Keresés

Részletes keresés

nixon70 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 63598
Előzmény: Törölt nick (63597)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.26 0 0 63597

Sziasztok!

 

Valaki mondja már meg nekem, hogy e kettő között: Vents MV 120 VR és Vents MV 121 VR van-e különbség és ha igen, az mi?

 

Egy 125-ös műanyag falba épített csőre tenném belülre ezt a zárható zsalus műanyag szellőzőrácsot de nem jövök rá a kettő eltérésére...

hamvasat Creative Commons License 2014.10.26 0 0 63596

Sziasztok!

 

Az oszlopok burkolása kicsit szünetel az eső miatt, viszont a kerítést sikerült befejezni még az esők előtt. Félbevágott dísztéglákból fel van falazva mindkét oldala, közte kiöntöttük betonnal. Már nem emlékszem, hogy ki adta a folyósítószeres ötletet s betonozáshoz, de bejött, köszönöm, nagyon jó volt vele dolgozni, szinte mászott a beton a helyére, víz sem kellett sok, nem is repedt meg sehol eddig.

 

Viszont ma reggel munkába menet vettem észre, hogy pár nap ázás után több téglánál fehéres bevonat jelent meg a téglán, amit az eső meg is mosott, így most a kerítésen ilyen fehéres folyásnyomok vannak. Gondolom, hogy ez valami salétromféle lehet, mert kapta a friss betontól belülről is a nedvességet, meg most jó pár napig ázott folyamatosan.

 

Úgy hiszem, hogy ez jelzi, hogy illenék impregnálnom. Mielőtt bármit megvennék, megkérdeznélek Titeket, hogy tudtok-e ajánlani konkrét impregnálószert téglára (nem klinker), ami bevált már?

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.25 0 0 63595

Earth nem a maps ...

 

 

Előzmény: tgwh8 (63594)
tgwh8 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 63594

Az új vagy a régi verzió? Én ilyet nem látok, egyedül a kisember sárga :D

Előzmény: Törölt nick (63593)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.25 0 0 63593

Google Earth  sárga nyilas óra ikon

 

Előzmény: tgwh8 (63589)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.25 0 0 63592

Köszönöm. Körülbelül én is ezt mondtam neki,de reménykedtem benne hogy lesz egyéb megoldás is. 

Előzmény: tankjuferi (63591)
tankjuferi Creative Commons License 2014.10.25 0 0 63591

Hát, kevés pénzből bajos lesz rendbe rakni, vagy alap meg erősítéssel,  betonnal és szigetelni , vagy azt a sarkot le kell bontani és újra alapozni szigetelni és falazni, ha elázott teljesen akkor nincsen más megoldás, szerintem.

Előzmény: Törölt nick (63590)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.25 0 0 63590

Üdvözlök mindenkit. Egy vályogház eggyik sarka az állandóan belvizes talajon megsülyedt, és az ablaksarkától tető irányába repedés fut, ami folyamatosan növekszik ha lassan is. Az ut is forgalmas. Hogy lehetne megmenteni a házat ésszerü költségből, mert az néninek keves a pénze. 

 Köszönöm előre is. János

tgwh8 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 63589

Hogy lehet megnézni a korábbi műholdfelvételeket? Volt valahol írva, de nem találom hol... google térképnél opciót erre nem látok..

Előzmény: Törölt nick (63586)
Lacivill Creative Commons License 2014.10.25 0 0 63588

Az Earthon Kb 1 éve nagyon lekorlátozták a felbontást, korábban a belvárosban pl. meg lehetett számolni majdnem a cserepeket a háztetőn, családi házunk jelenleg kb 1,2 cm*0,6cm. Korábban legalább 3* ekkora volt

Előzmény: Törölt nick (63586)
tgwh8 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 63587

Már ahol van normális műhódkép :D 1*1 cm-es pixeles háznál kissé macerás...

Előzmény: Törölt nick (63586)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.25 0 0 63586

Első körben a Google Earth vonalzó eszközével tudod mérni a valóságot ~ 10 cm pontossággal.

Amiből tudsz m2-t számolni...

 

Pontosabban saccolhatsz, ha van 1:2000 arányú rendezési terv pdf formában kéznél.

