Keresés

Részletes keresés

cloud Creative Commons License 2003.10.16 0 0 2873
kinccsem: Ezek ugyan 2000-es árak, de szerintem nem sok a változás (Paradise Islandról valók).

10$ - reptéri illeték (mindenképp fizetendő)
2.5$ - 1.5 liter víz
7$ - egy normál koktél (pina colada, stb.)
27$ - egy üveg legolcsóbb vörösbor (pinot noir)
13$ - egy alap pizza (pl. margaréta)
40$ - füldugulás orvoslása a dokinál
2.5$ - 1 dobozos cola
44$ - Island hopping fakultatív/fő
5$ - ha eltörsz egy poharat

Előzmény: kinccsem (2872)
kinccsem Creative Commons License 2003.10.16 0 0 2872
Kedves Mindenki!

Már egy párszor kértem segítséget Tőletek, amit utólag is nagyon köszönök Nektek.

Most - szokásomhoz híven - újra a segítségeteket kérném: nov.1-én utazunk, Paradise Islandra, 8 éj. Tudnátok segíteni, hogy mennyibe kerülnek ott az italok? Félpanzióra fizettünk be, de napközben tuti innánk majd valamit, de ötletünk sincs, hogy ott mi mennyibe kerül.

Köszi előre is!!:-)

kinccsem

Kékbálna Creative Commons License 2003.10.15 0 0 2871
Szia Bridzsi28!

Hát azért az 50 dolcsi kicsit sok egy merülésre. Meerun 42 dolcsi cuccal és 30 saját cuccal a merülés. Ha többet merülsz persze megy le az ár. Viszel cuccot vagy ott bérelsz. Ha 2-3-at merülsz akkor ne vigyél. De ha nyomod a napi 2-őt (ami a minimum :) szerintem) akkor jobb ha viszel cuccot.

Szia

Kékbálna

Előzmény: Bridzsi28 (2869)
Bandos Creative Commons License 2003.10.15 0 0 2870
Szia Teorok !
Örülök, hogy másnak is nagyon tetszett a Fun Island, és szerintetek is fantasztikus. Mi idén augusztusban jártunk azon a szigeten, és nagyon jól éreztük magunkat. A 128-as szobában laktunk, és Abdulla (61 éves, nagyon jó fej) volt a pincérünk. Jó lenne, ha Te is irnál egy "beszámolót". (Bogyó2-é a "mérce", persze Őt lehetetlen utolérni, olyan részletes és élvezetes anyagot írt augusztusban Fihalhohi-ról.) Az én Fun Island-os beszámolómat megtalálhatod a 2559, 2564, 2566, 2586, 2590-es hozzászólásokban. Várjuk az élményeket !
Bandos
Előzmény: teorok (2859)
Bridzsi28 Creative Commons License 2003.10.15 0 0 2869
Samsa!

Január 16án megyünk, 8 nap Sun Island, 9 nap Olhuveli, 9 nap Fihalhohi. Február 9-én érkezünk haza. Nem, még nem voltunk Olhuvelin, sőt még Maldívon sem, eddig még kimaradt, mert a világ olcsóbb tájait részesítettük előnyben. Amikor elkezdtem keresni, hogy hova is menjünk, megfogalmaztam, hogy mi az, ami a számunkra fontos, leültem a www.visitmaldives.com elé és az összes szigetet, illetve azok honlapját átböngésztem + folyamatosan olvastam a fórum hozzászólásait, véleményeit, nézegettem a képeket és ezek alapján döntöttünk. Meeru is ott volt az elsők között, de végülis így alakult. Olhuvelit megláttam, és tudtam, hogy ide mindenképpen, aztán Bogyó belelkesített Fihalhohira (eléggé hasonló dolgok voltak számunkra fontosak, sokat segített egyik korábbi hozzászólása, hogy melyik sziget igen, melyik meg nem és miért) aztán plusszba még jött Sun, mint a legkiépítettebb, legdrágább. Szerintem, szánj rá egy délutánt és nézegesd meg a szigeteket és te válassz!!! Mindenkinek más a szép, más a jó, más a benyomása, szóval, hogy kinek mi tetszik vagy mi az, ami megfogja, az eléggé szubjektív.

Olhuvelivel ezen az emil címen tudod felvenni a kapcsolatot: suood@suntravels.com.mv , a fickó neve Abdullah, ő a sales manager és nagyon segítőkész, korrekt és gyors.

