Keresés

Részletes keresés

mackalac Creative Commons License 2013.11.16 0 0 12305

Szia Gabesz_77

 

Sajnos,nincs. Sőt,még buta is az elektronika,mert ha nem tud  ilyen gyorsan visszamodulálni,akkor minek indítja a fűtés 100%-on? A legtöbb amit tehetsz, h a szerviz menuben, visszaveszed 75%-ra. De még ez is kevés... Volt már itt a teljes SD szervizcsapat... pingvineztek... és mehet az SD a picsbe, egy 400e ft kazán ilyen béna legyen...

Úgyhogy, a megoldás egy késleltető lett: Amikor kapcsol bármelyik termosztát(persze a külső szivattyúk elindulnak ),akkor a jel egy kis épített PIC-es cuccra megy, ami 1 perc késleltetéssel 1 mp idejére tovább adja a jelet a kazánnak,ezáltal a belső szivattyú is elindul,de  a láng nem kapcsol be,mivel a PIC-es cucc már el vette a jelet. Tehát mennek a külső szivattyúk és belső is,  +1 percig. Ezután a PIC végleg átadja a jelet, és indul a kazán rendes üzeme. A kazánban garantáltan elég hűvős víz lesz ahhoz, hogy legyen ideje visszamodulálni.

Van hydrováltó is, még annyit tehetsz,hogy a kazának a belső szivattyúját max. fordulatra állítod.

 

Üdv

Mackalac

 

Előzmény: Gabesz_77 (12304)
Gabesz_77 Creative Commons License 2013.11.16 0 0 12304

Sziasztok!

 

Isotwin Condens F30E-ben létezik olyan, hogy előkeringetés? Jelenleg a termosztát kapcsolásakor egyszerre indul a szivattyú, és a láng is. Az előremenő hőmérséklet 50 fokra van beállítva, és ha éppen hmv-t csinált a termosztát bekapcsolása előtt, akkor a negyvenegynéhány induló hőmérsékletet hamar túlfűti, leáll az égő, majd hosszas keringetés után indul újra. Ilyenkor az alacsony hőfokról már szépen melegíti a fűtésvizet.

cssb Creative Commons License 2013.11.15 0 0 12303

"...és szaki (márkaszerviz) szerint ez esetben kimondottan jó, ha néha max. teljesítményen is megy a kazán, mert az esetleges szennyeződések könnyebben "kiégnek" lepattognak a hőtágulás miatt.?"

 

Hát...

Az HMV készítés előremenő hőmérsékletének lejjebb vétele egyáltalán nem zárja ki a maximális teljesítményt, csak rövidebb ideig tartja ott a kazánt. Azt a hőtágulást pedig azért át kéne gondolni a szakinak egy Alu-Si hőcserélőnél. A kb. 800 fokos lángnál 10-20 fok különbség nem nagy dolog, ez a hőcserélő pedig a hőtani szempontból az egyik legjobb a világon. Ez nem szempont, hidd el... Ha pedig ráégett szennyeződés van a kazántestben, akkor már rég nagy a baj.

De ha arra gondolsz, hogy a HMV készíténél a maximális teljesítményt veszed vissza, nem a hőmérsékletet (szerintem a Boschnál inkább erre van lehetőség), azt nem javaslom. Olyan mintha egy autónál a teljesítményt vennéd vissza a sebesség helyett.

Előzmény: Condens (12301)
cssb Creative Commons License 2013.11.15 0 0 12302

Maximálni nem lehet. Értelmetlen is, hiszen ha maximálnád pl. 50 fokig, akkor abban is korlátoznád magadat, hogy egy neked tetsző olyan hőmérsékletet állíts be, amit ezen az előremenő hőmérsékleten már nem tudsz elérni. De be tudod állítani, hogy mennyivel emelje meg az előremenőt a parancsolt HMV hőmérséklethez képest. Ez gyárilag 25 K. Ez azt jelenti, hogy ha pl. 45 fokos vizet akarsz a tárolóban, akkor HMV üzemmódban 70 fokkal megy előre a készülék.

Nekem a 15 K jött be, viszonylag dinamikus maradt a HMV készítés. Abban igaza van Condens-nek, hogy ez nem jelent valami hatalmas megtakarítást, de mivel a kondenzáció mértéke nem az előremenőtől, hanem inkább a visszatérőtől függ, azért érezhető lesz. Az pedig velejárója a módosításnak, hogy minél alacsonyabb ez az érték, értelemszerűen annál lassabban fűti fel a készülék a tárolót.