(önkori weboldalán kint kéne lennie)

Ezen aztán a Foxit Reader COMMENT distance/area eszközével jól lehet méregetni :-)

(ismert méret alapján be kell skálázni, akkor 5 cm körüli pontosság is elérhető, nagy nagyítással)

 

Aztán, ha gyanús a dolog akkor >> térképmásolat párezer Ft-ért és az alapján méregetés.

(a térkép másolat on-line és off-line is pénzbe kerül)

 

Ha érdemi gond gyanú van akkor ...a földmérő kitűzi újra.

Előzmény: murray (63585)
murray Creative Commons License 2014.10.25 0 0 63585

ha már erről van szó a telkem pontos méreteit (a múltban mennyire csaltak ide-oda a telekmérettel) azt is itt lehet megnézni? az mi? térképmásolat? földhivatal onlány próbálnám meg megnézni vagy be kell menni? 

Előzmény: Törölt nick (63584)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.25 0 0 63584

Település rendezési terve >> interneten, vagy a hivatalban, gratis

Illetékes földhivatal >> személyes megtekintés, tudtommal ez is gratis

 

Földhivatal on-line otthonról, pénzért

(magyarorszag.hu  azonosító birtokában >> az azonosítót az okmányiroda adja)

Előzmény: Afrikaans8 (63582)
Afrikaans8 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 63583

Köszi mindkettőtöknek. Kipróbálom...

Előzmény: Törölt nick (63542)
Afrikaans8 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 63582

"Meg kell nézni a jelenlegi térképmásolatot. Ha az engedély nélkül épült épület rajta van, akkor már réginek minősül. Önmagában ez, (ha rajta szerepel a térképmásolaton) általában bizonyitja, hogy 10 éven túli"

 

Hol lehet kikérni, megnézni?

Előzmény: KömKel (63541)
pajaci Creative Commons License 2014.10.24 0 0 63581

Köszönjük Emese!

Előzmény: Erzsébeti (63580)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.10.24 0 0 63580

Köszönöm, hogy egy dilettáns kioktat a saját szakmámból.

 

 

 

 

 

 

Nem véletlen, hogy pl a topicnyitó is elhagyta a topicot anno...

Pont az ilyen "okostónik" miatt mint te.

 

Ha jól emlékszem a "vak vezet világtalant" szóösszetételt használta, és sajnos igaza is lett.

Itt sokan "küzdöttünk" azért, hogy bizonyos szakmaiságot tegyünk a topic-ba, de mindig vannak olyanok akik ezt nem értékelik.

 

Előzmény: pajaci (63578)
kardos ricsi Creative Commons License 2014.10.24 0 0 63579

Érdeklődnék

Mennyezetfűtés/hűtés lesz elvileg, e gerendás födém,állítólag be kell kenni valami betonkontakt-al vakolás előtt

Neten találtam millió fajtát milyet kell venni,vagy kell 1álltalán ilyen?

Falfűtésnél a falat is be kell kenni ilyesmivel

Köszönet

 

pajaci Creative Commons License 2014.10.24 0 0 63578

Én meg azt látom hogy te a még a ragasztók gyártóinál is okosabbnak tünteted fel magad.

Kár személyeskedésbe átmenni, azért mert te 30éve valahogy csinálsz valamit, nem az a szentírás.

Remélem ez az off ezzel lezárva.

Előzmény: Erzsébeti (63575)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.10.24 0 0 63577

Jogos :))

De azért inkább kihagyom a további kalapács dobálást...

Kérdés: megfelelően lett leragasztva a burkolat, ha bírja a napi autóforgalmat? :)

Előzmény: halaloszto (63576)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.24 0 0 63576

Ákos, egy mérés nem mérés. Tessék rendes mintát felvenni.

 

Vajk

Előzmény: (M)Ákos (63574)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.10.24 0 0 63575

Azt látom, hogy szeretsz mindenkinél okosabb lenni, de hidd el amit írtam az úgy van.

 

Én nem kétlem, hogy igazad van a csemperagasztók felhordási technológiájában (persze kétségeim vannak, mert lehet, hogy rosszul gondolom, de nem vagy hideg-burkoló szakiparos).

De én most kizárólag a faipari felhasználáshoz, és a "Palma" féle ragasztók dolgához szóltam hozzá.

