Keresés

Részletes keresés

G.Samsa Creative Commons License 2003.10.14 0 0 2848
Kösz, Kékbálna, én azt a német kritikát azért eleve "csipetnyi sóval" fogadtam--legfeljebb elgondolkodtatott, és náshová irányítottam a figyelmemet, így jött Olhuveli; hogy saját strand van-e ott, arról g?zöm sincs. Annyit tudok, hogy szles a partja,, és valóban, valami díjat is nyert. Újra gondoljuk Meerut.
Szia!
Előzmény: Kékbálna (2847)
Kékbálna Creative Commons License 2003.10.14 0 0 2847
Kedves Samsa!

A németekről mindig tudtam, hogy hülyék és ezt Meerun is bebizonyították. Bár volt kellemes ellen példa is! Szóval nem kell mindent elhinni ami írnak. Én a 402-be laktam nejemmel ami közel van az aggregátorhoz. Ha nyitva volt az ablak azon az oldalon halhattam az aggregátort és olyan meleg volt, hogy nem lehetett aludni. A melegtől! De csukott ablaknál és légkondi mellett aludtam mint a bunda.
Másrészt olvastam épp a malongón egy könyvet ahol a össze volt gyűjtve az összes resort. Két számmal jellemezték őket. Az egyik az árat mutatta amiben Meru 10-es azaz a legolcsóbb volt. A másik a természetességét és sűrűséget ami 5-ös volt. Ez egy átlagos értékenek tűnik a mellett, hogy az 1-es a legjobb. De! A resortok 75%-a 6-os vagy nagyobb volt a könyvben.
Szóval Meerut ilyen egyszerűen ne írd le a németek miatt. A bungik tényleg kb 4-5 méterre vannak egymástól. A water villák talán kicsit sűrűbben. De egymás mellett! Így fel sem tűnik a szomszéd. Pláne, hogy a sziget maldív viszonylatban nagy. Ezt úgy fordítanám, hogy kicsi a népsűrűsége azaz hiába a sok bungi ha csak kószáló párokat látsz. Jó nem egy Robinson lak, de komolyan meglepődik az ember az étteremben, hogy napközben hova dugják el ezt a sok vendéget? Saját strandod nincs csak saját napozó széked amit oda húzol a szigeten ahová akarsz. Meg persze bárhol bevetheted magad a vízbe. Ha saját strandos szigetet akarsz akkor Sharkpapa tud ajánlani, mert van olyan. (Kicsit húzúsabb.)

Szia

Kékbálna

Előzmény: G.Samsa (2840)
G.Samsa Creative Commons License 2003.10.14 0 0 2846
Szia, mikosz!
Majdnem biztos. Másfél éve már jócskán jelen voltam ott. Most tün?döm, eláruljam-e az ottani nickemet? ....Jó lesz az, vagy épp ellenkez?leg? Nem mintha én anyáztam volna, s?t. Nem az én stílusom.
üdv
G.S.
Előzmény: mikosz (2842)
masuda Creative Commons License 2003.10.14 0 0 2845
Mi a különbség az egyes szálloda-típusok között?
(deluxe, superior, stb)
mikosz Creative Commons License 2003.10.14 0 0 2844
Szia Bejjus!

Örülök a támogatásodnak:)) Ennél már csak a Szerencsejáték Rt. támogatása lenne jobb:))
Ha összejön a dolog feltétlenül rátok zúdítok egy képes beszámolót.

mikosz

Előzmény: Bejjus (2833)
mikosz Creative Commons License 2003.10.14 0 0 2843
Szia!

Az illeték, a légkondi és a transzfer nincs benne az plusz 50e/fő. Szal így már 270.000,-
Visszakeresem a leírást, eddig Bogyóét olvastam elég tartalmas.

mikosz

Előzmény: Bandos (2831)
mikosz Creative Commons License 2003.10.14 0 0 2842
Szia!

OFF
Én is onnan menekültem (Origo közélet) -igaz majd másfél éve- lehet, hogy ismerjük egymást?

