Keresés

Részletes keresés

mikosz Creative Commons License 2003.10.12 0 0 2819
Szia!

repülő + 7 éj szállás van benne félpanzióval. A légkondis szobáért van 20.000 felár.
A párom nagyon menne, de én egy kicsit tartok a túl kedvező ár miatt.

megnéztem, tetszik:))

Előzmény: SHReK (2818)
SHReK Creative Commons License 2003.10.12 0 0 2818
Szia mikosz!

Kérdezz rá, hogy melyik szobára vonatkozik az ár! Ugyanis van ott olyan, amelyikben csak hidegvízzel lehet fürödni/zuhanyozni.
Az ár egyhetes? Mi van benne?

A sziget honlapja: www.kandooma.com
Nézegesd meg a képeket és döntsd el, tetszik-e :))

Előzmény: mikosz (2817)
mikosz Creative Commons License 2003.10.12 0 0 2817
Sziasztok!

Évek óta tervezünk egy Maldív szk-i nyaralást, most összeállni látszik a dolog. Safarinál bizonyos Kandooma sziget 220.000/fő. Járt már ott valaki? Szerintetek érdemes befizetni vagy spóroljunk még egy évet egy ismertebb sziget kedvéért?

Szivacsként szeretném magamba szívni az információkat:))

Köszi a segítséget, Mikosz

SHReK Creative Commons License 2003.10.12 0 0 2816
Kékbálna :)

Tisztázó gondolataim:
"könnyebben megkockáztatja az ember fia az 1/60 alatti zársebességet"
Ez csak abban az esetben igaz, ha az optikád fókusztávolsága max. 60mm. Ezt általában a digitnél 1,6-tal szorozni kell, mert kisebb a CCD felülete. Gépe válogatja, hogy mennyivel kell szorozni. Általános szabály, hogy a zársebesség a fókusztávolság reciprok értéke legyen, ha még kézből szeretnél exponálni. Rövideb lehet, hosszabb csak akkor, ha nagyos stabilan meg tudod fogni.

"egyből látja mit művelt"
igen, ez igaz. Valamennyire. Én pl. nehezen állapítom meg egy olyan kis LCD-n, hogy van-e minimális bemozdulás a képen. Hát igen, a nagy az láccik :)

"A digit gépeknek van még az éjszakai módja, ami a "film"/kamera érzékenységét növelve biztosítja a fotózást akár "gyors" zársebesség mellett is sötétben"
Ez is igaz. Viszont arra vigyázni kell, hogy az érzékenységgel a virtuális film szemcsézettsége ugyanúgy növekszik, mint a rendesé.

"Végül az is tetszik, hogy fotózás közben cserélem a digit gépben a filmet."
Ez nekem is tetszik :)

"Mentségemre szóljon, hogy mikor írtam lázas voltam. :( "
rendben :))))) gyógyulj! :))

Judy:
áhhá, már értem! :)
Különböző árfekvésű a sziget három része? Nektek mennyibe kerül egy éj? Milyen ellátással?

Előzmény: Kékbálna (2814)
judy3.. Creative Commons License 2003.10.12 0 0 2815
Szia Shrek!

Igaziból nincsen különbség....úgy fogalmazhatnék hogy 3 részre tagolódik a sziget....de lényegében nem különülnek el egymástól. A szállástól függ hogy hova kapod a bungit, mi a Village és a Cottage Club határán voltunk. Annyi hogy ha a Village-hez tartozol akkor ahhoz az étteremhez kell menned, egyébként abszolút átjárható az egész.
Remélem érthető voltam így kora reggel:-)

judy

Előzmény: SHReK (2813)
Kékbálna Creative Commons License 2003.10.12 0 0 2814
Szia SHReK!

Hát ennek tényleg nincs érteleme, többszörösen. :)
Arra gondoltam, hogy digittel könnyebben megkockáztatja az ember fia az 1/60 alatti zársebességet, mert egyből látja mit művelt. Persze itt is maszat a vége ha bemozdul a keze, amire jó esély van. A digit gépeknek van még az éjszakai módja, ami a "film"/kamera érzékenységét növelve biztosítja a fotózást akár "gyors" zársebesség mellett is sötétben. Persze ez sem fokozható a végletekig. Végül az is tetszik, hogy fotózás közben cserélem a digit gépben a filmet. Az öreg Zenitembe ha befűztem a 21 DIN-es filmet, akkor arra fotóztam ha a fene-fenét étkezik. Itt meg állíthatom, sőt a fotógép is állítja bár ez nem mindig jön be.

