. Radasul ma mar a neten nezheted az egeszet hogyan fejlodik, lasd pl Darpa Grand Challenge. Izzadnak a kutatok hogy megoldjak az alga kerdest vagy a szuperkondenzatorokat, aksikat stb. Amint valami gyakorlatban hasznalhato eredmeny van megy ki cegbe (lasd pl A123). Lesznek majd megoldasok, de nagyon sokat kell meg dolgozni hozza, de szepen fokozatosan fejlodik, eleg jol nyomon lehet kovetni hol jar, nincsennek itt nagy titkok.

 

A peak oil okozhat sulyosabb recesziot is, az egesz attol fug milyen parameterei vannak a gorbenek, hirtelen sokkhoz nehezebb alkamazkodni, lasabb lefutas eseten van ido alkalmazkodni, ami biztos hogy nagyon nagy valtozasok lesznek.

Előzmény: Törölt nick (38874)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2007.12.19 0 0 38871
Link? A CNN-en es EIA oldalon meg nincs fenn. Hol teszik ezt kozze leghamarabb?

Egyebkent az olajar nem nagyon erezte meg, alig emelkedett.
Előzmény: Törölt nick (38868)
Első Polgár Creative Commons License 2007.12.19 0 0 38865
Senkinek nem érdeke elhallgatni, senki nem is hallgatja el, de annyi fals riasztás volt már, hogy az emberek nem veszik komolyan.
Előzmény: slowrunner (38855)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2007.12.19 0 0 38864
Innen erheto el az export grafikon.
http://netoilexports.blogspot.com/
Előzmény: V.4_BlackVoid (38860)
malócz Creative Commons License 2007.12.19 0 0 38863
http://hu.wikipedia.org/wiki/Peak_oil

hogy itt van-e a peak? ezért kell nézni a kitermelési adatokat és a nyersanyagárakat.
Előzmény: slowrunner (38855)
nájckingdom Creative Commons License 2007.12.19 0 0 38862
Jó kezdeményezés, csak egy nagy hiba van a cikkben. Hogy a lószart "hulladékproblémaként" tárgyalja. (trágyalja?)
Boldog lennék, ha valaki rámsózna napi 20 kilót ebből a hulladékból! A legjobb talajjavító. Az egykori híres Párizs-környéki (bio)kertészetek ebből értek el a tradícionális kínai kertgazdálkodásét elérő, vagy meghaladó hozamokat. Tehát ott, ahol a sokat idézett tökfej tudós a páriszi utcákat elborító méteres lószart vízionálta. Ezt hozzák arra egyesek, hogy majd az olajválság is megoldódik.
Valójában a párizsiak megették a lószart, a zöldségek közbeiktatásával!
Jó étvágyat!
(nem tréfálók, jó szar a lószar)
Előzmény: Törölt nick (38856)
nájckingdom Creative Commons License 2007.12.19 0 0 38861
Egy hosszabb platónak is akkor vennénk igazán hasznát, ha az emberiség tudatában lenne az elkerülhetetlen váltásnak és az átállásra fordítaná a plató idején még rendelkezésre álló összes folyadékot. így azonban, hogy továbbra is esztelenné szemétté varázsoljuk az erőforrásokat a fogyasztósdi keretében, sokra megyünk vele, ha netán plató és nem csúcs. Viszont BlackVoid ellenvetései megmutatják, hogy egyenlőre a plató is egy gyenge lábakon álló , reményen alapuló előrejelzés. Ábránd.
A lényeg, hogy nem vagyunk felkészülve a kitermelés és főleg export csökkenésére, a gazdasági paradigmaváltásra. így vagy úgy falnakrohanás lesz ebből.
Előzmény: wulfin (38859)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2007.12.19 0 0 38860
Uj csucs van havi szinten, de eves szinten 2007 nem eri el a 2006-os kitermelest. Statisztikai zaj. Ez olyan mint ha annak orulnel, hogy eves szinten csokkent a fizetesed, de novemberben tobb penzt kaptal mint barmikor. Nem igazan szamit.
Az olajaron nem is nagyon latszik az uj csucs, max annyiban, hogy nem torte at a $100-at.

Mit jelent, hogy hosszu plato? 2-3 ev? 20-30 ev? Az elobbire latok lehetoseget, az utobbira nem nagyon.

Ami igazan szamit az ez:
http://bp1.blogger.com/_kdcZbozWthI/R2KYvz9uaOI/AAAAAAAAAXw/iprA--K8Ji8/s1600-h/image002.gif

Netto export. A trend csokkeno, ha nem all meg vagy fordul meg akkor hiaba a plato a termelesben.