Búvárkodás: én itthon tettem le, 40.000 Ft volt összesen, szerintem nem csak az ár miatt fontos itthon elvégezni, hisz a búvárkodás nem játék, véleményem szerint igenis fontos!! az elméleti rész elsajátítása. Maldívon olyan 50 Usd körüli árra számítok/fő/merülés. De majd ott kiderül.

Üdv:
B

planar Creative Commons License 2003.10.15 0 0 2868
Az csak a baj, hogy ha indul is tanfolyam idén, már nem valószínű, hogy vizsgázni is fogsz 2003-ban. A magyarországi tavak már most baromi hidegek, az adria sem sokáig lesz már merülhető... Jövőre meg jó, ha májusra felmelegszenek a vizek...

uff

Azért sok szerencsét! ;)

Előzmény: G.Samsa (2865)
G.Samsa Creative Commons License 2003.10.15 0 0 2867
Szia, teorok! Hát igen, Párizs furcsa, s?t veszélyes egy reptér! :-)) Én csak Strasbourgban menet-jövet szálltam át ott nemrég, és a rep.jegyen más terminálon kellett volna átszállni, mint a valóságban (közben áttették a járatot, tehát át kellett loholni, és csak azért nem késtem le végül, mert abban a terminálban viszont bombariadó volt, géppisztolyos rend?rök mindenkit felzavartak az emeletre, és t?zszerészek felrobbantottak egy gazdátlan b?röndöt, amiben a világon semmi nem volt, csak néhány gatyafoszlány szállongott a leveg?ben.....
De hát amikor én repülök, gyakran különös dolgok történnek. Lassan kötetre való gy?lik össze bel?lük. :-))
Előzmény: teorok (2859)
Kékbálna Creative Commons License 2003.10.15 0 0 2866
Hát talán. Elvileg indulnak még tanfolyamok. De a nyíltvizi kicsit húzós. Hideg a víz. Nem tudom mennyire megnyugtató, de napról napra kisebb az esélyed rá idén. Szóval egy gyors döntéssel talán. A jövő tavasz a tuti.
Előzmény: G.Samsa (2860)
G.Samsa Creative Commons License 2003.10.15 0 0 2865
Há ez az; kés?n ébredtem. Meg az is igaz, hogy a Maldív-szigeteket sem túl régen határoztuk el. (Malajzia futott még, meg esetleg újra Thaiföld, immár negyedszer, ami azért tán mégis túlzás.) Miután január-februárban utazunk, itthon már nem jutok semmire; ez van.
Előzmény: planar (2863)
SHReK Creative Commons License 2003.10.15 0 0 2864
Szia teorok!

Mesélj még!!! :)

Előzmény: teorok (2859)
planar Creative Commons License 2003.10.15 0 0 2863
Télen semmit sem kezdhetsz. Tavasszal indulnak megint tanfolyamok. Egyébként olyan 55 e Ft körül van most itthon egy sima open water diver tanfolyam és vizsga.
Mi inkább itthon csináljuk meg, hogy külföldön már csak az élvezet legyen.:)

uff

Előzmény: G.Samsa (2860)
G.Samsa Creative Commons License 2003.10.15 0 0 2862
"A Vörös-tengernél a nyáron ez a bizonyos "Discover"-dolog csak valahol 45-50 dollár táján volt",...elfelejtettem hozzátenni ehhez, hogy ez egy egész napos hajókirándulást jelentett kajával együtt, és hajóról merültünk.
Előzmény: G.Samsa (2860)
SHReK Creative Commons License 2003.10.15 0 0 2861
Sziasztok!

érezzétek jól magatokat!
:)))

Előzmény: Napóleonhal (2853)
G.Samsa Creative Commons License 2003.10.15 0 0 2860
Kösz, Kékbálna! Jalentkezem majd a suliért. Tényleg: télen is megy ez itt? Angolul vizsgázni, az speciel nem gond nekem, annál inkább az ár. A Vörös-tengernél a nyáron ez a bizonyos "Discover"-dolog csak valahol 45-50 dollár táján volt egy nagyon profi és precíz német csapattal, és maga a tanfolyás és vizsga is kijött volna 150 körül, ha jól emlékszem. Azt hiszem, marha voltam, hogy ott nem csináltam meg. G?zöm sincs, milyenek az árak itthon--meg azt sem tudom, télen mit kezdhet az ember.
üdv
G.S.
Előzmény: Kékbálna (2856)
teorok Creative Commons License 2003.10.15 0 0 2859
Sziasztok!

