Keresés

Részletes keresés

Patreides Creative Commons License 2013.10.18 0 0 6511

"Ennek az oldalnak az alján ez van."

 

 

De nem ennek az oldalnak az aljáról volt szó, hanem a

http://indapass.hu/profil

oldalnak az alját nézd. :)

Előzmény: sneci (6508)
IndaAdmin Creative Commons License 2013.10.18 0 0 6510

"Hát, ezt még szoknom kell..."

 

Ez csak akkor van, ha bekapcsolva hagyod a Maradjak belépve funkciót a login boxban. Ha kikapcsolod, akkor minden böngészőinduláskor újra be kell jelentkezned.

Egyébként ezek nem új dolgok, csak most megbízhatóbban működnek pl. akkor is, ha Facebook-kal lépsz be.

 

"ha hosszasan írtam egy hozzászólást (és közben talán más posztok is érkeztek az adott topikban) akkor a Elküldöm gombra kattintva a hozzászólásom elveszett"

 

Mostanában találkoztál ilyennel?

Előzmény: Soká (6494)
sneci Creative Commons License 2013.10.18 0 0 6509

Nem kapcsolom be.

És szerintem itt is elvárható lenne, hogy én kapcsoljam be, ne pedig alapból mindig ott legyen a pipa.

Előzmény: IndaAdmin (6506)
sneci Creative Commons License 2013.10.18 0 0 6508

FF nem nyit incognitót, a krómnál az incognitóban nem vagyok belépve.

 

Ennek az oldalnak az alján ez van.

Előzmény: IndaAdmin (6503)
IndaAdmin Creative Commons License 2013.10.18 0 0 6507

Igen igen, ez igy teljesen rendben van, ez az elvárt működés.

Egy másik böngészőbe simán bejelentkezhetsz úgy, hogy a korábbi böngészők és gépek is bejelentkezve maradnak. Egész addig, amig az indapass.hu/profil oldal alján nem törli a felhasználó a korábbi " Maradjak belépve" bejelentkezéseit

Előzmény: scarabaeus (6501)
IndaAdmin Creative Commons License 2013.10.18 0 0 6506

igen igen, ez az elvárt működés.

gondolom a facebook-nál se kapcsolod be bejelentkezéskor, hogy "Maradjak bejelentkezve" és ezek szerint ott nem is maradsz. fura.

 

A munkatársaknak meg üzenem, hogy ha kimennek a szobából, akkor zárják le a gépüket Windows billentyű + L komibinácóval. Egy mozdulat. :)

Előzmény: sneci (6496)
Kilroy Creative Commons License 2013.10.18 0 0 6505

Értem. Bár ha jól emlékszem, volt/van, akinek a gyakorlatban nem működött/működik tökéletesen. De ez nyilván javításra kerül...

Igen, ez valóban előnye lehet a központi beléptetésnek :-)

Szóval rendben, így tényleg nincs igazán szükség a beállításra.

Előzmény: IndaAdmin (6504)
IndaAdmin Creative Commons License 2013.10.18 0 0 6504

Elvileg teljesen opcionális. Ha kikapcsolod a "Maradjak belépve" dolgot a belépési ablakban (login box), akkor minden böngésző újrainditáskor újra és újra be kell lépned majd, nincs automatikus beléptetés.

És a központi beléptetés járulékos, de nem kis előnye, hogy nem fog kiléptetni gonosz hátbaszúrós módon a fórum sem, miközben írod a vidám kis hozzászólásodat :)

És ezért nincs értelme a kiléptetési idő beállításnak többé.

És ezért nemsokára el is tűnik ez az opció a Beállítások oldalról.

Előzmény: Kilroy (6499)
IndaAdmin Creative Commons License 2013.10.18 0 0 6503

bocs hogy csak most jelentkezem. szóval.

 

az eseted nagyon különleges, mondhatom. azt tudom elképzelni, hogy a böngésződdel valami nem okés.

újabb kísérlet elvégzésére kérlek:

ha a böngésződben (bármelyik) nyitsz egy incognitó ablakot (ctrl+shift+N billentyűkombináció, ha Windowst használsz) majd elmész a fórumra benne, akkor ott is be vagy lépve?