Előzmény: G.Samsa (2840)
G.Samsa Creative Commons License 2003.10.14 0 0 2841
Szia, Bridzsi28!
Megadnád, hogy milyen e-mail címen foglaltad a szobát, ill. hol lelted az árakat? Vagy telefonon intézted? Én ennél csak valamivel drágább árat találtam a neten, például itt (mindjárt kiderül, hogy megy itt a HTML, az Indexbe még nem írtam), ahol is a Deluxe Double január 8-t?l április 30-ig 185 USD félpanzióval, ?a Superior meg 175, plusz 15 a teljes panzió, a traszfer pedig 90 dollár); szóval a tiéd olcsóbb, ill. teljes panzióval kerül annyiba, mint amit én eddig félpanzióval láttam. A Vista pedig korrektül ugyanezt az árat adta meg fillérre. Nagyom ügyes voltál!
Mi a legkedvez?bb rep.jegyet az Aerovivánál
találtuk, kb. ugyanannyi, mint ami te írsz.

Ti mennyi id?re mentek, és mikor januárban? Egyébként mi nagyjából 10 napban gondolkodunk, a pontos ind?pont még nincs meg, de a hónap végét céloztuk meg.

Te voltál már ott? Egy kritikus(abb) site-ot láttam Olhuvelir?l eddig, igaz, az néhány évvel ezel?tti állapotról ír: akkor még a sziget japán tulajdonban volt, és a közönsége is f?leg japán volt; azt hiszem, azóta jelent?s változások vannak, mert most már évek óta egy maldív cég kezében van a szálloda. Ott azt írták, a poolt szinte senki sem használja, mert eléggé érthetetlen módon sós a vize....Na, ez egy kissé riaszt, de remélem, megváltozott vagy majd marad a tenger; ki fogjuk bírni! :-))
Amúgy tényleg minden szép!
üdv
G. S.

Előzmény: Bridzsi28 (2839)
G.Samsa Creative Commons License 2003.10.14 0 0 2840
Szia, Bogyó 2! Kösz a kedves fogadtatást! Nos, ami az internetes fórumokon való részvételt illeti: ebben éppenséggel veteránnak mondhatom magam :-), még 96 körül kezdtem, igaz angolul, egy amerikai irodalmi fórumon, most meg több, mint másfél évig voltam jelen--elég s?r?n--az Origó Közélet fórumán (az ottani nickem eléggé ismert azon a "tájon"). Éppen most döntöttem el, hogy otthagyom: nem bírom már az útszéli hangot, a gy?lölködést. Igen-igen off, de talán érdekes: engem is meglepett, amikor az els? 3D-ben zajló találkozás (sörözés) alkalmával kiderült, a politikai topikok résztvev?i között majdhogy többségben vannak az én korosztályom tagjai vagy az épp csak egy kicsit fiatalabbak, szóval úgy t?nik, az internetes fórumozás önmagában nem annyira kizárólagosan fiatalos tevékenység, mint az ember gondolná.

De maradjunk inkább az utazásnál! Tetszik ennek a beszélgetésnek a hangneme; amúgy meg mániákus utazók vagyunk. Az én életem úgy alakult, hogy ifjabb koromban keresztül-kasul bejártam Európát meg egy kicsit Amerikát (üzletileg is mindig utaztam), élem is egy kicsit Angliában, és csak az elmúlt 5-6 évben kezdtük a tekintetünket távolabbi partok és téli nyaralások felé vetni, amire azel?tt inkább csak ácsingóztunk. Imádjuk a trópusokat, a "harapható", páradús leveg?t és a forróságot, Thaiföld a nagy kedvenc, ahol többször is jártunk, aztán Bali (ahol épp egy éve kifogtunk a merényletet is, de az egy más sztori).

Olhuveli: megnéztem luc72 képeit: tényleg nem látom azokat a partra hajló nagy pálmákat, amelyekre célzol, de amúgy szépnek t?nik a sziget, és nyugisnak. Nagyon "hassle-free" nyaralásra vágyunk, olyannyira, hogy némi hezitálás után úgy döntöttünk, hogy--legalább is most--az ajánlott, és amúgy privát sof?r-idegenvezet?vel sem drága -Sri Lankát is kihagyjuk; majd legközelebb, most irány a pihenés.
Amúgy nekünk Kuramathit ajánlották nagyon az irodák (de mi inkább kisebb helyre mennénk), aztán Meerut, ami kétségkívül olcsóbb a többinél: ott lényegileg ugyanazon az áron teljes panziót adnak, amiért másutt félpanziót. De Meeruról aztán eléggé lesujtó kritikét olvastunk egy német site-on, ahol germán alapossággal kivesézik: a Land Villák zajosak, túl közel az aggregátor, strand szempontból sem igazán jók, a Beach Villák viszont olyan s?r?n állnak egymás mellett, hogy semmi privacy...szóval ilyesmik! (Lehet persze, hogy ezek messze eltúlzott dolgok, de ahhoz--így isemretlenül-- elég volt, hogy az ember másfelé kezdjen keresgélni inkább.)