Én még nem jártam itt. Tegnap előtt jöttünk haza Srí Lankáról és a Maldív Szigetekről. Fantasztikus volt. Mi Fun Islandon voltunk.
A párizsi reptérhez csak annyit szeretnék mondani, hogy kicsit furcsa. Mi majdnem lekéstük a gépet. A csomagjaink nem kerültek fel a Srí Lankai gépre és csak 3 nap múlva küldték utánunk. Mindenképpen vigyetek hátizsákban váltás ruhát és naptejet. Nekünk nagy szükségünk volt rá. Szerencsére váltás fehérneműnk volt.

judy3.. Creative Commons License 2003.10.15 0 0 2858
Megvédeném Kuramathit, nem olyan nagy a sziget mégha 2,5km hosszú.....én nagyon tudom mindenkinek ajánlani:-))))
planar Creative Commons License 2003.10.15 0 0 2857
Hajrá! A tokot ne bándd, jól döntöttél;)
Előzmény: Napóleonhal (2853)
Kékbálna Creative Commons License 2003.10.15 0 0 2856
Szia Samsa!

Semmiképp se kezd el a búvárkodást kint. Én ugyan Meerun vizsgáztam. De ennek ellenére is azt mondom a vizsgát itthon tedd le. Kb a felébe kerül. Tudok ajánlani olyan iskolát jól meg is tanítanak.

A próbamerülés (discover scuba diving) persze megy mindenütt. De kb 70-80 dolcsi a végén. Hát ez még a maldívon is két és fél merülés ára. Szóval itthon vizsgázz le ha eldöntötted. Aztán kinnt merülj végzettként. Tanulni is jó ott. De olyan rövid ideig van ott az ember és annyi mindent lehet merülni, hogy érdemes és olcsóbb végzettként kimenni. Még egy apróság van, kint biztos angolul, németül.... kell vizsgáznod. Meg lehet oldani, de mégsem magyar.

Ha eldöntötted keress meg magánba és szívesen megírom az iskola nevét.

Jut is eszembe.

Neszka drága! Hogy áll a búvárkodás?

Sziasztok

Kékbálna

Előzmény: G.Samsa (2852)
Kékbálna Creative Commons License 2003.10.15 0 0 2855
Sziaszatok!

Jó utat!!! A toknak örülj hidd el sokszor áldod majd érte eszed.

Szia

Kékbálna

ps: Az én tokom is meg van már. Itt ücsül mellettem. Nem bírom letenni. Már csak a gépet kell megvenni.

Előzmény: Napóleonhal (2853)
Bandos Creative Commons License 2003.10.14 0 0 2854
Szia Napoleonhal és Olimpia !
Érezzétek jól magatokat ! Ne feledjétek, a legjobb sznoris hely a szigeten az olasz étterem mellett van. Adjátok át üdvözletünket a Sun Island-nek, és írjatok onnan is ide a fórumba.
Jó utat !
Bandos
Előzmény: Napóleonhal (2853)
Napóleonhal Creative Commons License 2003.10.14 0 0 2853
Szaisztok!

Most búcsúzunk... Itthagyjuk ezt a csúnya időt, reggel elköltözünk melegebb éghajlatra. Sajna csak két hétig fog tartani ez az állapot, hacsak nem sikerülne valahogy disszidálni. Reggel 9:30-kor indulunk Párizs felé, onnan este 8:10-kor következik a folytatás. Be szeretnénk menni Párizsba is egy kicsit, de tegnap alaposan felidegesítettek. Láttam a Charles de Gaulle reptér honlapján, hogy terrorveszélyre hivatkozva beszüntették az összes csomagmegőrző működését, amelyhez gratulálunk. Érdekes, Londonban nem volt ilyen probléma, pedig talán ott nagyobb a terrorveszély. Nekünk a kézipoggyász is elég húzósra sikerült (az egyik szó szerint is, mert vannak rajta kerekek...), úgyhogy most becipelhetjük a városba.
Másnap délelőtt érünk Hulhulére, majd onnan hidroplánnal megyünk tovább (Bácsalmás érintésével) Sun Islandre. Időközben be kell hogy fussanak Őszibarackék is. Párom megnézte az időjárás előrejelzést, és ilyen csúnya kis felhőket, meg kis függőleges vonalakat látott az elkövetkező napokra... Úgyhogy szurkoljatok, hogy jó időnk legyen! Időközben (Kékbálna és Planar!) megvettük a digitális géphez a tokot is... A szívem majdnem megszakadt amikor ki kellett fizetni, de otthagyni meg nem bírtam. 12 éjszakát leszünk Sun Islandon, majd egyet alszunk Colomboban is. 29-én jövünk Franfurton keresztül vissza. Mindenkit addig is üdvözlünk, de igyekszünk azért majd kintről jelentkezni valahogy.
Megyek, mert a csomagolás most még kb. 80 %-os csak, aludni is kellene, és reggel 5-kor ébresztő van.

