Keresés

Részletes keresés

vélemény Creative Commons License 2018.07.25 0 0 8023

Mit akartok megnézni? Velencében vigyázni kell a Museum Pass-szal

novara85 Creative Commons License 2018.07.25 0 0 8022

Köszi. A 48 órás szerintem nagyon megéri, ennél maradunk,illetve valószínűleg veszünk egy Velence  Museum Passt, amivel be tudunk menni a legfőbb múzeomokba. Szerintetek ez így jó, vagy létezik jobb megoldás is?

Előzmény: Törölt nick (8021)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.15 0 0 8021

Legjobb tudomásom szerint olyan nincs, hogy 10 db-os vaporetto jegy. Szerintem a legjobb megoldás a 48 órás bérlet, ami a Mestrébe menő buszokra is érvényes.

Előzmény: novara85 (8020)
novara85 Creative Commons License 2018.07.14 0 0 8020

Sziasztok! Szeptember végén megyünk eltölteni a nászutunkat Olaszországba, egy keddi nap kora délután érkezünk,és csütörtökön délelőtt indulunk is tivább. A szállásunk Mestrén lesz. Érdeklődnék, higy Ti milyen vaporetto jegyet javasoltok. 48 órás, vagy mondjuk egy 10db-ost. A főbb nevezetességeken kívül, szeretnék Lido szigetére is egy kicsit elzarándokokni, illetve akár Murano es Buranora is.

nyulanka Creative Commons License 2018.07.11 0 0 8019

Köszönöm:) Most nézem Velencében a szállásokat, komolyan 3-4 éjszakára jobban jövök ki egy belvárosi apartmannal:)

vélemény Creative Commons License 2018.07.11 0 0 8018

Üdülőhelyeken főszezonban általában ez a helyzet.

Off

Van egy ilyen emlékem, még az 1999 augusztusi teljes napfogyatkozáshoz kapcsolódik. Előző év nyarán jött a japán iroda referense és lefoglalt 3 éjszakát 300 főnek a megfelelő időpontra Bfüreden a Hotel Marinaban. Következő év márciusában a szálloda kirúgta a japán csoportot, mert akkor jöttek rá, hogy nyáron ők csak 7 éjszakára adják ki a szobákat, rövidebb időre nem. Előző nyáron még ezt nem tudták. Végül kompromisszumos megoldás született, a japánok 5 éjszakát fizettek.

bonnita Creative Commons License 2018.07.11 0 0 8017

 off -Tavaly tavasszal egy hét szállást fizettem ki egy busznyi utasnak egy toscanai agriturismo-ban, és csak négy éjszakát töltöttünk ott. Olcsóbb volt az   egy hét, mint a négy éjszaka az árlistájuk szerint.

Előzmény: bonnita (8016)
bonnita Creative Commons License 2018.07.11 0 0 8016

Ha a web oldalukon így írják, akkor bizony így is van. Főszezonban nem szeretnének üres napokat, teljesen érthető módon.

Ha kifizetitek az egy hetet, természetesen nem kell végig igénybe venni.

Előzmény: nyulanka (8015)
nyulanka Creative Commons License 2018.07.11 0 0 8015

Sziasztok!

 

Jesolo valamelyik kempingjében szeretnénk pár napot eltölteni saját sátorral. A weblapjaik alapján csak 7 éjszakát engednek. Ez tényleg így van, vagy ha odamegyünk lesz hely és lehet mondjuk csak 4-5 éjszakára is maradni?

Köszi

Ny.

tefi Creative Commons License 2018.06.05 0 0 8014

http://escursioni.lignano.travel/escursioni_hungarian.html

 

Van amelyik kirándulás a szomszédos Lignano-ból indul,de nincs messze Bibione-tól!

Előzmény: csirri (8013)
csirri Creative Commons License 2018.06.05 0 0 8013

Sziasztok. 3 hét múlva megyünk Bibionéba,szeretnék elmenni Velencébe hajóval,Bibione indulással,van olyan lehetőség,hogy a környező szigeteket is megnézzük, Olyan hajóra gondolok ami Bibionéból indul majd Murano,Velence aztán vissza. Minden választ köszönök .

tefi Creative Commons License 2018.06.02 0 0 8012

Nincs ebben semmi különös!

A csecsemő is akkor alszik el,ha ringatják. :)

Előzmény: bonnita (8010)
vélemény Creative Commons License 2018.06.02 0 1 8011

Jó drága szundikálás lehet

Előzmény: bonnita (8010)
bonnita Creative Commons License 2018.06.02 0 1 8010

Bizony, néha Velence too much :)

utazó61 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 8009

Erre gondolsz?