 

és még egy kérés:

ennek az oldalnak az alsó részén:

http://indapass.hu/profil

van egy olyan hogy: "Itt vagy belépve az Indapassoddal".

Ha azt lenyitod, akkor mit látsz?

 

Köszi a válaszokat!

Előzmény: sneci (6492)
sneci Creative Commons License 2013.10.18 0 0 6502

Nálam meg csinálta. Tudom, mert ha probléma volt, egyből indítottam a krómot, hogy ellenőrizzem. Be kellett lépnem. És mikor visszamentem a FF-be, ott már ki voltam léptetve. És egy gépen.

De mondom, ez a beléptetve hagyás kevésbé zavar, mint kedvencek nem időben frissülése.

Előzmény: scarabaeus (6501)
scarabaeus Creative Commons License 2013.10.18 0 0 6501

"Eddig, ha egy másik böngészőt nyitottam meg, be kellett lépnem (és automatikusan kiléptetett a másikból. és viszont."

 

Nekem meg ilyen indexen sose volt (legalábbis az indás index óta biztos nem, de szerintem azelőtt se, bár az már mindegy- Akkoriban meg talán még a 86400 mp-es kiléptetésem számított). Minden számítógépen vagy telefonon, oprendszertől és böngészőtől függetlenül hetekig be vagyok jelentkezve egyszerre. (A múltkor volt az, hogy ki tud belépni, ki nem, akkor pl. egyszerre beléptem vagy három böngészőben is egy gépen belül is).

Előzmény: sneci (6500)
sneci Creative Commons License 2013.10.18 0 0 6500

Egy újdonságot vettem észre. Eddig, ha egy másik böngészőt nyitottam meg, be kellett lépnem (és automatikusan kiléptetett a másikból. és viszont. (króm és FF)

Most tapasztalom, hogy mindkettőbe be vagyok lépve. (este direkt nem léptem ki, csak kikapcsoltam a gépet.)

Na mindegy nem foglalkozom vele, mert nektek úgyis úgy jó, ahogy van.

 

DE! Nem lehetne végre szinkronba hozni a bal oldali kedvencek frissítését a tasztallal? Csak hogy a szerencsétlen maradék felhasználó láthassa, hogy történt-e újabb hozzászólás kedvenc topikjában?

Kilroy Creative Commons License 2013.10.17 0 0 6499

Értem. Mondjuk az igaz, amit más is említett, hogy a legtöbb user ugyan valóban azt szereti, ha nem kell túl gyakran belépnie* (nem lépteti ki túl gyakran a szoft), de azért vannak paranoidok is :-) Szóval valóban olyan értelemben opcionálisan lenne jó, hogy csak akkor jegyezzen meg, ha azt én bejelölöm.

 

* Főleg, mert akkor kisebb az esélye, hogy pont hozzászólásírás közben lépteti ki a szoft az embert, amikor is elveszhet az éppen írt hozzászólás jól...

Előzmény: IndaAdmin (6493)
Patreides Creative Commons License 2013.10.17 0 0 6498

És ahogy most megnéztem, már itt is, és az IndaVideón is ott van a "Maradjak belépve" kipipálható opció a belépésnél.

Tehát így minden nagyon gromek. :)

Előzmény: sneci (6496)
Patreides Creative Commons License 2013.10.17 0 0 6497

Ami "elvárható", az a döntési lehetőség.

Előzmény: sneci (6496)
sneci Creative Commons License 2013.10.17 0 0 6496

Örülök, hogy említetted a facebook-ot! Mert bizony ha nem lépek ki, de bezárom a böngészőt, majd újra megnyitom, a facebookra újból be kell lépnem!

És ez elvárható lenne a fórumtól is!

Előzmény: IndaAdmin (6493)
Patreides Creative Commons License 2013.10.17 0 0 6495

"...mert manapság már szinte mindenhol azzal találkozik a felhasználó, hogy ha egyszer belépett, akkor addig belépve is marad amig kézzel, direkt ki nem lép."