Hát nem tom ennek több értelme van-e? Shrek várom a tisztázó gondolataid.

Szia

Kékbálna

ps: Mentségemre szóljon, hogy mikor írtam lázas voltam. :( Most meg álmos. Megyek is aludni.

Előzmény: SHReK (2813)
SHReK Creative Commons License 2003.10.11 0 0 2813
Kékbálna,

"A digit rossz fényviszonyok közt jobban dolgozik. De mindjárt hozzá teszem ennek az ára a hosszúrekesz"

Mi az a hosszúrekesz? Miért jobb a digit rossz fényviszonyok közt?

----------------------------------

Valaki homályosítson fel, hogy mi a különbség Kuramathi Village, Kuramathi Cottage Club és Kuramathi Blue Lagoon közt!
tenx :)

Előzmény: Kékbálna (2792)
Bandos Creative Commons License 2003.10.10 0 0 2811
Planar !
Megnéztem a képeidet, nekem is tetszenek, különösen a rája. A "Shoal" című kép szinte teljesen megegyezik egy olyan víz alatti fotóval, amit mi készítettünk augusztusban a Maldív-on. Ezek digitális, vagy hagyományos géppel készültek ?
Bandos
Előzmény: planar (2810)
planar Creative Commons License 2003.10.10 0 0 2810
Sikerült!
A teljesség igénye nélkül feldobtam 10 fotót.

http://community.webshots.com/user/7planar

Nem tökéletesek, mivel búvárlámpa nem volt nálunk, de azért nekem teccenek:)

uff

judy3.. Creative Commons License 2003.10.10 0 0 2809
Sziasztok!

Ezennel feltettem egy-két képet mind Srí Lankáról mind Kuramathiról, ez még mindig nem az összes (300kép van összesen ha nem több)de azért több mint a semmi:-)

Judy

Ja, az oldalt majd elfeljtettem:
http://community.webshots.com/user/tunder3

planar Creative Commons License 2003.10.10 0 0 2808
Hát... Az a baj, hogy még soha sem pakoltam fel képeket egyetlen site-ra sem, meg azt sem tudom, hogyan kell. Ha valaki ír egy útmutatót, esetleg megpróbálom felrakni hétvégén, bár attól tartok, az otthoni kapcsolt vonali elérésen keresztül igen nehezen fog felmenni az a jópár 2M-s kép...
Azért, ha elláttok megfelelő infókkal, megpróbálom;)

uff

Előzmény: Napóleonhal (2805)
planar Creative Commons License 2003.10.10 0 0 2807
Szerintem se. Örökké bánni fogod!
Előzmény: Kékbálna (2806)
Kékbálna Creative Commons License 2003.10.10 0 0 2806
Szerintem a tokot ne hagyd ki. >:)
Előzmény: Napóleonhal (2805)
Napóleonhal Creative Commons License 2003.10.09 0 0 2805
Sziasztok!

Kékbálna és Planar: Most már én is egy picit hozzászólok. Ma végül is megvettem a gépet, Canon S 45 lett végül. Egyszerűen már annyira szorított az idő, hogy lépni kellett. Még a tokon gondolkodom szombat délelőttig, addig megnézem, hogy is állunk költségvetésileg. Tény, hogy most nem tudok kimenni se Bécsbe, se máshová, megvenni meg most kellene, utazás után nem lenne jó üzlet. Az Olympus is jó szerintem, eredetileg azt akartam, nézegettem is több fajtát, de aztán hagytam magam rábeszélni erre. Ami a búvárkodást illeti, tényleg van vizsgám, csak open water, tavaly szereztem. Tehát még friss a dolog, de már tavaly ugye megjártam vele Maldívot, így már van valami tapasztalatom, hogy mi van lenn. Napóleonhalban és cetcápában viszont nincs tapasztalatom sajna, most jó lenne összefutni valamelyikkel. Főleg az utóbbi lenne egy nagy élmény. Képeket szívesen néznék, pillanatnyilag freemailes címem működik csak, ott tényleg elég kevés a hely, összesen 5 MB azt hiszem, és ebből ki van használva kb. 2 és fél. Nem lehet feltenni valami elérhető helyre őket, mert úgy olvastam, hogy más is szívesen nézné? Ha nem megy, akkor majd kreálok valami címet, ahová el lehet küldeni egy párat. Na megyek, megnézem ezt az új gépet.

