Keresés

Részletes keresés

Márta néni Creative Commons License 2007.03.08 0 0 341

Ezt a két képet azért teszem ide, hogy okuljatok a más kárán.

 

 

Az első képen e

b_ildikó Creative Commons License 2007.03.08 0 0 340
Gyógyászati segédeszköz-boltban 50 millis fecskendő is kapható.
Mártamásé Creative Commons License 2007.03.08 0 0 339
Borcsamama
Van 5, 10 és 20 ml-es is.
Előzmény: borcsamama (337)
mammamija Creative Commons License 2007.03.08 0 0 338
:)) én már nem tudom követni a szálat ki mit vesz, mit hoz - asszem a csőrös flakonra jelentkeztem - de ha lemegy a cicó a munkahelyemen összeírom már mit NEM kell vennem-vinnem:)
Előzmény: Mártamásé (336)
borcsamama Creative Commons License 2007.03.08 0 0 337
Ez a fecskendő hány ml-es?
Előzmény: Mártamásé (336)
Mártamásé Creative Commons License 2007.03.08 0 0 336
Ha furán néznek rád, ne törődj vele, gyógyszertárban vettem. Ha nem sikerül, szívesen segítek, írjátok meg mennyi kell.
Előzmény: mammamija (327)
borcsamama Creative Commons License 2007.03.08 0 0 335
Sue!   Köszönjük a jó tanácsot, látod ez pl. eszembe se jutott, hogy ki is lehetne hypózni. Meg is próbálom még ma.  Ha még vannak ilyen ötleteid nagyon megköszönnénk azokat is.
Előzmény: sunbonnetsue (333)
mammamija Creative Commons License 2007.03.08 0 0 334
Ajjaj.
Beleférne még egy gyors postázás, miszerint eredeti formájában, és hypózva elküldenék neked egy darabot, hogy szemrevételezd a Simon féle terméket (persze beavatva, ahogy mondtad?????
Addig nem is rendelek.
Előzmény: katafa (328)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.03.08 0 0 333

Én ugyan nem megyek festeni, de egy két megjegyzésem -tapasztalatom- lenne ehhez a témához.

Ezt a bizonyos vékony molinót ki lehet hipózni, azaz fehéríteni.

Szépen lehet festeni és utána varrni is, elég vékony.

A csőrös flakon helyett  bátran lehet használni olyan 3 dl vagy 0,5l -es műa.flakont, aminek van "csőre"és visszazárható kupakja.

Sok sikert ! Nagyon kíváncsi vagyok majd az eredményekre....bizti szépeket festetek majd.

Sue

 

violini Creative Commons License 2007.03.08 0 0 332
Nekem vannak kisebb darab hófehér LENvásznaim. Az megfelel?
Előzmény: katafa (330)
borcsamama Creative Commons License 2007.03.08 0 0 331

Köszönöm a válaszodat, majd igyekszem megválogatni mit viszek. Az általad ajánlott égetési próbát pl. mind a három anyagom /ami jelenleg van/ kiállta. Az a darabka amit meggyujtottam az utolsó milliméterig elégett miután már elvettem a tűztől, és csak puha hamu maradt utána.

 

Szép napot Mindenkinek!

Előzmény: katafa (330)
katafa Creative Commons License 2007.03.08 0 0 330

Hát, igen, a lepedővásznat nem egy leányálom kézzel varrni! De azért lepedő és lepedő között van különbség. Én mindig megszoktam tapogatni, és ugyan mind sűrűn szövött, de a vastagságában jelentős eltérések lehetnek.

 

Bevallom - és ezt majd el is mondom sokszor -, inkább arra hajtok, hogy biztosan pamut legyen - különben a festéket a vécébe öntjük ki, minthogy milyen érzés varrni. Persze lehetne szatén, batiszt, krisztina, stb. is, de ezeket nem nagyon lehet kapni.

borcsamama Creative Commons License 2007.03.07 0 0 329
A Simon úr féle molinó jó anyag, de nem fehér, hanem nyers-szinű. Te milyen anyagot javasolsz?  Tudom hogy már leírtad a tájékoztatóban, de most arra gondoltam, hogy esetleg kicsit konkrétabban. A lepedővászon nem vastag vagy durva nagyon?  Amit én itt nálunk szoktam venni, az elég sűrű szövésű, ha kézzel kell varrni az ujjam majd kilyukad.  Az milyen anyag amit említettél hogy az IKEA-ban lehet venni?
Előzmény: katafa (328)
katafa Creative Commons License 2007.03.07 0 0 328
Tudom, hülye kérdés, de még nem láttam Simon molinót. Ugye, nem fehér? Mert azért egy kis fehéret is hozzatok - más lesz a színe a festéknek fehéren és ekrün.
Előzmény: mammamija (327)
mammamija Creative Commons License 2007.03.07 0 0 327
Én a Simon féle vékonyat viszem, egyáltalán nem laza szövésű a többi molino-hoz képest, sőőőőt. - a barátnőm is azt visz - holnap rendelem meg.

Hol lehet kapni fecskendőt? és nem fognak furán nézni rám???
Előzmény: ertimar (324)
borcsamama Creative Commons License 2007.03.07 0 0 326

Szia! 

 

Nekem van itthon 5 m a Simon féle vékony molinóból, az sűrű szövésű de könnyű vékony anyag. Szerintem az jó lesz festeni, bár még nem próbáltam ki más festékkel.  Van még nekem egy darab kb. 1 m2 valamilyen anyagom, ami magában  virágmintás, nagyon finom szép anyag, de nem tudom milyen. a damasztnál vékonyabb, jól vasalható és pamut.  Ezenkívül lepedővásznat is viszek, aztán majd meglátjuk hogy mennyi lesz belőle befestve.

