Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.07 0 0 37582

Úgy tűnik, nem csak a Panasonic ilyen. A samsung távirányítón sem láttam ilyen opciót.

(Nem az ötgomboson, hanem azon, amit a mm-ban a kezembe adtak)

Előzmény: Saughassy (37581)
Saughassy Creative Commons License 2016.07.07 0 0 37581

Viragozzek ezer virag, de miota EPG letezik en egyszer sem nyomtam direktbe egy csatorna szamat. Ha bekapcsolom a tevet, az elso amit megnyomok egy EPG gomb, hogy lassam melyik csatornan mi megy. Es ha mar ott a lista, akkor en biza arra bökök, nem pedig kinézem a számkódját, majd eltuntetem az epg-t, hogy beirhassam. (Bar lehet, hogy akkor is elfogadja ha nyitva az epg ablak, de a lenyegen nem valtoztat.)

 

De ezzel egyutt ez valoban napi szinten tud bosszanto lenni, ha hozzaszoktal. 

Szamomra az a rejtely, hogy az itt tobbszor is sztarolt Panasonic menurendszer/taviranyito miert nem kapott direkt gombot a sleep funkciora. Ez valami akkora faszsag, hogy hihetetlen. De ez van, meg jo hogy a belteri kepes vezerelni a tévét és azon viszont van. :)

Előzmény: Törölt nick (37580)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.07 0 0 37580

Én alapfunkciónak tartom a közvetlen csatornaválasztást. De biztosan maradi vagyok ;)

Előzmény: ficere50 (37578)
Saughassy Creative Commons License 2016.07.07 0 0 37579

A magyar nyelv eddig nem volt kikötés, de sejtettem hogy kifogás lesz, ezért írtam a hbo go t. És hát ott a letöltés is.

Önmagában a kodek és bitrataju nagyon keveset mond, sőt még a vbr/cbr is. Nagyon-nagyon sok múlik az enkoder minőségén, amivel a tomoritest végzik. És folyamatosan reszelik őket, a napokban csodálkoztam rá a Thor5 ön fogott NatGeora, ami nemzetközi feladásu és hagyományosan jo képe van. Pár éve közel cbr 12 mbittel adtak. Most durva vbr mellett kb 9 mbit jött ki, de csucsban akár 18 is. A végeredmény legalább olyan jó, mint régen. Szóval van azért fejlődés.

 A netflix minősége amugy messze messze üti az sd-t, 3000 forintért hatalmas a kínálat és ugye 5.1.

 

A magyar hd adókból van több mint 20. Tényleg kérdeztem,hogy mi az, ami miatt többségében mégis sd t nézel, mikor van bluray, húsz hd adó,van hbo go (netflix akkor ne legyen:) és persze letöltés.

Előzmény: Doky586 (37572)
ficere50 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 37578

Van természetesen...ez a kicsi nem a számbevitelről, programozásról szól, hanem az alapfunkciókról. 

Előzmény: Törölt nick (37577)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.06 0 0 37577

Egyébként hogy csak ez az egy van, a maga 6-8 gombocskájával, az a samsung-tól letöltött ismertetőből derült ki számomra.

Ha van hozzá normális is, akkor nem szóltam...

Előzmény: ficere50 (37575)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.06 0 0 37576

O.K., hogy stabil, meg fémház, de miért kellett a számgombokat lespórolni róluk, hogy helyette a képernyőre vetített számokon, kurzorgombokkal kelljen töketlenkedni? Már a mobilok virtuális billentyűzetét is gyűlölöm... ;)

Előzmény: ficere50 (37575)
ficere50 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 37575

1-es ponthoz: A PiP azért van benne, mert van olyan bemenet, amikor működik, ilyenkor kontrasztosabb a felirat. Például a HDMI és a tuner esetén. Kéttuneres PiP ebben az esetben nincs...

2-eshez: mobilban nincs tapasztalatom...

 

A többi helyzet egyszerűen "magyaros"...sajnos! (lásd közlekedés, emberi kapcsolatok, politikai kultúra, de ez nem ennek a topiknak témája)

 

A jobb modelleknél 2 távszabályzó van: egy a normál funkciókhoz és egy mozgásérzékelős/pointeres bluetooth jelátvitellel rendelkező, stabil fémházas, "Smart remote". Ez a napi használatban nagyon praktikus...