Előzmény: famerilla (8007)
famerilla Creative Commons License 2018.05.25 0 0 8008

Képpel azért egyszerűbb:) Ez lemaradt.

famerilla Creative Commons License 2018.05.25 0 0 8007

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy hol található ez a híd Velencén belül? Love of Bridge keresésre kidobja pár helyen magát a képet, de pontosabb információ nincs róla. Köszönöm előre is :)

 

 

 

Straniero..71 Creative Commons License 2018.05.19 0 0 8006

Óóóóó, nekem is van amcsis rémtörténetem, meg Velencés is!

Az Amcsis: Egy ismerősömet fülön fogtam és elvittem Dachauba, a lágerbe, némi nevelési szándékkal. Végignéztük a vetítést, elindultunk a krematóriumok felé, mikor felfigyeltünk az Amerikai csoportra, akik önfeledten hógolyóztak...A cspat fele színes bőrű volt...

 

Velence: volt olyan utitársunk, aki  "uncsinak" találta a "sok régi ház, híd, meg lépcső"-t....

 

Előzmény: lavanda (8005)
lavanda Creative Commons License 2018.05.18 0 0 8005

Nem állom meg, hogy ne mondjam el a történetem. A barátnémmel egy, a  hangyaúttól kicsit kintebb eső vendéglőben ebédeltünk. Nem voltunk sokan, hiszen az idő inkább 3 óra körül járt már. Két asztalnál amerikaiak voltak ( mondta a barátném, aki onnan települt haza ). Az egyik asztalnál négyen ültek, egyikük egyfolytában olvasott valami képes-rejtvényes újságot. Ebéd közben. Velencében. Amikor befejezték az ebédet, a másik asztalnál ülő pár már fizetett, távozóban voltak. A két társaság  szóba elegyedett egymással. A pár férfitagja eközben egy (  gyékényfonatos ) széket húzott maga elé, majd  lazán felrakta a lábát, a koszos-mocskos sportcipője fűzőjét igazgatta.

Előzmény: Straniero..71 (8000)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.17 0 1 8004

Meg, ha választ kap a kérdésére, akkor legalább jelzi, hogy olvasta.....

Előzmény: Straniero..71 (8000)
Manos_09 Creative Commons License 2018.05.14 0 0 8003

Én tavaly nyáron voltam ott, bent a Szent Márk bazilikában is; kb. térdig érő rövidnadrág nem volt gond, abban beengedték az embereket. (Rajtam hosszú nadrág volt, szóval nem volt rizikó.) Aki viszont ennél rövidebb nadrágban, vagy fedetlen vállal próbálkozott, azoknak a bejáratnál szépnek nem nevezhető vörösesbarna lepleket osztogattak darabonként 1 Euróért, hogy azzal legyenek szívesek lefedni magukat. Hogy ez textil vagy valami papír(szerűség) volt, nem tudom, nem került a kezembe. Mindezt egy, a bejáratnál álló, erre szakosított nőci köszönés nélkül, éles hangon, megfellebbezhetetlenül, a fedetlen testtájakra mutatóujjal mutogatva nyersen közölte, hogy: "One, two: two Euro!!!" Akik pedig továbbra is be akartak menni, fancsali képpel, de kénytelenek voltak kicsengetni az Eurókat, amely arckifejezés, ahogy láttam, meg is maradt rajtuk a templomban, az említett "ruhadarabok" viselete közben.


A városban pár helyen meg ezek voltak kiragasztva, lépcsőn ülés, kajálás, meg galambetetés azért volt nem kevés, hogy ezekért büntettek-e valóban, nem tudom, úszókat, strandolókat, kerékpározókat nem láttam a városban. :-)

 

Előzmény: Straniero..71 (8002)
Straniero..71 Creative Commons License 2018.05.12 0 0 8002

Bizony,őskövület vagyok,ráadásul olyan családból,ahol aki hatangozáskor nem ült az asztalnál az nem ebédelt. Székely lófők apai,szász mérnökdimasztria anyai ágon...Én nagyon szeretem a forró nadrágok látványát és támogatom,hogy a melltartó végleg kimenjen a divatból,csak ugye az nem mindegy,hogy hol?!

 

 Minden nap rácsodálkozom az utcán,tömegközlekedésen bontott sörrel közlekedő,üvöltve telefonáló,vagy éppen cigivel a kézben babakocsit toló embereken.