Az 5020 paraméteren tudod beállítani ezt az értéket. (Ha ismered a szervizkódot.)

Előzmény: waryou_84 (12300)
Condens Creative Commons License 2013.11.15 0 0 12301

Miért akarod a HMV fűtővizének hőmérsékletét lejjebb vinni? Kondenzálni nem nagyon fog még ha 40C HMV t akarsz akkor sem, hiszen akkor a fűtővíz hőmérséklete min. 50-60C. 

 

Hogy őszinte legyek én is gondolkodtam ezen BOSCH 14kw os kond. kazánnál, de néhány szaki azt javasolta hagyjam maxon, így kb. 80-82C előremenővel 15-20 perc alatt megcsinálja 45C HMV t a 300l es tartály felső részében (160l). Ha leeveszem valamivel gazdaságosabban működik, értsd füstgáz hőmérséklet kisebb, de tovább tart a felfűtés, ami önmagában nem lenne nagy probléma, de: Nálam általában (mindig!) a min. 3,3kw on megy a fűtés (padló),jgy is kapcsolgat... és szaki (márkaszerviz) szerint ez esetben kimondottan jó, ha néha max. teljesítményen is megy a kazán, mert az esetleges szennyeződések könnyebben "kiégnek" lepattognak a hőtágulás miatt.?

 

Lehet azért teszek egy próbát és visszaveszem a HMV fűtőteljesítményét...

 

 

waryou_84 Creative Commons License 2013.11.15 0 0 12300

Sziasztok!

Itt olvastam régebben, hogy a Baxi Luna Platinum 1.12 kazánban lehet maximalizálni, hogy milyen magas hőmérsékletű vízzel melegítse fel HMV tartályt. Most ismerkedek a kazánnal és ezt a paramétert nem találtam eddig.

Tudnátok segíteni, hogy melyik programsorban lehet ez a funkció?

 

Köszi!

t.zsolti Creative Commons License 2013.11.14 0 0 12299

húúú , akkor nálam a 20-as szögvasról honnan vegyek műbizonylatot,

az 1"-os csövet mi tartja meg ha mondjuk van a falon 5-15cm szigetelés?

Előzmény: Petya79 (12294)
extraric Creative Commons License 2013.11.14 0 0 12298

Köszi szépen!

Közben sikerült elkérni a régi tulajtól, neki megvolt még, és valóban 2,2K , de azért mintha nem lenne minden kerek:

időnként mikor ott dolgozok a kazán mellett, láttam, hogy bekapcsol a kijelző, megjelenik a csap jelzés meg egy 25-28C° -os kiirás, majd pár másodperc múlva eltűnik (volt, hogy tovább jelzett, amikor változó hőmérsékleteket írt ki). Olyan, mintha melegvíz fűtésigényt érzékelne, de szerencsére nem indul el semmi, a csövei le vannak dugózva, a melegvíz hőfok állító is le van tekerve 0-ra.

Azért zavar, mert félek, hogy mondjuk a fűtést közben is megszakíthatja ha melegvíz igényt érez.

Előzmény: Gegito (12074)
Petya79 Creative Commons License 2013.11.13 0 0 12297

Ha jól emlékszem, talán még a kis 6 cm átmérőjű Haco szellőzőnyílásokról is (a szigetelés alatt fut a gázcső)... :-)

Előzmény: Petya79 (12296)
Petya79 Creative Commons License 2013.11.13 0 0 12296

A kazánon, a kéményen meg a "csapokon" felül egy tucat marhaságról kellett megfelelőségi bizonylat (Aereco szellőzők, Fischer bilincsek stb-stb.), egy kisebb esőerdőnyi papírmennyiséget gyűjött össze a gázszerelő.

A kis bilincsekről egyébként pont nem volt műbizonylat, és azt utólag pótolni kellett!

Előzmény: Calcitos (12295)
Calcitos Creative Commons License 2013.11.13 0 0 12295

És ha nincs akkor mit csinál az a bürokrata?

 Ha már műbizonylat, akkor inkább az elzárókról kéne csatolni

Előzmény: Petya79 (12294)
Petya79 Creative Commons License 2013.11.13 0 0 12294

És olyannyira számít a gázterv, hogy az átvételkor nálunk még a gázcsövek kis rögzítőbilincseiről is elkérték a műbizonylatot.