Mindenestre lassan dönteni kell, és most Olhuveli felé billen a mérleg.
üdv
G.S.

Előzmény: Bogyó 2 (2830)
Bridzsi28 Creative Commons License 2003.10.14 0 0 2839
Samsa!

Ahogy azt már Bogyó is említette, mi is Olhuvelire megyünk januárban. Én direktbe foglaltam a szigetnél, ezek az árak januárban:

1 Double/Superior / Fél panzió 150.00
1 Double/Superior/ Teljes panzió 174.00
1 Double/Superior/ All Inclusive 240.00

1 Double/Deluxe / félp. 160.00
1 Double/Deluxe / teljes p. 184.00
1 Double/Deluxe / All Inclusive 250.00
----------
1 Double/Water Bungalow/ félp. 346.00
1 Double/Water Bungalow/ teljesp.370.00
1 Double/Water Bungalow/ All inc 436.00

az árak dollárban vannak megadva/szoba/éj
Transzfer 80 USD/ fő

ha 1 vagy 2 hétre mentek, akkor javasolhatom a charter járatot (Otp travel, Tensi Tours, Win Air, Neckermann). A jegy ára: 166.000 Ft + reptéri illeték

Tehát 1 főre 1 hétre, repjegy + szállás (superiorban) + ellátás: 281.500 + reptéri illeték

Nekem spec. nagyon tetszik a sziget (4*-os) és tényleg a legjobb partnak járó díjat nyerte meg, asszem tavaly. De igaz az is, hogy olyan belógó pálma mint mondjuk Fihalhohin, (Bogyó szigete) nincsenek, hisz talán nem annyira dús, vadregényes a növényzet. De nagyon szépen kialakított, széles parttal rendelkezik, gyönyörű a medencéje, a szobái, és korrekt a személyzet.

ha van kérdés, állok elébe.

judy3.. Creative Commons License 2003.10.14 0 0 2838
Shrek!

Mi félpanzióval voltunk, légkondis superioir bungiban (nem kértünk légkondit) de úgy tudom mindegyikben van:-) tehát 6 nap/5éjszaka félpanzióval 67.ezer volt:-) ebben benne volt a speedboat-os transzferünk:-)

judy

Előzmény: judy3.. (2815)
planar Creative Commons License 2003.10.14 0 0 2837
Hát, a Malongóra még nem tennék ígéretet, mindenesetre, ha ott leszünk megnézem a fotódat!
Nekem makréláknak tűnnek egyébként, de gondoltam, megkérdezek mást is...;)
Előzmény: Bandos (2832)
planar Creative Commons License 2003.10.14 0 0 2836
Hát, a Malongóra még nem tennék ígéretet, mindenesetre, ha ott leszünk megnézem a fotódat!
Nekem makréláknak tűnnek egyébként, de gondoltam, megkérdezek mást is...
Előzmény: Bandos (2832)
planar Creative Commons License 2003.10.14 0 0 2835
A lionfish kép valóban nem a mélyben készült. A vicc az, hogy igazából olyan egy méter mélyen fotóztam, kb 3 lépésnyire a szálloda partjától, egyből a bejárati lépcsőnél. Ott lakott a halacska, mert minden este megtalálható volt ezen a részen a párjával együtt:) Nagyon szép hely egyiptom is, ha búvárkodni akar az ember, de ez már nagyon offtopic:)

uff

Előzmény: crx (2825)
Bejjus Creative Commons License 2003.10.14 0 0 2834
Most nézem, hogy Luc72-ék Biyadoon voltak kirándulni. (lásd: album 5.old vége, 6.oldal eleje): )
Előzmény: Bogyó 2 (2830)
Bejjus Creative Commons License 2003.10.14 0 0 2833
Szia mikosz!