Sziasztok,
Nh.

Kékbálna Creative Commons License 2003.10.09 0 0 2804
Hát hogy rendes-e azt én nem tudom megmondani. ;) De merülök. :)) Ha jól emlékszem Napóleonhal is búvár és a névadójára és egy cetcápára vágyik. :)
Előzmény: planar (2801)
Bejjus Creative Commons License 2003.10.09 0 0 2803
Szántai Sándor repjegyértékesítő, Quaestor Travel -Duna Pláza, 239 37 25. Próba cseresznye!
Előzmény: Törölt nick (2788)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.10.09 0 0 2802
Azért mi is megnéznénk azokat a fotókat!
Előzmény: planar (2797)
planar Creative Commons License 2003.10.09 0 0 2801
Jah, hogy Te rendes búvár vagy;)
Az más. Én még csak ilyen félbúvár vagyok (éppen vizsga előtt), szóval többet fotóztam a felszíni vízeken, mint lennt a mélyben. Innen a tapasztalat.
Nem tudom, Napóleon végzett búvár-e vagy akar-e az lenni, de érdemes ezt is végig gondolni, mielőtt masinát vesz...

uff

Előzmény: Kékbálna (2800)
Kékbálna Creative Commons License 2003.10.09 0 0 2800
Szia planar!

Be kell, hogy valljam ez a felszíni fotózás eszembe sem jutott. De igazad van. Én a merülés közbeni fotózásra gondoltam mindvégig. :)

Szia

Kékbálna

Előzmény: planar (2799)
planar Creative Commons License 2003.10.09 0 0 2799
Szia Bálna,
Gondolom, "a nagyok" alatt a profi búvárfotósokat érted.;) Sajna én azt tapasztaltam, hogy felszíni merülés során sokkal nehezebb makrózni, mint lennt mélyen a "csendes vízben". A felszín közelében sokkal inkább érezhetőbbek a hullámok, az áramlatok és ez nem tesz jót a makróknak. Persze én csak a saját tapasztalataimat írtam le.
Való igaz, érdemes végiggondolni rendesen, mit is vesz az ember. Az olympusról is csupa jót hallottam, szóval sztem befaragni nem nagyon lehet azzal, amiket írtunk;)
Azért majd szólj Napóleon, mit választottál.

uff

Előzmény: Kékbálna (2798)
Kékbálna Creative Commons License 2003.10.09 0 0 2798
Szia planar!

Nem rossz az makró néha. A nagyok akik tudnak vízalatt fotózni (és nem én) azzal csinálnak hihetetlen szuper képeket.
Persze nélküle is meg lehet lenni. De a Napóleon hal által írt ár és az általam írt összevethető szerintem. 750 Euro-ért a tokot és a gépet is megkapod. Ez a 125+70 kategórián belül van. Tehát érdemes megnézni a mindkét gépet és eldönteni melyik tetszik.

Szia

Kékbálna

Előzmény: planar (2797)
planar Creative Commons License 2003.10.09 0 0 2797
Szia Napóleonhal,
talán tudok segíteni egy kicsikét.
Nekünk S40-esünk van, és maximálisan elégedettek vagyunk vele. Igaz, nem a maldívon, hanem a vörös tengeren teszteltük a hozzá való búvár tokot, de igen jó képeket készítettünk.
Szerintem víz alatt fölösleges a nagyon jó makró, mivel a legtöbb téma mozog ugye, tehát igazán jó makrót nagyon nehéz csinálni, mindenesetre a Canon S40-essel még ez sem volt probléma. Én csak ajánlani tudom.
Képeink is vannak, elég sok, de sajna a legkisebb is olyan másfél mega körül ütöget. Mindenesetre, ha fér a postafiókodba, szívesen átküldök egy-két fotót.
Mi a búvártokot kanadából hozattuk, ott jóval olcsóbb. A 70-80e kicsit soknak tűnik. Bécsben nem lehet, hogy ennél kevesebbért is megkapjátok?
Ennek ellenére azt mondom, búvártokot venni kell. Egy életre szól (kis túlzással;), hiszen ha gépet is cserél az ember később, még mindig megtarthatja a régit víz alatti fotózáshoz.
Egyébként meg egy amatőr búvárnak nem kell ennél drágább cucc.

uff

Előzmény: Napóleonhal (2793)
Kékbálna Creative Commons License 2003.10.09 0 0 2796
A legjobbakat a barackos kosárnak! :)
Előzmény: OSZIBARACK (2795)
OSZIBARACK Creative Commons License 2003.10.09 0 0 2795
Sziasztok Malongók!