 

Jó keresést! Sok türelmet, megéri...!

Előzmény: Törölt nick (37574)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.06 0 0 37574

Samsunggal személy szerint két bajom van:

1. A véletlenül felfedezett UE40K*64****** (*= fogalmam sincs, milyen karakterek álltak ott) típusú, már UHD tévé, amivel tegnap játszadoztam egy sort, olyan gagyi kis távirányítót kapott, ami ebben a kategóriában már szánalmasnak nevezhető. Azt meg nem teljesen értettem, hogy bizonyos funkciókhoz tartozó menüpontok miért jelennek meg, ha egyszer nem használhatóak (pl. PiP)

2. Van egy NoteII mobilom. Sokat kellett szervizeltetni (valószínűleg kifogtam egy gyengélkedő példányt), viszont a szerviz minden kritikán aluli munkát végzett és az ügyfélkapcsolaton is lenne mit javítani (a budaörsi banda gyakrolatilag elérhetetlen, mert telefonos ügyfélszolgálat nincs, e-mailre meg mondhatni, következetesen nem válaszoltak), a Váci úton lévő meg... azért az, hogy háromból háromszor botlom arrogáns, a bunkóság kategóriáját súroló egyénnel a boltban... azért ez már nem lehet véletlen.   És akkor az már csak a hab a tortán, hogy a beszerelt, új (? refurbished?????) alkatrészek sokkal ócskábbak, mint az eredeti volt...  - tudtommal a mobil és a tévé szerviz ugyanazokhoz a cégekhez tartoznak, max. személy szerint más emberek foglalkoznak velük.

 

Sajnos az ügyfélszolgálatról sem egyezik a véleményünk. Ha bármi technikai kérdéssel fordulok a telefonos supporthoz... az esetek nagy részében azzal zárul a beszélgetés, hogy sajnos nem tudnak válaszolni... Ennyit tud a Dell, görögoszági supportja is... :)  (ők ugyanis ott működtetik a magyart, de csak egy hibafelvevő helpdesk, supportról a Dell esetében nincs szó)

 

Az összes egyéb problémáim általánosak, az LCD technológia korlátairól szólnak, nem a Samsungról.

A forrásjel szerintem azonos volt (mediamarkt millió tévéje), a fényviszonyok szintén.

De ami engem zavar, az független a környezeti fényektől, a forrásjeltől talán nem, de... ha sikerül, majd gyártok egy képet, hogy mit látok és mit várnék helyette...

Előzmény: ficere50 (37573)
ficere50 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 37573

Nem tisztem a Samsung védelmére kelni, de azért azt se tévesszük szem elől, hogy 5-féle széria létezik, (igaz árban is,) nagyban különböző, minőségi osztállyal. Nem szabadna általánosítani... 23 évig vezettem tv-szervizt Ausztriában, voltam több Samsung továbbképzésen, árubemutatón, vásárban. Tudom mit írok...

Nem hiszem, hogy oka lenne a márkának a szégyenkezésre...(amúgy Európa szerte az egyik legjobban működő vevőszolgálattal rendelkezik, bár biztosan lesz aki itt most ellenpéldákkal jön, de nem minden szervizpartner jó partner...)

 

Újra megismétlem: korrekt véleményt azonos forrásjelek összehasonlítása után, azonos helyszínen, azonos fényviszonyok között (azonos értékű/műszaki színvonalú modellek mellett) szabadna alkotni. "A-B teszt"

Előzmény: Törölt nick (37571)
Doky586 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 37572

"Ezért kell NETFLIX"

Nem találom hogy mely' magyar nyelvű csatornák vannak rajta.. Hol keressem?

 

A leírása szerint SD: 3Mbps szükséges, HD: 5Mbps, tehát nem jobb mint a jelenlegi.

 

HBO-m nincs.

Előzmény: Saughassy (37568)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.06 0 0 37571

Csakhogy jelen esetben, talán elég sok megoldás lehetne a problémára.

Pl. hogy eszembe jutott az EIZO: azon fogalmam sincs, hogy sikerült elérni, a tévékártya jele nagyjából úgy jelent meg, mint egy hagyományos tévén: interlaced, kicsit vibrált, ha közelről néztem. Fingom sincs, hogy a vga driver műve volt vagy a monitoré, de nagyjából a CRT-kre emlékeztető képet produkált. 