Sziasztok,
Nh. és Olimpia

G.Samsa Creative Commons License 2003.10.14 0 0 2852
Sejtettem én, hogy nem minden kritika jogos Meeruval kapcsolatban. Muris: miközben az egyik oldalon benneteket faggatlak, a másikon jönnek az ajánlatok vagy három utazási irodától, és magam is keresgélek a neten, úgy hogy három szálon is fut minden egyszerre. Ha egy üzlet beindul!
Azért még mindig Olhuveli felé billen a mérleg. Közben én is találtam egy forrást nagyjából Bridzsi28 olcsóbb áraival. Éppen írni kezdtem nekik, amikor a Baobab Travelnél az a srác, akivel e-mailezgetünk egy ideje, szintén el?állt egy Olhuveli-ajánlattal, ami meglep? módon egy az egyben azonos a sziget által megadott, olcsóbb árral--azaz 185 dollárból kijön a teljes panzió.
Fene tudja, nagyon megtetszett nekem ez a sziget; ráadásul a relaxáció mellett búvárkodásra különösen jónak mondja az összes forrás. Én meg--hadd vágjak má' fel!--a nyáron a Vörös-tengeren már kipróbáltam könny?búvárkodást.(Ott van afféle "ismerkedési" lehet?ség, amihez nem kell el?tanulmány, csak egy kis bátorság, meg egy kb. 1 órás elméleti oktatás, és az ember kétszer 25 percet merülhet egy oktatóval, aki gyakorlatilag a kezét fogja.) Nagyon élveztem a dolgot, és most elhatároztam, hogy vén fejjel elvégzek egy tanfolyamot is. (Apropó, mit tudtok az árakról?) Végül is van egy svéd barátom, alíg 72 éves, és ma is minden évben heteket tölt búvárkodással. Hozzá képest aztán igazán kölyök vagyok, nem? :-))
No, mára búcsúzom, jó éjszakát mindannyiotoknak!
G.S.
Előzmény: Bogyó 2 (2851)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.10.14 0 0 2851
Gondoltam, hogy lesz majd aki megvédje Meerut!
De nem véletlen, sokan voltak ott innen, és elégedetten jöttek haza. Mi is gondolkodtunk Olhuvelin, sok minden miatt tetszett, voltunk is a Fiestánál érdeklődni. De Meeru volt az első igazán komoly, és nem rajtunk múlt, hogy nem jártunk ott, már be volt fizetve az utunk! De végül nem tudtak nekünk szállást foglalni. Szóval, jófelé gondolkodsz!
Nekem szimpatikus Meeru, és már sok a jó tapasztalat róla itt!

Az, hogy közel vannak a bungalók, nálunk nem igazán számított. Ha normálisak az emberek, és a többség szerintem az. Fihalhohin egy turistára sem emlékszem akivel bármi bajom lett volna, nagyon is jól kijöttünk mindenkivel, legyen angol, olasz, német vagy spanyol, vagy ázsiai(őket nem tudtam ország szerint beazonosítani, lehettek indiaiak, srí lankaiak, esetleg még maldívok is kinézet alapján.)
Tudnék is példákat mondani, hogy utánam hozták az ottfelejtett fényképezőt, no és én is egyszer utánavittem valakinek a sznori-szerkóját, a delfin-nézelődésnél vigyáztak a feleségemre, hogy kamerázás közben bele ne essen a vízbe ha billent a hajó, általában a legtöbben mindig köszöntek, mosolyogtak. Jó volt ott!

Saját strandja Nika szigeten lehet az embernek. Sharkpapa ott volt.

