Keresés

Részletes keresés

Nincstöbbnick Creative Commons License 2011.09.22 0 0 2439

Na, rendben van, akkor ez is megoldódott :)

Előzmény: peky85 (2438)
peky85 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 2438

Szia 

 

Sikerült, végül is másnap be,entem a CAB-ba, de ott mondták, h nem tudják felhívni nekem, megadták a Euston tower-i hmrc enguire center címét, oda elmentem, másnapra adtak időpontot és ők, kiregisztráltak kb. 2 perc alatt.

Úgy, h ez is meglett, bár meglepő volt, h milyen gyorsan ment.

 

Mégegyszerszer köszi a tippeket! :)

 

peky

Előzmény: Nincstöbbnick (2432)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2011.09.21 0 0 2437

Pár nappal ezelőtt láttam a Rippel-fivéreket a Trafalgar téren ballagni. Jó mi?

seci Creative Commons License 2011.09.17 0 0 2436

Erdemes tudni errol: http://www.saynoto0870.com/search.php

Megkeresi a landline szamot (ha van persze) a 0845 es tarsaihoz.

Ha mobilod van, akkor sem mindegy, hogy landline-t hivsz vagy premium szamot!

-seci

Előzmény: wog33 (2433)
szolnyicska Creative Commons License 2011.09.17 0 0 2435

sziasztok!

 

Tudna valakki segíteni? A párom kinn van Anliában 2 hónapja valami munkalehetőség kéne neki. Most Bodmin ( Cornwall megye) mellet dolgozik, egy tehenészetben, de ott csak hétfőig maradhat, mert jönnek vissza az emberek, akik szabadságon voltak. sürgősen kéne valamilyen munka!! Mindent elválal, az angol nyelvtudása minimális volt amikor kiment, nos valamennyi ragadt rá de nem sok. ha valaki tud segíteni erre az email címre írjon:

 

szolnyicska@freemail.hu

 

Vagy hívja közvetlenül a páromat : Szöllősi György 0044 792 519 47 59

 

Segítségeteket elöre is köszönöm!!

Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2011.09.14 0 0 2434

Gyere be hozzánk, onnan is felhívhatod! :)

Előzmény: peky85 (2419)
wog33 Creative Commons License 2011.09.14 0 0 2433

Az ingyenes landline-ról. Nekem nyilván ilyenem nincs :), de ha volt már olyan szerencsés helyem, hogy megengedték, hogy a másét használjam, akkor is az történt, hogy szóltak, hogy bizonyos számok, pl. a 845-tel kezdődőek (mint a tax office...) nem ingyenesek, úgyhogy, ha ilyen számot akarok hívni, szíveskedjek a mobilomat használni.

De lehet, hogy vannak más telefon-csomagok is, mittomén, nem az enyém volt a vonal :)

Mindegy, szóval én inkább elgyalogolok a tax office-ig. :)

Nincstöbbnick Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2432

Csak legyél ott nyitásra, mert hamar elfogynak a sorszámok és általában csak pár órán keresztül tudnak nyitvatartani a sok érdeklődő miatt.

Előzmény: peky85 (2430)
peky85 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2431

Nagyon sok morzsa volt köszönöm !:)

Előzmény: Nincstöbbnick (2429)
peky85 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2430

pont van egy a szemközti utcában nem kell oda semmilyen időpont foglalás?

 

Előzmény: Nincstöbbnick (2429)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2429

Jól van, nem gond, remélem azért volt valami hasznos is a morzsák között!

Ja még az előzőhöz: keresd meg a CAB oldalán a legközelebbi irodájukat, s menj be személyesen, az a legegyszerűbb, ha segítségre szorulnál.

Előzmény: peky85 (2427)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2428

E-mailben nem, mert nem titkosított csatorna, így azt nem vállalják, de a bevallást -többek között- meg lehet csinálni online is. Talán a te gondodat is, nem tudom, de egyszerűbb a telefon.

 

A jobcenterből szerintem nem fogják engedni az ilyen hívást, de meg lehet persze próbálni. Én ezért javasoltam a citizens advice bureaut, mert ott nem csak segíteni fognak mindenben, de még talán fel is hívják őket helyetted. Neked csak az adatokat kell megadnod, "és hátradőlni a székben". (ne felejtsd, ez charity, önkéntesek dolgoznak, hogy segítsenek az embereknek a problémáikon).

