Keresés

Részletes keresés

Pityorka Creative Commons License 2007.08.08 0 0 319

Szia!

Ez egy Nyíregyházi cég, úgy tűnik sok minden van náluk, egy próbát megér. Az a baj, hogy a 151-es ROBI is ritka, mint a fehér holló.

nézd meg itt

GoldenRetriever Creative Commons License 2007.08.08 0 0 318
Neked milyen igazad van, ez nagyon nagy segítség tőled!!!!Köszi!Mostmár csak utána kell néznem, hol lehet robi 151-es alkatrészeket kapni!Esetleg erre van tippetek?
Előzmény: Pityorka (317)
Pityorka Creative Commons License 2007.08.07 0 0 317
Szia!
Úgy látom, hogy a tank megegyezik a ROBI 151 típus tankjával. Legalábbis az enyémen szakasztott ilyen van, csak a gép elején. Próbáld meg, hátha találsz 151-est valahol, és az sztem jó lesz.
Előzmény: GoldenRetriever (311)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.08.07 0 0 316
Köszi, utána nézek!!
Előzmény: misikt (315)
misikt Creative Commons License 2007.08.07 0 0 315
Visszatekertem a gépedről készült fotóhoz, és két gondolatom támadt. Egyik, hogy a régebbi "kis" Ducati  ("kis-olasz") gépen is ilyesmi a tank, másik meg, hogy rá lehetne tenni hengeres tankot is, ami régebben gyakori volt, de tipust nem tudok mondani.
Előzmény: GoldenRetriever (313)
misikt Creative Commons License 2007.08.07 0 0 314

Nincs!

Ezt inkább úgy tudom elképzelni, hogy keresgélni kell, és amit találsz, megnézni, hogy rá lehet e bűvölni. Praktikus a műanyag tank, mert nem eszi a rozsda (csak a fény). Valami jószándékú műhelytulajdonos biztos ad valami bontottat.

Előzmény: GoldenRetriever (313)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.08.07 0 0 313
Van ötleted melyik lehet kompatibilis?
Előzmény: misikt (312)
misikt Creative Commons License 2007.08.07 0 0 312
Szerintem arra a gépre nemigen találsz tankot. Azt kellene nézegetni, hogy mivel lehetne helyettesíteni. Rá lehet -e mókolni valami fajidegen tankot. Nálam is van hasonló gond, egy félig felújított robogónál, de ott további macera, hogy a váz egyben a tank is. Meg is rekedt a felújítás, mert másik tanknak még nagyon hely sincs.
Előzmény: GoldenRetriever (311)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.08.06 0 0 311
Sziasztok,ismét itt...A rotám kivállóan működik, azonban a tank hagy némi kívánnivalót magaután...Nem tud valaki RexMaxi rotámra tankot???Nem érdemes hegesztetnem,mert a belseje tiszta rozsda,eltömödiktőle a csap is, amúgy most tök jól megy a gép,csak a tank...
misikt Creative Commons License 2007.07.26 0 0 310
Bizonyára találkoztatok már azzal a problémával, hogy a kapákra feltekeredik a tarack és egyéb növénymaradványok. Ezt leszedegetni elég körülményes, és még a kéz is gyakran megsérül. Az alábbi eszközzel ez a munkafolyamat megkönnyíthető, a balesetek valószínűsége csökken. Elkészítése 6 mm -es vaspálcából történt néhány perc alatt. Nektek is javaslom.
misikt Creative Commons License 2007.07.16 0 0 309

Köszönöm!

Az a poén az egészben, hogy pár héttel ez előtt tömítettem újra a hajtóműház alját, mert eresztett kicsit. Nem vettem le az alsó részt, csak kicsit széthúztam, és úgy nyomtam be az anyagot. Jól sikerült a művelet, és most a friss tömítőpaszta biztos jól összafogja az alkatrészaket.

Előzmény: gépdoki (308)
gépdoki Creative Commons License 2007.07.14 0 0 308
A hajtómű alsó részét csavarozzad le, ezáltal a szimmeringek már nem szorulnak, egyszerűen a tengelyről lehúzhatóak. Az új szimmeringeket ha felraktad, akkor folyékony tömítőanyaggal kell a hajtúműház érintkező felóleteit bekenni, majd a csavarokat meghúzni.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: misikt (307)
misikt Creative Commons License 2007.07.09 0 0 307
Lehet, hogy nem is kell szétszedni? A takarólemezt egyszer már leszedtem, elég nehezen adta magát. Azt viszont nem néztem, hogy a szimmering egyszerűen (vagy nem egyszerűen) kibuherálható belőle kifelé húzva. Az ellenben biztos, hogy a tömítőpaszta fogja.
Előzmény: rovi4 (306)
rovi4 Creative Commons License 2007.07.08 0 0 306
az agyban van a drot  egy nutban csak a vége látszik ki ezt ugy kell elképzelni  mint egy furat az eggyik fele az agy ban helyezkedik el amásik fele pedig a csapágy ,simmering tartobol van kiképezve .visszatérve a tiedre szerintem csak vedd le a kapákat és simán sajtold le takaro lemezt .
Előzmény: misikt (305)
misikt Creative Commons License 2007.07.06 0 0 305

Dróttal körbefűzve? Ezt hogyan kell elképzelni? Hol a drót?

