Keresés

Részletes keresés

V.T.ZS Creative Commons License 2014.11.02 0 0 63658
Az a gond, hogy két nap mire csiszolható az alapozó, vagy ha nem csiszolom meg csak rákenek?
Előzmény: Erzsébeti (63657)
Erzsébeti Creative Commons License 2014.11.02 0 0 63657

A zománc fedése miatt muszáj!

Nem a tapasz miatt.

 

Ugyanis a zománcfestékek híresen rosszul fednek.

Ha kihagyod az alapozást 4-5 réteg zománcot is fel kell kenni mire elfogadható lesz a fedése.

Foltos szar lesz az egész ha nem alapozod...

Előzmény: V.T.ZS (63656)
V.T.ZS Creative Commons License 2014.11.02 0 0 63656
Trinát mestertapaszt muszáj alapozni?
Nem elég ha megcsiszolom?
Zománcot szeretnék rá.
Töck Jenő Creative Commons License 2014.11.02 0 0 63655

A legjobb 15-20 fokon csinálni. Minél nagyobb az eltérés ettől annál jobban érvényesül a két anyag eltérő hőtágulása. Kis, egy-kát méteres felületen nem lesz jelentős a hatása, de minél nagyobb a felület, annál jelentősebb. A rugalmas ragasztó sem tud mindent kiegyenliteni. Magyarul: Hamarabb kidolgozza magát a burkolat, ha nem közepes hőmérsékleten rakják le.

Előzmény: snef (63653)
C20NE Creative Commons License 2014.11.02 0 0 63654

Ha a beton stabilan 5 fok felett van es a beton elmult 2hetes lehet csempezni.

Előzmény: snef (63653)
snef Creative Commons License 2014.11.02 0 0 63653

Hello

 

Erdeklodnek hogy jol gondolom e hogy jarolapot nem szabad mar letenni egy uj haz epitesenel mondjuk az elkovetkezendo 3-4 heten belul sem?

Az aljaztbeton is egy hete lett meg.

A haz vizpart mellet van szoval elegge paras is a levego.

 

Udv:Snefi

hamvasat Creative Commons License 2014.11.01 0 0 63652

"két v. három fele törted a kezét?:)"

 

Csak simán letépted a karját és a hátába állítottam, aztán letéptem a lábát és azzal püföltem :-)

 

Egyébként én vagyok a hülye, mert még sosem dolgozott előtte téglaszeletelő géppel, minek bíztam rá. A srác egyébként nagyon rendes és szorgalmas, igyekszik mindent jól csinálni, ezt most sikerült elbaxarintania, de én is hibás vagyok. Nem haragszom rá érte. Tegnap azért idegesebb voltam :-)

 

Csak legyek túl ezeken a melókon...

Előzmény: DCSNZS (63650)
hamvasat Creative Commons License 2014.11.01 0 0 63651

Csokis!

 

Nem örült neki. De végül jól alakult a sztori. Reggel egy jóbarátom átjött és méret szerint szortíroztuk a téglákat, kiderült, hogy "csak" kb. 150 db a rossz méretű. Van egy kis szélfogó falacska, oda el tudom használni, annyi, hogy nem 21,5cm-es szeletekkel burkoljuk be, hanem 20 centissel. Végeredményben csak pár téglát buktam, 10-20 darabot. De kellett agyalni, osztani-szorozni.

Előzmény: Csokis (63648)
DCSNZS Creative Commons License 2014.11.01 0 0 63650

két v. három fele törted a kezét?:)

 

Előzmény: hamvasat (63646)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.01 0 0 63649

üveges szegeket mindenképpen tegyél körbe, biztos ami biztos. Aztán kend körbe szilikonnal.

Előzmény: Csokis (63647)
Csokis Creative Commons License 2014.11.01 0 0 63648

Huh, bakker! Kőműves mit szólt hozzá?

Előzmény: hamvasat (63646)
Csokis Creative Commons License 2014.11.01 0 0 63647

Tegnap a fejemre esett a konyhaszekrény ajtajából az 5 mm-es tejüveg. (Még jó, hogy az enyémre, és nem a csajokéra.) Megnéztem, valami Gumiám-szerű trutyival volt beragasztva, persze üvegléc nélkül. Odáig oké, hogy a régi ragasztót levakarom (amilyen szar, mállós, ez a része nem tűnik nagy melónak), de mivel ragasszam vissza?

hamvasat Creative Commons License 2014.11.01 0 0 63646

Sziasztok!