 

Feltéve, hogy a belépésnél kipipálta azt, hogy "Maradjak belépve", "Automatikus Belépés" vagy ilyesmi. Mondjuk én a legtöbb helyen ezt így használom, mert a franc se akar állandóan belépkedni, mindig jelszót beírni. De nyilván vannak, akik másképpen szeretik... és így nem pipálják ki ezt az opciót a belépésnél.

Itt is így lesz? Mivel régen léptem már be, nem emlékszem, van-e most ilyen az itteni belépésnél, de régebben nem volt, így kellett a nagyon nagy számra beállított kiléptetési idő ahhoz, hogy ne kelljen mindig újra és újra belépkedni.

Előzmény: IndaAdmin (6493)
Soká Creative Commons License 2013.10.17 0 0 6494

"...addig belépve is marad amig kézzel, direkt ki nem lép."

 

Hát, ezt még szoknom kell...

Hadd kérdezzek valamit! Korábban volt olyan probléma, hogy ha hosszasan írtam egy hozzászólást (és közben talán más posztok is érkeztek az adott topikban) akkor a Elküldöm gombra kattintva a hozzászólásom elveszett és kaptam helyette egy üres hozzászólás ablakot. Amit írtam meg menthetetlenül(?) elszállt. Egy idő után megtanultam, hogy mindig kopizzam a szövegemet küldés előtt. Ez már megoldódott? vagy van valami visszalépési mód a szöveg megmentésére?

Előzmény: IndaAdmin (6493)
IndaAdmin Creative Commons License 2013.10.17 0 0 6493

Hát ez úgy van, hogy most már teljes egészében az indapass biztosítja a központi beléptetést. Azaz ha belépsz a blog.hu-n és átlépsz a fórumra (és van már nicked) akkor a fórumon is be vagy lépve, hogy szép magyarosan fogalmazzak. Persze ez már régóta így van, de most összefésültük a rendszereket és megújítottuk a belépésre szolgáló felületeket (login boxokat) is.

És mivel egy központi rendszer kezeli a beléptetést, így a szolgáltatásokkénti kiléptetési időnek már nincs értelme.

 

És hogy a kérdésedre is válaszoljak, azért avult el, mert manapság már szinte mindenhol azzal találkozik a felhasználó, hogy ha egyszer belépett, akkor addig belépve is marad amig kézzel, direkt ki nem lép. Najó, az online banki rendszerekben szerencsére még nem ez van, de a facebook, gmail, youtube mind mind igy működik...

Előzmény: Kilroy (6489)
sneci Creative Commons License 2013.10.17 0 0 6492

Délután baloldalt léptem ki, most úgy is maradtam.

Na majd este megnézem. Kikapcsolás előtt nem lépek ki. Reggel kíváncsi leszek...

(engem nem zavar különösebben, mindig itthonról netezek. De melóhelyen ha valaki kimegy a szobájából, nem biztos, hogy kikapcsolja a gépét is. Na akkor érdekes, ha valaki belép a fórumra a gépén...)

Előzmény: IndaAdmin (6491)
IndaAdmin Creative Commons License 2013.10.17 0 0 6491

"Ezt megtettem már a sütik törlésével együtt. Amúgy FF."

És ezek után is be vagy jelentkezve a böngésző indulása után?

Most igy elsőre azt mondanám erre, hogy lehetetlen, mert a cookie-k alapján azonosít...

 

"Az oké, hogy kiveszitek. De a gép kikapcsolása után mi a helyzet? Továbbra is belépve marad az ember, ha kikapcs előtt nem lép ki?"

 

Nem nem. Az elvárt működés természetsen az, hogy ha nem pipálod be a Maradjak belépve funkciót, akkor a böngésző követlező indulásakor újra be kell lépned.

 

"Mert azért így durva. Főleg melóhelyen."

 

Nem mintha így lenne, de kénytelen vagyok rákérdezni: ez miért lenne durva munkahelyi gépen? Gondolom ott saját felhasználód van a gépre, ergo más nem tud belépni a nevedben. Vagy valamit félreértek?