2007-2008-ban nagyon sok uj mezo allt es fog allni termelesbe es az ossztermeles megse novekedett szamottevoen. Ha kifogynak az uj projektek akkor lesz problema.
Előzmény: wulfin (38859)
wulfin Creative Commons License 2007.12.19 0 0 38859

"már az a tény is beszédes, hogy most "összes folyadékot" mérnek a statisztikában, ez már kínlódás a javában"

 

Az hogy a csokkeno olaj termeles melett novkszik az osszes folyadek, nekem inkabb valami olyasmit mutat hogy a helyettesitok kepesek belepni ilyen gyorsan, ami szerintem jo hir es azt tamasztja ala hogy nem meredek csucs varhato hanem inkabb egy hosszu plato. De sok elemzo is hasonlokeppen latja ezt.

Előzmény: nájckingdom (38847)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2007.12.19 0 0 38858
Leginkabb a medianak es az osszes cegnek. Ha az emberek felfogjak, hogy jon (itt van) a Peak es felfogjak a kovetkezmenyeit, akkor ki fog esz nelkul hitelt felvenni, koltekezni, pazarolni??? Aki felfogja az mar nem.

Mindenkinek a legfobb erdeke, hogy menjen minden tovabb a regiben. Masreszt a cegek vezetoi nem fizikusok es nem ertik meg hogy miert akkora problema ez. Itt a topikon se ertik sokan.

A masik. Ha a politikusok felhoznak egy problemat akkor az emberek elvarjak, hogy valami megoldasi lehetoseget is talaljunk ra. De erre nincs szep es jo megoldas. Inkabb hallgatnak rola, ez sokkal kenyelmesebb. Az emberek nem szeretik a rossz hireket. Megoldhatatlan problemanak ott van a globalis felmelegedes. Nem kell nekik meg egy.

Harmadik. A klimavaltozasnak is kellett vagy 20 ev mire a tudosoktol eljutott a kozvelemenyig.
Előzmény: slowrunner (38855)
nájckingdom Creative Commons License 2007.12.19 0 0 38857
Nincs elhallgatva, itt is fórumozunk róla...
Valójában jól kirajzolódó trend, hogy míg 2-3 éve még csak az alternatív szájtok és könyvek témája volt, addig az utóbbi egy évben egyre több mainstream médium foglalkozik vele, címlapon is. Lassan, de biztosan bekerül a közérdeklődés előterébe.
A politikusok és közgazdászok vakok rá, mert az agyukba mosott világképpel ellentétes, de a tények makacs dolgokként majd őket is földreszállásra kényszerítik.
Előzmény: slowrunner (38855)
slowrunner Creative Commons License 2007.12.19 0 0 38855
Sziasztok!
Érdeklődéssel olvasgatok bele ebbe a topikba, meg egyéb peak oil témájú írásokba, de elég szkeptikus vagyok. :)

Össze tudná foglalni vki nekem, hogy ha tényleg nyakunkon a peak, akkor kinek is áll érdekében, hogy elhallgassa ezt...?
Mert sztem a kitermelő országoknak ill. az olajtársaságoknak pont az az érdeke, hogy terjesszék és ne elhallgassák az aggodalmakat az elérhető készletekről, mert így lehet felhajtani az árakat....
A kormányok meg nagyon is kihasználthatnák a témát, elterelve a figyelmet egyéb problémákról.

Szóval nem értem az indítékot a probléma elhallgatására.

hanyattesett Creative Commons License 2007.12.19 0 0 38854
fogyasztói szükséglet. nyilván

amit te akarsz, az az, hogy azok, akiknek pénzük van, ne FOGYASSZANAK hanem a jövőt segítő HARD (azaz ne szolgáltatás) beruházásra költsék a pénzüket
Miért tegyék?
Miért ne a szeméttárolók feltöltésében jeleskedjenek az emberek?
Előzmény: Törölt nick (38853)
nájckingdom Creative Commons License 2007.12.19 0 0 38852
"Na ez a népesség jelen állapota: 5 emberből 4 a denial állapotában van."

Szóval az egész népesség bent volt a CNN stúdiójában? Ne legyél már ilyen szemellenzős tojásfejű, a médiában megszólaló fickókra lehet találó ez az arány, de ezek KONTRASZELEKTÁLTAK. Az eccerű emberek körében sokkal nagyobb arányban találsz praktikus, józan gondolkodást. Szerintem az éghajlatváltozásra szarni fog az emberiség az olajcsúcs miatt, ez nem lesz ártalmatlan, de ez a prioritás kényszerhelyzetben. Ha javában kezd majd apadozni az importolaj és gáz mennyisége, nem fogjuk kitermelni a toronyi lignitet csak azért, mert szép a táj?
Előzmény: Első Polgár (38849)
Első Polgár Creative Commons License 2007.12.19 0 0 38849

Tegnap a CNNen volt egy vitamüsor a klimaváltozásról, de a lényeg a karbonemisszió csökkentés volt, ami lényegében ekvivalens a peak oil problémájával.