Link: http://www.citizensadvice.org.uk/

Előzmény: peky85 (2424)
peky85 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2427

KÖszönom a sok segítséget többet már ma szerintem nem is kérdenék, mert az már nagyon hülyén nézne ki.

Holnap hívom őket remélem minden rendben lesz, ha meg nem érteném őket akkor marad a tax office.

 

Azért egy feedbacket nyomok mikor majd sikerült!

 

Köszönöm mégegyszer :)

Előzmény: Nincstöbbnick (2426)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2426

Nem emlékszem pontosan, de szerintem fognak küldeni valami papírt, elvégre hivatalosnak kell lenniük.

Ha mégis kell majd adóznod, akkor egyszerűen 0-ákat kell majd beütnöd a megfelelő helyre a bevallás kitöltésekor. Ezt nem biztos, hogy fogja szeretni az automata, ezért két dolgot tehetsz: 1. bevallasz mondjuk 50 font jövedelmet, hogy folytathasd a bevallást és békénhagyjanak 2. megszakítod a bevallást és vadul telefonálgatni és rohangálni fogsz, hogy márpedig te nem is kereskedtél abban az időszakban. Ekkor bizonyítanod kell papírokkal, hogy tényleg nem (mondjuk az alkalmazotti papirossal), vagy választod inkább az elsőt és kalap-kabát.

 

Az adatok a szokásos, anyjaneve meg hasonlók, a hmrc-nél az NI-számot szokták még preferálni, de azt be is mondja az automata a beszélgetés elején, hogy készítsd elő. Ill. még a pontos címek, amikor még kereskedtél (bocs, mindig a tradinget fordítom így..., tehát tevékenykedtél), mert lehet, hogy akkor még más volt. Ha megváltozott a címed, akkor értelemszerűen az újra kéresd át a kiküldendő papírokat. De nem fogsz vért izzadni, hidd el, tök normálisak szoktak lenni.

Előzmény: peky85 (2422)
peky85 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2425

neten is meglehet csinálni e-mailban?

Előzmény: Nincstöbbnick (2423)
peky85 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2424

job centerből ingyen tudom hívni őket igaz? ott vannak azok a piros telefonok azthiszem

Érdemes azon lógni nem?

 

Előzmény: Nincstöbbnick (2423)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2423

Igen, mondjuk az igaz, hogy én is anyáztam egyszer, amikor vagy félórát várakoztattak a mobilon :/ Viszont hétvégén is van ügyfélszolgálat, és a legtöbb vezetékes telefonon unlimited landline call van, ha van egy olyanja, akkor ráér várakozni. Meg talán még mindig jobb telefonálni, mint utazni akár órákig (nincs mindenkinek a közelében egy tax office), at the end of the day mindkettőt kifizeti az ember valamilyen formában. Nekem nagyobb csalódás lenne utazni 3 órát, hogy aztán 2 perc alatt megoldódjon a bajom, mintsem 10-15 percig lógni inkább a telefonon vagy a neten :D

Persze amikor be voltak osztva a fillérek, nekem is jót tett a kötelező séta, hogy spóroljak a buszjeggyel xD (ajjaj)

Előzmény: wog33 (2416)
peky85 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2422

Értem és minden esetben küldenek ki egy certifikátot igaz?

HA netántán kapnék majd papírt h erről az edóévról is kell bevallást csinálnom akkor mit kell bevallanom? MIkor nem tevékenykedtem? A mostani pedig már kész van.

Köszönöm a sok jó tippet!

Holnap 8órakkor szerintem a telefonnal fogom kezdeni.

Körülbelül milyen adatokat fognak kérni rólam? csak h minden ki legyen írva?

NI number , név lakcím, ennyi elég lesz?

Előzmény: Nincstöbbnick (2421)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2421

Nem hinném, hogy problémáznának emiatt.

A helyedben én felhívnám a számot, amit megadtam, ott szépen megmondod nekik, hogy mikor fejezted be a kereskedést. Tudomásul veszik, talán levelet is küldenek majd róla és ennyi. Ha valamiért mégse tudja már lezárni, pl. a már leadott adóbevallás vagy akármi miatt, akkor legfeljebb kitöltesz majd egy adóbevallást a következő évire is. Tényleg csak pár perc az interneten keresztül, ha minden kötél szakad, legfeljebb kitöltöd mégegyszer.

