Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.27 0 0 63610

cementfátyol eltávolító?

Előzmény: hamvasat (63606)
KömKel Creative Commons License 2014.10.27 0 0 63609

Rovarhálo. Van többféle méretü és anyagu

Előzmény: joevagyok68 (63603)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 63608

Ja még annyi, hogy élő referenciát egyik se tud mutatni.

Pocok75 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 63607

Nekem is ez az érzésem. Aki rá akar beszélni, hogy nekem nem jó a diagonált, nem sok jóra lehet számítani. Nem tudom, hogy honnan akasztok le egy normális burkolót. Festőkkel is nagyon nagyot szívtam, mire találtam normális embereket. Am. majd mindegyik tudna jönni 1-2 héten belül.

Előzmény: C20NE (63605)
hamvasat Creative Commons License 2014.10.27 0 0 63606

Szupertitkos!

 

Köszi a tippet! Ez a kőbalzsam, amit írtál, ez olyan, hogy telíti, felerősíti a színeket, igaz? Olvastam kicsit utána, hogy van ami impregnál, de nem változtat a színén, ugyanúgy néz majd ki utána, meg van ez a balzsam. Még nem tudom, hogy melyik kéne, valószínűleg kéne eg próba kenés.

 

Nem tudom, hogy idén egyáltalán ki fog-e tudni száradni a tégla, lehet, hogy le kéne fóliáznom és csak jövőre impregnálni, ha már kiszáradt.

 

Most egyelőre eléggé elszontyolodtam, mert az a fehéredés, amit tegnap írtam, igen csúnya és nem nagyon akar lejönni. Ugye belülről betonnal van kiöntve ez a téglakerítés, lehet, hogy abból jön ki valami, nem tudom (a raklapon lévő téglák, amik áznak ugyanúgy, azokon nincs ilyen). Úgynéz ki, mintha tejjel lelöttyintettem volna őket, fehéres a tégla felülete tőle, meg a fuga és lefolyásnyomok vannak rajta. Nem értek a salátromosodáshoz, de tudtommal a salátrom kiválás az inkább térfogattal rendelkező, fehér, kristályos-vattaszerű cucc, nem ilyen "tejlöttyintéses". Nagyon csúnya. Szomorú, mert irgalmatlan sok pénz és munka van benne.

 

Remélem, hogy az ipregnálás után eltűnik. Egyelőre még kéne rá fedkő is.

Előzmény: szupertitkos (63601)
C20NE Creative Commons License 2014.10.27 0 0 63605

kell egy jo vizmertek meg egy, vagy két jo szem. Aki nem akarja azert odzkodik, mert nem tudja összecsapni es ha négyzetméter árat mondott nem keres vele eleget. Aki itt nem rakja le jólannak a padloponozott feluleten is hullámos lesz.

Előzmény: Pocok75 (63604)
Pocok75 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 63604

Hétvégén próbálkoztam a burkolással, de nekem nem sikerült a nem aljzatkiegyenlítőzött padlóra lerakni, hogy szép egyenes legyen a teteje. Kb. 5 burkolóval beszéltem. Egyik se rakja le úgy, hogy vízszintes legyen, csak aljzatkiegyenlítővel. Sőt diagonáltan se szeretnék nagyon rakni. Kb. ua. mint a festőknél, nehéz jó szakit találni.

joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 63603

Valaki megtudná mondani, hogy mi lehet a böcsületes neve  annak a "hálónak" amit átszellőztetett tetőtérnél használnak az eresz "aljánál" , hogy biztosított legyen a légáramlás ?

Az fém , műanyag ? Milyen "méretű" ?

köszi

 

murray Creative Commons License 2014.10.27 0 0 63602

köszi a profi infókat

Előzmény: Törölt nick (63586)
szupertitkos Creative Commons License 2014.10.26 0 0 63601

VALMOR kőbalzsam. Nekem nagyon bevált, mind beltérben (látszó tégla oszlopok, tömegkályha padkával), mind kültérben (14,5 méter hosszú tégla kerítés). Van MAPEI is, az lehet, hogy jobb, de emlékeim szerint legalább háromszor drágább is. Mondjuk ez se olcsó (legutoljára talán 8-9000 Ft volt 4 liter) és persze a tégla issza, mint állat. De megéri, a kerítést első télen még kezeletlenül hagytam, az alsó 4 téglasor folyton vizes volt, meg is indult rajta a mohásodás. Idén egyelőre semmi ilyesmi nem látszik.

Előzmény: hamvasat (63596)
tgwh8 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 63600

Ja, akkor ezzel is meg kell ismerkednem, köszi, meglestem a netes verziót, hát nem dobok tőle egy hátast sem :D lehet az asztali jobb, ki tudja... 

Előzmény: Törölt nick (63595)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.26 0 0 63599

Köszönöm,

 

Közben megtaláltam (nem volt egyszerű)...

 

A"sima" 120-asnak az "L" vastagsági mérete 15mm (a négyzetes előlap vastagsága) és lefelé állnak a fix zsaluk rajta (az állítható e mögött van), a 121-esnek meg vízszintesen állnak a fix zsalui és 4mm-rel vastagabb, 19mm-es a mérete... (csőcsonkkal együtt 45mm illetve 49mm)

 

http://www.bodorvent.hu/termekek_lakossagi_szellozoracsok.php?seria=mv_100r

 

 

 

Előzmény: nixon70 (63598)
nixon70 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 63598
Előzmény: Törölt nick (63597)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.26 0 0 63597

Sziasztok!

 

Valaki mondja már meg nekem, hogy e kettő között: Vents MV 120 VR és Vents MV 121 VR van-e különbség és ha igen, az mi?