Előzmény: KömKel (12290)
Petya79 Creative Commons License 2013.11.13 0 0 12293

A csepegtető tölcsért milyen időközönként kell/érdemes tisztítani?

Előzmény: joevagyok68 (12291)
dtomas Creative Commons License 2013.11.12 0 0 12292

Ezt nem mondod komolyan, hogy nem előre egyezteted egy ilyen beruházásnál a kazán típusát árát, stb. stb.. Én most végeztem egy nyitott rendszerről kondenzációsra való átállással ( ha valakit érdekel szívesen megosztom tapasztalataimat, költségek stb). Hónapokig bújtam a netet, fórumokat: kiváasztottam a kazánt méreteztem a radiátorokat , megterveztem a vezérlést. Amit akartam megterveztettem, felszereltettem. A fűtésszerelő ma sem érti, hogy működik. Nem túlzás. A beüzelemőnek nem sikerült a külső hőmérsékletérzkelőt konfigurálini elment  kézikönyv átolvas,5 perc műlva működött. 

Ezeket nem azért írtam, hogy fényezzem magam hanem tanulságként, hogy némi józan paraszti ésszel rengeteg információra lehet szert tenni aminek köszönhetően az embert semmilyen meglepetés nem éri. Ja alapból semmi közöm az épületgépészethez.

A kémény ha turbóshoz épített és nem alu/pps tehát nem saválló akkor kuka

Előzmény: Gerg Greg (12289)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.11.12 0 0 12291

ööö tudom, hogy ez nem segít rajdat, de ezt - "Keresem a kazán típusát," - nem előtte kellett volna ? "kitalálni" megbeszélni, 1eztetni ...

Me van 250ezres és 750 ezres kondenzációs kazán is. Ha egy 750ezrest hoz kifizeted ?

 

A kondenzvíz amúgy magában akazánba gyűlik, van rajta egy kivezetés, amit a csatornába kell kötni. Nem kevés víz gyűlik ám ! m3-enként akár 1,2 liter .

(mivel nálunk a fürdőben van én a mosógép kiállást vittem tovább és a végére raktam egy "csöpögőt"...abba lett bekötve

Ha a kazán mélyebben van mint a csatorna - mondjuk a pinecében - akkor kondenzszivattyút kell beépíteni...vagy vödrözni.  :-))

Előzmény: Gerg Greg (12289)
KömKel Creative Commons License 2013.11.12 0 0 12290

Bélelte a kéményt, vagy a kazánnak a rendszerkéményét rakta be?

Át lett vetetve a kémény már a kéményseprőknél?

Van lehetőséged bekötni a kondenzvizet a szennyvizcsatornába?

 

Készült gázterv? Mert azon fel kellett tüntetni, hogy turbós vagy kondenzációs. És természetesen csak azt veszik át, ami azon szerepelt... (tipus nem számit, csak a teljesitmény, és hogy turbós vagy kondenzációs)

Előzmény: Gerg Greg (12289)
Gerg Greg Creative Commons License 2013.11.12 0 0 12289

Üdvözletem,

 

Nem rég vásárolt, felújítás alatt lévő házunkban történet egy "kis" baki a fűtéssszereléssel, ehhez szeretnék segítséget kérni.  A legfőbb gond, hogy a kezdetektől kondenzációs kombi kazánt akartunk, soha más fajtát nem is említettünk a szerelőnek.  Erre beépített egy turbó kazánt.  Még nincs beüzemelve, az lett volna most soron.  Keresni kezdtem a számlát, hogy majd ugye jön az illető, tudjak mit mutatni, vagy nem is tudom, mit fog kérni amúgy... Számla sehol.  Keresem a kazán típusát, hogy amúgy ez mennyibe kerül pl. az árgép szerint?  Ekkor döbbentem rá, hogy a kazánon szereplő írás szerint ez NEM kondenzációs, hanem turbó kazán.  Azonnal hívtuk a szerelőt, jött is végülis, először hebegett-habogott, hogy ő azt hitte, ilyent kérünk, stb... Elment, hogy majd még ugye beszélünk.  Később elnézést kérve hívott, hogy kicseréli, bocs, összekevert két házat, amin dolgozik, stb... Mindegy ez a rész...