Nálam a hajtóműház alját csavarral kell leszedni, tovább nem tudom. Csigás a hajtás, és a  Szevafém gyártotta.

Előzmény: rovi4 (304)
rovi4 Creative Commons License 2007.07.06 0 0 304

hát attol függ hogy milyen kiképzése az agynak lehet körbe füzve drottal a takarolemez csak a vége látszik ha csavaros vagy sieger gyürüs akkor könnyebb a dolgod.

Előzmény: misikt (303)
misikt Creative Commons License 2007.07.04 0 0 303
Kapatengely szim(m)eringet kell lassan cserélnem. Milyen csinyja-bínyja, buktatója, káromkodós fennakadása van neki? Vagy tiszta sor minden?
misikt Creative Commons License 2007.06.27 0 0 302
Egy kis off -os érdekesség itt
sínbohóc Creative Commons License 2007.06.18 0 0 301
A honlapjukon még mindíg szerepel, ennek ellenére emailben azt a választ kaptam, hogy már nem gyártják. Gyártanak ugyan egyet, de csak komplett gépként :-((
Előzmény: misikt (300)
misikt Creative Commons License 2007.06.18 0 0 300
Nem is tudtam, hogy volt nekik. Kár, hogy már nem gyártják, nagyon hasznos dolog. Az újnak, amit azt hiszem a Szevafém gyárt, szörnyű ára van. Persze az nem kiegészítő eszköz, hanem kompletten árulják. Én Osztrák (v. Német) lomtalanításos, kidobásos, bálás cucchoz jutottam hozzá kedvező áron. Igaz (jó)pár munkaóra azért volt vele, mire olyan lett, amilyet szerettem volna.
Előzmény: sínbohóc (299)
sínbohóc Creative Commons License 2007.06.17 0 0 299
Robi 250-hez keresek alternáló fűkaszát. Ha valaki tud elfekvő darabról :-))
A gyár sajnos már nem gyártja...
wolfinger Creative Commons License 2007.06.16 0 0 298


Köszi a tippet,a Robix segített!
Előzmény: misikt (297)
misikt Creative Commons License 2007.06.06 0 0 297
Nekem is van egy két ütemű vad musztángom (alternáló fűkasza), az is azt művelte, hogy melegen nem akart elindulni, csak ha kicseréltem a gyertyát. Leállni nem állt le, csak ha leállítottam nem indult. Így két gyertyával használtam egy darabig, minden leállítás után kicseréltem. Aztán egy harmadik gyertyát tettem be, és azzal indul melegen is.
Előzmény: GoldenRetriever (294)
misikt Creative Commons License 2007.06.06 0 0 296
Nem tudok, csak érdekelt, hogy kaptál-e, és hogy próbálkoztál-e a Robix cégnél. Hátha tudnak segíteni. Én már több alakalommal tettem fel kérdést mail-ben a Szevafém -nek, és mindíg válaszoltak.
Előzmény: wolfinger (293)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.06.06 0 0 295
Ja és mivel beláttam, hogy a rotán kívül a többi cuccot nem használom, amit adtak hozzá vásárláskor így

eladó:

a korábban már mutatott töltögető eke cuccaival együtt, a traktorhoz lévő 2 új kerék, az utánfutó(gyári használatlan 750kg-s,autóra is jó), és az utánfutó 2 új kereke!!!
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.06.06 0 0 294
Na már megy a gépezetem. Hazahoztam csapágycsere szimering csere után és 10 méter után leállt,azt hittem szétvág az ideg. Ezt ismételte 3szor ls ekkor elhoztam a szerelőt csináljon vele valamit mert szétvágom darabokra.Kiderült, hogy az úszóban az a kisfém szelep vagy mi, amit az úszó fel le húz annak az a kis tányér része tört le és nem húzta le az úszó vagyis nem jött anyag a karburátorba. Tehát megint összesen 1740 forintomba került, összesen már vagy 5000ezret ráköltöttem, persze ezt nem negatívan értem és most szinte teljesen új a gép, csak idegesítő, de kicseréltük ezt a vackot és utána 30percet rotáltunk vele most megy mint az állat...Sajnos beesteledett,de ma reszekessetek gazok.

Még annyit mondott a szerelő, hogy egy nagyobb hőfokú gyertyát vegyek, néha attól is leáll a gép ha túlmelegszik. Ez igaz lehet?
wolfinger Creative Commons License 2007.06.05 0 0 293


Még nem,te tudsz küldeni?
Előzmény: misikt (292)
misikt Creative Commons License 2007.06.05 0 0 292
Küldött valaki?
Előzmény: wolfinger (291)
wolfinger Creative Commons License 2007.06.03 0 0 291


Ha valaki tud segíteni,akkor erre az e-mail-re küldje:wolfurfi@freemail.hu

Köszi!
wolfinger Creative Commons License 2007.06.03 0 0 290

Sziasztok!Új"földbirtokos"vagyok és szeretném,ha valaki segítene!Szükségem lenne egy ROBI 52-es kapa karburátorjának robbantott ábrájára!Előre is köszi a segítséget!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!