Csak 1 percre beugrottam az irodába.
Itt vagyunk mindketten, úgyhogy elköszönünk, viszlát 27-én, az idő pont olyanra fordult, hogy ideje lelépnünk.:-)))

Bogyó2,
Köszi a jókívánságokat, mi szervezetten kinti irodával körútra megyünk, úgyhogy minden lezsírozva, ami belefér megnézünk mindent.(Vagyis igyekszünk)Colombo csak 1 este plusz fél nap lesz. Minket is belső ország érdekel.

Napóleonhal!Este hívunk.

Üdv, legyetek jók!!!!

Őszibarack + párja barack

Előzmény: Kékbálna (2794)
Kékbálna Creative Commons License 2003.10.09 0 0 2794
Szia Napóleonhal!

Azt érdemes megnézni, hogy a makro honnan kezdődik a gépen. Bár ezek a digit gépek elég közeli tárgyra is jók. Szerintem 20cm-től végtelenig azért kell.

Árban hasonlóan gondolkodunk. De én egy Olympus C-740 vagy 750-est néztem ki. 10x optikai zoomja van, a makrója 7cm-től kezdődik és a gyár egyből tokkal hozta ki. A 740 3Mp a 750 4Mp. Tegnap néztem a neten és Bécsben ki lehet hozni olyan 750 Euro körül tokkal-vonóval. :) Ez a tok 40-ig jó. Ha érdekelnek részletek írok még.

Szia

Kékbálna

Előzmény: Napóleonhal (2793)
Napóleonhal Creative Commons License 2003.10.09 0 0 2793
Szia Kékbálna!

Amit kinéztem, az a Canon Powershot S 45-ös. Én magam - mint már említettem - eléggé hadilábon állok a műszaki dolgokkal, meg egyebekkel, de megkérdeztem egy-két ismerőst, akik jobban otthon vannak a témában, és azt mondták, hogy ez nem rossz. Nem a legújabb modell, de hát ez nem baj. Elég sok gépet néztünk végig az interneten, végül ennél kötöttünk ki. 4 MP-es, 3X optikai zoomja van. Árban is kedvező, Media Marktban meg Electro Worldben 175 eFt körül van, de ennél olcsóbban is meg lehet venni, a neten találtam ilyen helyeket, a www.depo.hu-n, meg az extremcomputer.hu oldalakon. Itt csak 125 eFt ugyanez. Garancia van hozzá, csak magyar nyelvű leírás nincs - ez nem is probléma különösebben. Gondolom ők nem a hivatalos magyar márkakereskedőtől hozzák, hanem külföldről. Ugyanez a gép az osztrák Media Marktban 430,-EUR körül van. Víz alatti tokot is a neten néztem, azt meg 70-80 ezer pénzért vesztegetik, állítólag 30 méterig jó. Ennek még részletesebben utána fogok kérdezni. Én rohadt kiváncsi vagyok a víz alatti képekre, nem bírok kivárni, míg itthon elkészülnének papírképen.
Biztos vannak ennél jobb gépek is, meg hát ízlések és pofonok, de most nekünk nagyon jól jött, hogy ilyen kedvező az ára, mert eléggé kiköltekezőfélben vagyunk ezzel az utazással. Kb. ennyit terveztem rá eredetileg is. Lehetne persze tízszer ennyiért is venni cuccot, úgy hallottam, hogy egy jó víz alatti cucc szőrötül-bőröstül az minimum hétszámjegynél kezdődik, erre talán majd akkor kerül sor, ha megnyerjük a lottón a főnyereményt.

Te milyen irányban nézelődsz? Van valami elképzelésed már?

Szia,
Nh.

Előzmény: Kékbálna (2792)
Kékbálna Creative Commons License 2003.10.08 0 0 2792
Szia Napóleonhal!

Milyen digitgépet akarsz venni? Érdekelne mert jelenleg én is a vásárlással vagyok elfogalva.

Szerintem nagyszerű vízalatti képeket lehet csinálni digitgéppel. Persze sokmindenen múlik. De van egy ismerősöm aki Balin ezzel is nyomul és tök jó képeket csinál (Raha). De whaleshark is azt mondta jó képeket csinál az Olympus-ával.