A telefonáláshoz meg annyi tanács talán, hogy mielőtt felhívod őket, írd le egy papírra angolul, hogy miket akarsz megkérdezni, nehogy kifelejts valamit. Elzavarni nem fognak, ez a dolguk, hogy segítsenek.

Ha még mindig nem menne, vagy kérdésed lenne, szaladj el egy Citizens advice bureauba, ahol segítenek elintézni a dolgot, vagy van azt hiszem a Vilmos hercegnek valami alapítványa, ami a 30-on aluli vállalkozóknak nyújt tanácsokat ingyen, adóügyeket is beleértve. Ha még beleférsz ebbe a korosztályba (85-ös vagy a nickből ítélve?), megpróbálhatod, de a CAB az könnyebb út.

De még mindig azt mondom, hogy a legegyszerűbb felhívni őket és szépen lépésről lépésre tisztázni mindent.

Előzmény: peky85 (2419)
peky85 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2420

Iden teljesen igazad van ebben.

De én nem tudtam, h ezt el lehet intézni telefonon.

Előzmény: Nincstöbbnick (2418)
peky85 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2419

Köszönöm a tanácsot nincstöbbnick

Akkor nem fognak problémázni azon, h márciusban már fel lett adva a self-employed státusz és a 2010-2011 s adóbevallásom is készen van már vagy egy hónapja. Akkor a 2011-2012 es évről már nem fognak küldeni semmit?

Te melyik utat tanácsolod az általad adott számot vagy a tax office-ba való bemenetelt.

Kicsit félek nehogy félreértsem ilyen dologban az ügyfélszolgálatost?

 

Előzmény: Nincstöbbnick (2417)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2418

Azért mondta, hogy nem segítenek, mert mindenkit a távügyintézésre próbálnak szoktatni, hogy ne balkáni, hivatalból-hivatalba mászkálós módra kelljen ügyeket intézni, hanem hatékonyan és gyorsan, hivatalok nélkül ;)

Ha el lehet intézni a lemondást telefonon, postán, interneten, akkor minek a séta (az idő meg pénz), nem?

Előzmény: peky85 (2412)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2417

Minden megkezdett adóévre ki kell tölteni az adóbevallást (ami megintcsak megy online, kb. 10 perc alatt kitöltögethető), tehát ha valami oknál fogva nem tudod lezárni még az előző évre vonatkozóan (tehát hogy idén áprilistól már ne ketyegjen), akkor sajnos kétszer kell majd bevallást csinálnod, egyszer még idén, majd jövőre is :/

Viszont szerintem nem lesz gond a visszamenőleges lemondással, általában elfogadják, hiszen a telefon végén nem ellenőrök ülnek, hanem ügyfélszolgák. Szóval bemondod mikor végeztél, ők tudomásul veszik, majd a megfelelő időben kitöltöd az adóbevallást. Ha valami akkor, az adóévet lezárva nem lenne szimpatikus valakinek a hmrc-nél (pl. kevésli a befizetett adót), majd akkor úgyis szólnak (de nem fognak, hidd el). Félreérteni nem nagyon lehet, éppen ezért kérik el a neved, címed, NI-számod(!) stb., legfeljebb ha nem erős az angolod, akkor lehet egy kicsit döcögősebb (de félreértés kizárt).

 

"Az a lényeg, h én ha felghívom az általad adott számot. és bejelentem, h az előző adóév. március másodika óta én nem vagyok self-employer akkor utánna kiküldik a certificatot h tudomásul vették és kész?" - Pontosan így van, nem problémáznak sokat ezzel.

 

"Ugye mivel még mindig aktív ez a státusz de nem vok self employer nem kell idei adóévre adóbevallást csinálnom( van alkalmazotti szerződésem)?" - Szerintem el fogják fogadni a márciusi időpontot (az még ugye a tavalyi adóév), így nem kell az ideire adóznod. Mellesleg ha nem volt forgalmad az idei évre (vagy a tavalyira), vagy nem érte el a threshold mértékét, akkor ígyse-úgyse kell adóznod, csupán a bejelentést kell elvégezni, hogy hivatalos legyen a dolog. A threshold meg most 7000+ font per annum (tavaly olyan 6475 körül volt), gondolom nem volt ekkora forgalmad két hónap alatt. Ha igen, akkor pedig felszámítok tanácsadói díjat :D

Előzmény: peky85 (2413)
wog33 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2416

Két dolog ehhez az adó-témához.