 

Egy 125-ös műanyag falba épített csőre tenném belülre ezt a zárható zsalus műanyag szellőzőrácsot de nem jövök rá a kettő eltérésére...

hamvasat Creative Commons License 2014.10.26 0 0 63596

Sziasztok!

 

Az oszlopok burkolása kicsit szünetel az eső miatt, viszont a kerítést sikerült befejezni még az esők előtt. Félbevágott dísztéglákból fel van falazva mindkét oldala, közte kiöntöttük betonnal. Már nem emlékszem, hogy ki adta a folyósítószeres ötletet s betonozáshoz, de bejött, köszönöm, nagyon jó volt vele dolgozni, szinte mászott a beton a helyére, víz sem kellett sok, nem is repedt meg sehol eddig.

 

Viszont ma reggel munkába menet vettem észre, hogy pár nap ázás után több téglánál fehéres bevonat jelent meg a téglán, amit az eső meg is mosott, így most a kerítésen ilyen fehéres folyásnyomok vannak. Gondolom, hogy ez valami salétromféle lehet, mert kapta a friss betontól belülről is a nedvességet, meg most jó pár napig ázott folyamatosan.

 

Úgy hiszem, hogy ez jelzi, hogy illenék impregnálnom. Mielőtt bármit megvennék, megkérdeznélek Titeket, hogy tudtok-e ajánlani konkrét impregnálószert téglára (nem klinker), ami bevált már?

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.25 0 0 63595

Earth nem a maps ...

 

 

Előzmény: tgwh8 (63594)
tgwh8 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 63594

Az új vagy a régi verzió? Én ilyet nem látok, egyedül a kisember sárga :D

Előzmény: Törölt nick (63593)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.25 0 0 63593

Google Earth  sárga nyilas óra ikon

 

Előzmény: tgwh8 (63589)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.25 0 0 63592

Köszönöm. Körülbelül én is ezt mondtam neki,de reménykedtem benne hogy lesz egyéb megoldás is. 

Előzmény: tankjuferi (63591)
tankjuferi Creative Commons License 2014.10.25 0 0 63591

Hát, kevés pénzből bajos lesz rendbe rakni, vagy alap meg erősítéssel,  betonnal és szigetelni , vagy azt a sarkot le kell bontani és újra alapozni szigetelni és falazni, ha elázott teljesen akkor nincsen más megoldás, szerintem.

Előzmény: Törölt nick (63590)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.25 0 0 63590

Üdvözlök mindenkit. Egy vályogház eggyik sarka az állandóan belvizes talajon megsülyedt, és az ablaksarkától tető irányába repedés fut, ami folyamatosan növekszik ha lassan is. Az ut is forgalmas. Hogy lehetne megmenteni a házat ésszerü költségből, mert az néninek keves a pénze. 

 Köszönöm előre is. János

tgwh8 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 63589

Hogy lehet megnézni a korábbi műholdfelvételeket? Volt valahol írva, de nem találom hol... google térképnél opciót erre nem látok..

Előzmény: Törölt nick (63586)
Lacivill Creative Commons License 2014.10.25 0 0 63588

Az Earthon Kb 1 éve nagyon lekorlátozták a felbontást, korábban a belvárosban pl. meg lehetett számolni majdnem a cserepeket a háztetőn, családi házunk jelenleg kb 1,2 cm*0,6cm. Korábban legalább 3* ekkora volt

Előzmény: Törölt nick (63586)
tgwh8 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 63587

Már ahol van normális műhódkép :D 1*1 cm-es pixeles háznál kissé macerás...

Előzmény: Törölt nick (63586)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.25 0 0 63586

Első körben a Google Earth vonalzó eszközével tudod mérni a valóságot ~ 10 cm pontossággal.

Amiből tudsz m2-t számolni...

 

Pontosabban saccolhatsz, ha van 1:2000 arányú rendezési terv pdf formában kéznél.

(önkori weboldalán kint kéne lennie)

Ezen aztán a Foxit Reader COMMENT distance/area eszközével jól lehet méregetni :-)

(ismert méret alapján be kell skálázni, akkor 5 cm körüli pontosság is elérhető, nagy nagyítással)

 

Aztán, ha gyanús a dolog akkor >> térképmásolat párezer Ft-ért és az alapján méregetés.

(a térkép másolat on-line és off-line is pénzbe kerül)

 

Ha érdemi gond gyanú van akkor ...a földmérő kitűzi újra.

Előzmény: murray (63585)
murray Creative Commons License 2014.10.25 0 0 63585

ha már erről van szó a telkem pontos méreteit (a múltban mennyire csaltak ide-oda a telekmérettel) azt is itt lehet megnézni? az mi? térképmásolat? földhivatal onlány próbálnám meg megnézni vagy be kell menni? 

Előzmény: Törölt nick (63584)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.25 0 0 63584

Település rendezési terve >> interneten, vagy a hivatalban, gratis

Illetékes földhivatal >> személyes megtekintés, tudtommal ez is gratis

 

Földhivatal on-line otthonról, pénzért

(magyarorszag.hu  azonosító birtokában >> az azonosítót az okmányiroda adja)

Előzmény: Afrikaans8 (63582)
Afrikaans8 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 63583

Köszi mindkettőtöknek. Kipróbálom...

Előzmény: Törölt nick (63542)
Afrikaans8 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 63582

"Meg kell nézni a jelenlegi térképmásolatot. Ha az engedély nélkül épült épület rajta van, akkor már réginek minősül. Önmagában ez, (ha rajta szerepel a térképmásolaton) általában bizonyitja, hogy 10 éven túli"

 

Hol lehet kikérni, megnézni?

Előzmény: KömKel (63541)
pajaci Creative Commons License 2014.10.24 0 0 63581

Köszönjük Emese!

Előzmény: Erzsébeti (63580)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!