Volt ott 4 álmodozó faszkalap öltönyben, akik mindenkit hibáztattak, a piacot, a politikusokat, a kormányzatot, ült ott egy laza csávó farmerben, az megmondta a tutit: az olaj és a szén a legolcsóbb, ezek visszafogása a fogyasztókat sújtaná, ezért viselkedik a piac és a politikusok úgy ahogy. Na mit kapott ezért, orditva huhogták le, hogy dehogynem, vannak alternativák, olyan motorokat kell kifejleszteni, amelyek kevesebbet fogyasztanak, környezetbarátok és nagyobb teljesitményüek, a fazont nem hagyták többet szóhoz jutni, az csak mosolyogva ingatta a fejét.

Na ez a népesség jelen állapota: 5 emberből 4 a denial állapotában van.

nájckingdom Creative Commons License 2007.12.19 0 0 38848
Teljesen off vagyunk, de szerintem a Fidesz éppen hogy nem minden kártyát játszott ki, hogy az összes szélsőségest a zászló alá terelje. Mostanában sok olyan elhatárolódást, meg elköteleződést láttunk tőle (Likud testvérpárt, nyalótúra DC-ben, Gárda-elhatárolódás), amivel éles vonalat húzott magától jobbra és sok hívét zavarta a vonalon túlra. A származás OV esetén esetleg jelenthet egy fajta bizonytlan önértékelést és ebből is fakadó túlkompenzálós hatalomvágyat. Tipikus asszimilánsprobléma, lásd Petőfi. (két szlovák szülővel magyarabb akart lenni az átlagnál)

A kuruc beszámol a jászapáti kocsmáros "cigányoknak belépni tilos" táblájáról a kocsmaajtón. Az illető az SZDSZ helyi vezetője...
Szerintem ebben még alakulhat népfront, ha fokozódik majd a helyzet a válságfronton.
Előzmény: kilenctizenegy (38844)
nájckingdom Creative Commons License 2007.12.19 0 0 38847
Hiába gúnyolódsz, már az a tény is beszédes, hogy most "összes folyadékot" mérnek a statisztikában, ez már kínlódás a javában, bűvészkedés a szavakkal, kreatív könyvelés. A jó öreg "olaj" már nem használatos szó, abban kifejezve két éve túl vagyunk a csúcson. Ez még nem zuhanás, de már nem is stagnálás. Elkezdtünk csúszni lefelé a lejtőn, előbb-utóbb jön a meredekje.
Előzmény: kilenctizenegy (38846)
kilenctizenegy Creative Commons License 2007.12.19 0 0 38846
Kérdezd meg Nájckit, hogy ez már a zuhanás-e, vagy csak a stagnálás! :-))
Előzmény: wulfin (38845)
wulfin Creative Commons License 2007.12.19 0 0 38845

http://europe.theoildrum.com/node/3381#more

 

2007 november, 86.55 mbpd-vel uj rekord az osszes liquid termelseben!

kilenctizenegy Creative Commons License 2007.12.19 0 0 38844

"Ember, és még te torkoltál le engem anno rasszistának vélt hozzászólás miatt?"

 

Igen, én. Miért, mi az, ami alapján ne lett volna jogom hozzá? Mármint úgy értem, hogy mi a rasszista az én hozzászólásomban?

 

"Nem hiszem, hogy bármiben befolyásolná a jobbközép pártot a vezérük vélt származása. OV nem "cigánypolitikus"."

 

Már miért kellene minden cigány származású politikusnak cigánypolitikusnak lenni? Eszembe jut erről a hozzáálásról egy régi, szomorú történet. Azon a településen, ahol úgy harmincéves koromig éltem, '94-ben nyert az MSZP. A győztesek helyi pártvezére régi vágású káder volt, azóta meg is halt már. A győzelem éjszakáján már az első eredmények után nagyon gyorsan kritikátlanul leitta magát, és nagy hangon hőzöngött. Nemsokára megérkezett a helyi cigányszervezet küldöttsége és a portás bejelentette őket az újdonsült nagy embernek. Az pedig kiordított, hogy "Hegedű van náluk?" Erre "nincs" volt a válasz, és emiatt nem engedte be őket, pedig csak gratulálni szerettek volna, ahogy Európában illik.  

 

"Nem hiszem, hogy bármiben befolyásolná a jobbközép pártot a vezérük vélt származása."

 

Én pedig hiszem. A Fidesz már minden kártyát kijátszott, amivel újabb szélsőségeseket lehet a közös zászló alá terelni. Vajon a cigánykártya kijátszásában mi akadályozta meg őket, ha azzal egy nagyságrenddel több embert lehet mozgatni, mint minden más radikalizmussal együttvéve? A jelenlegi összkép alapján az MSZP már többbször nyúlt ehhez a kártyához, míg a Fidesz emlékeim szerint soha. Azt ne akarja senki megmagyarázni nekem, hogy emögött morális megfontolások vannak...