Először is: én azért preferálom a tax office-ba való bemenést a telefonhoz képest, mert egyrészt tényleg nem értjük, mit akar a másik, személyesen jobb, másrészt nekem kevés pénzem van, nem szívesen várakozom telefonon félóráig, míg egy élő embert kapcsolnak. Én inkább gyalologok egyet, nekem az olcsóbb.

Nekem is volt egy ilyen vegyes évem (self-employed és alkalmazott), de még évekkel ezelőtt. Én sem értettem, hogyan kell ilyenkor adóbevallást csinálni, bementem a tax office-ba, és ott igazából kitöltötték helyettem, és tuti rendben volt. Kétféle nyomtatványt kellett beadnom egyszerre, totál nem értettem, mi mire jó, ők megoldották.

(én ezeket az adóügyeket Mo-on se szoktam érteni, magyar nyelven se...)

Az amúgy igaz, hogy utána még küldték az NI-csekket, tényleg azt külön kellett lemondani.

peky85 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2415

Centre 1 Tax Office for the self-employed

 

 

Postal address:
Self Assessment 
PO Box 4000
Cardiff 
CF14 8HR

 

Szerintetek ezen a címen felmondhatom a státuszt?

peky85 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2414

Esetleg postai úton is meglehet ezt a dolgot csinálni?

Címet tudsz adni róla? Valahogy a postát biztosabbnak érzem mint a telefont ott félrelehet érteni a másikat.

 

Előzmény: Nincstöbbnick (2411)
peky85 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2413

Köszönöm az információt

Az NI numbert már lemondtam az kész március 2 től bezáródva.

ÉS az az igazság, h engem utólag jelentettek be self-employed nak. És csak január-februárban "tevékenykedtem" úgy mint utólag kiderült. Azóta meg előző decemberben is én alkalmazott voltam és vagyok a mai napig is. A tax return-öm már megvan csinálva régóta.

Az a lényeg, h én ha felghívom az általad adott számot. és bejelentem, h az előző adóév. március másodika óta én nem vagyok self-employer akkor utánna kiküldik a certificatot h tudomásul vették és kész?

Ugye mivel még mindig aktív ez a státusz de nem vok self employer nem kell idei adóévre adóbevallást csinálnom( van alkalmazotti szerződésem)?

 

Köszönöm a gyors válaszokat nem is gondoltam voln, h ennyi segítőkész ember van itt :)

Előzmény: Nincstöbbnick (2411)
peky85 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2412

Köszi már voltam náluk az úriember azt mondta h nem szoktak segíteni ilyenekben.

Pedig csak annyit akartam volna tudni, h h tudom kivenni magam a rendszerből.

Előzmény: apojani (2409)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2411

Csak fel kell hívni a hmrc-t (0845 915 4515), várni amíg egy élő embert kapcsolnak, bediktálod az adataid (kell majd az NI szám pl.), meg hogy mikor hagytad abba a kereskedést. Pár héten belül küldenek néhány papírt és ennyi (nem szabad elfelejteni adózni pl, különben megbüntetnek!). Az egyetlen amire esetleg külön kell figyelni, hogy a NI-t továbbra is vonni fogják (pontosabban küldik a csekket továbbra is), azt külön lehet lemondani, bár ennek nem néztem utána, mert én inkább továbbfizetem magamnak.

Nem kell bemenni sehova, ez nem Magyarország :D

Előzmény: peky85 (2408)
wog33 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2410

Legjobb tudomásom szerint be kell menni a tax office-ba, ott majd helyben telefonálni kell, valami általuk megadott számra, és csak bejelenteni, és kész. Igazolni kell, személyes adatokkal, hogy tényleg Te vagy, majd meg fogják kérdezni, mikortól nem aktuális, és ennyi. Legalábbis 2-3 éve még így volt.

Előzmény: peky85 (2408)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!