Előzmény: sneci (6488)
F. István Creative Commons License 2013.10.17 0 0 6490

Igen, pontosan! :) Van a fórumon belűl a két beléptető, a bal oldali és a jobb felső. Ahogy említettem ezeken keresztűl nem tudok már belépni.

Próbáltam már felcserélgetve kilépni és úgy belépni itt a fórumon, de nem sikerül. Sok mindent variáltam, de mindig hibát ír ki.

Csak az említett módon, vagyis kilépve az indexre (bal felül), majd jobb oldalon felül a beléptetőn beenged (megjelenik az email címem) és mikor a fórum fülre lépek bent vagyok beléptetve. De csak így! :) 

Előzmény: IndaAdmin (6487)
Kilroy Creative Commons License 2013.10.17 0 0 6489

A Kiléptetési időt pedig ki fogjuk venni a beállítások közül, mert ez a funkció időközben elavult.

 

Miért? Hogy kell érteni, hogy elavult? Egy fix, default érték van/lesz a rendszerben vagy ilyesmi?

Előzmény: IndaAdmin (6484)
sneci Creative Commons License 2013.10.17 0 0 6488

Ezt megtettem már a sütik törlésével együtt. Amúgy FF.

Az oké, hogy kiveszitek. De a gép kikapcsolása után mi a helyzet? Továbbra is belépve marad az ember, ha kikapcs előtt nem lép ki?

Mert azért így durva. Főleg melóhelyen.

Előzmény: IndaAdmin (6484)
IndaAdmin Creative Commons License 2013.10.17 0 0 6487

húú, ez igy elég extrém :)

vegyük szépen sorra:

azt irod, hogy a jobb fenti login dobozban sem tudsz belépni, ha a fórum oldalán vagy. ezért "kilépsz" az indexre és ott már működik a jobb felső login dobozban a belépés?

Előzmény: F. István (6485)
F. István Creative Commons License 2013.10.17 0 0 6486

... ja még annyi, hogy azt írja ki, hogy:

"Hibás felhasználónév, vagy jelszó" 

Azóta minden nap próbálok belépni, de nem enged, viszont az említett kerülő Index oldalon keresztül minden gond nélkül.

Előzmény: F. István (6485)
F. István Creative Commons License 2013.10.17 0 0 6485

Gondom akkor kezdődött, mikor a fórummotor el kezdett rosszalkodni.

Nem tudok azóta belépni a fórum belépővel. A jobb-fent lévő belépőn keresztül sem.

Egyedül úgy, hogy kilépek az indexre és ott belépve visszalépek a fórum fülre kattintva. A nickváltás az müxik.

Próbáltam törölni a sütiket, de az sem hozott eredményt. Jelszóváltoztatás is megvolt. 

Lenne valami tipp, hiszen ha más nem jelentett ilyet, akkor a hiba az én készülékembe van.

Köszönöm előre is!

IndaAdmin Creative Commons License 2013.10.17 0 0 6484

pillanatnyi elmezavara lehet ez a böngésződnek. Ha nem bánod, hogy elveszíted a más oldalakon a "belépett" státuszodat, akkor meg kellene próbálni kitörölni az "előzményeket".

itt egy szép leirás, hogy hol találod ezt (bocs, ha egyértelmű):

https://support.google.com/chrome/answer/95537?hl=hu

nézzük meg, ezek után belépve maradsz-e (lehetetlen hogy belépve maradj, szóval csak költői a kérdés :)

 

A Kiléptetési időt pedig ki fogjuk venni a beállítások közül, mert ez a funkció időközben elavult.

 

Előzmény: sneci (6478)
sneci Creative Commons License 2013.10.17 0 0 6483

Bal felső esti kilépéssel, most kilépve maradtam.

sneci Creative Commons License 2013.10.16 0 0 6482

Nem indavideózom, Fórumozok. Vagyis szeretnék, rendesen.

Ha kikapcsolom a gépet, szeretném, ha bekapcsoláskor nem lennék még mindig bejelentkezve. Úgy, mint régen. Ha meg egy óráig felé se nézek a fórumnak, hát léptessen ki!

Előzmény: Patreides (6481)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!