Viszont itt is megy a szarrágás, ha öt sorral rövidebb a firmware kódja vagy sikerül húsz bájtot spórolni a beépített számítógép memóriáján, akkor inkább ezt választja a gyártó. Ahogy elnéztem, aki egy kétéves készüléket cserélt újabbra, az jó eséllyel panaszkodott pl az arukereso.hu-n, hogy rosszabb lett, mint a korábban vásárolt.

Sony-ból és Samsungból láttam ilyen véleményeket.

Előzmény: Saughassy (37565)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.06 0 0 37570

Mondkd ezt épp te... csaxólok.

Előzmény: Saughassy (37566)
Saughassy Creative Commons License 2016.07.06 0 0 37569

Mármint többet kapnak.

Előzmény: Saughassy (37568)
Saughassy Creative Commons License 2016.07.06 0 0 37568

A premium csatornak kapnak, a hbo maxpackbe tartozók.

 

De ezzel együtt a modernebb iptv végeredménye megszarabb, mert ott meg nem bírják tartani a bitratat és gyakori a kockasodas az mpeg4 ellenére is. 

 

Szóval nincs normális szolgáltató, ez van. Ezért kell netflix, de még a hbogo is jobb összességében. Ráadásul a netflix 5.1es hanggal ad.

Előzmény: Doky586 (37567)
Doky586 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 37567

Direkt elővettem pár DVD-met (SD és mpeg2) hogy megnézzem mekkora sebességű rajta az adatfolyam, de egyik se megy le 7Mbps alá akár 1 akár 2 rétegű a DVD, szinte mindig 7-8 Mbps közé esik a sebesség, a méretüket csak a film hossza határozza meg.

 

Ha egy mpeg2 filmnél a 7Mbps DVD minőséghez képest csak 1.5Mbps-el (ötöd része) adják a műsort az milyen lehet? nálam a 1-2Mbps az mpeg4 (és változó bitsebességű) az mondjuk közel DVD minőség, de ha ez mpeg2-ben van az inkább kockásodásgenerátor lenne... eszerint az általad felsorolt szolgáltatókhoz nem fogok menni..

Előzmény: Saughassy (37562)
Saughassy Creative Commons License 2016.07.06 0 0 37566

A szemelyeskedessel nem jutunk elorebb, csak szolok. 

Előzmény: Törölt nick (37563)
Saughassy Creative Commons License 2016.07.06 0 0 37565

En a Holdra szeretnek eljutni es a viz alatt levegozni. Hosszu tavon problemakat okoz, ha a lehetosegeket es a vagyakat nem egyezteti ossze az ember. :)

Előzmény: Törölt nick (37564)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.06 0 0 37564

Nem mindegy? Van aki azt akarja nézni élvezhető minőségben. 

Előzmény: Saughassy (37560)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.06 0 0 37563

Igen, tipikus példánya a tudatlan, nagyarcú okoskáknak...

Előzmény: Saughassy (37558)
Saughassy Creative Commons License 2016.07.06 0 0 37562

Szolgáltatófüggő, az Upc direct sd mpeg2, a Diginel még sztem a hd is. (Az anyagok sugárzás előtt mindenképpen azok). Az iptv-k jellemzően már minden streamet mpeg4 -ben tolnak, Gyanito dvbt-n is. Jellemzően ott maradt még mpeg2, ahol sok a régi settopbox.

Előzmény: Doky586 (37561)
Doky586 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 37561

Még hogy nem vagy elfogult az SD teveadas "minosege"-re...  =8-()

"de egy masfel mbites mpeg2es"

Ezt rosszul tudod. nem mpeg2 hanem mpeg4 H.264 video és AAC vagy AC3 hang van..

A 1.5Mbps stimmel átlagban, a pillanatnyi sebesség 1-3Mbps közt változik SD-n (HD-n 5-8Mbps)..

Előzmény: Saughassy (37559)
Saughassy Creative Commons License 2016.07.06 0 0 37560

Egyebkent mi az, ami miatt erdemes a szarra tomoritett, borzalmas minosegu, 20-25 percenkent reklamblokkokkal terhelt SD teveadokat nezned, amikor mar komoly hd csomagok vannak, lehetoseged van Netflixre, HBO Go ra, es a magyar jogszabalyok szerint akar letoltesre is? 