 

A kérdésem az lenne, hogy a kémény, amit a turbóshoz szerelt be, passzol a kondenzációs kazánhoz is, vagy külön típus kellene így?  A kondenzvíz elvezetése hogy történik általában?  A szennyvízre kötik?  (Bocs, de fogalmam sincs és ezért itt érdeklődöm gyorsan, hogy legyen némi fogalmam a dologról.  Talán érthető, de ezek után nincs bizalmam a szerelőnk iránt. :(

 

Köszönöm előre is a választ. :)

Petya79 Creative Commons License 2013.11.12 0 0 12288

Ariston kazánnál volt olyan, akinél a beüzemelő vagy valaki más módosította a fűtés utánkeringtetés gyári értékét?

j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2013.11.11 0 0 12287

Gázról van szó, itt első a biztonság még ha uj készülékről van is szó. (minden megoldható, csak az persze pénzbe került volna)

Előzmény: Zs:) (12286)
Zs:) Creative Commons License 2013.11.11 0 0 12286

Tudtommal a fogyasztóvédelem nem enged semmiféle kitételt a jótállásra vonatkozólag, hiába írja ezt a gyártó. Utána kell nézni.

 

Előzmény: j-e-l-a-d-ó (12285)
j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2013.11.10 0 0 12285

Mai történet: délelőtt valamiért megadta magát a kazán. Hiba :125 (keringtetési probléma..) Vasárnap lévén nem vette fel a beszerelő a telefont, így (igaz csak este 11 re) megint nekem kellett bujni a könyvet, igaz csak a sokadik próbálkozásra sikerült. Hab a tortán, mivele ezek csak begyujtották, a beüzemelő nem is látta:ergo, nincs is rá jótállás, csak ha a hivatalos beüzemelő (egy kalap pénzét) begyujtja, és bepecsételi

Előzmény: Petya79 (12280)
t.zsolti Creative Commons License 2013.11.08 0 0 12284

azért olvasni még/már tudok 

Előzmény: Wattocsak (12283)
Wattocsak Creative Commons License 2013.11.08 0 0 12283

Ezért nem is lennél jó beüzemelő!!

Kimész a helyszinre és felismered a készüléket. Na ne viccelj már!!  :-)

Előzmény: t.zsolti (12282)
t.zsolti Creative Commons License 2013.11.08 0 0 12282

ez égő, ha szerelnék és beüzemelnék és nem tudnám hát leégne a pofámról a bőr.

 

Előzmény: Petya79 (12280)
azazati Creative Commons License 2013.11.08 0 0 12281
nálunk egy fondital kezdte meg pályafutását..
itt művelődtem előtte kicsit és a szerelőt ezen tudásommal próbáltam befolyásolni....hiába
a külső szenzorra azt mondta fölösleges... az 'okos'termosztáton egyenesen nevetett...

a kazánt beüzemelő 'szak'ember már legalább hallott ilyesmi huncutságokról és a szenzort még ajánlotta is... termosztátról lebeszélt
a fűtési ”görbékkel” kapcsolatban pedig az volt az álláspontja, hogy csak a célhőmérséklettel manipuláljam az előremenőt... a gyári értékeket hagyjuk :D

Előzmény: Petya79 (12280)
Petya79 Creative Commons License 2013.11.08 0 0 12280

Nálunk meg az Ariston szervizkönyvével gyűlt meg a bajuk a beüzemelő szakembereknek (van vagy 3 oldal az egész menükezelés). Tudták, hogy kizárólag padlófűtésem van, mégsem állították át a hőmérséklettartományt alacsonyra, nem sikerült aktiválniuk a külső hőmérséklet érzékelőt, és a komfort funkciót sem. Pedig ehhez semmilyen szakképesítés nem szükséges, én kb. 5 perc alatt beállítottam mindezt. Furcsa dolgok ezek. 

 

Előzmény: j-e-l-a-d-ó (12279)
j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2013.11.07 0 0 12279

3 napja szereltek fel nekem egy Westen kondenz. kazánt. Ha nem mondom meg nekik , hogy kell beindítani még ma is ott tökölnének. (Pedig én is a papírból tudom, igaz vettem a fáradságot és előző  este átolvastam....)

Előzmény: tordaitibi (12261)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 12278

Ezért kérdeztem

"Az nem kondenzációs!"

Mert akkor rossz helyre írtál !  :-)

De most komolyan..

Írj a vízgázfűtésbe ott többen járnak..

Előzmény: ficere50 (12273)
C20NE Creative Commons License 2013.11.07 0 0 12277

Az nem kondenzációs!

Előzmény: ficere50 (12276)
ficere50 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 12276

Viessmann- Vitopend 100 W... ez van rajta.

Előzmény: joevagyok68 (12274)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!