 

Nyugodtan elhiheted, a technobond márka lapja által bemutatott ragasztón kívül a faiparon belül legalább még 4-5 féle ragasztóanyagot használunk.

Ezeken belül a PVAC ragasztók csak egy szegmens, de nem a teljes paletta...

 

Az meg hogy az adott ragasztást miként kell elvégezni az meg a szakma része, még ha az adott gyártónak vannak is ajánlásai, azt még attól teljes mértékben elfogadni nem kell.

Természetesen alapvetésként jók, és az esetek zömében használhatóak ezek az ajánlások, de attól szaki a szaki, hogy tudja, hogy adott esetben miben, és milyen mértékben lehet, és kell eltérnie az adott gyártási alapkövetelményektől.

 

 

 

Ezt mint gyakorló asztalos írom le, és nem mint egy műkedvelő.

Előzmény: pajaci (63573)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.10.24 0 0 63574

Egyszer valaki berakott egy youtube linket egy tök jó kis burkolásos filmhez.

Valami régi cucc volt.

Abban volt olyan, hogy egy átlátszó lapot tettek egy fogas vassal megkent felületre, és szépen látszott, mi történik alatta.

Bemutatta azt is, hogy pl. mi történik, ha hirtelen irányváltással kenik a ragasztót. Ott tényleg kevés lesz a ragacs -> könnyen törik a lap.

Ha megtalálom, beteszem.

Tartom, hogy beltérben nem kell kenni külön a lapot, padlófűtés esetén sem.

A garázsban ejtettem már le kalapácsot, kibírta a 7 mm-es mákos lap. Az autó se igazán árt neki :)

pajaci Creative Commons License 2014.10.24 0 0 63573

Gugli első találat, keressek neked többet?

 

"Általában elég az egyoldalas felhordás (120-180 g/m2), nehezen nedvesedő felület esetén azonban szükség van kétoldalas felhordásra (60-100 g/m2/oldal)."

 

http://www.szolvegy.hu/termek/faipari-ragasztok/technobond-d3-vizallo-faragaszto

Előzmény: Erzsébeti (63572)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.10.24 0 0 63572

ne beszéljünk badarságokat.

 

A faipari ragasztókat sok esetben nem kell mind a két felületen bekenni ( különben is milyen ragasztóra gondolsz? Mert, hogy legalább van 5-6 féle az tuti...) A pálma tex-fix féle dolgoknak meg az a pontos nevük, hogy kontakt-ragasztók.

Ezek egyszerűen nem működnek csak, és kizárólag úgy, hogy mind a két felületet be kell kenni.

 

Szóval, ne beszéljünk badarságokat.

Előzmény: pajaci (63567)
pajaci Creative Commons License 2014.10.24 0 0 63571

Még egy megerősítés a telibe kenés fontosságáról.

Előzmény: sygma (63570)
sygma Creative Commons License 2014.10.24 0 0 63570

> Csak a legutolsó kente telibe a lapokat, meg is látszik az eredmény, egyik lap se kotyog,

> szemben az előzők "munkáival".

 

Idézek tőlük: "Sok idő elmegy a telibe kenéssel, viszont így nem kell visszamenni, max. 4-5 év múlva 1-2 törött lapot kicserélni. Nem pedig garban tölteni az időt, miközben máshol termelhetnénk. Na meg a presztízsveszteségről nem is beszélve.."

Hosszú távon gondolkodnak. Sokan beajánlkoztak már nálam burkolni, nem foglalkoztam velük, pedig néha fél évet kell várni rájuk, hogy eljussanak hozzám. Most is azért tudnak itt dolgozni, mert a szakadó esőben a széles eresz miatt nálam nem áznak szét (a lábazatot rakják).

 

-Sygma

Előzmény: pajaci (63563)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 63569

A másikhoz képest nagy, 10 nm, de körbe burkolat van. Nekem nagy, mert a másik fürdőnek csak 1/3 lesz burkolva és nem nagy lapokkal. :) Am. Pest megye északi részén vagyunk vagyunk. Szerintem messze nekik. Nekem a burkolat is sok. Árban. Kft-tbe raktuk a pénzünk, és ugye az már nem a mienk!

Előzmény: sygma (63568)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!