Keresés

Részletes keresés

t.zsolti Creative Commons License 2010.10.20 0 0 3040
egy kezdő rajz ,nekem műkszik
nem megy ide a kép ,cím?? hova küldjem
Előzmény: bömbölde (3039)
bömbölde Creative Commons License 2010.10.20 0 0 3039
A 40kw-os kazán erősen túl van méretezve.
110 m2 (300m3) a fűtendő terület, a ház jól szigetelt, 30-as tégla, hungarocell külső szigetelés, lábazatszigetelés, tetőszigetelés, szigetelt nyílászárók thermoüvegekkel . A ház hőigénye 20kw körül van. A 40kw-os kazán a még el nem készült tetőtér miatt lett beszerezve, 5 éve teszi a dolgát. A ház gázfogyasztása 0 m3 nincs bevezetve (Putyin tehet egy szívességet), fából 10 tényleges m3 kell egy szezonban.
Bízom benne, hogy így már minden információ rendelkezésre áll, hogy segítségetekkel a legoptimálisabb rendszert meg tudjam építeni.

Bömbölde
t.zsolti Creative Commons License 2010.10.20 0 0 3038
rögtön kell még egy szivattyú ami a fűtési kört fogja kerelni ,a másik marad a kazánkörön,a kettő közé kötöd a pufit sorba
a kazánsziv.kapcsolja egy csőterm. a fűtéskörit meg a szobaterm. valósz, kell bele motoros szelep is (nekem így műkszik
fényképes rajzot tudok majd
Előzmény: bömbölde (3034)
m joy Creative Commons License 2010.10.20 0 0 3037
Szia !
A ragasztó :
ILADLQ100000000
Ragasztó-KFLEX/800 800ml
2 614,50 Ft netto .
AZ -flexnél
mediterro Creative Commons License 2010.10.20 0 0 3036
kevés a haccáz liter, főleg ha a ház nem szigetelt
és ezt fel tudod nyomni max 2,5 óra alatt a 40kwossal
Előzmény: bömbölde (3034)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3035

Olvass vissza ITT...   :-) +vegyes kazán, majd faelgáz esetleg.

Mindenre megkapod a választ.(bekötés/vezérlés)

 

40kW-os a vegyes kazánod..

Házad hőszigetelésileg, hogy áll, mekkora a hőigénye?

ha az nincs , leghidegebb időben napi gázfogyasztás m3-ben ?

Lehet kevés lesz az a 2x300 liter a lakás+"puffer"-ek + reggel+ délutáni  "füttéshez.

 

Ökölszabály kazán kW-onként 50 liter puffer űrtartalom: 40kW x 50 = 2000 liter !!

 

Olvass vissza  :-))

 

Előzmény: bömbölde (3034)
bömbölde Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3034
Helló mindenkinek!

Puffer bekötésben kérem a segítségeteket.

Jelenlegi egy 40kw körüli fa tüzelésű kazán dolgozik zárt rendszerben réz csövekkel egy szivattyúval, 25l tágulásival, biztonsági szelepekkel, előre és visszatérő ágba is beépített, de ledugózott t idommal.
Vásároltam két darab 300l-es szigetelt, hőcserélő nélküli puffertartályt ezeket kéne illeszteni a rendszerbe.
Azt szeretném elérni, hogy a kazán először fűtse fel a házat, aztán a puffereket, majd reggel, illetve délután termosztát alapján tudjak a pufferekből fűteni. Az ideális megoldás az lenne, ha a radiátorok felé 55-60 fokos víz menne, valamint a lakótér hőmérsékletét tudnám programozható termosztáttal szabályozni (max-min hőmérséklet, reggeli indulás, délutáni indulás).

Milyen berendezéseket kell beszereznem a rendszerhez?

Valaki tudna egy jó bekötési rajzot hozzá készíteni, ami lehet moriczka ábra is csak tudjam a víz áramlási irányát, valamint, hogy mi micsoda?

Segítségetek előre is köszönöm.

Bömbölde
Csaba110 Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3033
Szia!

Thermoflex ragasztóval lehet összeragasztani .

Uraim !

Feleslegessé vált egy FÉG KN3 hőcserélő ha valakit érdekel írjon egy emailt .

üdv:Csaba
Előzmény: robika1 (3031)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3032
Lehet szigetelő szalaggal, de elég, ha lefele fordítod a vágást (a meleg felfele száll-na).
Előzmény: robika1 (3031)
robika1 Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3031
Szia!
Beüzemeltünk a hőcserélőt tökéletesen működik.
A kazánházban leszigeteltem a rézcsöveket csőszigetelővel.
Mivel tudom ezeket összeragasztani?
Nem zár össze tökéletesen.
Előzmény: Csaba110 (2993)
nszethi Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3030
Nem csak arra hagyatkozom, az a végső pót pót, mert elsődlegesnek ott vannak a lakás radiátorai, amik 60 fokos fűtővízre vannak méretezve, tehát nem kicsik. :-)
Előzmény: trabygo (3028)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3029

Gratulálok!