Előzmény: ertimar (324)
lufka Creative Commons License 2007.03.07 0 0 325
OFF
Nem veszem zokon, de én sem vagyok tizenéves, de elég fura h ez ilyen nagy szám, nektek h rövidítve írok, de akko tessék, próbálkozom , de akkor a jóL van se jóvan legyen, ha már itt tartunk.Bár nálam ez más megszokás...más fórumon azárt ez nem okozott ilen felháborodást. de mindegy.
On
Márta néni vagy más aki batikol.. a mikrós ibériázás a többi poros batik festékkel is alkalmazható??
Előzmény: 36évi (320)
ertimar Creative Commons License 2007.03.07 0 0 324

Sziasztok!  Lányok, ti milyen anyagokat hoztok a festésre?  Lepedőt vagy molinót? A Simon féle molinó mennyire laza szövésű?  Én nem rendeltem, mert  nagyon sok lett volna a posta ktg, ha egymagam rendelek.

 

foltos Viki Creative Commons License 2007.03.07 0 0 323

Jó, akkor majd ha már tudod, mire lesz igényem, szólj, hogy szóljak!

OFF

Ezek szerint, a fogad már jól van, hogy ilyen serényen fórumozol?

ON

Előzmény: 36évi (321)
Mártamásé Creative Commons License 2007.03.07 0 0 322
Legutóbb a 20 ml-es fecsi 24 Ft volt, ha igénylitek megtudom a mai árfolyamot. :>)
Előzmény: 36évi (321)
36évi Creative Commons License 2007.03.07 0 0 321
Kell, de még bőven ráérsz.

Viki és a többiek!

Tényleg nagyon jó a fecskendő is festeni, tulképpen én többet használtam, mint a csőrös flakont (festés közben). Viszont abban meg nagyon jól tudtam a bekevert festéket szállítani. Szóal van élet nélküle, de nem egy horribilis összeg. Ennek függvényében gondoljátok ki az igényeket.
Előzmény: foltos Viki (319)
36évi Creative Commons License 2007.03.07 0 0 320
Lufka, ne vedd zokon, de tényleg elég fura, főleg, hogy ide nem a tizenévesek írnak, ahol már tudom, hogy elterjedt ez a marhaság. Nem nagyon fognak a tartalmaddal foglalkozni, mg ha hobbi is, ha ilyen fárasztó az olvasása.
Én is szoktam rövidítgetni, de nem olyat, amit úgy kell fejtegetni, és nem ott, ahol ez nem poén. Na jóvan, azé csak írjál, de tisztelj már meg minket, hogy ezt az x-szezést itt abbahagyod. Tudsz te, ha akarsz. :))))

foltos Viki Creative Commons License 2007.03.07 0 0 319

36évi!

Ilyen csőrös flakont nekem is be kéne szereznem a festésre?

Előzmény: 36évi (310)
foltos Viki Creative Commons License 2007.03.07 0 0 318

Szia Lufka!

Részben egyet értek Jafarkával a nemtetszése miatt.

Elsőre én sem fogtam fel a hozzászólásodat az x-ek, rövidítések miatt, aztán lassan kapcsoltam, hogy ez "rejtjelezve" van. Lassan hozzászokom, ha ennyire ragaszkodsz hozzá.

Alapvetően én is magyarul szeretek írni-olvasni---ha már ide születtünk :)))

 

Szép napot!

Előzmény: Jafarka02 (317)
Jafarka02 Creative Commons License 2007.03.06 0 0 317
Elnézést az elírásért természetesen úgy akartam írni, hogy magyarok vagyunk, magyarul írunk :)
Előzmény: Jafarka02 (316)
Jafarka02 Creative Commons License 2007.03.06 0 0 316
Hát nem is fogom olvasni az tuti. Mert szerintem borzasztóan zavaró, hobbi vagy nem hobbi fórum, magyarul vagyunk, magyarok írunk-olvasunk........ részemről téma lezárva és a véleményemet is tartom.
Előzmény: lufka (315)
lufka Creative Commons License 2007.03.06 0 0 315
Off
nem muxáj olvasni a hozzáxólásaimat, és nem fog zavarni.nem hixem h 1 hobbyfórumon ezzel kéne fogallkozni, hidd el , én sem míndíg így írok.. de itt ez xtem nem lényeges
off
Előzmény: Jafarka02 (314)
Jafarka02 Creative Commons License 2007.03.06 0 0 314

OFF

 

 

Lufka! Ne haragudj, de nem bírom nem szóvá tenni lustaságod! A magyar nyelvben az X betű nem helyettesíti az SZ-t!!! Eléggé lepangó félben van a nyelvhelyességünk, főleg ha figyelmesen olvassátok a fórumokat, nem kéne rátenni egy lapáttal ilyen hülyeséggel és lustaságga!!! Bocs, remélem sokan egyetértenek velem.

 

On

Előzmény: lufka (313)
lufka Creative Commons License 2007.03.06 0 0 313
Mártanéni az emilem lufka@citromail.hu.. elöre is köxönöm.)
És nagyon xép patchworkok vannak az oldaladon, megnézegettem őket:)
Előzmény: Márta néni (312)
Márta néni Creative Commons License 2007.03.06 0 0 312

Lufka!

Ha nem publikus az emiled, hogy küldjem neked az okosságot?

Írjál nekem egy szót, hogy legyen mire válaszoljak.

 

Lányok, ha a csőrös flakon ügylet nem jön össze, vagy drágának találjátok, a fecskendő (10 vagy 5 ccm) is tökéletesen megteszi. 

Előzmény: lufka (307)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!