 

Csak megosztanám veletek a tegnapi überszívásomat:

 

Válogatással, ide-oda cipeléssel 3-4 nap alatt leszeleteltem L alakra vagy 300 téglát, már csak a végükből kellett leszeletelnem 1-1 centit. Az nem nagy ördöngősség, gondoltam és rábíztam a kőműves segédmunkására. Beállítottam neki a gépet és mondtam, hogy a méretet ellenőrizze 30 db-onként. Persze ezt elfelejtette, a gép elállítódott és puff, jóval rövidebbre vágta a nagyját. Majdnem az egészet. Fel sem lehet rakni a pillérekre őket, mert ahol a két rövidebb tégla találkozna, ott lenne jó 4 centis fuga az 1 helyett... 327Ft darabja a téglának, tehát majd 100eFt és 3-4 napi munkám huss, ment a pi***ba.  :-)

 

Jó, mi? :-)

 

Ennyi tartalékom nincs is, utánrendelés 1,5-2 hónap átfutású...

halaloszto Creative Commons License 2014.10.30 0 0 63645

ugy erted hogy fafodemed van??? ez nekem eddig nem tunt fel, bocs. 

 

akkor annyi kell csak, hogy korben a fodemre felrogzitesz egy akarbarmit, amire mar mehet a profil az almennyezethez. bramaclec elere allitva, cw50 falprofil (ha az 5centi szint elfogadhato), de akar badogosboltban lehajlittatott horganylemez L csikok is jok lehetnek.


Vajk

Előzmény: DCSNZS (63641)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 63644

a 2 gerenda 'koze' rakj be egy - akar fele olyan szeles mint a 'rendes' - segedgerendat !

4-5  helyen folulrol 'merevitve'/rogzitve a mellette levo 2 ' normal' gerendahoz ! mert ugye azt mar nem tudod a koszorura ultetni...

 

Előzmény: DCSNZS (63641)
tgwh8 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 63643

Gyapotadó :D

1200 körüli áron azért biztos van a 30 centi :D

Előzmény: topikolos (63642)
topikolos Creative Commons License 2014.10.30 0 0 63642

Minél vastagabb réteget a legolcsóbb üveggyapotból (min. 20-30cm), rá pedig páraáteresztő fóliát. Ez így kb. 1600Ft/30cm, a legolcsóbb gyapotból, amit hirtelen találtam. Számlásan.

 

 

Most nézem, mennyire megemelkedtek a gyapot árak, nemrég még 400 Ft körül lehetett kapni 10cm-est.

Előzmény: greghun (63636)
DCSNZS Creative Commons License 2014.10.30 0 0 63641

a 30-as koszorúm miatt a válaszfal felső síkja és a gerenda közt van 4 cm!

erre az oldalra nem tudom profilt huzni! ezért maradt a párnafa!

hogy tudom megoldani?

 

joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 63640

miert faval ?

a gerendak alja biztos sikba van ?

 

ha femmel csinalnad, ez a kerdes fel SE merulne !  

nincs gerenda azt hogy oldom meg?

:-) 

Előzmény: DCSNZS (63639)
DCSNZS Creative Commons License 2014.10.30 0 0 63639

sziasztok!

Gipszkarton álmennyezetet szeretnék, fa tartószerkezettel!

 

körvonalakba lennének kérdéseim:

a párnafát közvetlen a 15x15 gerendákra kell felcsavarozni tudtommal, de ahol olyan fal van ami felett nincs gerenda azt hogy oldom meg?

mi a megfelelő kiosztási távolság?

a hótükröt erre a lecezésre teszem és úgy a karton?

 

írjátok már meg hogyan is kell ezt csinálni légyszi

(M)Ákos Creative Commons License 2014.10.30 0 0 63638

Nekem nincs összefolyóm, de azért azt szerettem volna, hogy középre lejtsen a burkolat.

Tapasztalat szerint nem hülyeség, a kipacsált víz (kádból, zuhanykabinból, stb) nem a falnál gyűlik össze.