 

Áttekinthető, szépen szerelt, ésszel átgondolt rendszer.

Előzmény: joevagyok68 (3027)
trabygo Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3028

Helló.

Hát ez tévedés, mikor a házat újjítóttuk fel 12KW- os kazánon volt egy fiat hütö saját ventillátorral, 3-4db deszkadarabbal lefojtott levegönyílással nem gyöztem önteni a vizet a hütöre. Ugy hogy arra ne hagyatkozzál mert csak gondod lesz.

Előzmény: nszethi (3026)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3027

háthavalakitérdekel2......

néhány kép a " vezérlésről"...

 

 

A nagy elődök (gányoló/holicse/blue ) vezérlői nagyon tetszettek,

DE

mivel "feleslegesnek" tartottam , hogy pl. a puffer fölső hőmérsékletét kijelzőn "mindig" pontosan lássam ÉS nem utolsó sorban költségkimélés céljából  csak 1 digithőfokszab lett beépítve, ami "pontosan" jelzi a kazán előremenő hőmérsékletét és "pontosan" kapcsol (+-1 fok)"vészhűtőként".

A többi hőfok érzékelésére/kapcsolásra - puffertöltő szivattyú indítás és HMV szivattyú indítás és puffer fölső érzékelő- a már korábban látott kapilláris termosztátot alkalmaztam. Szerintem annál nem olyan probléma, hogy nem annyira pontosan, hanem mondjuk plussz-minusz 2(3) fokra kapcsolnak.

 

A "vezérlés" lelke a gányoló féle kapcsolás, némi eltéréssel.

Eltérés,hogy a puffer kör a doboz oldalán található "főkapcsolóval" kapcsolható KI-BE. Csak pufferfelfűtés időszakában van BEkapcsolva.

A szobatermosztát kör van csak állandóan áram alatt.( radiátorköri szivattyú és gázkazán/puffer választó mágneskapcsoló)

 

A gázkazán a kapcsoló szekrény legfölső kapcsolójával tiltható a vegyes kazán mellől. Akkor jól jön, ha a pufi "hideg", éppen begyúttanék , és a szobatermosztát már kérné a fűttést.

 

A középső kisebb doboz a HMV "vezérlés" : kapilláris termosztát , sorba kötve az indirekt beépített termosztátjával, illetve 1 tiltó kapcsoló,

Kapilláris kapcsol, ha előremenő nagyobb mint 60 fok, és addig fűt amíg az indirektben a HMV hőmérséklete nem éri el a  60 fokot.

 

A jobb szélső kisebb dobozban van holicsétől "örökölt" füstgáz termosztát sorbakötve 1 kapillárissal, ami(k) a puffertöltő szivattyút kapcsolja(k).

 

Hát ennyi..

 

Tegnap a pufit 78/76/72 fokig fűtöttem, mivel még "bejáratós"  a rendszer és hulladék fát tüzeltem el (többször kellett a tűzre rakni) , ezért majd végig ott voltam mellette...

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: joevagyok68 (2995)
nszethi Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3026

Kezdettől benne van a hőcserélő. Asszem 30kW-os. hibátlanul teszi a dolgát kezdettől.

 

A puffert majd most oldom meg. A vegyes egy szivattyúval, amit egy thermosztát kapcsol, fogja tölteni a tartályt. Teszek a kazánra még egy hőfokkülönbség kapcsolót, hogy amíg melegbb a kimenő vize, mint a visszatérő, addig nyomja a pufferbe. A fűtési rész marad ahogy van, csak átrakon a csöveket a pufferre, és annak a szivattyúit a meglevő szobatermosztát fogja kapcsolni addig, míg a pufferben elég meleg a víz a fűtésre, aztán a pufferen levő elektronikus termosztát átadja az egész melót a gázkazánnak, onnantól ő fűtögeti a házat, mindaddig, míg a pufferbe megint nem csinálok melegvizet. A biztonsági rész egyenlőre annyi lesz, hogy ha a vegyeskazán 95 fok fölé menne, könyörtelenöl elindulnak a radiátorok mindaddig, míg vissza nem hűtik.

Persze a később tervezek rátenni a vegyesre (nem kell megdöbbenni :-))  ) egy kisebb rézből készült gépkocsihűtőt rendesen a saját ventillátorával, és egy autós 12V-os Webasto kerigetőszivattyúval. Persze eme biztonsági cucc tényleg csak végszükség esetén indulna, egy 44Ah-akkuval.