Előzmény: G.Samsa (2848)
cyprus_people Creative Commons License 2003.10.14 0 0 2850
csinnKA!
Visszavárunk, úgy hiányzol!
Előzmény: csinnnKA (2726)
Beso Creative Commons License 2003.10.14 0 0 2849
Aért nem olyan rossz Meeru! Sőt! Nagyon klassz sziget, igaz összehasonlítási alapom, ami személyes tapasztalaton alapulna nincsen. Csak a fotók, amiket az topic tagok tettek közkinccsé itt a neten.
De Meeru egyáltalán nem kis sziget (nem rég hangzott el, hogy 1600 m hosszú!). Mi jó messze voltunk a generátor háztól (600-as bungi sor, land villa ez is. Igaz novembertől pont a 600-as sor végén 20 villában már jacuzzi is lesz, ami talán felesleges, viszont jelentős árnövelő tényező). Ez a sziget É-NYi csücske. (Utánunk már csak 6 bungi volt). Aránylag közel vannak a házak, de "V" alakban. Be sem látni a szomszéd ház teraszára sem. Egyáltalán nem zavarják egymást a lakók.
A partok: A nyugati part nagyon-nagyon sekély. Lassan mélyülő, mi speciel soha nem tudtunk itt úgy bemenni, hogy a víz derékon felül érjen. Az É-K-i parton van jó sznorkiizós hely, vagy legalábbis mi ide jártunk. Itt hűvösebb, frissitőbb a víz hőmérséklete is, jobban mélyül, és itt nincsenek az óceán alján mindenféle "növények".
A déli, dél-keleti parton mi nem fürödtünk, itt mondjuk nehezebb bemenni a vízbe néhány helyen.
És tényleg elnyeli ez a "hatalmas" sziget az ott lakókat.

Előzmény: G.Samsa (2848)
G.Samsa Creative Commons License 2003.10.14 0 0 2848
Kösz, Kékbálna, én azt a német kritikát azért eleve "csipetnyi sóval" fogadtam--legfeljebb elgondolkodtatott, és náshová irányítottam a figyelmemet, így jött Olhuveli; hogy saját strand van-e ott, arról g?zöm sincs. Annyit tudok, hogy szles a partja,, és valóban, valami díjat is nyert. Újra gondoljuk Meerut.
Szia!
Előzmény: Kékbálna (2847)
Kékbálna Creative Commons License 2003.10.14 0 0 2847
Kedves Samsa!

A németekről mindig tudtam, hogy hülyék és ezt Meerun is bebizonyították. Bár volt kellemes ellen példa is! Szóval nem kell mindent elhinni ami írnak. Én a 402-be laktam nejemmel ami közel van az aggregátorhoz. Ha nyitva volt az ablak azon az oldalon halhattam az aggregátort és olyan meleg volt, hogy nem lehetett aludni. A melegtől! De csukott ablaknál és légkondi mellett aludtam mint a bunda.
Másrészt olvastam épp a malongón egy könyvet ahol a össze volt gyűjtve az összes resort. Két számmal jellemezték őket. Az egyik az árat mutatta amiben Meru 10-es azaz a legolcsóbb volt. A másik a természetességét és sűrűséget ami 5-ös volt. Ez egy átlagos értékenek tűnik a mellett, hogy az 1-es a legjobb. De! A resortok 75%-a 6-os vagy nagyobb volt a könyvben.
Szóval Meerut ilyen egyszerűen ne írd le a németek miatt. A bungik tényleg kb 4-5 méterre vannak egymástól. A water villák talán kicsit sűrűbben. De egymás mellett! Így fel sem tűnik a szomszéd. Pláne, hogy a sziget maldív viszonylatban nagy. Ezt úgy fordítanám, hogy kicsi a népsűrűsége azaz hiába a sok bungi ha csak kószáló párokat látsz. Jó nem egy Robinson lak, de komolyan meglepődik az ember az étteremben, hogy napközben hova dugják el ezt a sok vendéget? Saját strandod nincs csak saját napozó széked amit oda húzol a szigeten ahová akarsz. Meg persze bárhol bevetheted magad a vízbe. Ha saját strandos szigetet akarsz akkor Sharkpapa tud ajánlani, mert van olyan. (Kicsit húzúsabb.)

Szia

Kékbálna

Előzmény: G.Samsa (2840)
G.Samsa Creative Commons License 2003.10.14 0 0 2846
Szia, mikosz!
Majdnem biztos. Másfél éve már jócskán jelen voltam ott. Most tün?döm, eláruljam-e az ottani nickemet? ....Jó lesz az, vagy épp ellenkez?leg? Nem mintha én anyáztam volna, s?t. Nem az én stílusom.
üdv
G.S.
Előzmény: mikosz (2842)
masuda Creative Commons License 2003.10.14 0 0 2845
Mi a különbség az egyes szálloda-típusok között?
(deluxe, superior, stb)
mikosz Creative Commons License 2003.10.14 0 0 2844
Szia Bejjus!

Örülök a támogatásodnak:)) Ennél már csak a Szerencsejáték Rt. támogatása lenne jobb:))
Ha összejön a dolog feltétlenül rátok zúdítok egy képes beszámolót.

mikosz

Előzmény: Bejjus (2833)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!