Magam részéről azért akarok digitet venni vízalatti tokkal, mert egyből látom az eredményt. Persze a hátlap LCD nem olyan felbontású, mint a kép. De sokmindent azonnal látsz. A digit rossz fényviszonyok közt jobban dolgozik. De mindjárt hozzá teszem ennek az ára a hosszúrekesz, amihez ugye stabil, hanem kikötött búvár kell. :(

A beépített vaku gond bármelyik vízalatti gépnél, mivel mélyebben csak a vaku fénye van. A beépített vaku egy síkban van az optikával kellemes hóesést lehet fotózni, a látottak helyett.
De a felszín közelében szerintem tök jó képek jöhetnek ki a digitből a maldívon.

Ja és az Erzsébet-patakon haverok fotóztak egy Sony-val. Az is elég jól sikerült.

Érdekelne milyen kütyüt veszel.

Szia

Kékbálna

Előzmény: Napóleonhal (2791)
Napóleonhal Creative Commons License 2003.10.08 0 0 2791
Sziasztok!

SHReK: Köszi a bőséges tanácsadást! Úgy néz ki, viszek Fujit is meg Kodakot is, aztán majd kiderül, mi potyog ki a gépből... Megvettem a gépem másfél éve, meg egypár könyvet is (pl. Nat. Geographic Fotóiskola), csak hát egyszerűen időm nincs olvasni se meg gyakorolni se, így egy helyben topogok. Voltunk azóta háromszor külföldön, mindháromszor indulás előtti napokon vettem egy pár tekercs filmet (nem diákat), meg akkor vettem elő a gépet, aztán lett ami lett. Most még veszek holnap egy digitálist is úgy néz ki, sőt még lehet, hogy egy víz alatti tokot is hozzá. Erről egyébként hallott valaki, mert én úgy hallottam, hogy digitális géppel elég gyenge vízalatti képeket lehet csinálni?

Bogyó2: köszi a jókívánságokat! Mi csak jövő szerdán indulunk, Őszibarackék mennek pénteken, de ők ugye először Sri Lankáznak pár napot. 16-án egyszerre érünk viszont Sunra, majd onnan igyekszünk jelentkezni. Így ne lepődjetek meg, ha esetleg olyan nicket láttok, hogy Napóleon-barack!
Nálunk most kezd az izgalom kezdődni, most kezdünk rohangálni, mint pók a falon, még rendeteg elintézni való van. Sri Lankán (ahol a végén leszünk fél napot, és alszunk is egyet) bevállaltuk a transzfert, úgy ahogy beszéltük. Mégis jobb ha vár ott valaki, meg gondoskodik másnap reggel rólunk, tekintettel arra, hogy nagyon korán indul a gép (7-kor), és jóval előtte kinn kellene lenni. Volt vasárnap a Tengerjáróban Sri Lankáról szó, az elejét nem láttam, de szerencsére a Colomboról szóló részt igen. Volt valami piros palotaszerűség egy szűk kis utcában, meg egy hinduszerű szobrokkal díszített jó magas templom, azok nagyon jól néztek ki, biztosan azokat fogjuk hajkurászni.
Na nem írok erről többet, mert még eltanácsoltok egy másik fórumra...

Sziasztok,
Nh.

SHReK Creative Commons License 2003.10.08 0 0 2790
>ha nem Michael Friedel szintű fotókkal érkezel meg, mindenki csalódott lesz.
hát én is ettől félek :( Friedel tíz év alatt megtalált egy csomó fotogén partszakaszt, én meg 2-3 hét alatt tudok csak keresgetni néhány szigeten. Meg Friedel néhány tízezer képből kiválogathatta a 100 legjobbat...

Szóval kérek mindenkit, hogy ne akarjon majd Friedellel összehasonlítani :)))

Attól is félek, hogy nehogy színtelenek legyenek a képeim. Ugyanis tisztázatlan számomra a színtelen képek konkrét oka :( Sokmindentől lehet :(

Majd meglátjuk, hogy az elméleti tudásomat hogyan használom a maldív gyakorlatban. :) /a görögöknél jól ment :))/
A kompozíciós képességemtől nem félek csak...

Előzmény: Bogyó 2 (2789)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.10.08 0 0 2789
Fú Shrek!
Neked nagyon nehéz lesz ha hazajössz, mert ha nem Michael Friedel szintű fotókkal érkezel meg, mindenki csalódott lesz.

Azért majd ne csak fotózz!

(most mondd azt, hogy tulajdonképpen nem is olyan nagy szám ez a Friedel)

Előzmény: SHReK (2786)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!