Támogatom ötleteteket Kandomával kapcsolatban. :o) Én is gondolkodtam/om rajta a kedvező árai miatt. Sajnos kevés kép van róla a net-en, úgyhogy ha mentek, készítsetek sokat, hátha mi is kedvet kapunk hozzá!

Előzmény: mikosz (2826)
Bandos Creative Commons License 2003.10.13 0 0 2832
Szia Planar !
Megnéztem még egyszer a saját fényképünket, ami majdnem ugyanaz, mint nálatok a "shoal". Szinte kisérteties a hasonlóság, csak nálunk nem jobbról balra, hanem balról jobbra úsznak a halak. Kb. ugyanannyian vannak a fényképen, cca 150-200 hal. Sajnos a "tipus"-ukat nem tudom. Egy eldobható, hagyományos víz alatti géppel készültek, így csak akkor tudom Neked megmutatni, ha eljöttök a novemberi Malongó-ra.
Bandos
Előzmény: planar (2824)
Bandos Creative Commons License 2003.10.13 0 0 2831
Szia Mikosz !
A 220.000-ben a reptéri illeték és a transzfer is benne van ? Ha igen, akkor tényleg nagyon olcsó. Cucc tényleg alig kell, 1 börönd 2 embernek szerintem elég. (ld. 2564-es hozzászólás) Ha sznorizni szeretnétek, és korallokat és szép halakat is látni, akkor nem árt, ha van house-reef, ezt ellenőrizd le a sziget honlapján. Ha nincs, akkor dhoni-val kell kimenni némi pénzért a közeli korall zátonyokhoz, de ez általában csak minden másnap, vagy harmadnap lehetséges. Ha az ár is fontos szempont, akkor a Kandomá-val majdnem szomszédos sziget a Fun Island, az tudtommal csak alig-alig drágább, mint a Kandoma, és ott a légkondi és a meleg víz is benne van az alap szobaárban, és van house-reef is. Szinte minden utazási iroda kinálatában szerepel. (A Fun Island utunkról a 2559, 2564, 2566, 2586, 2590-es hozzászólásban olvashatsz.)
Bandos
Előzmény: mikosz (2827)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.10.13 0 0 2830
Szia Samsa!

Hidd el nem számít hány évesek vagytok. Valóban, a legtöbben huszonévesek lehettek a találkán a múltkor.(Ebből már mi is kiöregedtünk)
Tök jó ha példát mutattok nekünk, hogy nemcsak ilyen korban érdemes ezzel a dologgal(meg az internetes fórumokkal) foglalkozni.
Én szurkolok, hogy minél több korosztályból jöjjünk össze!

Olhuveli.
Én betettem egy képet róla(2630), mert a szomszédos Fun Island-en jártam kirándulni, s onnan elég közel van. De nyilván ilyen képet láthatsz másutt is. Egy időben néztem én is ezt a szigetet. Én a pálmáival voltam elégedetlen, de ez csak az én privát mániám.Amúgy egy kifejezetten igényes sziget, valamilyen legjobb part, vagy valami ilyesmi díjat is kapott.
Tavaly a Fiesta Travel szervezett ide charterrel utat nem túl drágán.De van több iroda is.
Bridzsi 28-ék is ide (is) mennek januárban.

Írt ide luc72 néven is valaki, ő Olhuvelin volt, itt vannak a képei:

http://kep.tar.hu/luc72/index.phtml?aid=27554092

Előzmény: G.Samsa (2828)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.10.13 0 0 2829
Ezt minden Maldív-szigeten megkapod, az egészen konkrét dolgok többségét meg úgysem tudod bekalkulálni, s ez nem is baj.
Mondjuk kérdés, hogy mi gondolsz nyugalom alatt, azért előfordulhat, hogy akad hangoskodó társaság, s erre az olcsóbb vagy nagyobb szigeteken nagyobb az esély. De szerintem ez nem lehet gyakori, inkább peches, aki ezt kifogja.
Nekünk egyébként a szomszédunkban volt egy család, néha hallottuk a babasírást, de bennünket nem zavart annyira gyakorló szülők révén, s igazából tényleg csak két alkalom ha volt, amikor hallottam.