 

De hogy on is legyek: Velecében,de Olaszországban is bármikor előfordul,hogy nem engednek be valakit egy templomba vagy múzeumba az öltözéke miatt. Azt hallottam,hogy az egykor Velencéhez tartozó Dubrovnikban megbirságolják azokat,akik fürdőrujában vagy félmeztelenül flangálnak.

Előzmény: vélemény (8001)
vélemény Creative Commons License 2018.05.12 0 0 8001

 A Mátyás templomban csak vállat takaró kendőt adnak, a rövidnadrágok sőt sortocskák miatt nem szólnak.

Ha te 71-ben születtél, akkor fiatalabb vagy nálam, de ugyanúgy őskövület vagy. Néha már nem tudom, hova nézzek.

Előzmény: Straniero..71 (8000)
Straniero..71 Creative Commons License 2018.05.12 0 0 8000

Hát,ezek az " alapvetések" mára sajnos megkoptak. Az is alapvető lenne,hogy felnőtt ember a városban nem mászkál strandpapucsban,félmeztelenül,atléta trikóban, stb.,épületben,evés közben lebvesszük a sapkát,nem telefonálunk úgy,hogy körülöttünk mindenki hallja,nem a sikátor közepén állunk meg fotozni,stb.stb.

Előzmény: Törölt nick (7999)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.11 0 0 7999

Nyilván azért nem emelte ki az utazási iroda, mert az elvileg ugyebár alapvető, hogy templomba fedett térddel, fedett vállal megyünk be. Még nyáron 40 fokban is. Szerintem térdet takaró nadrágba nem kötnek bele.

Előzmény: Sasv (7998)
Sasv Creative Commons License 2018.05.11 0 0 7998

Szent Márk-bazilikába mennyire rövid nadrágba nem lehet bemenni? Térdnadrág annak számít? Az utazási irodába az öltözködést nem említették, csak most olvastam.

utazó61 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 7997

Szia!

A 7-8 óra Velencében azért elég sok idő-elsőre, ha nem mész be sehová, nagyon sokat láthatsz a városból. Parkolónak inkább a Trochettot ajánlanám, hamarabb eléred, gyorsabban tudsz távozni.Ez rendes parkolóház, csak annyi autó van benne, amennyi hely van-lezárhatod az autót. A Piazzale Roma környéke egy közlekedési káosz.Innen kb, 20 perc sétálva a Piazzale Roma, ott kezdődik az igazi Velence. Onnan gyalog, nézelődve, akár egy kapucsinóra beülve nagyon kényelmesen 3 óra a San Marco. Eltévedni nehéz, minden sarkon ki van táblázva az iránya.

Visszafelé vaporettóval a Canal Granden a San Marco-ig megnézheted a víz felől is a palotákat, kb.35 perc az út.

Érezd jól magad, láss sok csodát, és térj oda vissza -akár többször is!

Előzmény: Krisztimilan (7981)
papanick Creative Commons License 2018.05.08 0 0 7996

Az egy útra szóló jegy nem valószínű, hacsak nem gyalog mennének tovább. :-)

Oda-vissza már 15 EUR, akkor inkább napi jegy. 

Persze a belső parkolókhoz is idő kell, és sokkal drágábbak. 

A pár órás városnézés kissé nehézkes, de én is azt mondom, hogy megéri. Céltalanul kóborolni a városban, fagyizni, sirályokat bámulni, de akár néhány templom is beleférhet. 

Előzmény: Straniero..71 (7995)
Straniero..71 Creative Commons License 2018.05.08 0 0 7995

Igen,az tény,hogy nem ez a leggyorsabb megoldás,viszont a Pl.Roma-ról is kell jegy a Vaporettora,ha nem akar gyalogolni. Talán elöszezonban még nincs dugó Caposile és Jesolo között,igy talán nem kell egy óra.

Nyilván ez csak egy ötlet,amit érdemes körbejárni.

Nem szoktam sz@rrágóskodni,de s 7€/nap kedvező a parkolásért,öa különbözetből kijön egy napijegy...

Egyébként lehet egy útra szóló jegyet is venni...

Előzmény: papanick (7994)
papanick Creative Commons License 2018.05.08 0 0 7994

Hajón a Szent Márk térre érkezni klasszikus, emlékezetes. 

Azért azt ne feledjük, hogy Az autópàlyáról  kikötő legalább egy óra és a hajóút is kb. 40 perc. 

Persze ezért kárpótolhat a hajókázás a szigetek között. Ezzel a megoldással biztosan kell majd napijegy is. 

Előzmény: Straniero..71 (7993)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!