Előzmény: nájckingdom (38813)
wulfin Creative Commons License 2007.12.18 0 0 38843

Vegre mar valami, de ha jol latom csak 1MW-rol van szo. Igazan beindithanak mar azt a gigawattnyomo csodanegert:)

Előzmény: V.4_BlackVoid (38838)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2007.12.18 0 0 38838
Nanosolar leszallitotta az elso megrendelest.
http://blog.nanosolar.com/
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2007.12.18 0 0 38837
Ep esszel?
Ismersz politikust? Szerinted epeszu?
Lattal mar multi ceget belulrol? Epeszuek a vezetok?

Nem epeszu itt senki. Igy megy ez.
Előzmény: Törölt nick (38836)
hubab Creative Commons License 2007.12.18 0 0 38835

Az, hogy valaki nem fasiszta külsőségeket használ, az valóban nem garancia arra, hogy lényegében ne legyen az, attól még lehet bőven.

De mi az üzenete annak, ha tüntetően felmutatja azokat?

Arról már nehezebb feltételezni, hogy nem úgy gondolja. Az burkolt fenyegetés mindenkire, aki nem úgy gondolja ahogy ők, ez a viselt külsőségek üzenete.

Ugyan, miért bélyegezné meg magát buliból?

Igaz, Henry herceg is felvette a barna inget horogkereszttel...

Előzmény: Törölt nick (38832)
wulfin Creative Commons License 2007.12.18 0 0 38834

"Valószinüleg még végig lesz zongorázva a nap és szélenergia egy efféle klasszkikus boom and boost ciklusban"

 

A napenergia elott van meg azert vagy harom-negy nagysagrend novekdesi potencial ott meg odebb van a vege a jateknak, meg csak most kezdett elindulni. 

Előzmény: Lemmiwinks (38831)
Lemmiwinks Creative Commons License 2007.12.18 0 0 38831

Ez jó, ez azt vetiti előre, hogy a bioetanol lufi kipukkadása után újra esni fognak a kajaárak.

Valószinüleg még végig lesz zongorázva a nap és szélenergia egy efféle klasszkikus boom and boost ciklusban, mire eléggé felmegy az olaj ára ahhoz, hogy a spekuláció már túl drága legyen a szén és az atom viszont relative olcsó.

Előzmény: berci222 (38775)
nájckingdom Creative Commons License 2007.12.18 0 0 38830
"De valakinek valamikor már el kellett kezdeni."

Az hagyján, de pont EZT?
Pl. hogy ontopic is legyen, miért ilyenkor kell, olajváálság kezdetén vasuti mellékvonalakat leépíteni és a nyereséges cargot eladni egy szomszéd állam állami cégének. Semmi olyat nem kezdtek és nem folytatnak, ami a magyar gazdaságot és társadalmat energiaválságállóbbá, alkalmazkodóképesebbé tenné. A falusi bármik leépítése ugyanez. Ha valaki nem fogadja el az én "vissza a falura" trendemet, attól még elhiheti, hogy a még ottlevőkk alól nem kéne szétverni mindent, ha enni akarunk.
így reformál Gyurcsány? Az olajcsúcs előtti liberalizációs globalizációs multiknak adunk mindent bagóért trend szellemében reformál, azaz ver szét.
Lássuk Uramisten, mire megyünk ketten. Nem elég az olajcsúcs, még reformál is a táncoskomikus.
Előzmény: erbe (38824)
erbe Creative Commons License 2007.12.18 0 0 38824
Miből gondolod, hogy a nagyobbik kormánypárt nekiáll TV-t ostromolni a tizenvalahány %-ával? A kisebb meg nem nagyon törheti magát 1%-kal.
Szép csöndben megvárják, amíg az (f)osztogatással megint kiürül az államkassza és visszasírják őket. Amikor elkezdték a reformot, bevállalták, hogy nekik egy időre annyi.
De valakinek valamikor már el kellett kezdeni.
Előzmény: Törölt nick (38822)
hubab Creative Commons License 2007.12.18 0 0 38823

Én a gárdánál csak azt nem értem, hogy lehetnek ilyen hülyék, hogy egyértelműen fasiszta-nyilas jelképrendszert, vagy ahhoz szándékoltan hasonlót használnak, ezzel kapásból és megjósolhatóan szalonképtelenné teszik magukat az átlag népesség szemében, meg a külföld szemében is.

Ha komoly szándék volna mögöttük, választhattak volna olyant is, amelynél kínosan vigyáznak rá, hogy ne lehessen bélyeget sütni rájuk.

Ezért sejtem, hogy itt valami áttételes politikai szándékok is lappanganak valakik részéről...

Előzmény: nájckingdom (38817)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!