Légkondi. Jólesett szó se róla, de az az igazság, hogy én 28-30 fokra állítottam be, az annál hidegebbnél fáztunk. (Itthon nem szoktunk, most is 21 fok van, ahogy látom a hőmérőn)
Szerintem van, aki simán megvolna a légkondi nélkül, van akinek nyilván kell, a konkrét időjárástól is függhet. Én ellettem volna nélküle is, de azért tagadhatatlan, jobb volt így.

A melegvizet meg, - hadd mondjak mást - mi nagyon is használtuk. Az óceán langyos volt, de 1-2 óra után azért kezdtünk fázni. Ilyenkor jó volt a melegvíz. Este is jólesett, hiszen idehaza se fürdök hidegvízben, még kánikulában se, pedig itthon nem egyszer melegebb van, mint ott.
Ugye azt mondják, egész évben kiegyensúlyozott 30 fok körüli hőmérséklet. Itthon meg volt 35 is nyáron.Mégis. Kérdés, ti hogy vagytok ezzel.
Eszerint dönts!
Szép környezet, sznorizás, ha tényleg elég ez, irány Kandooma! Felesleges dolgokért ne fizess!

Én nagy gondban vagyok hova is mennék máskor, sok dolog amire vágytam, azt megkaptam, s ezek legközelebb már nem feltétlen kellenek, néha úgy vagyok vele, nekem is jó egy olcsó sziget.
De néha meg nagyon is kipróbálnám némelyik extrát, ha már ennyit költünk erre, mert nem a legolcsóbb helyen voltam, de messze nem is a legdrágábbon.
Jó ezen filozófálni, holott egyelőre nem fenyeget ez a dolog.

Előzmény: mikosz (2826)
G.Samsa Creative Commons License 2003.10.13 0 0 2828
Halihó! Több hetes netböngészés után--miközben egyszerre 3 irodánál is futtatjuk a dolgot, én meg a netes infókat és árakat hasonlítgatom az irodákéival-- pillanatnyilag leginkább Olhuvelinél tartunk, bár a döntés még nem végleges. Január végén/február elején mennénk ketten, 10 napra. Látta valaki közületek Olhuvelit? Netán nyaralt valaki ott? Mit tudtok róla?

Valószín?leg az itt topikolók többségével ellentétben (by the way, nagyon élvezem a hosszászólásaitokat és az élménybeszámolókat!) mi valamelyeset régibb eresztésb?l valók vagyunk, szóval 50-esek, magam annak is a hátsó fertályában, er?sen világlátottak, sokat utaztunk. A Maldív-szigetek: régi álom. Ugyanakkor nem szeretnénk az egyedüli vének lenni csupa turbékoló gerlepár és nászutas között. :-)

Ide tartozik még, hogy mi nem vetünk meg egy kis kényelmet, de azért nem kell valamiféle szuperfény?zésre gondolni. (Arra azért nem futná.)Olhuvelin a Deluxe kategóriát néztük ki.

Szóval tudtok segíteni? Tipp, tanács, minden jöhet.

Üdv
G.S.

mikosz Creative Commons License 2003.10.13 0 0 2827
Szia!

A melegvíz hidegen hagy:)) a légkondit mindenképpen kérjük.
"4 fürdőcucc meg egy kis poló, gatya elég is volt (papucs nélkül)" akkor túl sok börönd nem kell:))

Előzmény: crx (2825)
mikosz Creative Commons License 2003.10.13 0 0 2826
Szia!

Paradicsomi tájra (Bounty feeling:)) és nyugalomra vágyunk, meg egy kis pipás búvárkodási lehetőségre.
A képek alapján erre van esély.

Az az igazság, hogy körbenéztünk alaposan, de egy másik sziget min. plusz 50e Ft lenne fejenként ez meg már sajnos nem fér bele.
Végigböngésztem a honlapot, sőt ezen topikot is elkezdtem végigrágni. Annyi jót írtok, hogy legszívesebben máris indulnék.

Előzmény: Bogyó 2 (2823)
crx Creative Commons License 2003.10.13 0 0 2825
Szia mikosz,
légkondi mindenképpen kell, még akkor is ha érzékeny vagy rá, itt nem leszel, de ha pihenni = aludni is akarsz akkor légkondi szükséges.