Előzmény: Doky586 (37548)
Saughassy Creative Commons License 2016.07.06 0 0 37559

Nem vagyok elfogult, de egy masfel mbites mpeg2es SD teveadas "minosege" nem az, amihez BARMILYEN technikat erdemes vasarolni, vagy eppen alapjan megitelni. A legutolso youtube video is korrektebben nez ki.

 

A settopboxot lehet utalni, de egy szukseges rossz. Ha akarod nem latszik, ha akarod nem kell plusz taviranyito. Viszont szerencses esetben komoly pluszt ad komfortban es kepminosegben, amit viszont a tevezes minden perceben erzekelsz.

 

Tereles meg vegkepp nem volt, neked hagytam menekuloutnak. De meg ezt sem ertekeled. :)

Előzmény: Doky586 (37557)
Saughassy Creative Commons License 2016.07.06 0 0 37558

Ha szemre tekergetsz, akkor jobb is, ha nem talalod a kalibralas menupontot. :)

Előzmény: Törölt nick (37555)
Doky586 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 37557

"nem fogsz lapostevet venni"

 

nemis fogok, mert már van egy 50" -esem FHD (igaz már 6éves)

inkább neked van negatív elfogultságod az SD-vel

Nekem meg allergiám van a különféle settopboxoktól, azt nem viselnék el a tv mellett..

 

"Bar ha a DVDrol beszelunk"

 

ne tereld a szót. TVadásokról van szó.. (analóg földi tvműsorszórás sincs, nálam kábeltv sincs)

Előzmény: Saughassy (37551)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.06 0 0 37556

Azon az Eizo-n sokáig néztem mozgóképet. Tévékártyáról, DVD-ről egyaránt. Nem volt vele bajom. 

Kifejezetten azért vettem, mert fotózáshoz _és_ játékhoz is jó volt. 

Azért került tartalékállományba, mert úgy nyolc éve laptopot használok.

 

Ja, a 19"-s EIZO-t kb. 50-60cm-ről nézem, amikor nézem, mert rossz a szemem. A tévét három méterről próbálgattam.

Előzmény: Saughassy (37554)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.06 0 0 37555

Lehet, hogy vannak jobbak, de amiket én néztem, azokon bármit tekergettem, szarabbnak látszottak. És itt most a látszott a hangsúlyos. Mindegy, hogy műszeresen mérve mit tud, ha a látvány olyan, amilyen.

 

Előzmény: Saughassy (37554)
Saughassy Creative Commons License 2016.07.06 0 0 37554

Most fog jonni a meglepetes: Mennyibe kerulne az az EIZO most, mekkora kepfeluletet ad, mikozben nincs benne tuner, medialejatszo es egyeb sallangok.

 

A mostani tévék is kalibrálhatóak, már a középkategóriában is. Az más kérdés, hogy nem tolják úgy az arcodba mint egy monitornál, mert a vásárlóközönség az első mozdulattal tekergetné szét, illetve a napi használatban nincs is rá szükség. Aki akarja megtalálja. Te nem akartad.

 

A kép dinamikatartományát más néven kontrasztnak hívjuk, ez a minimum és a maximum fényerő arányát jelenti. Ebben bizony sokkal jobbak is vannak az általad említett EIZOnal. 

 

A felhasználható árnyalatokkal, az atmenetek kepzesevel valoban komoly bajok vannak az olcso modelleknel, de ugye az eizo nem volt olcso akkor sem. Nem fair az osszevetes.

 

(Az pedig csak tenyleg zarojel, hoyg probalj meg azon az EIZOn mozgokepet nezni. Sirni fogsz.)

Előzmény: Törölt nick (37552)
Saughassy Creative Commons License 2016.07.06 0 0 37553

Nézd, a kritikaidat te helyezted zarojelbe, amikor rajottel, hogy a CRTden is szar az m4 kepe. Tehat eddig valojaban nem az LCDt szidtad, hanem a forrast, csak mivel nem gondoltad at a tesztet, ezert elso korben a teve hibajanak tulajdonitottad. Nincs ezzel baj, a teszteles is egy szakma. :)

Előzmény: Törölt nick (37552)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!