 

Ha valaki szívgörcsöt kapna netán, akkor ugye a kocsikban zárt rendszerű 1,2-1,5 báros hűtőrendszer, ( nálam nyitott, és a vizoszlop magasságából adódóan max 0,5 bár) meg 90-95 fokos üzemállapot van folyamatosan. A benzinmotorok hatásfokából kiindulva szinte a legkisebb GK hűtő is lefagyaszt egy átlag vegyeskazánt. :-))

Előzmény: t.zsolti (3025)
t.zsolti Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3025
de nagy legyen a hőcserélő teljesítménye mert kis hőfokkülömbségnél kevés lessz a teljesítmény
a pufi feltöltést és kisütést hogy oldottad meg??
Előzmény: nszethi (3022)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3024
Nem, merülő hüvelyes, de a hüvely majd 20 cm hosszú.
Előzmény: spucc (3023)
spucc Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3023

A szigetelésed első osztályú munka, gratula!
Úgy látszik, ha valaki szépen és jól akar szigetelni, akkor a nagy testsűrűségű gyapotra (nem hajlik...) nem szabad sajnálni a pénzt.

A hőmérők is kapillárisak?
Előzmény: joevagyok68 (2995)
nszethi Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3022

Köszi! Ahogy itt alább a kolléga javasolta teszek bele VTC.t

 

A hőcserélő meg azért kell, mert nem akarom a szép steril új fűtési rendszert (amin van egy turbós SD 1.5 bar nyomással), összeretkelni, iszapleválasztani, meg egyéb módon gyötrődni a vegyeskazán miatt. Eleve így akartam, hogy közük ne legyen egymáshoz vízügyileg. A negyedik szezont kezdik így, és még vizet sem kellett utántölteni ennyi év alatt. Védelemnek meg van egy szinuszos szünetmentesem, és egy aggregát, ha soha nem akarna visszajönni az áram. :-)

Előzmény: t.zsolti (3021)
t.zsolti Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3021
a fix jó a kazánkörbe, de kondenzálódni fog a lemezen az égéstermék és rövid időn belül kazánt fogsz cserélni
kell bele a keverő szelep min 50 fokos
és miért kell höcsizni
Előzmény: nszethi (3019)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3020
Tegyél be VTC511-t.
Előzmény: nszethi (3019)
nszethi Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3019

Szépnapot!

 

Urak! Pufferbekötés előtt állok. A tartály 4 csonkos, hőcserélő nélküli. Eddig a kazán egy lemezes hőcserélőn keresztül hajtotta a lakást. Most is úgy fogja, csak a pufferből veszi a vizet. Szaporodunk + 1 szivattyúval.

A kérdés az lenne, hogy van kettő szabályozható, meg 1 db fix Gundfos. Hova rakjam tapasztalat szerint a fixest. Eddig a vegyeskazánon volt, és kergette a hőcserélőt. Igy viszonylag keveset hűlt vissza a visszatérő víz, most viszont a pufferből sokáig szívná nagy mennyiségben a "hideget". Persze az öreg, maszek lemezkazán bírja.  Ja, és van berakva a szivattyúval sorba egy strangszelep, és végszükségben tudom szabályozni a teljesítményét is sorbakötött fénycsőfojtókkal,de ha nem muszáj nem bonyolítanám.

ceiwab Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3018
Köszönöm Mindenkinek!!!
t.zsolti Creative Commons License 2010.10.17 0 0 3017
ugy van megoldva hogy van egy siemens motoros szelep az előremenőben (vvi-4620szelep, sfp21/18motorral )
a motor fordított működésű ,azért hogy áramszünet esetén ne legyen zárva,így akkor is lehet keringés ha nincs áram mert akkor a szelep nyitva van,
nekem meg van relézve a szobatermosztát ( mert nem váltóérintkezős ,pl: a computherm az )és vagy a szivattyú megy vagy a szelep van bekapcsolva.
Előzmény: ceiwab (3013)
arsenelupin Creative Commons License 2010.10.17 0 0 3016
Gratula, nagyon szép munka!
Előzmény: joevagyok68 (2995)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.10.16 0 0 3015
Nekem rugós visszacsapóm van a fűtésoldalon (is) ez megakadályozza, hogy a cirkó a pufit fűtse, és megakadályozza, hogy a pufiból magától kiszökjön a lakás felé a meleg. (néha, ha beragad, akkor megteszi, és melegszik a radiátor, de szerencse ritka)
Előzmény: ceiwab (3013)
pajaci Creative Commons License 2010.10.16 0 0 3014
Mágnesszelep?
Előzmény: ceiwab (3013)
ceiwab Creative Commons License 2010.10.16 0 0 3013
Drága kedves mindenki!

Az lenne a kérdésem, hogy a csk-ám felfűti a pufimat, és a melegvíz elvándorol a legelső radiba ami a fűtési rendszerben a legelső.
Hogyan tudom megakadályozni hogy a meleg addig maradjon a pufiban amíg a keringető tolattyú el nem indul???

Köszi a válaszokat!
joevagyok68 Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3012

a nikecell közvetlenül érintkezik a tartállyal?

Bírja az , az akár 90 fokos hőmérsékletet is, maradandó alakváltozás nélkül?

Előzmény: t.zsolti (3011)
t.zsolti Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3011
így jól néz ki
nekem a nikecellt kell a tartályon burkolni
Előzmény: joevagyok68 (3010)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!