Nálunk volt melegvíz Meerun, de soha nem használtuk. Csak ahhoz kell, hogy kimoss valamit - de mi nem mostunk, mert 4 fürdőcucc meg egy kis poló, gatya elég is volt (papucs nélkül) :-))

Planar,
a Lionfish tuti kép - bár gondolom az nem lent készült. A többi is tetszik, az a természetes kékség mellette van, de ez így jó.

Ahogy így elnézem Kuramathi sem rosszabb bármelyik szigetnél látványban...

Hétvégén olyan vágyódó hangulatunk volt...a Dhoni-t halgattuk vagy 5ször :-))

planar Creative Commons License 2003.10.13 0 0 2824
Szia Bandos,
a fotók digitális géppel készültek. Nem tudod véletlenül, hogy a "shoal" című fotón mi ezeknek a halaknak a pontos neve? Ha már Te is láttál ilyeneket;)

uff

Előzmény: Bandos (2811)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.10.12 0 0 2823
Szia mikosz!

Hát mondhatnám Fihalhohit, ha egyszer ott voltam,de valóban azt kell tisztáznod, mit vársz ettől az egésztől. Ha neked megfelel Kandooma, akkor menj oda, mert akkor miért fizetnél többet.
De nézzél meg más szigeteket is, mert lehet, hogy sok más dolog is megtetszik, amiről most nem is tudsz, aztán meg bánod. Szóval nézzél körbe, s ha így is o.k., vágj bele.
Sok szempont előjöhet még, pl. nem csak a felszereltség, luxus miatt különbözhet egy sziget, hanem a nagyság,az ebből adódó turista létszám, a növényzet, milyen korallzátony van körülötte, milyen fakultatív kirándulások vannak, el tudsz-e jutni Maléba stb.
Nézelődj:maldiv.lap.hu

SHReK Creative Commons License 2003.10.12 0 0 2822
"A luxus hiánya egy kicsit sem zavar,"
akkor jó :))
/engem se :)))/

"Úgy látom meleg víz egyáltalán nincs, esetleg langyos:)"
hm, valaki aszonta nekem, hogy már van olyan szállás ott, ahol van melegvíz... hát nemtom. :/

Előzmény: mikosz (2821)
mikosz Creative Commons License 2003.10.12 0 0 2821
A luxus hiánya egy kicsit sem zavar, 3*-os szállodánál jobba eddig se mentünk. Nehogy már hosszúnadrágban kelljen vacsorázni:))

A honlapon ezt írják a szigetről:
"A sziget mérete 500 m x 400 m, Dél-Malé Atollon található. A szigetet nemrég felújították, 62 standard és 40 superior bungalóval felszerelt. Szobák: egyszerűen berendezettek, ventilátorral vagy légkondicionálóval felszereltek, hideg- langyos vizes zuhanyzó és terasz tartozik hozzájuk. "

Úgy látom meleg víz egyáltalán nincs, esetleg langyos:)

Előzmény: SHReK (2820)
SHReK Creative Commons License 2003.10.12 0 0 2820
Kandooma általában mindenhol olcsó. Ez nem azt jelenti, hogy rossz, hanem azt, hogy nem luxus. Pl. Lehet, hogy nincs benne úszómedence, nincs nyitott fürdőszobás bungi meg ilyenek, még a sziget méretétő is függ: minél kisebb, annál drágább.

Ettől függetlenül persze természetileg szép, szerencsére nem ebben mérik a luxust :)))
A melegvízre tényleg kérdezzetek rá, ha nem akartok hidegvízzel fürödni :)

Azt mondják, a légkondit nem szabad kihagyni. Adogasd össze az árat légkondival. Amit még tudok ajánlani, és olcsó, az Meeru. Itt a legolcsóbb szobaárban is benne van a légkondi.
Bogyó fogja mondani Fihalhohit is, de szerintem az már kicsit többe kerül. Kétségtelen, Kandooma a legolcsóbb! Szerinem nem fogsz csalódni! Bár nem tudom, mik az alapvető igényeid, mit keresel maldívban, mik az elképzeléseid.

Előzmény: mikosz (2819)
mikosz Creative Commons License 2003.10.12 0 0 2819
Szia!

repülő + 7 éj szállás van benne félpanzióval. A légkondis szobáért van 20.000 felár.
A párom nagyon menne, de én egy kicsit tartok a túl kedvező ár miatt.

megnéztem, tetszik:))

Előzmény: SHReK (2818)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!