Így azt is hamar észrevettem, amikor a kínai masszázskádban megadta magát az ózongenerátor csöve, és a víz elkezdett becsöpögni a kád alá. Mert ugye kifolyt alóla (előlapos, nem épített).

Középen keztem a burkolást (diagonálban), 6-os fogas vassal, hogy majd a falak felé megyek kicsit felfelé (8-as, 10-es vas). Végig vízmértékeztem.

Hamar kiderült, hogy a beton inkább középen volt kissé púpos (néztem meg volna előre...és akkor lecsiszolom), úgyhogy félúton meg kellett állnom, amikor már a 10-es vas is kicsinek bizonyult.

Nem mertem vastagabb ragasztót használni, az adatlap szerint az enyém max. 0,5 cm-ig jó.

Utána jött az, hogy (több menetben) glettelgettem csemperagasztót, és 1-2 nap után arra burkoltam.

Ez így nagyon nagy szopás volt :(

A ragasztó réteg a falaknál már 1 cm vastag lehet, de ezzel a többmenetes megoldással nincs vele gond évek óta.

 

akosber Creative Commons License 2014.10.30 0 0 63637

Üdv!

 

Egy régi, földszintes családi házban van egy kémény a főfalban, a padláson eltolással a gerinc felé (pincéből indul). Mivel nagyon rossz állapotú volt, ezért bélelve lett saválló csővel, ugy hogy a padláson az eltolást megszüntettük, hogy teljesen egyenes legyen. Jelenleg a tetőn kívűli része még nincs kész.

Kérdezném, mivel nem találtam egyértelmű választ:

1. Be kell (kellett volna)-e jelenteni ezt a módosítást valamelyik hatóságnál?

2. Ha igen, melyiknél?

Építési hatóságnál nem szívesen jelenteném be, mert van már más módosítás a házon, ami építési engedélyköteles lett volna. Ha azt észrevennék,akkor gondolom gáz van...

 

Kívűlről csak az fog látszódni, hogy a tető felett a régi téglakémény helyett (azt elbontjuk), attól kb 70-90 cm-re egy cső kémény lesz.

Pincétől a padlástérig a kémény vonala nem is változott.

greghun Creative Commons License 2014.10.29 0 0 63636

Sziasztok,

idén vettem egy parasztházat, a padlésra szeretnék valamilyen szigetelőanyagot teríteni. A cserepek néhol csepegnek/van egy kis beázás. Ezért olyan szigetelőanyagot keresek, amely kis mértékben azért tűri a vizet.

Kérem, akinek van tudomása olyan anyagról ami olcsó és használható lenne írja meg!

Köszönöm!

C20NE Creative Commons License 2014.10.28 0 0 63635

Értem :-)

 

Mondjuk az összefolyóval, pláne ha nagyobb a lapméret és nincs rutin, lehet ám szenvedni.

Előzmény: pajaci (63634)
pajaci Creative Commons License 2014.10.28 0 0 63634

Nem is arra céloztam, hanem mint ahogy azt joe is írja, még véletlenül se fog belefolyni semmi.

Előzmény: C20NE (63633)
C20NE Creative Commons License 2014.10.28 0 0 63633

Ha ott az összefolyó akkor úgyis onnan csempézel, hogy a lejtés meglegyen....de elképzeltem amint gondosan kikenve beállítanak rajta egy csempét :-)))

Előzmény: pajaci (63631)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 63632

Legalább nem dugul el mindenféle szőrszáltól ! :-)

Előzmény: pajaci (63631)
pajaci Creative Commons License 2014.10.28 0 0 63631

Az valóban érdekes lehet, főleg ha ott van a padlóösszefolyó :-)))))

Előzmény: C20NE (63630)
C20NE Creative Commons License 2014.10.28 0 0 63630

....kivéve ha a helyiség közepén van a púp.....

 

Én a legmagasabb pontra rakok egy "iránylapot" és onnan nézem "vizesvassal". Amikor már nem kell spaklival felveszem, nehogy odakössön.

 

Abban igazad van, hogy ez többnyire a sarkoknál van, de sajnos nem mindig.

 

Előzmény: pajaci (63629)
pajaci Creative Commons License 2014.10.28 0 0 63629

A négy sarokba kell letenni egy-egy lapot, azoknak kell a szintjét belőni pontosan. Utána csak egy hosszú deszka kell a szint tartáshoz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!